آیا میدانستید؟سلامتنکته های زیبایی

نکاتی برای محافظت از آسیب دیدن موها در برابر کلر

نکاتی برای محافظت از آسیب دیدن موها در برابر کلر . اگر مشتاقانه میخواین در استخر استراحت کنید اما کمی نگران این هستید که کلر چگونه به موهای شما آسیب برساند ، نگران نباشید.

در مقاله امروز ما نکاتی را در مورد چگونگی جلوگیری از آسیب کلر به شما می گوییم تا بتوانید لذت ببرید!

نکاتی برای محافظت از آسیب دیدن موها در برابر کلر

با فرا رسیدن زمستان و تعداد بیشتری از افراد برای ورزش به استخر می روند ، تعداد معدودی از ما نگران آسیب دیدن موها در برابر کلر هستیم. ورزشگاهها و مراکز معمولاً توصیه می کنند که کلاه بپوشیم. این تنها برای جلوگیری از کثیف شدن آب بلکه محافظت از موهای شما نیست.

نحوه جلوگیری از موهای آسیب دیده در برابر کلر

با تمام اطلاعاتی که در حال حاضر در اختیار ما است ، باید از دلایلی که آب استخر دارای کلر در آن است آگاه باشیم. در اصل ، دلیل آن بسیار ساده است: کلر بیشترین ماده ضد عفونی کننده موجود است.

با این حال ، از آنجا که این ماده شیمیایی است که برای ضدعفونی کردن استفاده می شود ، جای تعجب نیست که موهای ما شکننده و خشک شود و بعد از رفتن به بیشتر استخرها ، درخشش طبیعی خود را از دست می دهد. خوشبختانه ، چندین کلید برای جلوگیری از آسیب وجود دارد.

6 اثر جانبی دانه های چیا شما باید توجه کنید
بخوانید

از کلاه شنا استفاده کنید

نکاتی برای محافظت از آسیب دیدن موها در برابر کلر

این لوازم جانبی شنا ضروری است. با محدود کردن تماس خود با آب ، از موهای شما محافظت می کند. با این حال ، این کلاه ها در مواد مختلفی وجود دارند: پارچه ، سیلیکون ، پلی اورتان و لاتکس.

شما باید در مورد این مورد آخر دقت کنید زیرا لاتکس می تواند با عمل گذاشتن و از بین بردن موهای شما آسیب برساند.

هم کودکان و هم بزرگسالان باید از کلاه شنا استفاده کنند تا از موهای خود در برابر آب کلر شده محافظت کنند.

روغن بمالید

اگر نمی خواهید تنها یک کلاه در استخر باشد ، یک روش دیگر برای جلوگیری از آسیب رساندن کلر به موهای شما وجود دارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که روغنی مانند روغن آرگان ، روغن نارگیل یا روغن زیتون بمالید.

کافی است کمی کف روغن را روی کف دست خود مالیده و آن را در کل موهای خود پخش کنید. آن را در برابر کلر مقاوم تر می کند.

قبلاً آن را مرطوب کنید

راه دیگر برای محافظت از موهای شما در مقابل کلر موجود در استخر ، مرطوب کردن آن با آب سرد قبل از ورود است. همچنین در صورت تمایل می توانید آن را بشویید. دلیل این امر این است که این اقدام ساده باعث می شود موهای شما از جذب آب در استخر جلوگیری کند.

10 مزیت K2 برای سلامتی: ویتامین جدیدی که باید مراقب آن باشید
بخوانید

با این وجود ، همیشه بهتر است از این روش به همراه برخی از گزینه های دیگر استفاده کنید تا در حد امکان از موهای خود محافظت کنید.

یک ماسک مو با کیفیت بمالید

حتی وقتی از کلاه شنا یا یکی از گزینه های دیگر استفاده می کنید ، همیشه ایده خوبی است که بعد از آن ماسک مو استفاده کنید. گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید در فروشگاههای محلی خود بخرید اما می توانید خود را در خانه تهیه کنید.

این نوع ماسک ها نتایج عالی را ارائه می دهند و شما می توانید هر روز آنها را بدون توجه به اینکه در استخر هستید ، روی موهای خود بمالید.

نحوه جلوگیری از موهای آسیب دیده کلر هنگام رنگ آمیزی

نکاتی برای محافظت از آسیب دیدن موها در برابر کلر

اما محافظت از موی کسانی که آن را رنگ می کنند چه می شود؟

افرادی که موهای خود را رنگ می کنند اغلب پس از ورود به استخر متوجه می شوند که چگونه رنگ آن زرد یا سبز می شود.

همانطور که این مقاله در مورد تأثیر بر ایمنی سلامتی ترکیبات مورد استفاده در تصفیه آب استخرها ، ممکن است “تغییراتی در خصوصیات مو ، اصلاح برخی رنگها و غیره وجود داشته باشد”.

برای جلوگیری از وقوع هر یک از این موارد ، باید توصیه های فوق را عملی کنید. با این وجود ، مهم است که عادت به استفاده از شامپو های خاص برای نوع مو خود داشته باشید. به عنوان مثال ، محصولات خاصی برای موهای سفید شده وجود دارد.

ویتامین های دوران بارداری و نکاتی برای بهره مندی بیشتر از آنها
بخوانید

نتیجه

همانطور که مشاهده می کنید ، محافظت از موهای خود در برابر کلر در اکثر استخرها چندان دشوار نیست. روش های بسیاری برای انجام این کار وجود دارد ، اگرچه شما باید اقدامات دیگری را انجام دهید که آیا شما اغلب به استخر می روید یا در طول سال فقط چند بار در آنجا هستید.

همچنین ، به یاد داشته باشید اگر اخیراً موهای خود را رنگ کرده اید یا سفید کرده اید ، باید از آن مراقبت ویژه ای کنید. قبل از رفتن به استخر یا حداقل یک هفته صبر کنید (یا حداقل) کلاه شنا را بپوشید. این مهم است که شما نمی خواهید هیچ تغییری در رنگ ایجاد کنید.

بنابراین ، هنگامی که به استخر می روید ، چگونه از موهای خود محافظت می کنید؟ آیا تاکنون هیچ یک از راه حل های ذکر شده در بالا را امتحان کرده اید؟

منبع: steptohealth

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا