بارداریسلامتمادر و فرزند

تأثیر نوشیدن در چند هفته اول بارداری

تأثیر نوشیدن در چند هفته اول بارداری

drink alkol womwn

اگر در هفته های قبل از یادگیری باردار از الکل خودداری نکردید ، ممکن است نگران عواقب آن باشید. این هفته های اولیه برای رشد جنین بسیار مهم هستند ، اما در مورد تأثیر مصرف مشروبات الکلی در هفته های اولیه بارداری تحقیقات متناقضی وجود دارد.

   همچنین میتوانید بخوانید: آیا نوشیدن نوشیدنی های انرژی زا در دوران بارداری بی خطر است؟

آنچه در مورد تأثیر نوشیدن الکل در چند هفته اول بارداری می گوید
بعضی از مطالعات نشان می دهد که مصرف الکل در چند هفته اول بارداری – یعنی زمانی که حتی نمی دانید که هنوز یک باردار هستید – می تواند به رشد کودک آسیب برساند.

مطالعات دیگری نیز وجود دارد که ادعا می کنند نوشیدن در آن روزهای اولیه به جنین در آن مرحله از رشد آسیب نمی رساند.

در هر دو مورد ، شواهد قانع کننده ای وجود دارد که نشان می دهد الگوی نوشیدن (یک نوشیدنی در روز در مقایسه با مشروبات الکلی یا نوشیدنی سنگین) تأثیر زیادی در اثرات آن دارد.

CDC هشدار می دهد که هیچ مقدار الکل در دوران بارداری بی خطر نیست.

اگر قبل از بارداری خودداری نکردید ، هرگز متوقف نمی شود که از نوشیدن خودداری کنید.

هرچه زودتر از خوردن غذا دست بکشید ، برای کودک و خودتان بهتر خواهید بود.

زمان کلیدی توسعه
بسیاری از قسمتها و اندام های بدن در مرحله جنینی حاملگی در مرحله جنینی شروع می شوند که از هفته هشتم در مرحله لقاح شروع می شود.

در چهار هفته اول بارداری – هنگامی که اکثر زنان از وجود بارداری آگاه نیستند – قلب ، سیستم عصبی مرکزی ، چشم ها و بازوها. و پاهای جنین در حال توسعه است.

علاوه بر این ، توسعه سیستم های اندام ممکن است در مراحل ابتدایی توسعه در معرض آسیب بیشتر باشد.

الگوی نوشیدن قابل توجه است
با گذشت سالها ، مطالعاتی در مورد سندرم الکل جنین نشان داده است که این الگوی نوشیدن مادر است که بیشترین تأثیر را روی کودک متولد نشده دارد.

طبق گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، الگوی و زمان استفاده از الکل قبل از تولد می تواند تأثیرات سوء بر جنین را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار دهد .

خطرناک ترین الگوهای نوشیدن برای کودک نوشیدن مزمن ، نوشیدن سنگین و نوشیدن زیاد است

مطالعه اثرات جانبی ندارد
مطالعه ای در مورد 5،628 زن باردار در انگلستان ، ایرلند ، نیوزیلند و استرالیا نشان داد زنانی که در هفته های اولیه بارداری می نوشند ، نوزادان خود را در معرض خطر زایمان زودرس یا وزن کم قرار نمی دهند.

حتی در بین زنانی که بیش از هفت نوشیدنی در هفته گزارش می کردند – حدود 15 درصد از گروه مطالعه – میزان تولد زودرس و نوزادان با وزن کم به اندازه زنانی بود که نوشیدن نکردند.

لازم به ذکر است که این مطالعه هنگام انتشار در اکتبر 2013 با بحث و گفتگوهای زیادی روبرو شد.

آیا حتی نوشیدن سطح پایین خطرناک است؟
یک سال بعد ، مطالعه دیگری که توسط دانشگاه لیدز در انگلستان انجام شده است ، نشان داد که حتی زنانی که در هفته های اول بارداری مشروبات الکلی کم مصرفی می نوشند ، خطر ابتلا به نوزادان نارس یا غیرمنتظره کوچک را به خطر می اندازند.

در مطالعه 1،264 زن باردار ، حتی مادرانی که حداقل دو نوشیدنی در هفته می نوشند ، در مقایسه با کسانی که نوشیدنی نمی نوشند ، خطر بیشتری از تولد زودرس و زایمان کم وزن دارند.

کلمه ای از ما
از آنجا که هیچ کس به طور قطعی نمی داند چه میزان یا مقدار کمی الکل می تواند در رشد کودک در حال رشد شما تأثیر بگذارد ، حتی در اولین هفته های اول ، بهترین توصیه همچنان است که به محض اینکه قصد بارداری یا به محض بارداری دارید ، تمام مصرف الکل را ترک کنید. دریابید که شما باردار هستید.

 

6 دلیل زردچوبه برای کاهش وزن
بخوانید

منبع: verywellfamily

 

 

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا