سلامتورزش و سلامت

10 دلیل اینکه یوگا برای افراد دارای اضافه وزن عالی است

10 دلیل اینکه یوگا برای افراد دارای اضافه وزن عالی است.اگرچه یوگا  برای افراد خاص با اضافه وزن ممکن است دشوارتر باشد ، اما حقیقت این است که یوگا می تواند از نظر جسمی و روانی بسیار مفید باشد.

10 دلیل اینکه یوگا برای افراد دارای اضافه وزن عالی است

اگر این مقاله را می خوانید ، ممکن است به این دلیل باشد که به یوگا علاقه مند هستید اما ممکن است فکر کنید که یوگا برای شما نیست زیرا اضافه وزن دارید.

خوب حدس بزن چی؟ شما اشتباه می کنید! یوگا برای افراد دارای اضافه وزن عالی است زیرا نه تنها به سوزاندن چربی کمک می کند بلکه به کنترل اضطراب نیز کمک می کند.

به طور کلی یوگا برای سلامتی هر کسی عالی است و افراد متخصص زیادی می توانند به این را تایید کنند. به عنوان مثال ، نخست وزیر هند ، نارندرا مودی ، یوگا را به عنوان یک ورزش رسمی انجام می دهد تا هرکسی در هند بتواند از مزایای آن در زندگی روزمره خود برخوردار شود.

نخست وزیر حتی یک سری فیلم هایی از خود را که در حال تمرین و نمایش یوگا بود به اشتراک گذاشت. وی در این فیلم ها تأکید می کند که یوگا شکل سالم ورزش برای همه است.

در زیر ، دلایل بیشتری را برای انگیزه شما برای رفتن به کلاس یوگا ، حتی – مخصوصاً – در صورت اضافه وزن بودن ، بیان خواهیم کرد!

مزایای شگفت انگیز یوگا

1. یوگا تنفس شما را بهبود می بخشد.

یوگا می تواند تنفس شما را بهبود ببخشد و به شما در آگاهی از تنفس کمک کند.

آگاهی بیشتر از تنفس شما و داشتن یک سبک زندگی سالم نیز به مواد مغذی کمک می کند تا به طور مؤثرتری به اندام شما برسند. بنابراین ، اندام های شما عملکرد بهتری خواهند داشت و به بدن کمک خواهد کرد تا از بیماری های ناشی از کمبود مواد مغذی جلوگیری کند.

2. این باعث افزایش عزت نفس و کیفیت زندگی شما می شود.

یوگا یک روش عالی برای شروع یک شیوه زندگی فعال تر است. علاوه بر این ، یوگا می تواند به شما در بهبود عزت نفس و کیفیت کلی زندگی کمک کند.

یوگا به شما کمک می کند تا از نظر جسمی و روحی پیشرفت کنید ، و این در بهبود چگونگی مشاهده خودتان و تغییر در مسیر زندگی روزمره خود از اهمیت برخوردار خواهد بود.

بنابراین ، شما کنترل بیشتری روی بدن خود خواهید داشت و قادر خواهید بود از طریق فعالیت بدنی کیفیت کلی زندگی خود را بهبود بخشید.

9 مزایای سلامتی دارچین که شما درباره آنها نمی دانید
بخوانید

3. به مبارزه با افسردگی کمک می کند.

10 دلیل اینکه یوگا برای افراد دارای اضافه وزن عالی است

بسیاری از افراد با عزت نفس پایین سر و کار دارند و این باعث می شود فرد خطر افسردگی پیدا کند. اعتماد به نفس پایین را می توان به عدم امنیت در مورد ظاهر جسمی ، ویژگی های شخصیتی یا سوابق شخصی نسبت داد.

با این حال ، یوگا می تواند به درمان افسردگی خفیف کمک کرده و عزت نفس شما را بهبود بخشد. این راهی برای مدیتیشن ، تأمل ، به دست آوردن اعتماد به نفس و حفظ سبک زندگی فعال و سالم است.

4- یوگا استرس را کاهش می دهد.

تمرینات تنفسی ، مدیتیشن و بهبود وضعیت بدن شما که جزئی از یوگا هستند به شما در آرامش و کاهش استرس کمک می کنند. همچنین به شما کمک می کند تا هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی بیشتر متمرکز شوید.

اختصاص دادن بخشی از روز خود به مراقبه و تنفس عمیق سطح کورتیزول ، یعنی هورمون استرس را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. همچنین پر کردن ریه های شما با هوای تازه ،به آرامش شما کمک می کند و باعث می شود شما بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و با چالش های روزمره روبرو شوید.

5- باعث کاهش ناراحتی جسمی می شود.

با انجام دادن روزانه یوگا می توانید سردرد و فشار خون را کاهش داده و به مبارزه با خستگی و بی خوابی کمک کنید. این به دلیل افزایش اکسیژن در مغز و آزاد شدن سموم است که هنگام تنفس عمیق و به آرامی رخ می دهد.

این همچنین به شما کمک می کند انرژی بیشتری در طول روز داشته باشید و به شما انگیزه بیشتری برای سلامتی بهتر و حفظ سبک زندگی فعال و سالم را می دهد.

6. متوجه تغییرات خواهید شد.

وزن بر توانایی شما در انجام یوگا تأثیر نمی گذارد. به گفته این ، در کلاس های یوگا ، مهم است که از بدن خود تقاضای بیشتری نداشته باشید. با این حال ، بعد از مدتی یوگا انعطاف پذیر و مطمئن تر خواهید شد و متوجه خواهید شد که می توانید تمرینات سخت تری را انجام دهید که قبلاً نمی توانستید انجام دهید.

بنابراین ، یوگا برای افراد دارای اضافه وزن ایده آل است زیرا به شما امکان می دهد با سرعت خود بروید در حالی که هرگز به بدنتان فشار وارد نکنید. همچنین کم کم می توانید تغییرات در انعطاف پذیری ، استحکام ، تعادل و وضعیت خود را مشاهده کنید. بنابراین ، به یاد داشته باشید که در ابتدا بیش از حد خسته نشوید ، و آرام آن را مصرف کنید.

چرا نباید سرکه را با سفید کننده مخلوط کنید؟
بخوانید

7. این یک فعالیت کم اثر است

یوگا افزودنی خوبی برای هر سبک زندگی سالم است و به هیچ وجه نیازی به تغییر شدید در سبک زندگی شما نیست. هرچه در سفر یوگا خود پیشرفت می کنید ، نکات و دشواری ها نیز افزایش می یابد.

موقعیت هایی برای مبتدیان وجود دارد ، و بیشتر مربیان یوگا روال  زندگی خود را تغییر می دهند که توانایی های دانش آموزانشان را در نظر می گیرد. این امر همچنین به شما امکان می دهد از عدم توانایی انجام نکات دشوارتر ناامید نشوید و به شما اجازه می دهد تا در بهترین سطح برای خود شروع کنید.

یوگا همچنین به شما امکان انعطاف پذیری را در برنامه خود می دهد زیرا می توانید تصمیم بگیرید که چقدر زمان اختصاص دهید یا چقدر زمان اختصاص دهید.

8- به نفع سیستم غدد شما است.

هر موقعیت یوگا در سطح عضلانی ، عصبی یا هورمونی قسمت خاصی از بدن را تحت تأثیر قرار می دهد. به عنوان مثال ، برخی از پوزها مربوط به افرادی است که از مشکلات تیروئید رنج می برند.

بنابراین ، اگر به دلیل مشکلات هورمونی اضافه وزن دارید ، می توانید یوگا را یک ورزش خوب برای کمک به این مشکلات بدانید. در این حالت ، توصیه می کنیم از مربی تحقیق کنید یا از آنها بخواهید که کدام یک از آنها برای تیروئید و سایر موارد هورمونی مناسب است

9. یوگا به مبارزه با اضطراب کمک می کند.

ما قبلاً به فواید معنوی و آرامش بخش یوگا اشاره کرده ایم. دلیل این امر معمولاً فعالیتی است که به کاهش اضطراب کمک می کند.

نه تنها مراقبه ها و اجزای تنفس به کاهش سطح اضطراب کمک می کند بلکه تأثیرات یوگا بر روی سیستم عصبی شما نیز می تواند به غلظت شما کمک کند. این همچنین می تواند در عادت ها و هوس های غذایی شما تأثیر بگذارد.

10. یوگا به شما در رسیدن به اهداف خود کمک می کند

اگر علاقه مند به فعالیت بدنی برای کمک به زندگی سالم تری در زندگی یا کاهش وزن هستید ، یوگا عالی است! علاوه بر اینکه نوعی ورزش است ، همچنین یک فعالیت معنوی است که ارتباط شما با خود و اراده شما را تقویت می کند.

هنگام خرید از کرونا ویروس جلوگیری کنید
بخوانید

لحظاتی از تمرکز و مراقبه وجود خواهد داشت که شما را به پیشرفت تشویق میکند. همچنین صبر بیشتری به شما می دهد تا منتظر نتایج تلاش های خود باشید.

کدام موقعیت ها می توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند؟

10 دلیل اینکه یوگا برای افراد دارای اضافه وزن عالی است

یوگا می تواند به شما در تقویت عضلات ، بهبود انعطاف پذیری ، بهبود تنفس و همچنین کمک به شما در بهتر احساس کمک کند. یوگا مخصوصاً برای افراد دارای اضافه وزن مفید است زیرا نتایج خوبی را می توان بدون ورزش با تأثیر زیاد بدست آورد.

با انجام این موقعیت ها به بدن خود کمک کنید تا کاهش وزن را به سرعت انجام دهد:

  • استراحت (Savasana): این ماده برای آرامش و آرام کردن ذهن و بدن ایده آل است
  • شمع (ساروانگاسانا): این به تنظیم متابولیسم و ​​تحریک غده تیروئید کمک می کند.
  • حرکت پاها بالا بهسمت دیوار (Viparita Karani Mudra): این حالت به عملکرد غده تیروئید کمک می کند و عملکرد گردش خون را بهبود می بخشد. علاوه بر این ، به خودکنترلی کمک می کند.
  • ماهی (ماتسیاسانا): این حالت به تنظیم عملکرد غده تیروئید کمک می کند. همچنین برای غدد هیپوفیز ، آدرنال و غده کاج مفید است.
  • شخم (Halasana): این به کاهش چربی شکم کمک می کند. همچنین به تنظیم غده تیروئید ، طحال و کبد کمک می کند.
  • كبرا (Bjujanghasana): این حالت به تنظیم غدد فوق کلیوی و تیروئید كمك می كند. به علاوه ، باعث تحریک و کمک به تقویت عضلات شکم می شود. همچنین ستون فقرات را تقویت کرده و به سفت شدن باسن کمک می کند.

از کدام نکات باید جلوگیری کرد؟
به طور کلی ، شما نباید هیچگونه پوزیشنی را که آمادگی جسمی برای انجام آن حرکت را ندارید،انجام ندهید ، مانند مواردی که یک قسمت از بدن از تمام وزن بدن شما پشتیبانی می کند.

فعالیت بدنی منظم به شما در حفظ سبک زندگی سالم کمک می کند.

یوگا مخصوصاً برای افراد دارای اضافه وزن که به دنبال شروع یک زندگی سالم تر یا فعال تر هستند ، بسیار مفید است و به ویژه موثر است زیرا نه تنها می تواند سلامت جسمی شما بلکه سلامت روحی شما را نیز بهبود بخشد.

منبع: steptohealth

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا