خواص میوه ها و گیاهانسلامت

فلفل سفید در مقابل فلفل سیاه: تفاوت چیست؟

فلفل سفید در مقابل فلفل سیاه: تفاوت چیست؟ فلفل سیاه میوه گیاه فلفل است و فلفل سفید آن دانه است. بعد از خشک شدن آفتاب ، فلفل سیاه گرمای خود را حفظ می کند ، اما فلفل سفید ملایم تر می شود.

فلفل سیاه همچنین طولانی تر از فلفل سفید است. از فلفل سیاه در ظرف هایی که نیاز به تقویت طعم دارند استفاده کنید. از فلفل سفید برای سوپ های سبک تر استفاده کنید تا گرمای ملایم اضافه شود.

فلفل سفید در مقابل فلفل سیاه: تفاوت چیست؟

فلفل سیاه جزء اصلی در آشپزخانه هاست. در واقع ، در هر رستوران یک صندلی بنشینید و ظرفهای نمک و فلفل را پیدا خواهید کرد! اما آیا می دانید فلفل سفید نیز وجود دارد؟ این گیاه در غذاهای تایلندی ، چینی و ویتنامی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالی که هر دو از گیاه فلفل نیستند ، تفاوت هایی بین فلفل سیاه و سفید وجود دارد. همه چیز به روش پردازش آنها می رسد ، که آنها را کاملاً از هم جدا می کند. در اینجا 4 تفاوت بین فلفل سفید و فلفل سیاه وجود دارد.

1. فلفل سیاه میوه است. فلفل سفید بذر است

فلفل سفید در مقابل فلفل سیاه: تفاوت چیست؟

شاید تعجب کنید که می فهمید آنها قبل از رسیدن محصول هنوز در حالی که هنوز سبز هستند برداشت می کنند. در مرحله بعد ، آنها تا زمانی که سیاه و چروک نشوند ، در آفتاب خشک می شوند. این نوع فلفل است که اکثر ما با آن آشنا هستیم.

زومبا: راه جالب برای از دست دادن وزن
بخوانید

فلفل سفید در واقع دانه است. هنگامی که برداشت می شوند ، لایه بیرونی با آب برداشته می شود. ممکن است چندین بار با آب خیس یا شسته شوند. این روزها ممکن است از فرآیندهای شیمیایی استفاده شود.

این دانه همچنین خشک شده از آفتاب است اما به جای سیاه ،سفید می شود. و از آنجا که فلفل سفید شسته شده است ، معمولاً از نوع سیاه صاف تر است.

2. فلفل سیاه تندتر از فلفل سفید است

فلفل سفید در مقابل فلفل سیاه: تفاوت چیست؟

تا زمانی که فلفل سیاه خشک شود ، قوی ترین عطر و طعم ممکن خود را دارد. بهتر است هنگام تازه خاکی ، زیرا فلفل دلخواه خریداری شده پس از گذاشتن روی قفسه ، عطر خود را از دست می دهد. در هر صورت فلفل سیاه غنی تر و جسور تر است.

همچنین دارای تندی زیادی است که در بالای آن عطر و بوی قوی وجود دارد. اگر طرفدار گرما نیستید ، فلفل سفید نیز ایده آل است.

3. فلفل سیاه بیش از فلفل سفید دوام بیشتری دارد

هنگامی که در یک ظرف بسته شده نگهداری می شود ، فلفل سیاه حدود یک سال می تواند دوام آورد. با این حال پس از گذشت چند ماه بهترین طعم خود را از دست می دهد.

دلایل کمبود ویتامین D در بزرگسالان
بخوانید

از آنجا که فلفل سفید “در معرض هوا و آب” بیشتر از سیاه است ، سریعتر طعم خود را از دست می دهد. پیش از آنکه بدانید لکه دار خواهد شد! بنابراین اگر تصمیم دارید که با فلفل سفید بپزید ، به یاد داشته باشید که تازه بودن همیشه مهم است.

4- فلفل سفید بیشتر برای غذاهای سبک تر مورد استفاده قرار می گیرد

فلفل سفید در مقابل فلفل سیاه: تفاوت چیست؟

گذشته از طعم ، تفاوت عمده ای بین فلفل سیاه و فلفل سفید است. اگر عناصر زیادی در غذا وجود داشته باشد ، فلفل سیاه درست با آن مخلوط می شود. این امر به ویژه در مورد غذاهای سبک تر مانند سوپ های سفید و سس ها صادق است. آن را به اولویت و ارائه در نظر گرفته می شود.

نحوه استفاده از فلفل سیاه و فلفل سفید

فلفل سفید در مقابل فلفل سیاه: تفاوت چیست؟

غذایی که فاقد عطر و طعم است می تواند از فلفل سیاه بهره مند شود. برای بهترین طعم ، حتما از نوع تازه استفاده کنید. همه چیز ، از املت صبحانه گرفته تا ساندویچهای تن ، با فلفل سیاه قابل تغییر است.

اگر همه چیز درباره زیبایی شناسی است ، فلفل سفید را انتخاب کنید. درست داخل غذای سبک تر می شود. اما همچنین می تواند در وعده های خاکی که زعفران ، زیره و زردچوبه دارند مفید باشد. فلفل سفید نیز اگر می خواهید بدون سبزی گرفتن از عناصر دیگر باعث تقویت طعم شوید ایده آل است.

مشکلات بهداشتی و بیماریهای ناشی از کمبود ویتامین C
بخوانید

بعضی از دستور العمل ها فلفل سفید و سیاه را فراخوانی می کنند. اما اگر فقط به یکی نیاز دارد ، سعی کنید از آن استفاده کنید. تفاوت گسترده فلفل سفید و سیاه اهمیت خواهد داشت!

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا