اخبار گیمگیم

درآمد فوق‌العاده‌ی اکتیویژن به لطف کال آو دیوتی همچنان ادامه دارد

درآمد فوق‌العاده‌ی اکتیویژن به لطف کال آو دیوتی همچنان ادامه دارد | با گزارش عملکرد اکتیویژن در فصل گذشته همراه ما باشید

درآمد فوق‌العاده‌ی اکتیویژن به لطف کال آو دیوتی همچنان ادامه دارد

کتیویژن به تازگی گزارشی از آمار و ارقام عملکرد خود در اولین سه ماهه‌ی سال مالی جدید (تا پایان ماه مارچ) منتشر کرده است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

ابتدا از همه فصل گذشته بهترین سه ماهه‌ی اول برای این شرکت محسوب می‌شود. مجموع درآمد کل ۲۷ درصد برابر ۲.۲۸ میلیارد دلار و سود عملیاتی این شرکت ۳۰ درصد افزایش داشته است که کال آو دیوتی از دلایل اصلی این رشد به حساب می‌آید.

تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی اکتیویژن هم‌اکنون به بیش از ۱۵۰ میلیون نفر رسیده است که یک رکورد محسوب می‌شود. بازی‌های رایگان کال آو دیوتی وارزون و موبایل از دلایل اصلی این امر محسوب می‌شوند. تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی فرنچایز کال آو دیوتی ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

قابل ذکر است که از دو سال گذشته تعداد بازیکنان ماهانه‌ی این فرنچایز سه برابر شده است. از سال گذشته حداقل صد میلیون نفر به جمع بازیکنان فرنچایز کال آو دیوتی پیوسته‌اند. هم‌اکنون بازی کال آو دیوتی موبایل بیش از ۵۰۰ میلیون مرتبه دانلود شده است. همچنین از زمان عرضه‌ی این اثر در اواسط پاییز ۲۰۱۹ بازیکنان بیش از یک میلیارد دلار صرف خریدهای درون برنامه‌ای کرده‌اند.

اولین نگاه به چگونگی ارتقای تجهیزات و ویژگی‌های ایثن وینترز در Resident Evil Village
بخوانید

درآمد از طریق هزینه‌های درون برنامه‌ای کال آو دیوتی بر روی پی‌سی و کنسول‌ها رشد ۶۰ درصدی نسبت به سال گذشته در بازه‌ی زمانی مشابه داشته است که از دلایل آن می‌توان به دو فصل اول عناوین بلک آپس کلد وار و وارزون اشاره کرد. فروش عنوان Black Ops Cold War نیز پس از ادغام با وارزون رشد چشمگیری داشته است.

اکتیویژن قصد دارد تا در طول دو سال آینده بیش از دو هزار نفر نیروی جدید استخدام کند و تا پایان سال آینده اندازه‌ی تیم توسعه‌دهنده‌ی برخی از عناوین خاص این شرکت را تا سه برابر اندازه‌ی آن در سال ۲۰۱۹ گسترش دهد. همچنین در طول جلسه خبر از گسترش استودیو اسلج‌همر گیمز با تاسیس یک استودیوی جدید در تورنتوی کانادا دادند.

در ادامه در بخش بلیزارد شاهد رشد ۷ درصدی درآمد نسبت به سال گذشته به لطف فرنچایز وارکرفت به خصوص بسته‌ی الحاقی Shadowlands هستیم. تعداد کاربران فعال ماهیانه‌ی عناوین بلیزارد در فصل گذشته مجموعاً ۲۷ میلیون نفر بوده که باز هم شاهد افت آن هستیم. در طول سه سال گذشته تعداد بازیکنان ماهانه‌ی بلیزارد ۲۹ درصد کاهش داشته است.

بیان شد که بازخوردهای مراحل جدید آزمایش بازی‌های Diablo Immortal برای موبایل و بازسازی دیابلو ۲ بسیار مثبت بوده است و تا پایان سال جاری منتشر خواهند شد. همچنین بیان شد که بلیزارد در روند توسعه‌ی بازی Overwatch 2 پیشرفت خوبی داشته است و قرار است تا در آینده با فاصله‌های کمتری از هم شاهد انتشار اخبار جدید از آن باشیم.

شایعه: بازی Battlefield 6 در دوران مدرن جریان دارد
بخوانید

در نهایت در بخش برند کینگ در موبایل با ۲۵۸ میلیون کاربر فعال ماهانه رشد قابل توجهی را به لطف محبوبیت و موفقیت فرنچایز Candy Crush شاهد بودیم. همچنین بازی Crash Bandicoot: On The Run که در اواخر ماه مارچ منتشر شده بود تاکنون بیش از ۳۰ میلیون بار دانلود شده است

به وب سایت رانا گراف حتما سر بزنید.

به صفحه آپارات , ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا