آیا میدانستید؟تربیت فرزندسلامتمادر و فرزند

ویروس کرونا در کودکان: هر آنچه را باید بدانید

ویروس کرونا در کودکان: هر آنچه را باید بدانید . ویروس كورنا  در كودكان ممكن است عفونی باشد كه درمان می شود ، اما باید مراقب باشید و به علائم توجه كنید.

علاوه بر این ، کودکان گیرنده بزرگ اجتماع ویروس کرونا هستند ، بنابراین باید با انزوا پیشگیرانه نیز مطابقت داشته باشند.

ویروس کرونا در کودکان: هر آنچه را باید بدانید

SARS-CoV-2  ویروسی است که باعث شده است همه دنیا را بلرزاند. از آنجایی که این نوع جدیدی از این ویروس است ، دانشمندان هنوز در حال بررسی همه اثرات و خصوصیات آن هستند. با این حال ، یک چیز واضح است: تأثیر کرونا ویروس بر روی کودکان متفاوت است.

از زمان آغاز اولین موارد در شهر چین ووهان در اواخر سال 2019 ، بیشتر موارد در بزرگسالان مشاهده شده است.

اگرچه میزان مرگ و میر در افراد مسن بسیار زیاد است ، اما این ویروس در کودکان به سختی باعث مرگ می شود. در حقیقت ، عفونت در دوران کودکی ، در بیشتر موارد بدون علامت است.

دانشمندان هنوز در حال مطالعه این پدیده هستند. با این حال ، در این مقاله ، همه آنچه را که در حال حاضر در مورد ویروس کرونا در کودکان شناخته شده است توضیح خواهیم داد و اینکه چگونه می تواند بر روی آنها تأثیر بگذارد.

9 داروی خانگی برای طبیعی تر کردن ابروهای شما
بخوانید

ویروس کرونا چیست و چه علائمی ایجاد می کند؟

ویروس کرونا یک خانواده ویروس با زیرگروه های مختلف است. اولین مورد از نوع جدیدی از ویروس کرونا در اواخر سال 2019 کشف شد. منشا این ویروس هنوز ناشناخته است ، اما گمان می رود که از یک میزبان حیوانات جهش یافته باشد.

این یک عفونت بسیار مسری است. مشکل این است که این ویروس می تواند علائم مختلفی را ایجاد کند ، از سرماخوردگی ساده گرفته تا پنومونی یا نارسایی تنفسی. در حقیقت ، بسته به سن و وضعیت سیستم ایمنی بدن انسان ، افراد متفاوت را تحت تأثیر قرار می دهد.

بیماری ویروس کرونا  باعث تعداد قابل توجهی از مرگ و میر در افراد مسن می شود. با این حال ، آنها تنها کسانی نیستند که تحت تأثیر قرار می گیرند ، زیرا برخی از مرگ ها در افراد جوان نیز گزارش شده است ، هرچند که بسیار کمتر.

علائم اصلی این عفونت تب ، سرفه و پریشانی تنفسی است. با این حال ، حتی اگر ممکن است عوارض وجود داشته باشد ، بسیاری از افراد نیز به این عفونت مبتلا هستند و علائمی از خود نشان نمی دهند.

ویروس کرونا در کودکان: هر آنچه را باید بدانید

کروناویروس در کودکان

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، ویروس کرونا در کودکان متفاوت عمل می کند. با این حال ، این به معنای روند عفونت نیست بلکه از نظر علائم است. به طور کلی علائم بسیار خفیف است و میزان مرگ و میر در کودکان بسیار کم است.

(ویروس کرونا) Coronaviruses
بخوانید

همچنین چندین اختلاف دیگر نیز شناسایی شده است. مطالعه ای که در مجله Pediatrics منتشر شده است توضیح می دهد که درصد کودکانی که علائم جدی ایجاد می کنند بسیار اندک است. اما ، هرچه پیرتر می شوند ، خطر عوارض افزایش می یابد.

ویروس کرونا در کودکان هنوز خطر ابتلا به سیستم ایمنی ضعیف یا مشکلات تنفسی را در کودکان ایجاد می کند. تخمین زده شده است که نزدیک به 40٪ کودکانی که به این عفونت مبتلا می شوند همزمان از ویروس یا باکتری دیگری آلوده باشند.

این واقعیت باعث پیچیده تر شدن مطالعه ویروس کرونا در کودکان می شود. از نظر علائم ، همین آمار نشان می دهد که حدود 60٪ از کودکان مبتلا به عفونت تب و سرفه را تجربه می کنند.

ویروس کرونا در کودکان: هر آنچه را باید بدانید

کروناویروس در کودکان خطر بیشتری برای انتقال دارد
اگرچه ، همانطور که اشاره کردیم ، به نظر نمی رسد که ویروس کرونا در کودکان خطر زیادی ایجاد کند ، فقط از نظر انتقال، این مشکل را ایجاد می کند. کودکان منبع اصلی عفونت برای هر بیماری مسری هستند.

ما بزرگسالان ، ما به طور فزاینده ای از شرایط بهداشتی که باید دنبال کنیم آگاه هستیم. با این حال ، کودکان نمی دانند ، و اکثر آنها نمی دانند چگونه بهداشت و شستشوی مناسب دست را انجام دهند. در واقع ، آنها مرتباً دست و بینی خود را لمس می کنند.

12تا از بهترین منبع غذایی ویتامین C
بخوانید

بنابراین ، ما به عنوان والدین یا مراقبان ، باید توجه ویژه ای به کودکان داشته باشیم. برای جلوگیری از بروز هرگونه عوارض و مشكلات و بهداشت آنها باید از علائم آنها مراقبت كنیم. ما باید از این وضعیت پیچیده آگاه باشیم.

در آخر ، ما باید تأکید کنیم که شما باید از تماس کودکان و افراد بزرگتر جلوگیری کنید. ویروس کرونا در کودکان ممکن است اغلب بدون علامت باشد ، اما این بدان معنا نیست که امکان انتقال آن وجود ندارد. با توجه به این ، ما باید همه احتیاط های احتمالی را انجام دهیم.

 

منبع: steptohealth

 

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا