آیا میدانستید؟سلامت

بهداشت بیش از حد و مقاومت آنتی بیوتیکی

بهداشت بیش از حد و مقاومت آنتی بیوتیکی . یک مطالعه اخیر، بهداشت بیش از حد را با افزایش مقاومت ویروسی و باکتریایی به داروها مرتبط دانست. همه چیز را در مورد بهداشت بیش از حد و مقاومت آنتی بیوتیکی در اینجا بیاموزید!

بهداشت بیش از حد و مقاومت آنتی بیوتیکی

آیا می دانید سالانه در سراسر جهان تعداد افرادی که به شدت بیمار می شوند و حتی در اثر مقاومت به آنتی بیوتیک می میرند در حال افزایش است؟ در این مقاله ، ما به شما می گوییم که بهداشت زیاد چگونه بر این مشکل تأثیر می گذارد.

بهداشت بیش از حد و مقاومت آنتی بیوتیکی

تمیز کردن بیش از حد شخصی و خانگی می تواند بر سیستم ایمنی بدن افراد تأثیر بگذارد.
قبل از اینکه مستقیماً به این موضوع بپردازیم ، برای ما مهم است که دقیقاً بهداشت بیش از حد را توضیح دهیم. حقیقت این است که تعریف این اصطلاح دشوار است. با این حال ، به طور کلی ، موارد زیر بیش از حد بهداشت شخصی در نظر گرفته می شود:

  • دستان خود را به طور مداوم بشویید
  • دوش گرفتن غیر موجه

این می تواند باعث شود سیستم ایمنی بدن عملکرد خود را از دست بدهد. به عبارت دیگر ، پوست شما ممکن است مانع محافظتی خود را از دست داده و در معرض انواع باکتری ها قرار گیرد.

چهار مزیت ماساژ قبل از تولد
بخوانید

اما بهداشت خانه چطور؟ تمیز کردن مداوم با همان محصولات باعث می شود که عوامل بیماری زا به آنها عادت کنند. در نتیجه ، آنها می توانند در برابر آنها مقاومت کنند.

مقاومت آنتی بیوتیکی چیست؟

مصرف آنتی بیوتیک بدون نسخه می تواند مقاومت شما در برابر آن را افزایش دهد.
مقاومت آنتی بیوتیکی هنگامی اتفاق می افتد که این داروها اثر خود را در برابر میکروارگانیسم ها متوقف کنند. به عبارت دیگر ، عوامل بیماری زا “به آنها عادت می کنند”.

به طور کلی ، این وضعیت به دلیل استفاده معمول از آنتی بیوتیک ها (و حتی سو استفاده از آنها) رخ می دهد. به نوعی باکتری ها حساسیت خود را از دست می دهند. بنابراین ، برای مبارزه با آنها ، متوسل شدن به مواد فزاینده تهاجمی ضروری می شود.

در سال های اخیر ، جهش های میکروارگانیسم که به طور فزاینده ای در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند ، پدید آمده اند. به عنوان مثال ، در سال 2016 ، روزنامه ال پائس داستان زنی در ایالات متحده را منتشر کرد که از قوی ترین عفونت ادراری مقاوم در برابر آنتی بیوتیک رنج می برد.

وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی انگلستان تجزیه و تحلیل مقاومت آنتی بیوتیکی را سفارش داد. این تجزیه و تحلیل ، معروف به “بررسی مقاومت ضد میکروبی” ، در مدت دو سال تکمیل شد که ما می توانیم داده های جالبی را از آن استخراج کنیم:

  1. اولاً ، عفونت های مقاوم به دارو در حال افزایش هستند.
  2. سالانه حدود 50،000 نفر در اروپا و ایالات متحده بر اثر عفونت های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک می میرند.
  3. حداقل 700000 نفر هر ساله در اثر مقاومت دارویی در بیماریهایی مانند عفونتهای باکتریایی ، مالاریا ، اچ آی وی / ایدز یا سل می میرند.
  4.  مشکل جراحی های معمول و عفونت های جزئی را در طولانی مدت پیچیده می کند.
هشت دلیل برای اینکه پیاده روی مفید است
بخوانید

در این مقاله توضیح دادیم که مقاومت به آنتی بیوتیک یک مشکل بهداشت عمومی بسیار نگران کننده است. اما چه رابطه ای با بهداشت بیش از حد دارد؟

رابطه بین بهداشت بیش از حد و مقاومت آنتی بیوتیکی

مطالعه ای که در دانشگاه صنعتی گراتس در اتریش انجام شد ، میکروارگانیسم ها و مقاومت آنتی بیوتیکی موجود در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان دانشگاه گراتس را مقایسه کرد. نتیجه گیری قابل توجه بود:

  • تنوع میکروبی در مناطقی با سطح بهداشت بالا کاهش می یابد ، در حالی که تنوع مقاومت افزایش می یابد.

به زبان ساده ، بهداشت بیش از حد می تواند نتیجه مثبتی نداشته باشد. مطالعه ذکر شده در بالا از تنوع میکروبی پایدار در مناطق بالینی برای مقابله با گسترش مقاومت ها حمایت می کند. حال چگونه می توان به این ثبات دست یافت؟

کارشناسان پیشنهاد می کنند به جای استفاده از مواد پاک کننده زیاد ، داشتن گیاهان داخل خانه ایده خوبی است. همچنین ، آنها توصیه می کنند به طور منظم فضاها را هواگیری کنید. این به این دلیل است که باعث جلوگیری از ایجاد مقاومت در برابر محصولات پاک کننده ، تنوع باکتریایی را بهبود می بخشد.

در مورد آنتی بیوتیک ها ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) به مردم توصیه می کند در صورت عدم نیاز به مصرف آنتی بیوتیک هایی که توسط پزشک تجویز نشده و درخواست دارو نیستند. برعکس ، آنها شستن دست ها را به عنوان اصلی ترین راه برای جلوگیری از عفونت توصیه می کنند.

اثرات جانبی درخت Neem (چریش) شما باید از آن آگاه باشید
بخوانید

اما لازم به ذکر است که برای جلوگیری از از بین بردن موانع محافظ پوستی و آسیب پذیری بیشتر خود ، نباید بیش از حد دستان خود را بشویید. نظافت منزل نیز همین است.

خلاصه اینکه خانه خود را تمیز نگه دارید اما در این کار زیاده روی نکنید! وجود برخی از باکتری ها به شما کمک می کند تا سیستم ایمنی بدن شما را در طولانی مدت قوی و سالم نگه دارد.

 

به وب سایت رانا گراف حتما سر بزنید.

به صفحه آپارات , ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا