دکوراسیونمد و خانه آرایی

چگونه خانه خود را با حداقل وسایل تزئین کنیم

ساده گرایی به هیچ وجه کسل کننده نیست. این سادگی ، ظرافت ، عملکرد و نظم را ارائه می دهد. این نکات می تواند به شما در تزئین خانه خود به روشی حداقلی کمک کند.

ساده گرایی خونه

 

همچنین بخوانید: ۶ نکته سریع برای تزئینات داخلی

ما اغلب تمایل داریم تعداد زیادی اشیاء را در مکان های تصادفی ذخیره کنیم زیرا نمی دانیم آنها را در کجا قرار دهیم. این امر حفظ نظم در خانه را دشوار می کند. این می تواند اتاق ها و فضاها را آشفته و بی نظم جلوه دهد. با این حال ، سادگرایی برای آوردن نظم به خانه شما مناسب است.

مشخصه سادگرایی ،تزئین با کمترین تعداد عناصر است. این نتیجه می گیرد که تمام دکوراسیون در خدمت یک هدف بوده و فضای هماهنگی و منظم ایجاد می کند. روی اصول اولیه تمرکز دارد و از هرگونه تزئینات و مبلمان اضافی خلاص می شود.

بنابراین ، سبک سادگرایی بیش از هر چیز بر فضا و عناصر معماری تأکید دارد.

8 راه برای ساده سازی فضایی با سادگرایی

1. آنچه را که دارید مرتب کنید.

هدف این است که فقط آنچه لازم است را حفظ کنیم. بنابراین ، توصیه می شود که هر شیء را یک به یک بنشینید و مرتب کنید و مرتب کنید. شما باید در نظر بگیرید که آیا یک شی واقعاً آشغال است ، آیا می توان آن را به کسی هدیه داد ، یا اینکه آن را به گنج می دهید و باید آن را نگه دارید.

ایده عکاسی با گل برای دختران
بخوانید

به همین دلیل است که باید از خود بپرسید که چرا می خواهید یک شی را نگه دارید. با سبک حداقلی ، همه چیز یک کارکرد دارد.

2. وقتی یک چیز وارد خانه می شود ، دیگری ترک می کند.

ساده گرایی خونه

تنها راهی که سبک می تواند سادگرایی باقی بماند اینست که اگر دیگر به تجمع اشیاء غیر ضروری نپردازید.

برای جلوگیری از این ، یک قانون ساده وجود دارد که می توانید از آن پیروی کنید: هر بار که چیز جدیدی به دست آورد ، باید از چیزهای قدیمی خلاص شوید.

بنابراین ، وقتی چیز جدیدی خریداری می کنید یا وقتی چیز جدیدی به شما داده شده است ، ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا متناسب با خانه شما و سبک سادگرایی است. اگر اینگونه نباشد ، بهتر است آن را نخرید یا آن را نگه ندارید.

3. هر چیزی را روی میزها قرار ندهید.

راه دیگر برای ساده کردن خانه و ایجاد نظم این است که تمام سطوح را تمیز و خالی نگه دارید.

بسیاری از افراد برای تزئین میزها از وسط ، شمع یا گل استفاده می کنند. با این حال ، با سبک سادگرایی ، باید تمام قسمت های جدول را خالی نگه دارید تا حداکثر حس سادگی ، کارایی و نظم را ایجاد کنید.

4- برای استفاده از مینیمالیسم از اشکال هندسی ساده استفاده کنید.

هنگام انتخاب مبلمان و سایر اشیاء تزئینی ، بهتر است از اشکال ساده و خطوط مستقیم استفاده کنید. از مبلمان پیچیده ای با گوشه و کنار و مبلمان بسیار تزئینی و تزئین شده خودداری کنید.

5 طرح اصلی لامپ DIY
بخوانید

5- دیوارها را نیز ساده نگه دارید.

ساده گرایی خونه

سادگرایی فقط روی مبلمان تأثیر نمی گذارد. همچنین به دیوارها کشیده می شود.

بنابراین ، باید از اضافه بار زیاد دیوارها با تصاویر یا آثار هنری ، به ویژه مستقیماً روی مبلمان خودداری کنید.

البته می توانید دیوارها را تزئین کنید. با این حال ، شما باید سعی کنید دکوراسیون دیوار را ساده و متعادل با بقیه سبک نگه دارید.

همچنین برای تزئین دیوارها باید از آینه استفاده کنید. آنها نه تنها ظریف و ساده هستند ، بلکه به بزرگتر شدن اتاق نیز کمک می کنند.

6. برای سادگرایی از روشنایی استفاده کنید.

نورپردازی یکی از مهمترین عناصر در تزئینات است. سادگرایی به دنبال جلوگیری از سایه ها و فضاهای تاریک است و در عوض باعث ایجاد نور بیشتر می شود.

بنابراین ، نباید از استفاده از پرده های سنگین و تیره خودداری کنید ، به خصوص اگر آنها مات باشند. بهتر است از پرده استفاده کنید زیرا نور را پخش می کنند بدون اینکه کاملاً آن را مسدود کنند.

علاوه بر این ، مطالعه ویژگی های یک اتاق قبل از انتخاب روشنایی مصنوعی برای اتاق مهم است. هدف جلوگیری از قرار دادن روشنایی مصنوعی غیر ضروری در اتاق است.

اگر یک اتاق را به خوبی مشاهده کنید ، می توانید دقیقاً جایی را ببینید که چراغ لازم است و از نصب بیش از حد چراغ ها خودداری کنید.

7. مبلمان مینیمالیستی را انتخاب کنید.

گرچه سادگرایی تمایل به مبلمان جدی تر یا سخت گیرانه تر ندارد ، به این معنی نیست که مبلمان باید کسل کننده یا خسته کننده باشد. مبلمان باید به سادگی و از ظرافت خاصی برخوردار باشد.

طرز تهیه صابون های گلیسیرین تزئینی و معطر
بخوانید

از آنجا که عملکرد مینیمالیسم در مورد مبلمان نیز صدق می کند ، بهتر است مبلمان را انتخاب کنید که دارای چندین کارکرد متفاوت باشند. این امر به جلوگیری از درگیری در خانه کمک می کند.

همچنین باید فضایی را که مبلمان اشغال خواهد کرد ، در نظر داشته باشید. بهتر است به جای مبلمان بلند که فضای بیشتری را اشغال می کند ، مبلمان پایین و عریض تری را انتخاب کنید.

8. انتخاب سیاه و سفید با اسپلش رنگ.

ساده گرایی خونه

معمولاً سبک سادگرایی رنگ سیاه و سفید زیادی دارد. این امر به این دلیل است که رنگ سفید می تواند یک فضا بزرگتر به نظر برسد ، در حالی که سیاه کاملاً در تضاد با سفید است تا فضایی ساده و زیبا ایجاد کند.

با این حال ، یک فضای هنوز هم نیاز به رنگ خاصی دارد. این همه سیاه و سفید نیست.

برای افزودن رنگ به این فضاها ، بهتر است از اشیاء استفاده کنید نه مبلمان.

به عنوان مثال ، دیوارها و مبلمان می توانند عمدتاً سیاه و سفید باشند و می توانید یک گیاه با برگهای بزرگ سبز یا بالش های روشن به رنگ اضافه کنید تا شخصیت بیشتری به اتاق اضافه کنید.

همچنین بخوانید: ایده هایی برای یک خانه دنج و راحت

 

منبع: steptohealth

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا