آیا میدانستید؟سلامتویتامین ها

آیا ویتامین C می تواند به پیشگیری از سرطان روده بزرگ کمک کند؟

آیا ویتامین C می تواند به پیشگیری از سرطان روده بزرگ کمک کند؟ سرطان روده بزرگ ، دومین سرطان کشنده در ایالات متحده ، روده بزرگ و راست روده را تحت تأثیر قرار می دهد. استرس اکسیداتیو و التهاب نقش زیادی دارند ، اما ویتامین C سطح هر دو را کاهش می دهد. این ماده مغذی حتی با جهش های ژنی رایج در پشت سرطان روده بزرگ مبارزه خواهد کرد. ویتامین C همچنین باعث کاهش pH سلولهای روده شده و رشد و گسترش سلولهای سرطانی را سخت می کند. این کار همچنین به عنوان یک کمک عالی به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا بیماری را بهتر کنترل کند.

آیا ویتامین C می تواند به پیشگیری از سرطان روده بزرگ کمک کند؟

فواید ویتامین C بسیار پنهانی نیست. برای دانستن حتی نیازی نیست که پزشک باشید! بسیاری از ما آن را برای کوتاه شدن سرماخوردگی ، تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامت کلی مصرف می کنیم. این مهم در فصل آنفولانزا هنگامی که همه در اطراف ما غبغب دارند از اهمیت بیشتری برخوردار است. اما در مورد بیماری هایی مانند سرطان روده بزرگ ، دومین قاتل برجسته سرطان در ایالات متحده چه می توان گفت؟

برخلاف سرطان پستان یا ریه ، سرطان روده بزرگ توجه زیادی به خود جلب نمی کند. با این حال ، از هر 21 مرد 1 و از 23 زن 1 نفر به این بیماری مبتلا می شود. با رسیدن به سن 50 سالگی خطر نیز افزایش می یابد. آنجاست که ویتامین C ، یکی از قدرتمندترین مواد مغذی شفابخش طبیعت ، می تواند تغییری ایجاد کند. این آنتی اکسیدان توانایی عمل در فرآیندهای مورد نیاز برای ایجاد سرطان را دارد.

6 مزایای سلامتی آب شاه بلوط
بخوانید

سرطان روده بزرگ چیست؟

سرطان روده بزرگ ، دو قسمت عمده روده بزرگ را تحت تأثیر قرار می دهد. عوامل خطر شامل کولیت اولسراتیو ، کرون یا سابقه خانوادگی بیماری است. آیا رژیم پرچربی دارید یا سیگار می کشید؟ خطر بالا می رود.

پولیپ های روده بزرگ نیز احتمال را افزایش می دهند. با این حال ، اگر زود پیدا شوند ، می توان قبل از سرطانی شدن آنها را حذف کرد. به همین دلیل کولونوسکوپی منظم بسیار مهم است. در اینجا نحوه ویتامین C سرطان روده بزرگ را هدف قرار می دهد.

1. با استرس اکسیداتیو مبارزه می کند

جای تعجب نیست که تومورهای روده بزرگ انسان دارای استرس اکسیداتیو بالایی هستند. همه اینها به لطف گونه های اکسیژن واکنشی است که آنزیم ها و مسیرهای مضر را “روشن می کنند”. به نوبه خود ، سلولهای سرطانی توسعه می یابند و به رشد تومورهای مخوف دامن می زنند. اما ، ویتامین C پشت دارد. به عنوان یک آنتی اکسیدان ، این ماده مغذی توانایی شکار و از بین بردن گونه های اکسیژن واکنش پذیر را دارد. این از سلولهای طبیعی در برابر اثرات خطرناک استرس اکسیداتیو محافظت می کند و رشد سرطان را دشوار می کند.

2. جهش های ژنی را کنترل می کند

بیش از 50٪ سرطان های روده بزرگ ناشی از یکی از دو جهش ژنی است: KRAS یا BRAF. اما طبق مجله Science ، دوزهای بالای ویتامین C به طور انتخابی آن جهش ها را از بین می برد.

26 مزایای سلامتی هل از زبان یک متخصص
بخوانید

این بدان معنی است که می تواند به معنای واقعی کلمه ژن های متخلف را پیدا کرده و بدون آسیب رساندن به سلول های طبیعی آنها را از بین ببرد. محققان فکر می کنند که با ایجاد اختلال در آنزیم ها و مسیرها کار می کند.

3. التهاب را کاهش می دهد

مانند استرس اکسیداتیو ، التهاب نیز در ایجاد سرطان نقش دارد. در حقیقت ، مقادیر بالای پروتئین واکنش پذیر C ، یک مارکر التهابی ، با تومورهای روده بزرگ مرتبط است. اما از آنجا که خواص آنتی اکسیدانی ویتامین C نیز التهاب را القا می کند ، شما قادر خواهید بود که آن مقادیر بالا را کنترل کنید.

4- pH را کاهش می دهد

حتی pH بر رشد سرطان تأثیر می گذارد. در یک مطالعه در سال 2017 در فیزیولوژی سلولی و بیوشیمی ، محققان دریافتند که ویتامین C pH داخل سلولی پایین سلولهای روده را حفظ می کند.

با این وجود سلول های سرطانی برای رشد و انتشار به PH بالایی نیاز دارند. با pH پایین ناشی از ویتامین C ، تشکیل تومور کند شده و یا به طور کامل متوقف می شود.

5. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

پیشگیری از سرطان در حمله به سرطان متوقف نمی شود. اولین خط دفاعی بدن ، سیستم ایمنی بدن شما ، باید قوی باشد. آیا ویتامین C می تواند کمک کند؟شرط می بندی. ویتامین C با تعدیل پاسخ ایمنی کار می کند. با تنظیم ژن ها ، گلبول های سفید بیشتر و بیشتر از قبل کار خواهند کرد. عملکرد سلولهای کشنده طبیعی نیز بهبود می یابد.

ویتامین C: افسانه هایی که با این حقایق از بین رفته اند
بخوانید

قبل از اینکه ویتامین C با دوز بالا به درمان اصلی سرطان روده بزرگ تبدیل شود ، تحقیقات زیادی لازم است. تا آن زمان ، هرگز قدرت غذاهای غنی از ویتامین C را دست کم نگیرید! بعلاوه ، پس از 50 سالگی ، هر 10 سال یکبار کولونوسکوپی کنید.اگر سابقه خانوادگی سرطان روده بزرگ داشته باشید ممکن است نیاز به غربالگری های مکرر داشته باشید.

به صفحه اینستگرام و آپارات ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا