بارداریسلامتمادر و فرزند

میان وعده های بارداری سالم و خوشمزه

میان وعده های بارداری سالم و خوشمزه

iStock_000011120869Small_master_wide

بارداری زمانی است که شما ممکن است بیشتر از گذشته به فکر تغذیه خود باشید.

در سالهای گذشته به خانمها گفته می شد که برای دو نفر غذا می خورند. این امر باعث شد بسیاری از خانم ها کالری زیادی مصرف کنند ، به غذاهای آشامیدنی نیز اشاره نکنند ، سلامت خود و نوزادان خود را تحت فشار قرار دهند.

چه مقدار اضافی برای غذا خوردن در حالی که شما باردار هستید

اکنون تحقیقات نشان داده است که مادران باردار برای رشد کودک سالم به روزانه یک میان وعده اضافی نیاز دارند.

این تقریباً 300 کالری اضافی در روز به همراه دارد. بخش سخت این است که تصمیم بگیرید چگونه می خواهید آن کالری ها را هر روز صرف کنید.

بدیهی است ، شما می توانید یک نوار آب نبات بخورید یا می توانید میان وعده هایی را انتخاب کنید که بسته ای از یک مشت تغذیه ای باشد.

داشتن میان وعده بارداری سالم یک راه عالی برای بدست آوردن درست وزن مناسب برای شما و کودک است.

بهترین میان وعده ها برای خانم های باردار
پروتئین یک انتخاب عالی برای یک میان وعده بارداری سالم است زیرا بلوک ساختاری هر سلول است.

همچنین در بسیاری از مادرها هنگام احساس خستگی یا حتی تهوع به آنها کمک می کند.

برخی از مادران برای کاهش برخی از علائم شایع اما ناراحت کننده بارداری مانند یبوست به دنبال فیبر می روند. روشهای سالم و پر کنندگی زیادی برای صرف کالری اضافی وجود دارد ، مانند:

  • کراکر و پنیر: این یک روش عالی برای بدست آوردن پروتئین و فیبر است. چند برش پنیر را با برخی از کراکرهای سبوس دار خوب بخورید یا انواع کراکرهای مختلف را امتحان کنید ، از جمله برخی از نسخه های جدیدتر مورد علاقه های قدیمی که چربی کمتری دارند.
  • آجیل: یک کیسه پر از آجیل همیشه در دسترس است و نیازی به تهیه و تبرید ندارد. آجیل ها مراکز بزرگ پروتئین هستند.
  • میوه تازه: هر روز صبح می توانید یک تکه میوه اضافی برای میز خود بگیرید. یک سیب ، موز یا پرتقال نیاز به فکر و آماده سازی بسیار کمی دارد. همچنین می توانید با فنجان های میوه ای بروید ، که تقریباً در همه جا در بخش های چنگ زدن و رفتن به فروشگاه ها وجود دارد.
  • تخم مرغ جوشانده: این میان وعده های جمع و جور برای حمل با شما هستند ، اما به یخچال نیاز دارند. اگر تخم مرغ های پخته را دوست دارید ، آنها می توانند راهی آسان برای افزایش پروتئین شما باشند. برخی از مادران نیز توانایی خود را برای فرونشاندن بیماری صبحگاهی قسم می خورند.
  • غوطه وری و چوبها: چوب هویج سنتی و کرفس عالی هستند ، همانند کلم بروکلی و سایر سبزیجات دارای غوطه وری. شربت لوبیا ، هوموس و سایر سس های سرگرم کننده را روی سبزیجات امتحان کنید.

صحبت با یک متخصص تغذیه را در نظر بگیرید
در پایان ، صحبت با ماما یا پزشک در مورد افزایش وزن شما یک شروع عالی است.

 اما شما همچنین باید در مورد صحبت با شخصی که دارای آموزش های گسترده تغذیه ای است در نظر بگیرید تا به شما کمک کند اطمینان حاصل کنید که شما و کودک شما هر روز از ترکیب مناسب مواد مغذی استفاده می کنید .

اگر گیاهخواری باشید ، به خصوص اگر تازه وارد این تمرین باشید ، این مکالمه حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است تا مطمئن شوید که تمام مواد مغذی مورد نیاز کودک خود را دریافت می کنید.

 

12 مزایای سلامتی زیره که باید بدانید
بخوانید

منبع: verywellfamily

 

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا