آجیل و خشکبارخواص میوه ها و گیاهانسلامت

17 مزیت سلامتی گردو با توجه به تحقیقات

17 مزیت سلامتی گردو با توجه به تحقیقات. از مزایای گردو برای پوست و مو می توان به پوست نرمتر ، بدون چین و چروک ، بدون جوش ، موهای بدون شوره و کاهش ریزش مو اشاره کرد.

برای تهیه یک ضد عرق طبیعی از جوشانده برگهای گردو خشک استفاده کنید و از روغن گردو برای پوست جوان و موهای قوی استفاده کنید.برای بهبود سلامت مغز و قلب ، مغز گردو بخورید ، مدیریت علائم دیابت و آرتریت ، پیشگیری و مبارزه با سرطان ، تأخیر در پیری ، بهبود کیفیت اسپرم و القای سریعتر خواب.

17 مزیت سلامتی گردو با توجه به تحقیقات

اینکه فواید بسیاری از گردو برای پوست ، مو و سلامت وجود دارد جای تعجب ندارد. گردو یکی از بهترین منابع مغذی محافظ است که در یک بسته کوچک قدرتمند بسته بندی می شود.

با داشتن همه چیز از ویتامین های گروه B تا اسیدهای چرب امگا 3 ، ویتامین E و موارد دیگر ، این مغزهای عجیب برای سلامتی شما بهتر از چیزی است که تصور می کنید!

آیا شما به دنبال چیزی برای محافظت از قلب خود ، از بین بردن سرطان ، پیری آهسته ، مبارزه با آسیب های رادیکال آزاد هستید ، یا فقط پوست و موی زیبایی به شما ارائه می دهید ، بیشتر نگاه نکنید.در اینجا فواید گردو برای سلامتی ، پوست و موهای شما وجود دارد.

1. می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد

گردو عنصری به نام اللاژیک اسید دارد که در مقابل تجمع چربی در سرخرگ ها عمل می کند.رسوبات چربی در داخل شریان ها ، به نام پلاک ، به مرور زمان سخت می شوند و شریان های شما را باریک می کنند ، گاهی اوقات حتی پارگی و مسدود کردن جریان خون به طور کامل هم دارد. این منجر به فشار خون بالا و اختلالات قلبی همراه مانند سکته مغزی یا حمله قلبی می شود.

التهاب همچنین نقش مهمی در ساخت پلاک دارد. این مورد را می توان توسط گردو نیز مورد بررسی قرار داد ، زیرا حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند که التهاب را کاهش داده و از تشکیل پلاک جلوگیری می کنند.

این اسیدهای چرب همچنین ممکن است عملکرد سلول های اندوتلیال را که دیواره داخلی شریان ها را پوشش می دهد ، بهبود بخشد ، که به تنظیم گسترده و باریک شدن شریان ها کمک می کند ، در نتیجه فشار خون را تعدیل می کند.

گردو همچنین می تواند حوادثی مانند ضربان قلب نامنظم (ضربان قلب) که می تواند باعث حمله قلبی یا سکته مغزی شود ، کاهش دهد. به همین دلیل انجمن قلب آمریکا برای محافظت از قلب خود مصرف گردو و همچنین سایر غذاهای سرشار از اسید چرب امگا 3 را توصیه می کند.

2. آیا می تواند سرعت پیری را کند کند

گردو بسیاری از آنتی اکسیدان ها مانند ترکیبات پلی فنولیک و فلاونوئیدها را بسته بندی می کند که از آسیب به موقع سلول در بدن شما ناشی از مولکول های واکنشی به نام رادیکال های آزاد جلوگیری می کند. اینگونه است که این آجیل پیری را کند می کند.

3 اثر جانبی شناخته شده در خوردن بیش از حد گردو
بخوانید

3. می تواند با سرطان مبارزه کند

گردو حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند اسید الاجیک و اللاژیتانین است که می تواند به سرکوب تشکیل سرطان های خاصی مانند روده بزرگ کمک کند. اعتقاد بر این است که اسید الاژیک باعث آپوپتوز یا مرگ سلولی سلولهای سرطانی در روده بزرگ می شود.

مطالعات حیوانی همچنین فوایدی را در کنترل سرطان سینه ، کلیوی و پروستات نشان داده است و محققان پیشنهاد می کنند برای جلوگیری از سرطان ، شما گردو را در رژیم غذایی قرار دهید.

4- می تواند کیفیت اسپرم را بهبود بخشد

فقط اضافه کردن نصف فنجان آجیل به رژیم غذایی شما ممکن است به کیفیت کلی مایع منی شما ، بهبود تعداد اسپرم ها با شکل و اندازه طبیعی (مورفولوژی اسپرم) ، حرکت آنها (تحرک) و توانایی زنده ماندن (سرزندگی) کمک کند.این احتمالاً به این دلیل است که گردو باعث افزایش سطح اسیدهای چرب امگا 6 و اسیدهای چرب ALA امگا 3 در خون می شود که برای سلامتی منی / اسپرم مورد نیاز هستند.

5- می تواند از سلامت مغز پشتیبانی کند

گردو می تواند به وخامت وابسته به سن مغز ، به تأخیر انداختن شروع و کاهش سرعت پیشرفت بیماری آلزایمر کمک کند.این گردو حاوی آنتی اکسیدان های محافظت کننده عصبی مانند پلی فنول ها ، اسید چرب α-لینولنیک ،α-3، α ، لینولین و ویتامین E است که همگی از آسیب عصبی ناشی از رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند.

حتی در بزرگسالان جوان ، توانایی ترسیم استنباط از طیف گسترده ای از اطلاعات عمومی را بهبود می بخشد – توانایی معروف به استدلال استنباطی که برای درک مهم است.

6. می تواند دیابت نوع 2 را مدیریت کند

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 هستید ، گردو را به طور منظم در رژیم غذایی خود قرار دهید و مدتی ادامه دهید. در یک مطالعه ، بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 اضافه وزن ، روزانه چهارم فنجان گردو را به مدت چند ماه می خورند.

تنها طی 3 ماه ، آنها افت قابل توجهی در میزان انسولین ناشتا مشاهده کردند ، که می گوید بدن آنها برای کنترل کارآمد تر از سطح گلوکز از انسولین استفاده می کردند.

از آنجا که هم مقاومت به انسولین و هم دیابت ناشی از التهاب درجه پایین است (که در اثر پاسخ ایمنی ایجاد می شود) ، این محافظت در برابر آنها توسط عوامل ضد التهابی گردو تأمین می شود.

7. آیا می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد

از جمله موارد دیگر ، گردو حاوی ملاتونین ، هورمونی است که مسئول خوابیدن است. در مطالعات حیوانی دیده شد که خوردن گردو باعث افزایش سطح ملاتونین خون در مطالعات حیوانی می شود.

فواید نور خورشید برای سلامتی چیست؟
بخوانید

داشتن غذاهای سرشار از ملاتونین به شما کمک می کند سریعتر و بهتر بخوابید و تعداد دفعات بیدار شدن از خواب در شب را کاهش می دهد.

8- می تواند التهاب را کاهش داده و آرتریت را بهبود بخشد

گردو یکی از غذاهایی است که برای مبتلایان به آرتروز توصیه می شود ، بیماری که با التهاب در بدن مشخص شده و باعث درد و تورم مفاصل می شود.

گردو حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است که می تواند التهاب را کاهش دهد ، و این می تواند با کاهش نشانگرهایی مانند پروتئین واکنش C پس از خوردن گردو اثبات شود.

9. می تواند به عنوان یک ضد عرق طبیعی عمل کند

برگ های گردو حاوی تانن ، ماده ای آلی است که برای اثر انقباض یا محکم شدن با پروتئین واکنش می دهد. آنها می توانند غدد عرق را “کوچک کنند” و باعث کاهش تعریق می شوند.برای تهیه جوشانده می توانید برگ های گردو خشک شده را در آب جوشانده و به عنوان یک شستشوی ضد عرق عمل کنید.

بنابراین با دئودورانت های شیمیایی خداحافظی کنید و بگذارید یک گردو شستشو زیر بغل و پاهای عرق شما را کنترل کند.

10. آیا می توانید منافذ را محکم کنید

تانن موجود در برگ گردو می تواند بر روی پوست شما نیز اثر قابض بگذارد. بنابراین اگر منافذ بزرگ شده باعث پریشانی شما می شوند ، از یک شستشوی برگ گردو برای تأثیر منافذ سوراخ برای بهبود بافت پوست خود استفاده کنید.

11. می توانید از جوش خلاص شوید

آیا این وسایل ناخوشایند و پر از چرک روی چهره شما باعث می شود که خودآگاهی کنید؟ عصاره برگ گردو ممکن است بتواند کمک کند. آکنه وقتی ایجاد می شود که غدد چربی در پوست ما روغن زیادی تولید کنند و منافذ پوست را متوقف کنند.

مخلوط روغن و سلولها در منافذ مسدود شده رشد باکتریهای موسوم به Propionibacterium acnes را بیشتر می کند.

بدن شما با تنظیم یک پاسخ التهابی واکنش نشان می دهد و ضایعه ای به نام جوش ایجاد می شود.عصاره های برگ گردو اثرات ضد التهابی دارند و در برابر باکتری های ایجاد کننده آکنه کار می کنند. بنابراین برای برگ های روشن به برگ های گردو برگردانید!

12. می تواند پوست شما را نرم و نرم نگه دارد

روغن گردو می تواند تأثیر دهنده و تغذیه کننده پوست شما باشد. این ماده دارای غلظت زیادی از اسید لینولنیک است که به عنوان نرم کننده عمل می کند و فضای بین سلول های پوستی را پر می کند تا به شما لطافت زیبایی خاصی به شما بخشد.

13. می تواند یک اسکراب عالی برای صورت ایجاد کند

وعده غذایی گردو  ، دارای خاصیت خفیف و ساینده ای است و می تواند پوست آسیب دیده پیر را از بین ببرد تا بافت پوست شما بهبود یابد.اگر به دنبال چیزی قوی تر هستید ، برای آن دسته از پوستهای زبر و سخت روی آرنج یا پاشنه خود بگویید ، ممکن است بخواهید یک پودر پوسته گردو را امتحان کنید.

راهنمای بارداری در هشت هفته
بخوانید

14. آیا می توانید چین و چروک را در خلیج نگه دارید

او ظرفیت مرطوب کننده و رادیکال آزاد چربی روغن گردو را در محافظت از پوست شما از اثر پیری محافظت می کند. بنابراین روغن گردو ممکن است راز پوستی جوان و بدون چروک باشد!

15. آیا می توان از ریزش مو جلوگیری کرد

اسیدهای چرب امگا 6 موجود در گردو و همچنین ویتامین B7 / بیوتین به جلوگیری از ریزش مو و تقویت فولیکول های مو کمک می کند. با خوردن گردو از کمبود بیوتین که دلیل ریزش مو است جلوگیری کنید.

16. می تواند رشد مو را بهبود بخشد

استفاده از روغن گردو روی پوست سر و ماساژ دادن آن به ریشه های مو می تواند مو را تغذیه کرده و رشد مو را تقویت کند. تصور می شود که این گیاه به دلیل داشتن مواد معدنی ضروری مانند آهن ، روی و مس است که به رشد موهای سالم کمک می کند.

17. می تواند شوره سر را درمان کند

شوره سر می تواند پوست سر خارش خشکی به شما بدهد و آن دسته از پوسته های خاکستری یا سفید پوست که از موهای شما روی لباس های شما ریخته می شود می تواند بیش از کمی شرم آور باشد.اما روغن گردو ممکن است بتواند کمک کند. روغن گردو رقیق شده معمولاً برای درمان شوره سر استفاده می شود و به هر حال حساب کاربری دارد!

چند گردو برای خوردن و چگونه؟

اگر شما آجیل دیگری دوست ندارید ، روزانه حدود 1 اونس یا 28 گرم گردو میل کنید. این حدود 14 نیمه است می توانید آنها را خام تهیه کنید ، آنها را به آرامی کباب کنید ، خرد کنید و به اسموتی ها اضافه کنید ، یا غلات یا چیزهای پخته شده را به صورت آزاد خرد کنید.

همچنین می توانید کره گردو درست کنید ، یک عدد نمک ، عسل و اگر دوست دارید پودر دارچین اضافه کنید. همچنین می توانید روغن سالاد گردو را روی سالاد خود بزنید.

زیاده روی نکنید. کالری و فیبر بالایی دارند

اما مراقب عوارض جانبی گردو نیز باشید. هر چند ، هر روز گردو بیش از حد نخورید ، به ویژه اگر غذاهای پر فیبر و پر کالری مصرف کنید.

این می تواند باعث ایجاد مشکلات گوارشی شود و باعث شود در درازمدت وزن بیشتری پیدا کند. و اگر به سایر آجیل های درختی مانند بادام و بادام زمینی حساسیت دارید ، آزمایش آلرژی انجام دهید تا احتمال آلرژی به گردو را رد کنید.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا