اخبار گیمگیم

سودآورترین سال تاریخ نینتندو به لطف نینتندو سوییچ و انیمال کراسینگ

سودآورترین سال تاریخ نینتندو به لطف نینتندو سوییچ و انیمال کراسینگ.  نینتندو گزارش از عملکرد خود در فصل گذشته (تا پایان مارچ ۲۰۲۱) را منتشر کرده است که در ادامه به آن می‌پردازیم

سودآورترین سال تاریخ نینتندو به لطف نینتندو سوییچ و انیمال کراسینگ

نینتندو آمار و ارقام عملکرد خود در فصل گذشته و در طول سال مالی پیش را منتشر کرده است که در ادامه می‌توانید مطالعه کنید.

در آمد نینتندو در طول سال مالی گذشته ۱۶.۵۹ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال قبل از آن ۳۴.۴ درصد افزایش داشته است. این رقم بالاترین عدد از بیش از یک دهه‌ی پیش می‌باشد. همچنین سود عملیاتی این شرکت ۸۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است که بیشترین مقدار در تاریخ این کمپانی محسوب می‌شود.

در طول سال گذشته ۲۸.۸ میلیون دستگاه نینتندو سوییچ فروخته شده که نسبت به سال گذشته ۳۷.۱ درصد بیشتر است. با این حساب مجموع فروش این کنسول پس از ۴۹ ماه حضور در بازار هم‌اکنون به ۸۴.۵۹ عدد رسیده است. قابل توجه است که این رقم به معنای این است که نینتندو سوییچ کنسول‌های PSP، GBA و Xbox 360 را پشت سر گذاشته است. سرعت فروش این دستگاه نسبت به Wii و PS4 بیشتر است.

فروش نرم‌افزاری نیز در طول سال ۲۳۰.۹ میلیون واحد بوده است که نسبت به سال گذشته ۳۶.۸ درصد افزایش دارد. بر همین اساس مجموع کل فروش بازی‌های سوییچ به رقم ۵۸۷.۱۲ میلیون رسیده است. ۴۲.۸ درصد از فروش بازی‌ها در سال گذشته به صورت دیجیتالی صورت گرفته است. فروش بازی‌های تمام دیجیتالی و پرداخت‌های مرتبط با سرویس آنلاین نینتندو سوییچ ۶۸.۵ درصد رشد داشته است. درآمد بخش موبایل نیز ۱۱.۳ درصد رشد داشته است اگرچه از سال ۲۰۱۹ عرضه‌ی جدید مهمی در این زمینه انجام نشده است.

فیلم کوتاه Battlefield 2042 با نام Exodus معرفی شد
بخوانید

در ادامه به پرفروش‌ترین بازی‌های نینتندو سوییچ می‌پردازیم که بازی Mario Kart 8 Deluxe همچنان در صدر آن قرار دارد اما Animal Crossing: New Horizons با فروختن بیش از ۲۰ میلیون نسخه در طول یک سال گذشته و با داشتن جایگاه اول پرفروش‌ترین عناوین سال گذشته در حال نزدیک شدن به آن می‌باشد. لیست آپدیت شده‌ی ده بازی پرفروش فرست پارتی نینتندو سوییچ:

۱. Mario Kart 8 Deluxe (۳۵.۳۹ میلیون)
۲. Animal Crossing: New Horizons (۳۲.۶۳ میلیون)
۳. Super Smash Bros. Ultimate (۲۳.۸۴ میلیون)
۴. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (۲۲.۲۸ میلیون)
۵. Pokémon Sword/Shield (۲۱.۱۰ میلیون)
۶. Super Mario Odyssey (۲۰.۸۳ میلیون)
۷. Super Mario Party (۱۴.۷۹ میلیون)
۸. Pokémon: Let’s Go, Pikachu!/Eevee! (۱۳.۲۸ میلیون)
۹. Splatoon 2 (۱۲.۲۱ میلیون)
۱۰. New Super Mario Bros. U Deluxe (۱۰.۴۴ میلیون)

کالکشن Super Mario 3D All-Stars که به مدت محدود عرضه شده بود ۹ میلیون نسخه فروخته است. فروش بازی Luigi’s Mansion 3 نیز به بیش از ۹.۵ میلیون نسخه رسیده است. همچنین بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury در طول یک ماه و نیم از زمان انتشار بیش از ۵.۶ میلیون نسخه به بازار عرضه کرده است. با افزایش تقاضای عنوان Ring Fit Adventure فروش این بازی به ۱۰.۱۱ میلیون نسخه رسید. در طول سال مالی گذشته ۳۶ عنوان منتشر شد که بیش از یک میلیون نسخه فروخته‌اند که ۲۲ عدد از آن‌ها توسط نینتندو منتشر شده بود

تریلر جدیدی از بازی Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge
بخوانید

به وب سایت رانا گراف حتما سر بزنید.

به صفحه آپارات , ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا