خواص میوه ها و گیاهاندانه هاسلامت

3 مزایای برتر سلامتی لیگنان تخم کتان

3 مزایای برتر سلامتی لیگنان تخم کتان .لیگنان بذر کتان استروژن های گیاهی هستند که مانند آنتی اکسیدان ها کار می کنند.آنها به کاهش کلسترول و جلوگیری از بیماری های قلبی کمک می کنند.

آنها تولید استروژن را در بدن تعدیل می کنند و می توانند در مقابل سرطان های وابسته به استروژن مانند سرطان سینه و آندومتر مبارزه کنند.آنها همچنین می توانند پوکی استخوان را که با کمبود استروژن در ارتباط است کند کند. دانه کتان را به اسموتی ها ، جو دوسر یا سالادهایتان اضافه کنید.

3 مزایای برتر سلامتی تخم کتان

دانه کتان به دلیل داشتن فیبر ، چربی های سالم و عطر و طعم مغذی شناخته شده است. با این وجود ادعای دیگری در مورد شهرت از طریق نوعی مواد شیمیایی به نام لینگان دارد.لیگنان ها فیتواستروژن ها ،یک ماده شیمیایی شبیه استروژن در گیاهان هستند. آنها همچنین به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند.

در حالی که قدرت لاینگان ها کاملاً واضح نیست ، کارهای زیادی را می تواند انجام دهد. در اینجا آمده است که چگونه لیگنان دانه کتان می تواند به سلامتی شما کمک کند.

1. کلسترول پایین را کاهش داده و از بیماری های قلبی جلوگیری کنید

در آمریکا بیماری های قلبی عامل اصلی مرگ و میر در زنان و مردان است. این کشور سالانه 610،000 نفر را می کشد. این 1 در هر 4 مرگ است! خوشبختانه ، رژیم های غذایی سرشار از لیگن ها نشان می دهد که خطر را کاهش می دهد.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای
بخوانید

برای مثال ، یک مطالعه در سال 2008 در مجله دانشکده تغذیه آمریکایی 62 مرد و زن یائسه 40 گرم تخم کتان در روز تغذیه کرد. پس از 5 هفته ، کلسترول LDL “بد” آنها به طور قابل توجهی کاهش یافت.

بسیاری از مطالعات تأیید می كنند كه احتمالاً لینگین ها تنها به كار نمی روند. چندین ماده مغذی دیگر مانند فیبر و اسیدهای چرب امگا 3 نیز هستند.این ترکیبات در حالی که سرکوب التهاب هستند باعث کاهش کلسترول خون کل و LDL می شوند.

2- با سرطان سینه ، آندومتر و سرطان پروستات مبارزه کنید

لیگنین ها فیتواستروژن هستند ، به این معنی که می توانند از فعالیت استروژن ، هورمون جنسی اصلی زنانه تقلید کنند.از این رو ، بیماران مبتلا به سرطان پستان گیرنده استروژن مثبت (ER +) ممکن است از لیگان دانه کتان بهره مند شوند.

گیرنده های استروژن برای درمان سرطان پستان ER + باید مسدود شوند زیرا این مانع از رشد سلول های سرطانی می شود. تاموکسیفن یک داروی استاندارد است که با اتصال آن گیرنده ها کار را انجام می دهد.

مطالعات بر روی حیوانات نشان داده اند که لیگنین ها ممکن است تاموکسیفن را تقویت کنند. طبق چندین مطالعه ، آنها با تومورها و میزان مرگ و میر کمتر تهاجمی مرتبط هستند.

5 اثر جانبی بذر کتان که ممکن است از آن آگاهی نداشته باشید
بخوانید

سایر شرایط حساس به هورمون مانند سرطان آندومتر و پروستات نیز ممکن است از لیگنان بهره مند شوند.

3. از پوکی استخوان جلوگیری کنید

پیری خطر ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می دهد. این بیماری دژنراتیو استخوان باعث ضعف و نازک شدن استخوانها می شود. برای کاهش سرعت افت استخوان چه باید کرد؟

به سادگی فعال بمانید و سیگار را ترک کنید. از جمله کلسیم و ویتامین D در رژیم غذایی روزانه شما می تواند استخوانهای شما را محکم نگه دارد ، اما لیگن ها نیز ممکن است در این کار نیز کمک کنند.

در زنان یائسه ، کمبود استروژن مسئول پوکی استخوان است زیرا فعالیت پوکی استخوان را تقویت می کند ، که نوعی سلول استخوانی است که بافت استخوان را تجزیه می کند.اما به لطف فعالیت فیتواستروژنیک ، لیگنان ها نیز ممکن است کمک کنند. اما ، باز هم ، تحقیقات بیشتری برای اعتبار سنجی این مورد نیاز است.

آیا می خواهید راه هایی برای قرار دادن بذر کتان در رژیم غذایی خود بیابید؟آنها را به اسموتی ، سالاد یا ماست اضافه کنید! همچنین لینگهای تخم کتان به عنوان مکمل نیز در دسترس هستند. در صورت تمایل به مصرف آنها ، با پزشک خود صحبت کنید!

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

7 نوع غذای غنی از ویتامین D
بخوانید
مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا