آیا میدانستید؟سبک زندگیسلامت

هنگام خرید از کرونا ویروس جلوگیری کنید

در حالی که  قرنطینه هستین و برای ذخیره مواد غذایی مجبور هستین به فروشگاه بروید ، مهم است که یاد بگیرید که چگونه هنگام خرید در مقابل ویروس کرونا جلوگیری کنید. در این مقاله نکاتی را برای شما هست که هنگام تهیه غذا باید در نظر داشته باشید.

خرید کردن

 

همچنین بخوانید: اقدامات حفاظتی اساسی در برابر coronavirus

همه گیری کروناویروس همه جنبه های زندگی ما را مختل کرده است. در واقع ، اکنون ما باید در مورد چگونگی جلوگیری از ویروس کرونا در هنگام خرید صحبت کنیم. شما باید غذا تهیه کنید ، و نمی توانید از رفتن به فروشگاه اجتناب کنید.

یکی از مهمترین ویژگی های ویروس کرونا این است که بسیار مسری است. اگرچه بسیار کشنده نیست ، اما قدرت انتقال زیادی دارد و به سرعت پخش می شود.

بنابراین جلوگیری از ویروس کرونا در هنگام خرید باید اولویت اصلی باشد. در غیر این صورت ، اگر میکروبهایی را در جای دیگری پخش کنید ، انزوا در خانه بی معنی خواهد بود.

در حال حاضر ، بیش از 200000 نفر در سراسر جهان آلوده هستند و بیش از 8000 کشته در آن دیده می شود. بیشترین تعداد پرونده ها در چین با 81،000 نفر جمع شده است. همچنین ، ایتالیا با تقریباً 25000 مورد تأییدشده آسیب دیده ترین کشور غیرآسیایی است. در ایالات متحده ، بیش از 8000 مورد وجود دارد و پیش بینی می شود این بیماری در حال رشد باشد.

10 غذای خوشمزه با کلسیم غنی شده را امتحان کنید
بخوانید

در حقیقت ، هدف از انزوای اجتماعی توزیع آلودگی به مرور زمان است تا سیستم های بهداشتی را رها کنیم. از این طریق ، آنها می توانند بهتر پاسخ دهند. جلوگیری از ویروس کرونا در هنگام خرید ، پیوند دیگری در زنجیره پیشگیری است.

فاصله اجتماعی هنگام خرید

فاصله توصیه شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا حداقل 3 پا است. سوپر مارکت ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برای مشتریانی که داخل آن هستند یا در خارج منتظر هستید ، باید از این قانون 3 پا پیروی کنید.

علاوه بر این ، فروشگاه ها باید اطمینان حاصل کنند که افراد زیادی در داخل وجود ندارند. فاصله 3 فوت می تواند تا زمانی که جمعیت زیادی زیاد نباشد ، کار کند.

زنجیره های سوپر مارکت های مختلف دارای پروتکل هایی برای مدیریت جمعیت هستند. بنابراین ، هر فروشگاه نحوه کنترل آنها را تعیین می کند.

حقیقت این است که ، در آنجا که قرنطینه اجباری وجود دارد ، فقط یک تصمیم تجاری وجود ندارد ، بلکه یک شرط قانونی برای محافظت از بهداشت عمومی است.

خرید کردن

آیا در هنگام خرید باید دستکش بپوشم تا جلوی کورو ویروسی نگیرد؟

استفاده از دستکش برای لمس مواد غذایی در فروشگاه در حال حاضر توصیه نمی شود. کمک نمی کند تا مانع از انتشار ویروس شود.

اقدامات حفاظتی اساسی در برابر coronavirus
بخوانید

استفاده از دستکش در هنگام دست زدن به میوه هنوز یک معیار عمومی بهداشت خوب است. بنابراین ، شما باید این کار را همیشه و به ویژه اکنون با یک بیماری همه گیر جهانی انجام دهید.

شستن مرتبا دستها ، استفاده از ضد عفونی کننده دست و تهویه مطبوع برای سوپر مارکت ها کاربرد دارد. جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در حین خرید ، نیاز به پیروی از عادت های خوب دارد که به نفع همه جامعه است.

هنگام پخت و پز ، از پخش شدن تاج جلوگیری کنید

پخت و پز مواد غذایی شما نیاز به تماس دارد ، بنابراین اقدامات خاصی وجود دارد که باید انجام دهید. مطمئن شوید که فاصله کافی بین شما و سایر خریداران و همچنین صندوقدار وجود دارد.

توصیه نمی کنیم از پول نقد استفاده کنید. در صورت امکان ، برای کاهش تماس با کیف پول یا کارت مجازی پرداخت کنید. ویروس کرونا می تواند بر روی سطوح و برخی از اشیاء بماند ، بنابراین در هنگام انتخاب نحوه پرداخت هزینه خود را در نظر بگیرید.

خطوط پرداخت به عهده سوپر مارکت است. آنها نیاز به ضد عفونی مکرر دارند و برای مراقبت از مشتریان باید کلیه ایستگاههای خودآزمایی برای مراقبت از مشتری در دسترس باشند. همانطور که اشاره کردیم ، لازم نیست هنگام چک کردن از دستکش استفاده کنید.

7 اثر جانبی شیر بادام و چه کسانی نباید آن را بخورند
بخوانید

خرید کردن

آیا می توان در هنگام خرید از جلوگیری از تجمع کروناویروس جلوگیری کرد؟

نه تنها ممکن است ، بلکه لازم است. جلوگیری از تاخیر در هنگام خرید قدم دیگری است که به کندتر شدن انتقال ویروس کرونا کمک می کند.

علاوه بر این ، این نیز بخشی از مسئولیت های اجتماعی است. افرادی که علائمی مانند تب و سرفه دارند نباید هنگام خرید آنها به فروشگاه مراجعه کنند. بنابراین شخص دیگری باید برای خرید آنها اقدام کند.

خرید مواد غذایی برای بقا ضروری است ، اما همچنین منطقه ای از تماس انسان است که باعث می شود میکروب ها گسترش یابد. با این وجود ، نیازی به وحشت نیست زیرا فروشگاه ها باز خواهند ماند و کمبود غذا وجود ندارد. ما فقط باید خودمان و سایر شهروندان مسئولیت پذیر باشیم.

 

منبع: steptohealth

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا