سلامتورزش و سلامت

تمریناتی را برای استفاده از شکم بدون آسیب رساندن به پشت انجام دهید

برای اجرای صحیح جرکت های شکم ، کنترل تنفس و محافظت از کمر ضروری است. در مورد این توصیه ها با جزئیات بیشتر با ما همراه باشید!

تمریناتی را برای استفاده از شکم بدون آسیب رساندن به پشت انجام دهید

ماهیچه های شکمی دیواره شکم را می پوشانند. این عضلات شامل مورب داخلی ، مورب خارجی ، شکم transversus abdominis ، rectus abdominis و pyramidalis است. شکم ها مسئول تثبیت بدن ، وضع حمل ، محافظت از اندام های داخلی و غیره هستند.

نحوه انجام حرکت شکم به درستی

تمریناتی که برای ورزش وجود دارد ، نه تنها از نظر سلامتی بلکه به دلایل زیبایی شناختی بسیار رایج است. پس از همه ، چه کسی نمی خواهد شکم صاف و محکم داشته باشد؟

با این حال ، بسیاری از مردم نمی دانند چگونه این تمرین را به درستی انجام دهند.

در نتیجه ، این افراد در نهایت دچار کمردرد ، به خصوص در قسمت تحتانی کمر می شوند. بنابراین ، در این مقاله ، ترفندهای بسیار ساده ای را برای انجام حرکات شکم خود بدون اینکه روی کمرتان تأثیر بگذارد ، کشف خواهید کرد.

مرحله اول: تنفس خود را کنترل کنید
برای اینکه به خوبی ورزش کنید ، حفظ تکنیک های مناسب تنفس ضروری است. یک اشتباه شایع این است که نفس خود را در حین ورزش نگه دارید. با این حال ، شما در حالت ایده آل باید قبل از انقباض عضلات شکمی خود و در حین انقباض ، نفس بکشید.

زردچوبه و عسل می توانند از سرماخوردگی جلوگیری کنند
بخوانید

در حقیقت ، متخصصان با آزاد کردن هوا از طریق دهان ، بازدم را ترجیح می دهند و اجازه می دهید به تدریج آن را بیرون بگذارید.

این امر به این دلیل است که اگر نفس خود را نگه دارید ، با اینکار بیش از حد دیافراگم فشار را در شکم افزایش می دهید. اگر این فشار را به تلاش شما برای اجرای تمرین اضافه کنید ، حتی می تواند به فتق منجر شود.

مراقب کمر خود باشید

تمریناتی را برای استفاده از شکم بدون آسیب رساندن به پشت انجام دهید

هنگام انجام تمرینات شکمی ، از قرارگرفتن در حالت ایستادگی بسیار مهم است تا از صدمات ناحیه کمر جلوگیری شود.
کمردرد یکی از شایع ترین مشکلات در بزرگسالان است. در حقیقت ، این امر عمدتاً به دلیل سبک زندگی بی تحرکی است که افراد تمایل به رهبری دارند. یک سبک زندگی بی تحرک و وضعیت بد هنگام کار یا مطالعه بزرگترین محرک ها هستند.

با این حال ، انجام نادرست تمرینات شکمی می تواند به جای اینکه به شما در تقویت شکم خود کمک کند ، مشکلات کمر شما را تشدید کند.

بنابراین لازم است در هنگام ورزش به تکنیک خود توجه بیشتری داشته باشید. ابتدا ایده خوبی است که از یک تشک برای محافظت از پشت خود در کف استفاده کنید.

همچنین ، اگر تمرین شامل بالا بردن پاهایتان است ، سعی کنید کمر خود را از روی زمین بلند نکنید. برای این کار می توانید دستان خود را در زیر باسن قرار دهید. در نتیجه ، جلوگیری از بلند شدن کمر آسان تر خواهد بود.

اثرات رطوبت و پیامدهای سلامتی
بخوانید

از طرف دیگر ، اگر در قسمت تحتانی کمر خود مشکلی دارید ، توصیه می شود تمرینات سنتی شکم را با سایر تمرینات جایگزین کنید. تخته ها یا تمرینات کم فشار بهترین گزینه هستند.

برای جلوگیری از آسیب زدن به گردن خود ،حرکات را نشسته انجام دهید

بسیار معمولی است که افراد هنگام انجام شکم های سنتی در جایی که به پشت خود دراز می کشید ، گردن خود را صاف کنند و بدن فوقانی خود را به سمت زانو بکشند.

هنگام تلاش برای بالا بردن بدن فوقانی ، بسیاری از افراد سعی می کنند این کار را با گردن یا پشت انجام دهند. این می تواند آسیب جدی به ناحیه گردن شما وارد کند.

برای جلوگیری از این مشکل ، ضروری است که فقط در استفاده از قدرت عضلات شکم خود برای بالا بردن خود تمرکز کنید. همچنین می توانید با نگه داشتن آنها در پشت گردن ، گردن خود را ،روی بالای دست خود استراحت دهید اما مراقب باشید که گردن خود را نکشید.

بهترین تمرینات شکم برای جلوگیری از صدمه زدن

تخته یکی از بهترین گزینه ها برای نشستن است که شامل بالا بردن سطح کمر نمی شود. علاوه بر این ، این مزیت را دارد که در گروه های عضلانی دیگری نیز کار می کند.

همانطور که قبلاً آموخته اید ، تمرینات سنتی برای شکم به طور معمول شامل دراز کشیدن از پشت، بالا بردن قسمت بالای بدن است. با این وجود روش های بسیاری دیگر برای ورزش ناحیه شکم وجود دارد. در حقیقت ، گزینه های جایگزین برای کمر و گردن شما بسیار کمتر مضر هستند.

9 گیاه که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید
بخوانید

به عنوان مثال ،تشک ها را امتحان کنید. تخته ها شامل دراز کشیدن به صورت کاملا صاف روی زمین است. اگر به طور صحیح این کار را انجام می دهید ، بدن شما باید یک خط مستقیم تشکیل دهد ، بدون آنکه زیاد باسن را بالا بکشد یا پایین بیاورد. وقتی این کار را انجام دادید ، سعی کنید با نگه داشتن این موقعیت برای حدود 30 ثانیه تا یک دقیقه به طور همزمان چندین مجموعه صفحه را انجام دهید.

نتیجه

اگر می خواهید شکمی صاف و مسطح داشته باشید و همچنین پایداری و وضعیت بدن را بهبود ببخشید ، باید تمرینات شکمی را انجام دهید. با این حال ، مراقب باشید نکاتی را که امروز یاد گرفتید در خاطر داشته باشید.

سعی کنید تنفس خود را کنترل کنید ، حرکت عضلانی خود را روی شکم متمرکز کنید و از کمر خود محافظت کنید. این امر به جلوگیری یا کاهش خطر آسیب دیدگی کمر و گردن کمک می کند. علاوه بر این ، شما قادر خواهید بود تا این حرکات را با کارایی بیشتری انجام دهید.

منبع: steptohealth

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا