آیا میدانستید؟تربیت فرزندسلامتمادر و فرزند

10 تمرین برای کمک به فرزندتان بیاموزد که راه برود

هنگامی که کودک شما به نوبه خود یکی است ، آنها به شما نشان می دهند که آماده یادگیری راه رفتن هستند. در زیر چند تمرین وجود دارد که می تواند کودک کوچک شما را به راه رفتن تشویق کند.

10 تمرین برای کمک به فرزندتان بیاموزد که راه برود

در حدود سن 11 تا 12 ماهگی ، کودک شما قادر به یادگیری راه رفتن خواهد بود.

با این حال ، طبیعی است که کودک بین 9 تا 15 ماهگی به این نقطه عطف برسد.

بنابراین لازم نیست نگران باشید اگر کودک شما یکی شود و هنوز راه رفتن را یاد نگرفته است. با این وجود ، می توانید کودک خود را ترغیب به راه رفتن با برخی فعالیت ها کنید.

پیاده روی به آرامی اتفاق می افتد. کودک شما وقتی آماده شروع به راه رفتن است ، علائمی را به شما نشان می دهد.

به عنوان مثال ، آنها ممکن است جلوی حرکت را بگیرند. آنها ممکن است به دنبال مبلمان مناسب ، صندلی ، صندوق یا هر چیز دیگری باشند که بتوانند دستشان را بگیرند تا به آنها کمک کند تا برای مدت طولانی تری بایستند.

وقتی آنها برای یادگیری آماده می شوند ، آنها همچنین دوست دارند بزرگترها به آنها در ایستادن کمک کنند!

فصل جدید یادگیری از زمانی شروع می شود که کودک ابتدا قدم می زند.

به عنوان والدین ، ​​تا پایان آن احساس ناامیدی خواهید شد! دلیل این است که شما باید کودک خود را به محض حرکت کردن دنبال کنید. با این حال ، شما نیز به اشتراک می گذارید که این ماجراهای جدید را با چیز کوچک خود به اشتراک بگذارید

کودک خود را تشویق کنید که راه رفتن را یاد بگیرد

10 تمرین برای کمک به فرزندتان بیاموزد که راه برود

راه رفتن همیشه فرایندی آسان برای نوزادان نیست. این یک پیشرفت بزرگ در پیشرفت مهارت های حرکتی فرزند شما است. دیر یا زود ، آنها به عنوان همراه اصلی پیاده روی شما تبدیل می شوند.

برای اینکه کودک خود را به یادگیری راه رفتن کمک کند ، ابتدا باید به آنها کمک کنید تا قدرت عضلات ساق خود را بسازند.

روزانه تمرین کنید ، اما به آنها اجازه دهید تفریح ​​کنید. بازی کردن بهترین ابزار برای کمک به آنها در یادگیری راه رفتن است. از شروع ناراحتی در عضلات جلوگیری می کند.

در اینجا چند نکته برای انجام این کار آورده شده است.

1. به آنها کمک کنید حرکات پدال را انجام دهند
با پدال کردن پاهای خود بازی کنید. بعد از اتمام زمان حمام یا وقتی لازم است پوشک آنها را عوض کنید ، پاهای آنها را بگیرید و انگار که دوچرخه سواری می کنند ، آنها را حرکت دهید. پاهای آنها را خم کنید و معده آنها را با آنها لمس کنید. کشش خوبی به آنها بدهید!

2. آنها را ترغیب به خزیدن کنید
فرزندتان را روی یک پتو روی زمین دراز بکشید و با یک اسباب بازی با رنگ روشن توجه آنها را جلب کنید.

آنها سعی در خزیدن دارند ، بنابراین کف دست خود را بر روی کف پای خود قرار دهید تا بتوانید از آنها برای جابجایی استفاده کنید. به آرامی اما مطمئناً آنها شروع به خزیدن خواهند کرد.

3. در زمان حمام از آن لذت ببرید

10 تمرین برای کمک به فرزندتان بیاموزد که راه برود

در حالی که ممکن است وضعیت حمام بعد از آن را دوست نداشته باشیم ، چلپ چلوپ کردن یک تمرین شگفت انگیز برای کودک شما است. اطمینان حاصل کنید که وقتی لحظه ای مناسب برای ورزش پاهای خود ظاهر می شود هنوز سرگرم کننده هستید. این چیزی غیر از ورزش است. این یک بازی بسیار سرگرم کننده است

4- به آنها در ایستادن کمک کنید
آنها را تشویق به ایستادن کنید. کم کم کنجکاوی و ترغیب آنها به اکتشاف باعث می شود آنها بایستند. به آنها کمک کنید با استفاده از میله های گهواره ایستاده ، یا اسباب بازی ها یا اشیایی را که توجه آنها را جلب می کند ، قرار دهید تا آنها بخواهند بایستند.

5- فقط از یک انگشت استفاده کنید تا به آنها کمک کند راه بروند
وقتی کودک شما شروع به برداشتن اولین قدم های خود کرد ، یکی از انگشتان دست خود را پیشنهاد کنید تا تعادل بهتری پیدا کند. کم کم آنها از پشتیبانی شما برای قدم برداشتن و پیشگیری از حوادث استفاده می کنند.

6. آنها را تشویق کنید که روی چیزی نگه داشته شوند
بازی دیگر برای کمک به کودک در راه رفتن این است که به دنبال یک صندلی کوچک بروید و آنها را در کنار آن بایستید. آنها از صندلی به عنوان پشتیبان استفاده می کنند تا بتوانند از جای خود بایستند.

7. بگذارید آنها برهنه راه بروند تا یاد بگیرند که راه بروند
یک ورزش واقعاً خوب و غالباً نادیده گرفته شده برای کمک به فرزند شما در یادگیری راه رفتن ، داشتن پابرهنه در اطراف خانه است. با انجام این کار ، تعادل و چنگال آنها در کف بهبود می یابد ، همچنین درک و رابطه آنها با محیط اطرافشان نیز بهبود می یابد.

8- پاهایشان را دراز کنید
هنگامی که پاهای آنها به اندازه کافی قوی است ، با استفاده از پاهای خود برای کشش خود با کودک خود بازی کنید. آنها سعی خواهند کرد که بایستند. آنها همچنین می توانند از پاهای شما استفاده کنند تا به آنها در بلند شدن کمک کند.

9- به آنها کمک کنید تا با اشیاء راه بروند
استفاده از اشیاء مانند واکر ، سبد خرید یا کالسکه اسباب بازی می تواند به کودک شما کمک کند که راه رفتن را بیاموزد. از آنجا که نوزادان عاشق فشار اشیاء هستند ، با گرفتن این اسباب بازی جدید ، احساس امنیت و اعتماد به نفس خواهند داشت.

10. نزدیکتر شوید
وقتی کودک شما آماده ایستادن است ، می توانید دست آنها را بگیرید و به آنها کمک کنید تا اولین قدم های خود را بردارند. وقتی به اندازه کافی اعتماد به نفس دارید می توانید قدم بردارید و آنها را ترغیب کنید تا اولین قدم های خود را به سمت شما بردارند.

پیشنهادات نهایی برای کمک به فرزندتان در راه رفتن یاد می گیرد

10 تمرین برای کمک به فرزندتان بیاموزد که راه برود

آنها سقوط خواهند کرد. هنگامی که آنها سقوط می کنند ، سعی کنید خیلی نگران نباشید. واکنش شما بیش از هر سقوط آنها را می ترساند. آنها همچنین ترس و وحشت را فرا می گیرند و سقوط می تواند باعث شود آنها از یادگیری تا راه رفتن فاصله بگیرند.

به همین دلیل ، فراهم کردن محیطی امن و ایمن که کودک شما بتواند راه رفتن را بیاموزد مهم است. هیچ اشیاء خطرناکی یا گوشه های تیز محافظت نشده وجود ندارد. همچنین منطقه باید عاری از خطرات از قبیل سیم برق یا سیم های سست باشد.

اما اگر کودک شما راه برود ، چه می شود؟ چه زمانی زمان صحبت با پزشک خود است؟ اگر فرزند شما بعد از 18 ماه تلاش نکرده است راه برود ، باید با پزشک متخصص اطفال خود تماس بگیرید. آنها می توانند بهترین توصیه را به شما ارائه دهند و هرگونه مشکل عمده را رد کنند.

 

جایگزین های گوشت برای گیاهخواران چیست؟
بخوانید

منبع: steptohealth

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا