آیا میدانستید؟خواص میوه ها و گیاهانسلامتنکته های زیبایی

12 مزایای سلامتی برگهای درخت Neem (چریش)

12 مزایای سلامتی درخت Neem (چریش): یک درمان باستانی برای سلامتی همه جانبه شما. تقریباً هر قسمت از درخت Neem (چریش) دارای خواص دارویی است.

برگ ها می توانند قند خون را کاهش دهند ، فشار خون را کنترل کنند و به درمان آکنه ، شوره سر و پسوریازیس کمک کنند.

روغن دانه به عنوان ماده ضد عفونی کننده پشه عمل می کند و عفونت های پوستی را نیز درمان می کند. در همین حال ، پوست با زخم روده و پلاک دندان مبارزه می کند.

12 مزایای سلامتی برگهای درخت Neem (چریش)

درخت Neem (چریش) به وضوح در سیستم های پزشکی سنتی مانند طب آیرودا ظاهر می شود. اگر حضور آن در داروهای جایگزین توجه شما را به خود جلب کرده است و شما کنجکاو هستید که بیشتر بدانید ، ما در اینجا خواص این گیاه ارزشمند را برایتان میگوییم.

از این گذشته ، تقریباً هر قسمت از این درخت ، از پوست آن گرفته تا دانه ها ، برگ ها و گل های آن ، چیزی برای عرضه دارد. در اینجا نگاهی دقیق تر به همه مواردی که معالجه شفا می تواند برای شما انجام دهد وجود دارد.

1. حاوی آنتی اکسیدان ضد پیری و محافظ است

برگهای نئیم حاوی آنتی اکسیدانهای قوی مانند کوئرستین و نیمبولید هستند که می توانند در برابر اثرات مضر رادیکالهای آزاد محافظت کنند .رادیکالهای آزاد مضر به DNA آسیب می رسانند و در شرایطی مانند دیابت ، بیماریهای قلبی و سرطان نقش دارند. آنها همچنین می توانند در پیری نقش داشته باشند. مکمل ها و داروهای مبتنی بر Neem ممکن است به شما در نگه داشتن این رادیکال های آزاد کمک کند.

2. قند خون را کاهش می دهد

تخمین زده می شود که حدود 30.3 میلیون آمریکایی از دیابت رنج می برند. حتی نگران کننده تر ، 84.1 میلیون بزرگسال آمریکایی تصور می شود که مبتلا به دیابت نیستند. Neem ممکن است این توانایی را داشته باشد که آنچه را که به یک بیماری همه گیر جهانی تبدیل می شود ، درمان کند.

طبق یک مطالعه حیوانی ، مصرف عصاره برگ neem و روغن دانه neem قادر به کاهش قند خون بودند. در حقیقت ، تأثیر آنها با یک داروی ضد دیابتی به نام گلی بن کلامید قابل مقایسه است.

این مطالعه همچنین نشان داد که وقتی حیوانات به مدت 2 هفته با عصاره برگ یا روغن دانه تحت درمان با یک ماده شیمیایی که باعث ابتلا به دیابت شده بود تحت درمان قرار گرفتند ، این امر به کاهش قند خون کمک می کند.

3. به کنترل فشار خون کمک می کند

فشار خون بالا می تواند خطر شما را برای شرایط جدی مانند نارسایی کلیه و نارسایی قلبی بالا ببرد. اما neem ممکن است به شما کمک کند سطح فشار خون خود را کنترل کنید. مطالعات حیوانات نشان می دهد که عصاره برگ گیاه پرتقال می تواند باعث افت فشار خون شود.

11 فواید سلامتی تخم های شنبلیله
بخوانید

یک مطالعه حتی مشخص کرد که وقتی به حیوانات عصاره برگهای neem به همراه نمک داده می شود ، فشار خون بسیار کمتری نسبت به گروه کنترل داده می شد. برگهای neem فقط به شما کمک می کنند فشار خون بالا را از بین ببرید!

4. از کبد محافظت می کند

کبد شما یک ارگان زحمتکش است که برای از بین بردن سموم بدن از آن استفاده می کنید .اما مواد شیمیایی مضر و حتی برخی داروهای معمول می توانند باعث آسیب سمی به کبد شوند.

این جایی است که برگهای neem می توانند به شما کمک کنند. به عنوان مثال ، در یک مطالعه مشخص شد که عصاره های برگ neem در برابر صدمات کبدی ناشی از داروی پاراستامول محافظت می کنند ، در حالی که دیگری مشاهده می کند که نیمبولید ، یک ماده سازنده فعال برگهای neem ، با اثرات تتراکلرید کربن شیمیایی سمی مقابله می کند.

بنابراین ممکن است برخی از آب برگ های neem دقیقاً همان چیزی باشد که کبد شما برای ادامه جنگ لازم دارد.

5- زخم روده را درمان می کند

زخم روده می تواند شما را با درد سوزش و علائمی مانند سوء هاضمه و سوزش سر دل رها کند. یک مطالعه نشان داد که عصاره پوست گیاه نئوم قادر است ترشح اسید معده را 77٪ کاهش دهد و تقریباً به طور کامل زخمهای اثنی عشر را بهبود بخشد.

گلیکوزید موجود در پوست گلیکوز به نظر می رسد که عمدتا مسئول خاصیت ضد انعقادی آن و توانایی کنترل ترشح اسید معده است.

6. به مبارزه با سرطان کمک می کند

طب سنتی قرنهاست که از نوعی درمان سرطان استفاده می کند. و عصاره گیاهان بذر ، گلها ، برگها و میوه ها همه در اثر سرطان ضد تومور و شیمی درمانی پیشگیری شده است.

به نظر می رسد مؤلفه هایی مانند نیمبولید و آزادیراشتین مسئول بسیاری از خواص مبارزه با سرطان هستند – این توانایی را دارد که باعث مرگ سلول ، مهار تکثیر سلولی و تقویت پاسخ ایمنی بدن در برابر سلول های تومور شود.

جالب توجه است ، تحقیقات نشان می دهد كه neem ممكن است داروهای ضد سرطان خاصی را نیز مؤثرتر جلوه دهد. البته به یاد داشته باشید ، neem نمی تواند گزینه های درمانی معمول باشد ، اما می توانید در مورد Neem به عنوان یک کمک در مبارزه با سرطان با پزشک خود صحبت کنید.

7. به سلامتی دندان کمک میکند

مدتها قبل از این که مسواک ها بیشتر استفاده شوند ، برخی از جوامع آسیای جنوب شرقی برای تمیز نگه داشتن دندان های خود ، این گیاه را ،می جویدند. و معلوم می شود که این شیوه باستانی پشتوانه علمی دارد.

چگونه استرس بر قلب تأثیر می گذارد ؟
بخوانید

عصاره چوب نئوم نشان داده شده است که باعث کاهش توانایی برخی استرپتوکوکها در استعمار سطوح دندان می شود .بنابراین جویدن neem می تواند به شما در کنترل پلاک و حفره ها کمک کند. اگر برای طعم و مزه شما بسیار عجیب است ، یک خمیر دندان حاوی عصاره های نم را امتحان کنید.

8- با عفونتهای قارچی پوستی مبارزه می کند

روغن درخت Neem (چریش) رقیق شده در جنوب شرقی آسیا به عنوان دارویی برای عفونت های پوستی استفاده می شود. همچنین این ترکیبات مانند نیمبولید و گدونین دارای خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی هستند و می توانند برای پاک کردن عفونت مفید باشند.

عصاره برگ Neem همچنین به عنوان موجودات ضد قارچی در برابر ارگانیسم هایی که باعث اختلالات پوستی مانند Tinea versicolor می شوند ، نشان می دهند. از خمیر برگها می توان به صورت موضعی برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد.

9. شوره سر را برطرف می کند

شوره سر یک مشکل مزاحم است که همه ما باید با آن روبرو شویم. اما برگهای neem فقط ممکن است راه حل باشد! تحقیقات نشان می دهد که عصاره برگ neem درمقابل قارچ که همراه با شوره سر است عمل می کند.

بنابراین از این داروی قدرتمند برای خلاص شدن از شر آن پوسته های سفید استفاده کنید و پوست سر خارش خود را تسکین دهید.

10. به مقابله با پسوریازیس کمک می کند

یک بیماری التهابی شایع پوستی ، پسوریازیس است که منجر به ضایعات پوستی پوسته پوسته ، ضخیم و قرمز می شود. برگهای neem می توانند به درمان این اختلال پوستی نیز کمک کنند.

یک مطالعه نشان داد وقتی افرادی که تحت رژیم معمول قرار می گیرند عصاره برگهای neem در کنار آنها داده می شوند ، نسبت به افرادی که دارو به آنها داده می شد ، واکنش بهتر و سریع تری نشان دادند.

اگرچه عمل دقیق آن ناشناخته است ، ترکیبات فعال زیستی به ویژه با مهار تولید شتاب سلولهای پوستی در مبتلایان به این بیماری کمک می کنند .

یک روش درمانی مرسوم مانند داروهای موضعی زغال سنگ با عصاره برگ neem را برای تقویت ترکیب کنید. دوز را با یک پزشک داروی جایگزین بررسی کنید.

11. از آکنه خلاص می شود

اگر با آکنه دست و پنجه نرم می کنید ، ممکن است بتوانید از این گیاه استفاده کنید. عصاره Neem بر علیه باکتری هایی از قبیل P. acne و S. epidermidis که در رشد آکنه نقش دارند عمل می کند.

آیا ماری جوانا به شما در کاهش وزن کمک می کند؟
بخوانید

12. به عنوان یک ماده دافع کننده پشه کار می کند

روغن نئیم را می توان به عنوان ماده دافع کننده پشه طبیعی استفاده کرد. یک مطالعه نشان داد که استفاده از 1 تا 4٪ روغن نم رقیق شده در روغن نارگیل 81 تا 91٪ محافظت در برابر پشه های آنوفلین را که مالاریا را منتقل می کنند ، ارائه می دهد.

یک مطالعه دیگر مشاهده کرد که همچنین در برابر پشه Aedes ، که باعث انتشار دنگ ، چیکونگونیا ، تب زرد و ویروس Zika می شود ، محافظت می شود.

نحوه استفاده از درخت Neem (چریش)

در اینجا نگاهی به این موضوع می پردازد که چگونه می توانید از بسیاری از خواص مفید neem استفاده کنید:

  • برگهای neem: به طور سنتی ، 2 تا 4 گرم برگ پودر neem یا 2 تا 4 قاشق چایخوری (10-20 میلی لیتر) آب برگ neem دو بار یا سه بار در روز برای اهداف درمانی مصرف می شود. برگها نیز با کمی آب درون خمیر ریخته می شوند و بصورت موضعی اعمال می شوند یا برای رفع مشکلات پوستی به آب حمام شما اضافه می شوند. اما برگهای neem نیز بسیار تلخ هستند بنابراین ممکن است شما بتوانید فقط مقدار کمی از خمیر یا آب آن را به طور همزمان مصرف کنید – که این نیز ممکن است باعث آلرژی شود. کپسول های عصاره برگ Neem به راحتی در دسترس هستند اما فقط باید تحت نظر پزشک داروهای جایگزین یا با پیشبرد پزشک مصرف شوند.
  • Neem پوست: از 30 تا 60 میلی گرم عصاره پوست neem در معالجه زخم معده مفید است. اما این امر پس از بررسی پرونده شما باید توسط پزشک جایگزین تأیید شود. می توان برای تقویت سلامت دهان و دندان آن را جوید.
  • روغن neem: پمادهای دارای روغن 5٪ neem معمولاً برای عفونتهای پوستی استفاده می شوند در حالی که یک روغن neem  حدود 1 تا 4٪ رقیق شده در خردل یا روغن نارگیل به عنوان ماده دفع کننده حشرات عمل می کند. روغن دانه neem می تواند اثرات سمی مخصوصاً برای کودکان داشته باشد و نباید تحت نظارت پزشکی مصرف شود. و به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از روغن neem بصورت موضعی آزمایشی را انجام دهید زیرا برخی از افراد می توانند نسبت به آن واکنش آلرژیک داشته باشند.
  • گلهای neem: این ها به طور سنتی در هند برای تهیه سوپ های عدس آبکی معروف به رسام یا برنج گل استفاده می شود. آنها همچنین می توانند بو داده شده خشک شوند و برای تزئین ظروف از آنها استفاده می شود.

به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا