بارداریسلامتمادر و فرزند

آیا مصرف جینسینگ در دوران بارداری بی خطر است؟

آیا مصرف جینسینگ در دوران بارداری بی خطر است؟ اگر در دوران بارداری چای جینسینگ یا مکمل مصرف می کنید ، ممکن است دچار اسهال شوید.

همچنین شناخته شده است که این گیاه باعث بی خوابی ، اختلال در خواب و سردرد در زنان باردار می شود. همچنین می تواند با ایجاد خونریزی از واژن و کاهش قند خون ، خطری را برای مادر و کودک ایجاد کند. همچنین ممکن است بعد از مصرف جینسینگ دهانتان خشک شود.

آیا مصرف جینسینگ در دوران بارداری بی خطر است؟

زنان می خواهند در دوران بارداری سلامت کامل بدنی داشته باشند. آنها می خواهند غذای مقوی بخورند ، به طور منظم ورزش کنند و ویتامین های زیادی را در بدن خود ذخیره کنند تا بتوانند بچه های سالمی داشته باشند.

بسیاری از زنان باردار جینسینگ را به عنوان مکمل گیاهی یا چای به طور منظم مصرف می کنند زیرا معروف است که چندین فواید سلامتی مانند بهبود ایمنی بدن ، کاهش خستگی و کنترل بهتر استرس را فراهم می کند. بنابراین ، ممکن است به نظر برسد که یک گیاه عالی در رژیم غذایی شما در دوران بارداری گنجانده شود.

با این حال ، این احتمالاً بهترین ایده نیست زیرا هیچ مدرکی وجود ندارد که از ایمنی مصرف جینسینگ در دوران بارداری حمایت کند. تحقیقات نشان می دهد مصرف جینسینگ در دوران بارداری بی خطر است. در اینجا برخی از اثرات این گیاه بر روی زنان باردار آورده شده است.

یک سبک زندگی بی تحرک - آیا باید به ورزشگاه بروید؟
بخوانید

6 دلیل برای جلوگیری از جینسینگ در دوران بارداری

1. باعث اسهال می شود

اسهال یکی از رایج ترین شرایطی است که زنان باردار پس از مصرف جینسینگ با آن روبرو می شوند. آنها دو یا سه بار در روز از مدفوع شل و آبکی رنج می برند.

اسهال حاد می تواند منجر به کم آبی بدن شود و جنین را تحت تأثیر سو قرار دهد. اگر پس از مصرف جینسینگ به عنوان چای یا به عنوان مکمل در دوران بارداری دچار اسهال شده اید ، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از کمبود آب مایعات زیادی مصرف کرده اید.

2. خواب را آشفته می کند

شناخته شده است که جینسینگ باعث اختلالات خواب در برخی از زنان باردار می شود. چای جینسینگ و مکمل ها از دشواری در خواب رفتن تا چندین بار بیدار شدن از خواب در طول شب ممکن است اثرات متفاوتی در رابطه با خواب در زنان باردار داشته باشند. کیفیت پایین خواب می تواند نوسانات خلقی شما را بدتر کرده و قدرت استقامت شما را در دوران بارداری کاهش دهد.

3. دهان را خشک می کند

اغلب اوقات ، زنان بارداری که چای جینسینگ مصرف می کنند از خشکی دهان شکایت دارند. این به دلیل عملکرد نامناسب غدد بزاقی به دلیل آنزیم های موجود در جینسینگ است. اگرچه به دلایل دیگری مانند استرس ، اضطراب و داروهای خاص ممکن است دچار خشکی دهان شوید ، جینسینگ نیز ممکن است دلیل این بیماری در زنان باردار باشد.

فولات در مقابل اسید فولیک: کدام ویتامین B9 را باید انتخاب کنید؟
بخوانید

4. باعث سردرد می شود

شناخته شده است که جینسینگ باعث ایجاد درد در سر ، عضلات صورت یا گردن در بین زنان باردار می شود. اغلب اوقات ، درد در پوست سر ، پیشانی یا شقیقه متمرکز می شود.

برای رفع سردرد ناشی از مصرف جینسینگ در دوران بارداری ، از کمپرس سرد و گرم استفاده کنید.

5. نتایج در خونریزی واژن

طبق تحقیقات ، جینسینگ منجر به تأثیر فیزیولوژیکی مانند استروژن بر مخاط واژن می شود. در نتیجه ، خطر خونریزی واژینال در زنان باردار افزایش می یابد. بنابراین ، مصرف جینسینگ به عنوان چای یا مکمل می تواند برای مادر و کودک در دوران بارداری فاجعه بار باشد.

6. قند خون را کاهش می دهد

زنان در معرض خطر ابتلا به دیابت در دوران بارداری هستند. غالباً ، آنها حتی از ابتلا به دیابت اطلاع ندارند. اگر آنها در دوران بارداری جینسینگ مصرف کنند ، ممکن است از سطح قند خون پایین تری رنج ببرند. این می تواند برای جنین تهدید کننده زندگی باشد. بنابراین ، زنان باردار مبتلا به دیابت باید از چای جینسینگ و مکمل ها دوری کنند. هنگامی که برای کاهش استرس مصرف می شود ، جینسینگ ممکن است ضربان قلب را کاهش دهد و مادر و کودک را به خطر بیندازد.

آنچه باید درباره ی ماسک های صورت بدانید
بخوانید

اکنون که از عوارض مصرف جینسینگ به هر شکلی در دوران بارداری مطلع شدید ، حذف آن را از رژیم خود در نظر بگیرید. بهترین کار این است که فقط مکمل های سلامتی که توسط پزشک برای شما تجویز شده است را مصرف کنید. همچنین بهتر است با یک متخصص تغذیه معتبر مشورت کنید تا رژیم غذایی مناسب بارداری را برای شما رقم بزند.

به صفحه اینستاگرام و آپارت ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا