بارداریسلامتمادر و فرزند

چه عواملی باعث سقط جنین می شود؟

چه عواملی باعث سقط جنین می شود؟ عوامل خطر که می توانند در بارداری تأثیر بگذارند . مقابله با سوء رفتارها هرگز آسان نیست و بسیاری از زنان سرانجام خود را سرزنش میکنند. واقعیت این است که اکثر تلفات اولیه بارداری با دلایل طبیعی مانند ناهنجاری های کروموزومی مرتبط است.

مشکلات اساسی در زمینه سلامت مادران و عوامل شیوه زندگی نیز ممکن است باعث سقط جنین شود اگرچه این موارد بخش عمده ای از موارد را تشکیل نمی دهند.

از دست دادن کودک قبل از اینکه حتی با آنها آشنا شوید می تواند به همان اندازه از دست دادن هر عزیزی دلگیر باشد. اما سقط جنین معمولاً وقتی که همه چیز برای برنامه ریزی پیش نمی رود ، مداخله طبیعی است.

به همان اندازه که افراد اطراف شما می توانند آن را منطقی جلوه دهند ، هنوز هم ممکن است تعجب کنید که چه اشتباهی رخ داده است. و اگر کاری وجود داشت شما می توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید.

به یاد داشته باشید ، احتمالاً سقط جنین نتیجه چیزی فراتر از کنترل شما است. دانستن اینکه چه عواملی باعث سقط جنین می شود ، به شما کمک می کند تا برخی از بستن ها را پیدا کنید و در مورد بارداری های بعدی احتیاط کنید.

سقط جنین: حاملگیهایی که به خودی خود در هفته 20 از بارداری به پایان می رسد

سقط جنین ، حاملگی است که قبل از اینکه در هفته بیستم بارداری خود را برسید ، خود به خود خاتمه می یابد .در حین سقط جنین ، ممکن است دچار گرفتگی ، درد شکم ، خونریزی واژن شوید و متوجه بافت یا مایعاتی شوید که از مهبل خارج می شود.

بیشتر موارد سقط جنین در دوران بارداری زودرس اتفاق می افتد

بیشترین سقط جنین در سه ماهه اول اتفاق می افتد. در حقیقت ، به طور متوسط ​​8 از 10 سقط جنین در این مدت اتفاق می افتد.

چگونه می توان بر کمبود ویتامین D غلبه کرد: یک برنامه 3 مرحله ای
بخوانید

که احتمالاً یکی از دلایل سنتی عدم اعلام حاملگی در جهان به طور کلی تا زمانی که شما این علائم را نداشته باشید. حاملگی که در 13 هفته اول از بین می رود ، به عنوان یک فقدان زودرس یا سقط جنین در نظر گرفته می شود.

متخصصان پزشکی نیز ممکن است بر خلاف یک انتخابی داوطلبانه ، از این به عنوان یک سقط خودبخودی یاد کنند.

1. کروموزوم غیر طبیعی

متخصصان پزشکی می گویند که حدود 50٪ از سقط جنین در سه ماهه اول به دلیل شمارش غیر طبیعی کروموزوم در جنین است. این امر ممکن است به این دلیل باشد که تخمک یا اسپرم مجموعه کاملی از 23 کروموزوم لازم برای تشکیل 46 مورد نیاز جنین برای تولد نوزاد را ندارند. رشد جنین با پیشرفت بارداری نیز غیر طبیعی خواهد بود و می تواند منجر به سقط جنین شود.

2. مشکلات سلامتی مادر و عفونت در دوران بارداری

سقط جنین در سه ماهه دوم (بین هفته های 14 تا 26) به یک مشکل بهداشتی در مادر مرتبط است. در اینجا دلایل احتمالی وجود دارد:

  • ضعف دهانه رحم: همچنین به عنوان عدم توانایی دهانه رحم شناخته می شود ، این بیماری ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد. با مداخلات پزشکی می توان برخی از این مشکلات را دور زد. به عنوان مثال ، پزشک ممکن است بعد از هفته 12 یک بخیه بخورد تا در صورت داشتن دهانه رحم ضعیف ، دهانه رحم بسته شود.
  • ناهنجاری های رحمی: بدشکلی یا تقسیم رحم مانند سپتوم رحم ممکن است خطر سقط جنین را بیشتر کند. به عنوان مثال ، رحم قوسی که در آن حفره رحمی به جای محدب مقعر یا مستقیم به سمت فوندوس باشد با سقط جنین در سه ماهه دوم مرتبط است.
  • سندرم تخمدان پلی کیستیک: PCOS ممکن است خطر سقط جنین را نیز بالا ببرد. افزایش انسولین در خون می تواند باعث افزایش لخته شدن خون شود و بر جفت تأثیر بگذارد ، از جلوگیری آن از تهیه صحیح مواد مغذی به کودک یا از بین بردن سموم و ضایعات جلوگیری می کند. این می تواند باعث سقط جنین شود. پزشک ممکن است برای کاهش خطر ، دارو یا وسایل دیگری را پیشنهاد کند.
  • سندرم هیوز یا سندرم آنتی فسفولیپید (APS): این بیماری می تواند باعث لخته شدن خون شما شود ، این امر در بارداری تأثیر می گذارد و خطر سقط جنین را افزایش می دهد. پزشک شما ممکن است ترکیبی از هپارین و آسپیرین را برای کاهش خطر شما تجویز کند
  • سرخجه: داشتن سرخچه در اوایل بارداری (تا 4 ماه) می تواند خطر سقط جنین و همچنین نقایص هنگام تولد را افزایش دهد. قبل از بارداری حتما عکس های MMR بگیرید زیرا این واکسیناسیون برای زنان باردار قابل اجرا نیست.
9 علامت کمبود ویتامین K که باید به دنبال آنها باشید
بخوانید

3. سیگار کشیدن

اگر شما در اینجا هستید و این پست را میخوانید زیرا می خواهید از سقط جنین جلوگیری کنید و ترجیح می دهید که احتیاط کنید ، از قرار گرفتن در معرض دود سیگار خودداری کنید و خود شما نیز سیگار نکشید. همچنین از خطر ابتلا به زایمان زودرس یا نوزاد با وزن کم هنگام تولد را کاهش دهد.

4- مصرف الکل و مواد مخدر

نوشیدن در هنگام بارداری می تواند خطر سقط جنین و زایمان زودرس و حتی سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) پس از تولد شما را افزایش دهد.

بله ، فرقی نمی کند حتی اگر مقادیر بسیار کمی و متوسط ​​بنوشید ، این خطر حتی اگر شما یک مشروبات الکلی سنگین نباشید نیز وجود دارد. به همین ترتیب ، هیچ زمان و پنجره ای در آن وجود ندارد که نوشیدن آن ها بدون تأثیر در بارداری یا کودک شما بسیار مناسب باشد . البته لازم به گفتن نیست ، همین مسئله در مورد سوء مصرف مواد نیز وجود دارد.

5- مصرف کافئین در مقادیر زیاد

هیئت پزشکان درباره اینکه آیا کافئین باعث افزایش خطر سقط جنین می شود ، تصمیم گرفته است. در حالی که برخی محققان می گویند که چنین است ، برخی دیگر مخالفند.

13 ماده غذایی غنی از ویتامین B1 (تیامین) که باید امتحان کنید
بخوانید

از هم اکنون ، از آنجا که نتایج مختلط وجود دارد ، ما نمی توانیم مطمئن باشیم. به همین دلیل ، تا زمانی که تحقیقات قطعی تری انجام شود ، بهتر است مصرف کافئین را کاهش داده و بیش از 200 میلی گرم (مقدار آن را در یک فنجان قهوه 12 اونس) در روز مصرف نکنید.

در صورت نیاز راهنمایی و مشاوره دریافت کنید

سقط جنین اولیه حاملگی به طور طبیعی از مهبل شما و همراه با گرفتگی و عبور مایعات بافت خارج می شود. ممکن است بعد از این شما به هیچ درمانی نیاز نداشته باشید.

با این حال ، اگر بافتی در رحم شما باقی مانده باشد ، پزشک ممکن است لازم باشد داروها را به شما بدهد یا یک روش اتساع و کورتاژ (D&C) برای از بین بردن این بافت انجام دهد.

اطمینان حاصل کنید که شما از کمکهای پزشکی مناسب و همچنین پشتیبانی دوستان و خانواده خود کمک بگیرید. بسیاری از خانمها همچنین از صحبت با یک مشاور برای برخورد با اندوه سود می برند.

بارداری های آینده شما در معرض خطر قرار نخواهند گرفت

اگر دچار سقط جنین شده اید و نگران این هستید که آیا می توانید یک بارداری موفق داشته باشید یا نه ، قلب خود را بگیرید. بدن شما از نظر فنی آمادگی تخمک گذاری را در اوایل دو هفته پس از کاهش حاملگی زودرس دارد.

به ویژه ، در سه ماهه اول یا کاهش حاملگی زودرس ، یک واقعه یک طرفه محسوب می شود و معمولاً با تکرار سقط جنین مرتبط نیست.

اگر با این حال ، شما یک مشکل اساسی بهداشتی یا عامل شیوه زندگی دارید که در از بین رفتن بارداری نقش داشته است ، بهتر است ابتدا قبل از تلاش برای بارداری مجدد با آن مقابله کنید.

منبع: curejoy

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا