آیا میدانستید؟بارداریسلامتمادر و فرزند

آنچه در مورد آمپول ضد باردار باید بدانید

آمپول ضد بارداری یک روش بسیار مؤثر برای جلوگیری از بارداری است. میزان اثربخشی آن 99٪ است – اما فقط در صورتی که به موقع استفاده شود . امروز ، ما می خواهیم در مورد آن بیشتر به شما بگوییم.

عکسبرداری زنان باردار

آمپول ضد بارداری ماده ای است که معمولاً برای جلوگیری از بارداری به طور موقت روی بازو یا باسن از طریق سرنگ استفاده می شود. این یک روش بسیار مؤثر در پیشگیری از بارداری برای زنان است. برآوردها نشان می دهد که تنها از هر 100 زنی که به طور صحیح از آن استفاده می کند ، یک نفر باردار می شود.

بسته به اجزای آن ، اثراتی كه در هنگام تولد وجود دارد ممكن است از یك تا سه ماه به طول انجامد. همچنین ، تأمین ماهانه به طور گسترده برای زنان نوجوان توصیه می شود. دلیل آن این است که اینها حاوی دوز کمتری هورمون هستند.

آمپول های مربوط به کنترل تولد حدود 33 روز از تاریخ مصرف یک زن را محافظت می کنند. پس از گذشت این زمان ، تمام محافظت در برابر بارداری از بین می رود ، حتی اگر تنها یک روز آن را از دست بدهند. بنابراین ، یک زن باید در همان روز از هر ماه برنامه ریزی کند.

همانطور که در زیر به شما نشان می دهیم ، انواع دیگر  کنترل کننده تولد دارای ماندگاری بیشتری هستند. ادامه مطلب را بخوانید تا در مورد آن بیشتر بدانید.

9 نکته ساده در مورد چگونگی بهبود روحیه شما
بخوانید

آمپول های کنترل تولد چگونه کار می کند؟

این تزریق های ضد بارداری حاوی هورمونهای مشابه با در بدن زن هستند – همان مهار تخمک گذاری. این مواد ها دارای اسامی مختلفی مانند “Depo Provera” ، “تزریق Depo” ، “تزریق ضد بارداری” ، “DMPA یا مدروکسی پروژسترون استات” هستند.

همانطور که در بالا گفتیم ، آنها از هورمون هایی ساخته شده اند که مانع تخمک گذاری می شوند: پروژستین ، به طور دقیق. با این حال ، برخی از ترکیبات پروژستین و استروژن نیز وجود دارد. در مورد سابق ، آنها زندگی مؤثر 2 تا 3 ماه دارند. مدت زمان ترکیب آن یک ماه است.

پروژستین با جلوگیری از تخمک گذاری از بارداری جلوگیری می کند. در صورت وجود تخمک در لوله های فالوپ ، بارداری نمی تواند رخ دهد. علاوه بر این ، این هورمون باعث ضخامت مخاط دهانه رحم می شود و همین امر عبور اسپرم را دشوار می کند.

مزایا و مضرات ضد بارداری

عکسبرداری زنان باردار

تقریباً مانند همه محصولات ، تزریق ضد بارداری هم مزایا و هم مضراتی دارد. بنابراین ، بر عهده هر شخص است که تصمیم بگیرند که آیا باید از این روش پیشگیری از بارداری استفاده کنند یا نه.

بیایید با مزایا شروع کنیم. این نوع از روشهای پیشگیری از بارداری ، از مؤثر بودن آن است. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، احتمال شکست کمتر از 1٪ است. همچنین ، آنها دخالتی در روابط جنسی ندارند. به طور مشابه ، لازم به ذکر است که ممکن است باعث بهبود آکنه و علائم قبل از قاعدگی شود.

3 اثر جانبی خوردن بیش از حد بادام زمینی
بخوانید

یک زن می تواند یکبار در ماه استفاده کند ، بنابراین استفاده از آن گسسته و قابل اعتماد است. با این حال ، این روش از HIV یا سایر عفونت های مقاربتی محافظت نمی کند و باید این را به خاطر بسپارد. پزشکان استفاده از آن را در مرحله شیردهی توصیه نمی کنند. همچنین ، برای کسانی که تزریق را دوست ندارند ، می تواند کمی زیاد باشد.

بسیاری از مردم فکر می کنند که می تواند منجر به ناباروری شود و نوجوانان نباید از آن استفاده کنند. با این حال ، این نادرست است. در واقعیت ، زن به محض متوقف کردن استفاده از آن ، توانایی تولید مثل را بازیابی می کند.

کنترل تولد اثرات جانبی را نشان داد

عکسبرداری زنان باردار

مانند همه موارد ، خطرات خاصی برای استفاده از این تزریقات وجود دارد ، بنابراین باید آنها را قبل از استفاده از آنها ارزیابی کنید.

برخی از خانمها قسمتهای تهوع و دوره های نامنظم را توصیف می کنند. این عمدتا به دلیل تأثیر هورمونهای موجود در تزریقات است. آنها می توانند روند طبیعی عملکردهای بدن را تغییر دهند. همچنین ، این احتمال وجود دارد که تزریق های ضد بارداری می توانند منجر به افزایش اندک وزن در خانمهایی شوند که به همین دلیل مرتباً از آنها استفاده می کنند.

6 روغن برتر ضد پیری برای پوست جوان تر
بخوانید

بنابراین ، برای اینکه ایمن باشید ، قبل از استفاده از این روش با پزشک مشورت کنید تا آنها بتوانند شما را از روشی که مناسب ترین شما است ، راهنمایی کنند.

نتیجه

در صورت پیروی از برنامه زمانی مناسب ، امپول های کنترل زایمان در جلوگیری از بارداری مؤثر است. همانطور که در بالا گفتیم ، میزان موفقیت 99٪ است. این روشی است که به اندازه عمل پیوند لوله موثر است.

با این حال ، باید به خاطر داشته باشید که این نوع از روش های پیشگیری از بارداری از بیماری های مقاربتی محافظت نمی کند ، بنابراین از هر نوع شریک جنسی جدیدی از کاندوم استفاده کنید.

در مورد راحت ترین روش پیشگیری از بارداری برای شما با پزشک مشورت کنید و دستورالعمل های آنها را دنبال کنید.

منبع: steptohealth

 

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا