آیا میدانستید؟بارداریسلامتمادر و فرزند

دلایلی که ممکن است شما به گوشت علاقه مند باشید

دلایلی که ممکن است شما به گوشت علاقه مند باشید . غذاهایی که شما عاشق خوردن گوشت در آن هستند ، بسیار سخت است که کنار بگذارند. دلبستگی و میل به گوشت باعث هوس گوشت می شود.

برآورده نشدن پروتئین رژیم غذایی کافی همچنین ممکن است دلیلی برای این امر باشد. افرادی که از نظر آهن ، روی ، ویتامین B12 ، فولات یا منیزیم کمبود دارند ، می توانند گوشت قرمز را میل کنند.

زنان باردار نیز ممکن است این هوسها را داشته باشند. غالباً ولع گوشت ممکن است غذای ناخواسته باشد. دومی بسیار اعتیاد آور است.

دلایلی که ممکن است شما به گوشت علاقه مند باشید

صنعت بهداشت در تلاش برای تغییر در مصرف غذاهای گیاهی بیشتر برای کاهش اثر کربن افراد و بهبود سلامت آنها است. برای گوشت هنوز تحقیق کافی وجود ندارد که دقیقاً نشان دهد چه عواملی باعث این هوس شده است.

اما ، در اینجا 4 دلیل احتمالی وجود دارد که چرا شما می توانید گوشت بخورید.

1. شما به آن وصل شده اید

اخیراً ، سه مطالعه متوالی نگرش مصرف کننده نسبت به گوشت را مورد بررسی قرار داده اند. همه آنها به این نتیجه رسیدند که بیشتر مردم حس لذت را از گوشت به دست می آورند. آنها همچنین ممکن است وابستگی به آن داشته باشند.

14 ماده غذایی غنی از ویتامین B6 که باید بیشترین استفاده را از آنها ببرید
بخوانید

این نتیجه داد که آنها نتیجه بگیرند که احساس دلبستگی به گوشت وجود دارد که مانع از تغییر افراد به رژیم های غذایی گیاهی می شود. بنابراین ، اگر شما تمایل به میل کردن گوشت بعد از اینکه یک روز بدون خوردن گوشت کردید ، به همین دلیل است.

2. شما از نظر پروتئینی کم هستید

دستیابی به کمبود پروتئین دشوار است ، اما اگر میزان آن کم باشد ، به احتمال زیاد می خواهید آن را میل کنید. مطالعات نشان می دهد که انسان ها از نظر پروتئینی اشتهای زیادی دارند و اگر مقدار لازم از آن را دریافت نکنند ، ممکن است به خوردن بیشتر از آن هدایت شوند.

در حقیقت ، فرضیه “اهرم پروتئین” توسط اساتید استفان سیمپسون و دیوید روبنهایمر از دانشگاه سیدنی ، بیان می کند که حیوانات دارای یک پروتئین ثابت هستند.

با این حال ، براساس انجمن قلب Amercian ، بیشتر آمریکایی ها نسبت به نیاز خود پروتئین بیشتری مصرف می کنند. بنابراین ، در حالی که کمبود پروتئین کافی می تواند بیماری مربوط به گوشت شود .

3. شما کم خونی دارید

اگرچه مطالعات کافی برای تأیید این ادعا وجود ندارد ، اما کمبود آهن می تواند عامل هوس شما باشد. این به ویژه در مورد هوس گوشت قرمز صادق است.

4 بیماری کمبود ویتامین K و مشکلات سلامتی
بخوانید

یکی از دلایل این امر می تواند این واقعیت باشد که بهترین و بیشترین منابع زیستی قابل دسترسی (که به راحتی قابل جذب هستند) از مواد غذایی پروتئینی مبتنی بر حیوانات مانند گوشت ، مرغ و ماهی است .کمبود روی نیز به هوس گوشت قرمز مرتبط است.

علاوه بر این ، اکثر کارشناسان بر این باورند که کمبود ویتامین B12  یا منیزیم ممکن است باعث گرسنگی گوشت شود.

با این حال ، هیچ تحقیقاتی برای تأیید این ادعا صورت نگرفته است. بنابراین ، حتی اگر به دنبال قطع گوشت یا کاهش مصرف آن نیستید ، اگر بیش از حد به گوشت علاقه دارید ، پس ارزش آن را دارد که کمبودهای ویتامین را بررسی کنید.

4. شما باردار هستید

دوران بارداری با مجموعه هوس های آن شناخته می شود. و ممکن است گوشت فقط یکی از آنها باشد. به تازگی ، مطالعه ای در مورد میل رژیم غذایی زنان باردار در تانزانیا انجام شد.

از بین تمام غذاهایی که آنها میل کردند ، گوشت در صدر قرار داشت. مطالعات دیگر نشان می دهد که بیشتر زنان گیاهخوار ، در دوران بارداری هوس گوشتی ایجاد می کنند.

5- شما واقعاً به غذای ناخواسته اشتیاق دارید

در آخر ، این امکان وجود دارد که ولع مصرف گوشت شما ، در واقع میل به غذای ناخواسته باشد. بنابراین ، همه ما آن وسوسه های داریم.

5 فایده روغن کلونجی برای مو
بخوانید

مطالعات نشان می دهد که مردم تمایل به میل کردن غذاهای پرچرب ، پر پروتئین و نمک زیاد دارند. و این که کنار گذاشتن هر یک از این مواد غذایی ممکن است منجر به علائم ترک مانند تحریک پذیری و عصبانیت شود.

اگرچه ، اینکه آیا مواد غذایی اعتیاد آور است هنوز مورد بحث است ، اما این می تواند یک دلیل قابل قبول باشد که چرا شما به میل گوشت می پردازید.

اگر می خواهید گوشت را از رژیم غذایی خود جدا کنید ، حتماً آن را به آرامی انجام دهید. علاوه بر این ، چندین منبع مختلف غذاهای پروتئینی بر پایه گیاه وجود دارد تا تمام اسیدهای آمینه ضروری را بدست آورید.

و ، آیا شما تصمیم به خوردن گوشت دارید یا به منابع گیاهی بیشتری روی آورده اید ، فراموش نکنید که مصرف گوشت خود را به میزان 15٪ از کل رژیم غذایی روزانه خود ، همانطور که توسط دولت توصیه می شود ، محدود کنید.

منبع: curejoy

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا