بارداریسلامتمادر و فرزند

در دوران بارداری چقدر باید وزن بدست بیاوریم؟

در دوران بارداری چقدر باید وزن بدست بیاوریم؟ افزایش وزن ایده آل در دوران بارداری بسته به شاخص BMI شما متفاوت است.

توصیه های افزایش وزن شامل وزن 25-35 پوند است اگر از نظر وزن طبیعی ، اگر وزن شما 28-40 پوند باشد ، اگر اضافه وزن دارید 15-25 پوند و اگر چاق هستید 11-20 پوند.

رژیم خود را سالم نگه دارید ، مرتباً ورزش کنید و افزایش وزن مداوم و تدریجی را هدف بگیرید.

در دوران بارداری چقدر باید وزن بدست بیاوریم؟

بارداری می تواند یک زمان جادویی باشد ، اما استرس میزان وزن شما باید در سه ماهه یا حتی به طور کلی می تواند شما را در یک حالت عادی رها کند!

اگر جوابی ندارید ، می توانید با تشویق افراد خوب و فاقد معقول اما بعضاً دوستان و خانواده با توصیه راحت شوید. بنابراین چه مقدار وزنی باید کسب کنید و چگونه؟

بسته به سلامت عمومی ، وزن فعلی شما و سایر عوامل ، این پاسخ متفاوت خواهد بود. و همانطور که معلوم است ، بسیاری از مردم آمریکا اشتباه می کنند. اگر این همه گیج کننده به نظر برسد ، می توانیم به شما کمک کنیم تا مسائل را برای شما روشن کنیم.

(توجه : 1 پوند (pound) معادل 0.4536 کیلوگرم (kilogram) است.)

اگر BMI شما طبیعی باشد ، در هر پوند 25-35 به دست بیاورید

میزان وزن شما برای بدست آوردن در درجه اول بستگی به ترکیب وزن بدن قبل از بارداری شما دارد ، همانطور که توسط شاخص توده بدنی (BMI) اندازه گیری می شود.

اگر BMI شما 18.5-29.9 باشد ، وزن کمتری دارد اگر کمتر از 18.5 باشد ، اضافه وزن اگر بین 25 تا 29.9 باشد و اگر BMI شما 30 یا بالاتر باشد ، از نظر وزن طبیعی در نظر گرفته می شوید.
در اینجا دستورالعمل هایی که باید دنبال شود ، همانطور که توسط موسسه پزشکی پیشنهاد شده است:

 • زنان با وزن معمولی باید 25-35 پوند به دست آورند
 • زنان کم وزن باید 28-40 پوند به دست آورند
 • زنان اضافه وزن باید 15-25 پوند به دست آورند
 • زنان چاق باید 11-20 پوند به دست آورند

از این وزن 25-35 پوندی که وزن خود را به دست آورید ، حدود 6/5 تا 7/5 پوند به وزن کودک شما تبدیل می شود و 5-8 پوند از وزن اضافه شده به بدن شما به صورت چربی برای کمک به شیردهی کمک می کند.

بقیه از رحم ، سینه ، جفت ، مایع آمنیوتیک و خون و مایعات اضافی برای حمایت از بارداری است.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای
بخوانید

اگر انتظار دارید دوقلو باشید ، نیازهای افزایش وزن شما به شرح زیر تغییر خواهد کرد:

 • زنان با وزن طبیعی باید 37-54 پوند به دست آورند
 • زنان کم وزن باید 50 تا 62 پوند به دست آورند
 • زنان اضافه وزن باید 31-50 پوند به دست آورند
 • زنان چاق باید 25 تا 42 پوند به دست آورند

افزایش وزن باید در سه ماهه دوم و سوم رخ دهد

در طول سه ماهه اول خود ، نباید وزن زیادی کسب کنید – به اندازه 1.1–4.4 پوند خوب است. در سه ماهه دوم خود یک افزایش وزن ثابت و تدریجی داشته باشید.

چیزی در محدوده 0.5 پوند تا 1 پوند در هفته درست است. ممکن است هفته ای از هفته از این حالت کمی بالا و پایین بروید. تا زمانی که میانگین آن باشد ، بدون احتراق و لک های اصلی باید خوب باشید.

همین سرعت ثابت به ازای هر پوند 0.5–1 پوندی هر هفته باید در سه ماهه پایانی نیز پیش برود ، همانطور که برای ورود یک کودک کوچک خود آماده می شوید.

و به یاد داشته باشید ، خوردن درست در دوران بارداری به معنای دو برابر مصرف طبیعی شما یا به معنای “خوردن دو نفر” نیست.

برای اینکه شما مقدار “غذای اضافی” برای کودک خود بخورید ، این موارد را در نظر بگیرید: اگر از نظر وزن طبیعی هستید ، یک گوجه فرنگی و پنیر و یا ساندویچ کره بادام زمینی اضافی با موز ، چیزی است که شما به مقدار اضافی احتیاج دارید.

اگر اضافه وزن دارید یا چاق هستید ، تنها چیزی که نیاز دارید دو سیب یا یک قطعه نان سبوس دار در روز است. و این تنها بعد از هفته 12 است.

بیشتر خانمها وزن بسیار کمی دارند و بیش از حد بسیار زیاد هستند ، فقط 32٪ آن را به درستی دریافت می کنند

اکنون دستورالعمل های واقعی را مشاهده کرده اید ، در اینجا نگاهی می اندازیم به نظر می رسد که همه افراد با افزایش وزن مربوط به بارداری خود اشتباه می کنند.

طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ،که 47٪ از خانم ها وزن بیشتری را نسبت به آنچه در دوران بارداری نیاز دارند دریافت می کنند.

اما از طرف دیگر ، در حدود 21٪ از خانمها از حد ایده آل فاصله می گیرند. 32٪ صرفاً می توانند سطح افزایش وزن خود را به درستی دریافت کنند.

افزایش وزن نادرست می تواند برای شما و کودک شما ناسالم باشد

چرا افزایش وزن در این محدوده در دوران بارداری بسیار مهم است؟ اگر افزایش وزن حاملگی شما پایین تر از حد توصیه شده از انستیتوی پزشکی باشد ، می تواند باعث مشکلات سلامتی و سایر موارد برای شما و کودک شما شود.

بارداری چگونه بر ضربان قلب شما تأثیر می گذارد؟
بخوانید

خطر وقتی افزایش یابد که مادر به اندازه کافی برای تأمین تمام مواد مغذی مناسب برای رشد کودک نباشد ، افزایش می یابد.

وزن زیادی به دست آورید و ممکن است در معرض چاقی در آینده برای خود و چاقی کودکی کودک خود قرار بگیرید. همچنین ممکن است در دوران بارداری مواردی مانند احتباس آب ، دیابت حاملگی ، فشار خون بالا ، پره اکلامپسی و همچنین خطر نیاز به زایمان توسط سزارین ایجاد شود.

کودک شما ممکن است زودتر از موقع متولد شود ، بسیار بزرگتر از حد متوسط ​​و طبیعی باشد و ممکن است در معرض مشکلات مادرزادی باشد.

برای افزایش وزن حاملگی ایمن قدم بگذارید

طبق کالج آمریکایی متخصص زنان و زایمان ، یک سوم زنان آمریکایی چاق هستند. بیش از 50٪ از کل زنان باردار دارای اضافه وزن یا چاقی هستند. این خطر عوارض بارداری را افزایش می دهد ، بنابراین افزایش وزن باید با دقت مدیریت شود.

کمیته چاقی در بارداری این پیشنهادات را دارد:

 • به محض فهمیدن بارداری ، قد و وزن خود را ثبت کنید تا BMI خود را بشناسید و بتوانید افزایش وزن هدف را در ذهن داشته باشید.
 • اگر پزشک توصیه کرده است ، از مشاوره تغذیه خودداری کنید ، اما سؤال کنید که آیا این کار را نمی کند. این به شما کمک می کند تا در دوران بارداری انتخاب های غذایی دقیق تری داشته باشید.
 • برای ثابت ماندن و جلوگیری از افزایش وزن بیش از حد ، رژیم ورزشی را که توسط پزشک شما تأیید شده است ، دنبال کنید.
 • ممکن است شما نیاز به بررسی کمبودهای غذایی احتمالی داشته باشید و ممکن است ویتامین ها یا مکمل ها پیشنهاد شود.
 • در اوایل زایمان با یک متخصص بیهوشی صحبت کنید زیرا در هنگام اضافه وزن بیشتر در معرض عوارض مربوط به بیهوشی هستید.

اگر این مسئله را قبل از بارداری می خوانید ، قبل از تلاش برای باردار شدن سعی کنید به همان اندازه وزن خود کاهش دهید.

اگر کمبود وزن دارید ، برای یافتن یک روش سالم برای افزایش وزن ، مشورت با پزشک و متخصص تغذیه نیز یکسان است. تحقیقات نشان می دهد که دریافت این توصیه حرفه ای در مورد رژیم غذایی شما می تواند به شما در کاهش خطر زایمان زودرس کمک کند.

توصیه هایی برای درمان عفونت گوش
بخوانید

ممکن است از شما خواسته شود که غذاهای مغذی ، کالری متراکم مانند آجیل و دانه یا چربی های سالم مانند آووکادو را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید.

همچنین ممکن است میان وعده های مکرر و سالم پیشنهاد شود. نگه داشتن دفتر خاطرات غذایی می تواند به شما اطمینان دهد که هر روز به اندازه کافی کالری ، مواد مغذی و حتی آب دریافت می کنید.

این نکات مربوط به تغذیه و رژیم غذایی را در دوران بارداری دنبال کنید

ایجاد تعادل مناسب با خوردن مراقب می تواند همه تفاوت در افزایش وزن حاملگی شما و کودک شما را متفاوت کند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 • حتی اگر دچار اضافه وزن یا چاقی هستید ، هرگز در دوران بارداری رژیم کم کالری نداشته باشید.
 • هدف از خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل است که بدون نیاز به سلامتی ، در بسیاری از مواد مغذی توصیه می شود.
 • از غذاهایی با کالری خالی مانند نوشیدنی های قندی و شیرینی هایی که مواد غذایی کمی و بدون هیچ غذایی برای شما فراهم می کنند ، خودداری کنید.
 • اگر زیاد اضافه وزن دارید و یا دیابت حاملگی دارید ، مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید زیرا این امر می تواند باعث افزایش قند خون شود.
 • از داشتن فیبر کافی در رژیم غذایی خود اطمینان حاصل کنید.
 • برخی از خانم ها با داشتن وعده های غذایی متوسط ​​به اندازه متوسط ​​و یک زن و شوهر از وعده های غذایی کوچک یا میان وعده های سالم مانند ماست یا میوه و سبزیجات و هوموس در طول روز ، مدیریت وزن خود را آسان تر می کنند.
 • روزانه 4 وعده سبزیجات و 2 وعده میوه میل کنید.
 • صبحانه را از دست ندهید – با فرنی یا نان سبوس دار ، سفیده تخم مرغ و میوه یا سبزیجات تازه آن را سالم نگه دارید.

حتی اگر وزن شما جای نگرانی ندارد ، می توانید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید تا به شما پیشنهاداتی بدهد و یک رژیم مناسب تهیه کند.

پزشک یک برنامه رژیم غذایی ایمن در دوران بارداری را تضمین می کند که شما را در محدوده ایده آل برای افزایش وزن حاملگی برای BMI شما قرار می دهد بدون اینکه مواد مغذی ضروری را از دست بدهید.

منبع: curejoy

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا