آجیل و خشکباربارداریخواص میوه ها و گیاهانسلامتمادر و فرزند

خوردن آجیل بادام زمینی در دوران بارداری: مزایا و خطرات

خوردن بادام زمینی در دوران بارداری: مزایا و خطرات . در صورت باردار بودن ، آجیل بادام زمینی می تواند منبع کاملی از انرژی باشد. آنها از منیزیم ، پتاسیم ، فسفر ، کلسیم ، آهن ، روی و ویتامین K موجود در آن وجود دارد.

متأسفانه ، اگر به آجیل بادام زمینی حساسیت دارید ، عوارض جانبی ممکن است سلامت و بارداری شما را در معرض خطر قرار دهد. همچنین ، این آجیل های دارای کالری به راحتی می توانند باعث شوند وزن بیشتری نسبت به آنچه نیاز دارید افزایش دهید. بنابراین اگر در حال اضافه وزن هستید ، محتاط باشید.

خوردن آجیل بادام زمینی در دوران بارداری: مزایا و خطرات

بارداری زمانی است که شما نسبت به همه چیز ، ورزش یا غذاهایی که می خورید ، بسیار هوشیار هستید و بیش از حد مراقب هستید.اگر نگرانی در مورد آلرژی و یا افزایش وزن نگران مصرف مغز بادام زمینی ندارید ، بدانید که همه نباید از آنها زیاد بترسند.

در اینجا پیامدهای شما باید قبل از رسیدن به آن کاسه آجیل بادام زمینی وزن کنید.

بادام در دوران بارداری از مواد مغذی ضروری استفاده می کند

بادام زمینی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است و منبع خوبی برای تغذیه سریع هنگام بارداری است. هر اونس آجیل بادام زمینی مواد مغذی و فواید سلامتی زیر را به شما ارائه می دهد:

منیزیم ، 83 میلی گرم ، RDA 23٪

به عملکرد طبیعی قلب ، ماهیچه ها و کلیه ها کمک می کند و از عوارض ناشی از پره اکلامپسی در بارداری جلوگیری می کند.

رژیم غذایی توصیه شده شما هنگام بارداری از 310 میلی گرم در روز بارداری ، روزانه بین 350 تا 360 میلی گرم می رود.

پتاسیم ، 187 میلی گرم ، RDA 3.9٪

این الکترولیت برای عملکرد طبیعی سلول ها ، بافت ها و اندام های بدن لازم است. سطح پتاسیم پایین می تواند باعث فشار خون بالا شود و این به طور بالقوه در دوران بارداری خطرناک است.

زنان باردار در روز نیاز به حدود 4،700 میلی گرم (4.7 گرم در روز) دارند. بیشتر غذاها سرشار از پتاسیم هستند ، بنابراین خطر کمبود آن بسیار کم است.

فسفر ، 168 میلی گرم ، RDA 13-24

برای استخوانها و دندانهای قوی ، عملکرد کلیه و تولید بلوکهای ساختاری ژنهای شما بسیار مهم است. در صورتی که زنان زیر 18.4 یا 1850 میلی گرم داشته باشند ، در زنان باردار به 700 میلی گرم نیاز دارند

روی ، 1.64 میلی گرم ، RDA 13٪

این ماده معدنی دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است. این برای سلامت سیستم ایمنی و لخته شدن خون ، کارکردهای مهم برای بارداری و زایمان سالم لازم است.

زنان باردار به 11 تا 12 میلی گرم نیاز دارند ، از میزان معمول 8 میلی گرم در روز.

کلسیم ، 10 میلی گرم ، 1٪ RDA

علاوه بر اینکه یک ماده معدنی اصلی برای استخوان ها و دندان های شما است ، کلسیم برای انقباض و گشاد شدن رگ های خونی و عملکرد عصب و ماهیچه ها نیز لازم است.

بارداری چگونه بر ضربان قلب شما تأثیر می گذارد؟
بخوانید

زنان باردار روزانه به 1000 میلی گرم نیاز دارند.مصرف کلسیم همچنین ممکن است به کاهش خطر ابتلا به پره اکلامپسی کمک کند. کلسیم در دوران بارداری ضروری است ، و شما نیاز دارید که منابع غذایی غنی از کلسیم مانند لبنیات و سبزیجات سبز را برای افزایش مصرف خود جستجو کنید.

آهن ، 1.89 میلی گرم ، RDA 7٪

آهن مورد نیاز گلبول های قرمز خون است که اکسیژن را به قسمت های مختلف بدن منتقل می کنند. زنان باردار مستعد کمبود آهن هستند که می تواند منجر به کم خونی ، خستگی و ضعف شود و بارداری را دشوارتر کند.

میزان توصیه شده رژیم غذایی برای زنان باردار 27 میلی گرم در روز و در مقابل 18 میلی گرم برای سایر بزرگسالان است.

فولات ، 7 میکروگرم ، 1.75٪ RDA

فولات یا ویتامین B9 برای یک زن باردار ضروری است زیرا می تواند به کاهش چشمگیر خطر ابتلا به نقص لوله عصبی که شامل شرایطی مانند اسپینا بیفیدا ، آنانسفالی و آنسفالوسل می شود کمک کند.

ویتامین K ، 9.7 میکروگرم ، 10٪ RDA

برای لخته شدن خون طبیعی به ویتامین K احتیاج دارید ، عملکردی که هنگام زایمان یا در یک سزارین بالقوه بسیار حیاتی است ، برای مهار خونریزی، در حدود 90 میکروگرم در روز مصرف توصیه می شود.

مس ، 622 میکروگرم ، 62٪ RDA

مس برای کمک به ساختن گلبول های قرمز و تولید کلاژن مورد نیاز است. زنان باردار روزانه 1000 میکروگرم نیاز دارند در حالی که هر کس دیگری فقط 900 میکروگرم در روز نیاز دارد.

بادام می تواند به عنوان منبع انرژی باشد

8.56 گرم کربوهیدرات را نیز از 1 اونس پنیر دریافت خواهید کرد. که به 157 کالری تبدیل می شود.این امر به شما کمک می کند تا به شما انرژی بخشیده و بر هرگونه خستگی و ضعف در دوران بارداری غلبه کنید. فقط بخاطر داشته باشید که در هر زمان فقط تعداد انگشت شماری مصرف کنید.

بچه ها می توانند به مادران کم وزن کمک کنند تا وزن خود را افزایش دهند

هر اونس آجیل بادام زمینی حاوی 12.43 گرم چربی است که از این تعداد تقریباً 9 گرم چربیهای سالم اشباع نشده اشباع میشوند.به دلیل وجود کربوهیدرات و چربی زیاد ، نوعی پنیر بعنوان یک ماده غذایی مناسب و بدون چربی برای کسانی که در دوران قبل از بارداری دچار وزن کم و یا افرادی که در دوران بارداری تلاش می کنند وزن کافی پیدا کنند ، هستند.

اگر قبل از بارداری BMI کمتر از 18.5 داشته باشید ، به عنوان کم وزنی شمرده می شوید و در طی بارداری باید حدود 12.5-18 کیلوگرم بدست آورید.

برای به دست آوردن تغذیه و کالری ارائه شده دیگر نیازی به خوردن مواد غیر مغذی نیست. بادام زمینی را به بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل تبدیل کنید تا به طور پیوسته وزن خود را افزایش داده و از تمام مواد مغذی ارائه شده از آنها بیشترین استفاده را ببرید.

بهداشت بیش از حد و مقاومت آنتی بیوتیکی
بخوانید

اما زیاده روی در خوردن می تواند باعث افزایش وزن بیشتر شود

با این حال ، هنگامی که می خواهید یک کاسه آجیل  یا کره بادام زمینی بر روی نان تست خود بخورید ، نمی توانید کالری مصرفی خود را از دست دهید. برای چشم انداز این ، این را در نظر بگیرید:

 • 1 قاشق غذاخوری کره گردو بادام زمینی 94 کالری دارد.
 • 1 اونس پنیر خام و غیرمستقیم 157 کالری دارد.
 • 1 اونس روغن بو داده ، بدون آجیل بادام زمینی حاوی 164 کالری است.

در حالی که ممکن است شما به مدت دو برابر غذا بخورید ، بیشتر پزشکان به شما توصیه می کنند که مراقب افزایش وزن خود باشید. میزان دریافت شما به BMI قبل از بارداری بستگی دارد.

BMI قبل از بارداری بین 18.5 و 24.9 طبیعی است. BMI بین 25 تا 29.9 اضافه وزن محسوب می شود. و BMI بالای 30 چاق محسوب می شود.اگر در دو گروه اخیر قرار گرفتید ، باید در مورد کالری مصرفی خود بسیار مراقب باشید.

وزن زیادی به دست آورید و می توانید خطر ابتلا به نوزاد را در بدو تولد بسیار بزرگ کنید. این می تواند زایمان را دشوارتر کند و شما را به داشتن سزارین نیاز دارد.در ضمن زایمان ممکن است عوارض جانبی نیز داشته باشد. کودک همچنین ممکن است دچار چاقی کودک شود.

اگر بیشتر از نیم کیلو در هفته به دست آورید ، ممکن است لازم باشد آنچه را که می خورید ، تماشا کنید و ببینید که آیا تحریک مغذی شما به این مشکل کمک می کند یا خیر.

خیلی زیاد بچه های تیزهوش ممکن است کلسترول یا فشار خون را بدتر کنند

در حالی که بیشتر چربی های موجود در بادام زمینی از نوع سالم و اشباع نشده هستند ، چربی های اشباع نیز حاوی مقداری چربی اشباع هستند که 2.2 گرم در هر اونس به طور دقیق. به یاد داشته باشید که حتی چربی های اشباع نشده نیز باید در حد اعتدال باشند.

چربی اشباع شده بیش از حد ،باعث بالا رفتن کلسترول کل بدن و لیپوپروتئین با چگالی کم می شود. این به نوبه خود می تواند احتمال انسداد شریان ها را افزایش دهد.حتی اگر مشکل سلامتی قلبی عروقی یا کلسترول خون زیاد ندارید ، متخصصان تغذیه توصیه می کنند میزان مصرف چربی اشباع را کمتر از 10 درصد کل کالری دریافتی برای روز کنید.

این قوانین خصوصاً در هنگام بارداری خوب هستند. حجم خون شما در دوران بارداری افزایش می یابد تا نیازهای اضافی اکسیژن برآورده شود.

این به نوبه خود ممکن است بدان معنا باشد که بدن شما ممکن است قبلاً با فشار خون “عادی” کمی بالاتر روبرو شود. اما اگر به دلیل رسوب خون در شریان هایتان فشار خون بالا دارید ، داشتن غذاهای چرب زیادی می تواند باعث شود که شریان های شما تنگ تر شود ، فشار بیشتر در رگ های خونی خود را بیشتر کرده و باعث ایجاد مشکلاتی در بارداری می شود.

5 دلیل برای اینکه زنان باردار باید آب پرتقال بنوشند
بخوانید

در حدود 10 تا 15 درصد از خانم ها در دوران بارداری دچار فشار خون بالا هستند و در صورت عدم نظارت دقیق می توانند در دوران بارداری یا تولد با عوارضی روبرو شوند. این می تواند:

 • روی رشد کودک تأثیر بگذارید
 • خطر ابتلا به مشکلات تنفسی در کودک را قبل یا هنگام زایمان افزایش دهید
 • افزایش خطر جوش جفت (جداسازی جفت از دیواره رحم قبل از شروع زایمان)

اگر شما نسبت به آجیل درخت حساسیت دارید ، بادام زمینی مشکل ساز هستند

در مورد واکنش های آلرژیک شدید مردم به بادام زمینی بسیار رخ میدهد ، اما آیا می دانید که می توانند بدتر باشند؟ برای افرادی که آلرژی حساسیت دارند ، واکنش های آن حتی از بعضی آلرژی های آجیل مانند آلرژی بادام زمینی شدیدتر است.

محققان دریافته اند که بادام زمینی در بعضی از افراد واکنش آلرژیک شدید ایجاد می کند.طبق یک مطالعه مقایسه ای کودکان مبتلا به آلرژی به آجیل یا بادام زمینی ، بچه هایی که به آلرژی آجیل مبتلا هستند ، نسبت به افرادی که به بادام زمینی حساسیت داشتند ، علائم قلبی و عروقی بیشتری را تجربه کردند. این گروه همچنین استفاده مکرر از آدرنالین عضلانی ، درمان اضطراری برای آلرژی های شدید را گزارش داد.

در اینجا علائم واکنش آلرژیک به آجیل بادام زمینی آورده شده است:

 • درد شکم
 • گرفتگی شکم
 • حالت تهوع
 • اسهال
 • بلع مشکل
 • خارش در دهان یا گلو
 • خارش در چشم
 • خارش پوست
 • آبریزش بینی و / یا احتقان بینی
 • تنگی نفس
 • آنافیلاکسی: این می تواند برای زندگی خطرناک باشد و باید سریعاً در آن حضور داشته باشید تا بدن شما دچار شوک نشود. ممکن است با سایر علائم ذکر شده شروع شود اما به سرعت به اختلال در تنفس ، فشار خون پایین و شوک برسید.

همه اینها نه تنها ناراحت کننده نیستند بلکه حتی می توانند برای شما یا کودک شما خطرناک باشند وقتی که انتظار دارید.

اگر حساسیت دارید از این منابع پنهان آجیل بادام زمینی خودداری کنید

اگر حساسیت زیادی دارید و می خواهید در دوران بارداری کاملاً بدون عارضه باشید ، حتما فراتر از آجیل های ساده را جستجو کنید. در اینجا برخی از غذاهایی که ممکن است در آنها بد بو باشد وجود دارد:

 • آجیل مخلوط
 • مخلوط میان وعده
 • سس پستو
 • وعده های غذایی آسیایی
 • کره های آجیل (حتی آنهایی که ساده لوحی نیستند)
 • آجیل شکننده
 • شیرینی و شیرینی
 • بستنی
 • کیک ها
 • شکلات ها

در نتیجه ، می توان گفت که وقتی آجیل یا بادام زمینی را مصرف می کنید ، مزایای آنها در دوران بارداری از خطرات به طور معول بالاتر است.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا