ادویه جاتخواص میوه ها و گیاهانسلامت

10 مزیت استفاده از روغن زردچوبه

10 مزیت استفاده از روغن زردچوبه. روغن زردچوبه می تواند عفونت های قارچی پوستی را هنگام استفاده موضعی درمان کند و سرفه و آسم را هنگام استنشاق بخار از بین ببرد.

سرشار از آنتی اکسیدان ها ، همچنین ممکن است از ابتلا به سرطان جلوگیری کرده و از بازسازی سلولی در مبتلایان به بیماری های عصبی جلوگیری کند.

این روغن همچنین درد و التهاب را کاهش می دهد ، از بروز تشنج جلوگیری می کند ، از بیماری های دندان و لثه جلوگیری می کند و با آرتریت مبارزه می کند.

زردچوبه از دیرباز به عنوان ادویه ای استفاده می شود که طعم ، رنگ و عطر را به غذاهای جنوب آسیا می افزاید.در حقیقت ، ممکن است از پودر زردچوبه یا چای به عنوان یک درمان خانگی طبیعی برای سوء هاضمه یا درد استفاده کنید.

به غیر از استفاده از فواید زردچوبه ،یکی دیگر از اجزای ضروری زردچوبه – اسانس آن است!

اسانس زردچوبه از طریق تقطیر با بخار ریزوم بدست می آید و دارای ترکیباتی مانند ar-turmerone ، α-turmerone و β-turmerone است که از بسیاری جهات سلامت شما را تقویت می کند.

این ماده به راحتی در فروشگاههای داروهای گیاهی موجود است. بنابراین یک بطری از مواد خوب تهیه کنید و از مزایایی که در زیر آمده است استفاده کنید.

توجه داشته باشید که گرچه اسانس زردچوبه ممکن است فواید بیشتری داشته باشد ، ما فقط موارد ذکر شده در مطالعات را ذکر کرده ایم.

1. با عفونت های پوستی مانند Ringworm مبارزه می کند

عفونتهای قارچی پوستی مانند Ringworm اکثر ما را در برخی از نقاط یا نقطه دیگر دچار کرده است. و روغن زردچوبه ممکن است درمانی آسان برای آنها باشد.

طبق تحقیقات انجام شده ، این روغن می تواند در برابر درماتوفیت هایی مانند Trichophyton rubrum که باعث عفونت پوست می شوند ، عمل کند.

یک مطالعه بر روی حیوانات نشان داد که وقتی روغن زردچوبه رقیق شده به مناطقی که عفونت قارچی پوست دارند اعمال می شود ، ضایعات ناشی از این عفونت طی یک هفته ناپدید می شوند.

2. مقابله با سرفه و آسم

استنشاق بخار به طور کلی برای شل شدن مخاط و پاکسازی راه های هوایی مسدود شده مفید است. آیا می خواهید قدرت استنشاق خود را تقویت کنید؟

چند قطره روغن زردچوبه به آن اضافه کنید. مطالعات نشان داده است که استنشاق بخار روغن زردچوبه می تواند خلط را برطرف کند ، سرفه را کاهش داده و علائم آسم را کاهش دهد.

اپیزوتومی چیست؟ حقایقی که باید بدانید
بخوانید

3. می تواند از کبد محافظت کند

به لطف ar-turmerone ، curlone و ar-curcumene ، روغن زردچوبه در مطالعات آزمایشگاهی فعالیت آنتی اکسیدانی را نشان داده است. این ماده می تواند رادیکال های آزاد را تخریب کرده و آسیب سلول را کاهش دهد.

در یک مطالعه بر روی حیوانات ، موش ها به مدت یک ماه اسانس زردچوبه داده شدند. آنها افزایش سطح آنتی اکسیدان و آنتی اکسیدان در خون و کبد را نشان دادند که می تواند سم زدایی از ترکیبات ایجاد کننده سرطان را تقویت کند.

در یک مطالعه دیگر ، موشهایی که تحت درمان با عصاره زردچوبه قرار گرفته اند ، به دلیل استفاده از متوترکسات ، داروی مورد استفاده در شیمی درمانی و برای درمان شرایط خود ایمنی ، آسیب کبدی کمتری داشتند.

4- می تواند با بیماری های لثه و دندان ها مبارزه کند

روغن زردچوبه همچنین می تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند. یک مطالعه نشان داد که روغن زردچوبه 100٪ غلیظ می تواند اثر ضد میکروبی بر Porphyromonas gingivalis داشته باشد ، باکتری های بیماری زا که باعث پریودنتیت می شوند ، یک بیماری التهابی در بافت های پریودنتال که از دندان ها حمایت می کنند و در نهایت از دست دادن دندان ها نیز اثر دارد.

با این حال ، روغن اکالیپتوس حتی بیشتر سودمند است.

چند قطره روغن زردچوبه را به خمیر دندان یا دهانشویه خود اضافه کنید تا دندان ها و لثه های شما عاری از بیماری نماند.

5- خطر سرطان را کاهش می دهد

مطالعات نشان داده است که افراد مبتلا به بیماری که به عنوان فیبروز زیر پوستی شناخته می شوند ، هنگام مصرف روغن زردچوبه علائم کمتری از ابتلا به سرطان نشان دادند.

فیبروز زیر پوستی دهان با ضخیم شدن و زخم (یا فیبروز) غشاهای مخاطی در دهان مشخص می شود. این وضعیت همچنین احتمال ابتلا به سرطان را دارد.

اما یک مطالعه نشان داد که درمان با روغن زردچوبه باعث کاهش نشانگر سرطان دهان – تعداد سلولهای میکروکنترل شده – در افرادی که دارای فیبروز زیر پوستی هستند ، در واقع برعکس تغییرات پیش سرطانی در آنها است.

مطالعات حیوانی همچنین نشان داده اند که هر دو ar-turmerone موجود در روغن زردچوبه و کورکومین ، یکی از اجزای اصلی زردچوبه ، ممکن است در جلوگیری از سرطان روده بزرگ مرتبط با التهاب مؤثر باشد.

26 مزایای سلامتی هل از زبان یک متخصص
بخوانید

همچنین به نظر می رسد که اسانس زردچوبه علیه مواد شیمیایی جهش زا عمل می کند ، که باعث جهش DNA و ایجاد سرطان و سرطان زا می شوند. این آنزیم های موجود در فعال سازی سرطان زا را مهار می کند.

6. با بیماریهای عصبی مبارزه می کند و از بازسازی سلول پشتیبانی می کند

بیماری های عصبی مانند بیماری پارکینسون و بیماری آلزایمر می توانند عوارض زیادی داشته باشند.مطالعات حیوانی نشان می دهد که روغن زردچوبه ممکن است از بازسازی سلولهای عصبی حمایت کرده و به افرادی که از این شرایط پیشرونده رنج می برند ، کمک کند.

روغن زردچوبه چگونه کار می کند؟مطالعات نشان داده اند که آرد تورمرون در اسانس زردچوبه از فعال شدن میکروگلیا جلوگیری می کند.

میکروگلیا ، سلولهای موجود در سیستم عصبی مرکزی ، به عنوان سلولهای ایمنی عمل می کنند.اکنون شواهد زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه میکروگلیای فعال منبع بسیاری از عوامل عصبی ناشی از آسیب شناسی بیماریهای عصبی است.

7. ممکن است صرع را درمان کند

روغن زردچوبه و آنزیم سسکوتر پنوئیدهای آن خاصیت ضد تشنجی دارند. مطالعات حیوانی نشان می دهد که ar-turmerone می تواند الگوهای بیان دو ژن مربوط به تشنج را تعدیل کند.

اگرچه جایگزینی داروهای ضد تشنج و ضد صرع با روغن زردچوبه هنوز ممکن است خیلی زود باشد ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که این روغن می تواند پرتوی امید را برای افراد مبتلا به صرع ایجاد کند.

8. التهاب و درد را تسکین می دهد

روغن زردچوبه خاصیت ضد التهابی دارد و می تواند درد را تسکین دهد. یک مطالعه بر روی حیوانات نشان داد وقتی روغن زردچوبه به شکم افراد تزریق می شود ، کاهش قابل توجهی در تورم ناشی از ترکیبات شیمیایی وجود دارد.

اما این همه چیز نیست مطالعات بر روی حیوانات همچنین نشان داده اند که تجویز خوراکی روغن زردچوبه می تواند درد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

برای یک درمان موضعی برای کاهش درد ، قسمتهای مساوی از روغن را در روغن حامل مانند بادام یا نارگیل رقیق کنید و روی ناحیه بمالید.

در مورد مصرف خوراکی بهتر است با یک پزشک یا پزشک باتجربه گیاهی صحبت کنید که می تواند شما را در مورد دوز دقیق راهنمایی کند.

9. از خسارت ناشی از رادیکال های آزاد جلوگیری می کند

روغن زردچوبه حاکی از افزایش سطح آنزیم های آنتی اکسیدانی در سرم و خون موش ها است.آنتی اکسیدان ها در مقابله با اثرات مضر رادیکال های آزاد که بطور طبیعی در طی فرآیند اکسیداسیون در بدن ما و همچنین در معرض مواد اکسیدان خارجی تولید می شوند ، کمک می کنند.

درد بیش از حد عضلات هنگام ورزش
بخوانید

رادیکال های آزاد نه تنها در پیری بلکه در بسیاری از بیماری ها مانند آرتروز ، بیماری قلبی ، بیماری پارکینسون ، سرطان و آب مروارید نقش دارند.

اما ممکن است با استفاده از اسانس زردچوبه ، دفاع طبیعی آنتی اکسیدانی بدن را بهبود ببخشد.در حالی که مقادیر دقیقی برای استفاده مشخص نشده است ، یک پزشک متخصص گیاهی باید بتواند شما را راهنمایی کند.

10. تورم مفاصل را در افراد مبتلا به آرتروز آسان می کند

همانطور که قبلاً دیدیم روغن زردچوبه خاصیت ضد التهابی دارد. مطالعات حتی نشان می دهد که می تواند التهاب مفصل را مهار کند.

متخصصان آروماتراپی همچنین نشان می دهند که خاصیت ضد التهابی آن ، آن را برای ماساژ ضد آرتریت ایده آل می کند.بنابراین داشتن ماساژ خوب با روغن اسانس زردچوبه در صورت ابتلا به آرتروز ممکن است شما را تسکین دهد.

مطالعات اولیه حاکی است که مصرف روغن زردچوبه بی خطر است ، اما محتاط باشید

قرن ها استفاده از پودر زردچوبه به عنوان یک وعده ادویه برای ایمنی آن. اما اگرچه روغن زردچوبه از ریزوم های زردچوبه استخراج می شود ، اما به طور گسترده ای مورد استفاده قرار نمی گیرد و بنابراین ، تاریخچه مشخصی برای استفاده ایمن ندارد.

اما یک مطالعه حاوی 0.6 میلی لیتر روغن زردچوبه سه بار در روز به مدت 1 ماه و سپس 1 میلی لیتر روغن زردچوبه در 3 دوز تقسیم شده به مدت 2 ماه ، نشان داد که هیچ علامتی از سمیت بالینی ، کلیوی ، خونریزی و یا کبد در افراد مشاهده نشده است.

اما از آنجا که این یک شکل غلیظ از روغن است و یکی از آن ها در مطالعات انسانی با حداقل آزمایش انجام می شود ، در هنگام مصرف روغن اسانس زردچوبه با احتیاط حرکت می کنند.

آن را با آب یا شیر رقیق کرده و بگذارید یک متخصص گیاه دارویی شما را در مورد دوز راهنمایی کند. همچنین ، اگر قصد دارید روغن اسانس زردچوبه را به طور مرتب یا برای مدت طولانی مصرف کنید ، به عنوان یک اقدام ایمنی ، با پزشک خود مشورت کنید.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا