خواص میوه ها و گیاهانسلامت

10 مزایای سلامتی پیپالی یا فلفل بلند

10 مزایای سلامتی پیپالی یا فلفل بلند . فلفل بلند یا پیپالی دارای مزایای سلامتی است که انتظار ندارید. از تقویت متابولیسم لاغری ، کمک به هضم غذا و کاهش سطح چربی در بدن گرفته تا معالجه مشکلات تنفسی ، تسکین دهنده تب و حتی کمک به درمان سل ، فلفل بلند نوعی ادویه است که باید بیش از تندی آن به دنبال خاصیت آن باشید!

10 مزایای سلامتی پیپالی یا فلفل بلند

یک داروی گیاهی کم نظیر که انواع مشکلات سلامتی از سرماخوردگی تا میل جنسی را کاهش می دهد. آن را به عنوان یک پودر تقویت کننده و ترمیم کننده و چه حتی در یک سوپ ساده ، آن را به یک جوشانده بهبود می یابید ، اما این داروی تند هم کاربردی و هم مؤثر است. در اینجا برخی از مشکلاتی که می تواند به شما در مبارزه کمک کند وجود دارد.

1. با مشکلات تنفسی رفتار می کند

پیپالی به دلیل اثر بخشی در برابر شرایطی که در دستگاه تنفسی شما مانند سرماخوردگی ، سرفه ، برونشیت و آسم مشهور است. این ماده به عنوان یک ضد تحریک کننده عمل کرده و التهاب را کاهش می دهد.

این ماده حتی در معالجه آسم در کودکان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پیپالی به دلیل داشتن خاصیت ضد باکتریایی نه تنها به مبارزه با عفونت ها کمک می کند بلکه برای کمک به خلط نازک و سهولت احتقان ، عمل می کند.

یکی از مطالعات بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی نشان داد که مصرف پیپالی به مدت 45 روز به بهبود وضعیت کلی آنها و کاهش علائم بالینی بیماری آنها منجر می شود.

پیپالی همچنین می تواند به کسانی که از آسم رنج می برند ، کمک کند ، نه تنها شدت حمله بلکه حتی تعداد دفعات وقوع را کاهش می دهد.

در یک مطالعه ، محققان یک داروی ترکیبی از پودر پیپالی با شیر را برای کودکان مبتلا به آسم آزمایش کردند. آنها دریافتند که شدت و همچنین تعداد دفعات حملات در 85٪ بیماران کاهش می یابد.

2. هضم را تقویت می کند

اگر مشکل گوارشی مانند نفخ و شکم درد دارید یا در حال اشتهای کسل کننده هستید ، پیپالی می تواند کمک کند. این دستگاه گوارش شما را تحریک کرده و به دلیل داشتن خواص مضر آن اشتهای شما را تقویت می کند. همچنین به دلیل داشتن خواص ضد التهابی می تواند در برابر زخم ها مبارزه کرده و از آن محافظت کند.

طب سنتی این را مفید می داند ، چیزی که شما آن را GERD (اختلال ریفلاکس معده دستگاه گوارش) یا سوزش قلب می دانید. در یک مطالعه ، افرادی که از پیپالی استفاده می کنند ، در علائم خود پیشرفت های مشابهی را مشاهده کردند.

9 مزیت استفاده از پنیر آبی
بخوانید

تأثیر پیپالی قابل مقایسه با یک داروی معمولی است که برای این مشکل استفاده می شود . اگر نفخ یا احساس گاز مشکلی را نشان می دهد ، مصرف پیپالی به بیرون راندن گاز ساخته شده از روده شما کمک می کند . اسهال ، یبوست و حالت تهوع می تواند با کمک پیپالی از بین برد.

3. کبد شما را سم زدایی می کند

عنصر فعال فلفل بلند ، پیپرین ، می تواند با سمیت کبدی یا آسیب کبدی ناشی از مواد شیمیایی مقابله کند .پیپرین دارای پتانسیل محافظت از کبد شما ، دارای محدود کننده فیبروز و بهبود بازسازی است. با این حال ، توجه داشته باشید ، اگر مشکلات شما شامل سیروز یا آسیب حاد است ، ممکن است از برای شما کافی نباشد.

4- به مدیریت دیابت کمک می کند

مطالعات بر روی حیوانات نشان داده اند که عصاره گیاه از پیپالی می تواند به مدیریت هایپرگلیسمی یا سطح بالای گلوکز خون مشخصه دیابت کمک کند.

در یک مطالعه ، عصاره پیپالی فعالیت ضد دیابتی قابل توجهی در موشهای صحرایی دیابتی نشان داد – میزان قند خون ناشتا هنگام آزمایش بعد از 30 روز درمان به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

طب سنتی ، پیپالی را به عنوان یک راه حل جایگزین نه تنها برای دیابت بلکه مشکلات مرتبط با استرس اکسیداتیو که بدن شما در صورت دیابتی بودن تجربه می کند ، بهتر می کند.

به عنوان مثال ، این امر به حفظ عملکرد طبیعی کبد شما ، بخش بزرگی از مشکلات قلبی ، مشکلات دستگاه گوارش ، مشکلات تنفسی و همچنین دارای خواص ضد میکروبی برای سالم نگه داشتن بدن شما کمک می کند .

ممکن است در مقابل آسیب های کبدی و کلیوی که از عوارض بارز دیابت هستند ، محافظت کند.  همچنین ناهنجاری های کلسترول را که مستعد دیابتی ها هستند ، تصحیح می کند ، و این یک داروی امیدوار کننده ضد دیابتی است.

فقط به یاد داشته باشید ، پیپالی یا عصاره های آن جایگزینی برای داروهای دیابت شما نیستند. اگر قصد استفاده از این داروی طبیعی را دارید ، با پزشک خود مشورت کنید.

5. با بی خوابی می جنگد

پیپال پودری به همراه عسل به عنوان درمانی برای مشکلات خواب مانند بی خوابی استفاده می شود. همچنین می توانید در هنگام خواب آن را با شیر بخورید تا به شما در بهتر خوابیدن کمک کند .

در یک مطالعه ، افراد مبتلا به بی خوابی ناشی از استرس ، یک شب فرمولاسیون گیاهی به نام pippalimulyadi vati داده شدند. این پیپالی را با گیاهان دیگری مانند Ashwagandha و jatamansi ترکیب کرد.

گیاهانی برای درمان سینوزیت و نحوه استفاده از آنها
بخوانید

در پایان کارآزمایی ، افراد خواب بهتری نشان دادند و در بهزیستی کلی ، هوشیاری و تناسب اندام بهبود چشمگیری نشان دادند ، و در مارکرهای ذهنی و بالینی خواب نمره مثبت دادند.اثرات آرام بخش یا آرام بخش پیپالی نه تنها در استفاده می شود بی خوابی بلکه در درمان صرع نیز وجود دارد.

6. چربی را کاهش می دهد و به تقویت متابولیسم کمک می کند

اگر تلاش زیادی برای از بین بردن چربی های اضافی دارید ، پیپالی می تواند به هدف شما کمک کند. در یک مطالعه بر روی حیوانات ، تست شده با دیس لیپیدمی یا سطح کلسترول بالا / کلسترول در بدن ، دیدند که چربی آنها پس از چند هفته کاهش می یابد ، حتی اگر اشتهای آنها کم رنگ و تغییر پیدا نکرده باشد.

آنتی هیپرلیپیدمی ( کاهش سطح چربی) خاصیت پیپالی حتی با یک داروی آنتی هیپلی لیپیدمی تجاری مقایسه شده است.  علاوه بر این ، متابولیسم شما را نیز زنده می کند ، که ممکن است به کسانی که متابولیسم لاغر و افزایش وزن مرتبط دارند کمک کند.

7. به دفاع در برابر بیماری آلزایمر کمک می کند

فلفل بلند دارای فعالیت آنتی اکسیدانی قوی است که به مقابله با آسیب های رادیکال آزاد که مسئولیت بیماری های مرتبط با پیری مانند بیماری آلزایمر (AD) است کمک می کند.

ترکیبات شیمیایی موجود در فلفل می توانند تولید پروتئینی بنام پروتئین پیشرو آمیلوئید را که در AD دخیل است کنترل کنند و با این کار می توانند در جلوگیری از بیماری مفید باشند.

8- با شرایط التهابی مانند آرتریت روماتوئید مبارزه می کند

آرتریت روماتوئید (RA) ، یک بیماری التهابی است که باعث درد شدید مفاصل می شود و می تواند تحرک و کیفیت زندگی را مختل کند ، می تواند با استفاده از فلفل بلند کاهش یابد.

آرتریت روماتوئید به دلیل توانایی تمیز کردن آما یا سموم بدن و اشتعال آتش سوزی متابولیک و هضم ، توسط پیپالی قابل درمان است.

در یک مطالعه ، افرادی که تحت درمان با پیپالی در دوزهای افزایش یافته و کاهش یافته بودند علائم از جمله تسکین تورم و سفتی ، بهبود حرکت مفاصل و همچنین کاهش درد را نشان داده اند.

عصاره فعالیت ضد آرتریتی بالقوه را نشان داد و تورم مرتبط با آرتریت روماتوئید را به طور قابل توجهی سرکوب کرد.

9- اثر بخشی درمان سل را بهبود می بخشد

علیرغم اینکه یک بیماری گسترده در زمینه داروهای مورد استفاده در درمان آن است ، سل به دلیل ایجاد باکتریهای مقاوم در برابر داروهای باکتری ، مشکل ایجاد می کند.

این 5 تمرین یوگا را امتحان کنید تا روی عضلات شکم خود کار کنید
بخوانید

پیپرین موجود در پیپالی با تقویت فعالیت ضد باکتریایی ، می تواند به افزایش اثربخشی داروی ضد سل ریفامپیسین کمک کند. علاوه بر این ، حتی ممکن است مایکوباکتریوم توبرکلوزیس نسبت به دارو آسیب پذیرتر کند.

پیپرین همچنین سیستم ایمنی بدن است و به دفاع از بدن در برابر ارگانیسم کمک می کند. علاوه بر تأثیر آن بر باکتری های ایجاد سل ، پیپالی به تقویت اشتهای معمولاً کسل کننده هر کس که تحت درمان این بیماری است کمک می کند.

به همان اندازه مهم ، همچنین به نوسازی ریه های شما کمک می کند.اثر سم زدایی آن و توانایی آن در کاهش تب و رفع عدم تعادل دوز در بدن نیز مفید است.

10. سلامت باروری و جنسی را تقویت می کند

پیپالی همچنین می تواند به عنوان یک جوان کننده برای اندام تولید مثل شما عمل کند. گفته می شود که به مشکلاتی مانند ناباروری و ناتوانی جنسی و همچنین انزال زودرس کمک می کند.

همچنین می توان از آن در معالجه سوزاک استفاده کرد . در زنان نیز از این روش در درمان درد ناشی از گرفتگی قاعدگی استفاده می شود.

همچنین در مراقبت های پس از زایمان برای کمک به بهبودی مادر استفاده می شود. این می تواند به پاکسازی خون یا بافت باقی مانده از رحم پس از زایمان کمک کند.

ریشه و میوه پودر شده را با آب گرم مخلوط می کنند. این درمان به مدت 2 تا 3 روز پس از تولد نوزاد انجام می شود .مانند هر نوع دارویی ، گیاهی یا غیره ، باید با مشورت یک پزشک متخصص ، از دریافت دوز پیپالی درست اطمینان حاصل کنید.

پیپالی ممکن است با داروهای خاصی تداخل داشته باشد و با تعدیل متابولیسم آنها در کبد ، سطح خون این داروها را بالا ببرد. سؤال کنید که احتمالاً داروی شما تحت تأثیر قرار گرفته است یا خیر. برخی از مسدود کننده های بتا ، داروهای سل و داروهای ضد آسم می توانند تحت تأثیر قرار گیرند. همچنین توسط افرادی که التهاب روده دارند بهتر است از آن جلوگیری شود.

در حالی که مصرف مقادیر کمی فلفل بلند نباید مشکلی ایجاد کند ، اگر مقادیر بیشتر (5 گرم و بالاتر) را برای مدت طولانی مصرف کنید ، ممکن است مواردی مانند سوزش یا ناراحتی ناشی از گرما یا تحریک پوست از استفاده موضعی را ایجاد کند.

دوزهای معمولی ممکن است بین 1 تا 5 گرم در روز متغیر باشد و ممکن است نیاز به همراه شیر یا عسل مصرف شود یا در آب رقیق شود تا تأثیر گرما و تیز شدن روی بدن شما راحت شود .

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا