ادویه جاتخواص میوه ها و گیاهانسلامت

4 ویژگی ریشه زردچوبه که می تواند به سلامتی شما کمک کند

4 ویژگی ریشه زردچوبه که می تواند به سلامتی شما کمک کند. گفته می شود که خوردن ریشه زردچوبه باعث بهبود هضم و درمان نفخ و گاز می شود.

نه تنها این ، بلکه مصرف ریشه همچنین می تواند از تصلب شرایین و بیماری های قلبی جلوگیری کند ، التهاب را کاهش دهد – و این امر به دلیل داشتن محتوای بالای آنتی اکسیدان کورکومین ، از ابتلا به سرطان به عنوان یک انتخاب درمانی احتمالی برای پوکی استخوان جلوگیری می کند.

4 ویژگی ریشه زردچوبه که می تواند به سلامتی شما کمک کند

شاید با گیاه زردچوبه مانند گیاهانی مانند زنجبیل آشنا شوید که به غذاهای آسیایی رنگ و طعم می بخشد. احتمال دارد که شما نیز از آن به شکل پودری استفاده کرده باشید.

در حالی که پودر زردچوبه برای مقاصد زیادی استفاده می شود ، گفته می شود ریشه زردچوبه برای سلامتی بسیار مفید است.با این حال ، بسیاری از این مزایا هنوز در حال تحقیق است و هنوز اثبات قطعی کافی وجود ندارد.

اگر نمی دانید چه چیزی ریشه زردچوبه بسیار سالم است ، در اینجا 4 دلیل وجود ریشه زردچوبه برای شما عالی است.

1. هضم را بهبود می بخشد

ریشه زردچوبه سرشار از آنتی اکسیدانی به نام کورکومین است. گفته می شود این آنتی اکسیدان باعث تحریک تولید صفرا در مثانه کیسه صفرا و بهبود هضم غذا می شود.

6 دلیل زردچوبه برای کاهش وزن
بخوانید

این عملکرد کورکومین باعث می شود ریشه زردچوبه برای درمان سوء هاضمه و کاهش نفخ و گاز مناسب باشد. فقط این امر می تواند علائم بیماری مزمن به نام کولیت اولسراتیو را که باعث التهاب دستگاه گوارش می شود ، به طور موقت کاهش دهد.

در موارد خفیف ، زردچوبه ممکن است در معالجه زخم معده نیز کمک کند. با این حال ، برای جلوگیری از اثرات بد باید از دوزهای زیاد جلوگیری کرد.

2. سلامت قلب را حفظ می کند

گفته می شود ریشه زردچوبه به دلیل داشتن کورکومین فراوان ، مانع از ایجاد پلاکت ها در لخته شدن خون در دیواره های شریان می شود.

همچنین ممکن است با کاهش پلاک ، که شریان ها را مسدود می کند ، از تصلب شرایین جلوگیری شود. مطالعات حیوانی نشان داده اند که کورکومین موجود در عصاره زردچوبه باعث کاهش سطح کلسترول بد در خون می شود.

این می تواند از بروز بیماری های قلبی ، حمله قلبی و سکته مغزی جلوگیری کند. با این حال ، برای تأیید این یافته ها در انسان باید مطالعات بیشتری انجام شود.

3. التهاب را کاهش می دهد

کورکومین ، که ماده اصلی فعال ریشه زردچوبه است ، در اثرات ضد التهابی آن نقش دارد. این کار را با کاهش فعالیت دو آنزیمی که عامل التهاب در بدن هستند ، انجام می دهد.

10 مزیت استفاده از روغن زردچوبه
بخوانید

این امر باعث می شود ریشه زردچوبه برای کاهش علائم بیماریهایی که بر مفاصل و ماهیچه های شما مانند استئو آرتریت و آرتریت روماتوئید تأثیر می گذارند ، یک گزینه ممکن باشد .برای تأیید این احتمال ، تحقیقات بیشتری لازم است.

4- ممکن است از بروز سرطان جلوگیری کند

ریشه زردچوبه به دلیل داشتن کورکومین دارای خواص آنتی اکسیدانی است. این خاصیت ها مسئول توانایی زردچوبه در از بین بردن مولکول هایی به نام رادیکال های آزاد هستند که باعث آسیب سلول و DNA می شوند.هرچه تعداد رادیکالهای آزاد در بدن شما کمتر باشد ، احتمال ابتلا به سرطان کمتر می شود.

مطالعات مختلف بر روی حیوانات نشان می دهد که ریشه زردچوبه ممکن است در معالجه انواع مختلف سرطان مانند لوزالمعده ، معده ، پروستات ، پستان و دهان مفید باشد.با این حال ، برای تأیید همین تأثیر در انسان باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

جدا از این فواید ، تحقیقات نشان می دهد که ریشه زردچوبه ممکن است به برخی از انواع افسردگی نیز کمک کند.گفته می شود که کورکومین موجود در آن باعث بهبود فعالیت دو ماده مؤثر بر خلق و خو در بدن به نام سروتونین و دوپامین می شود. اما برای تأیید این نتایج تحقیقات بیشتری لازم است.

زردچوبه برای ورم مفاصل: 6 دلیل که باید از این مسکن طبیعی استفاده کنید
بخوانید

اگر به دست آوردن و استفاده از ریشه دشوار است ، می توانید پودر ریشه زردچوبه یا روغن اسانس زردچوبه را امتحان کنید.

نکاتی برای استفاده

  • تا حد امکان ریشه زردچوبه تازه را پیدا کنید. باید بتوانید آن را در فروشگاه های مواد غذایی دریافت کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که هنگام دست زدن به ریشه تازه از دستکش استفاده می کنید زیرا تمایل به لکه دار شدن دارد.
  • می توانید ریشه را به قطعات کوچک خرد کرده و درست مانند آن بخورید یا آن را به غذای خود اضافه کنید.
  • ریشه زردچوبه استفاده نشده را در یک حوله کاغذی پیچیده و آن را در یخچال خود ذخیره کنید.

ریشه را در دوزهای حداکثر 1.5-3 گرم در روز مصرف کنید. قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید زیرا ممکن است زردچوبه با داروهای دیگری که مصرف می کنید واکنش نشان دهد.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا