آیا میدانستید؟سلامت

10 نکته برای سریعتر تسکین سوختگی زبان

10 نکته برای سریعتر تسکین سوختگی زبان . برای رفع سریع ، سعی کنید یک مکعب یخ را لیس بزنید . شستشوی دهان با آب سرد یخ یا صرفاً خوردن یک قاشق غذاخوری ماست یا عسل ممکن است به شما کمک کند.

برای کمک به فروکش کردن درد ، یک قند شکر را روی محل سوختگی بپاشید و بگذارید آن را حل کرده یا کمی ژل آلوئه ورا را مستقیماً از گیاه بمالید.

مطمئن باشید که از خوردن هرگونه غذای اسیدی یا شور که می تواند باعث سوزاندن سوختگی بیشتر شود ، خودداری کنید.

10 نکته برای سریعتر تسکین سوختگی زبان

چه طور میشود که شکم شما از گرسنگی به صدا در می آید و غذای مرغ را در یخچال گذاشته بودید به صورت قاچاقی به یاد می آورید؟ شما آن را بر میدارید و برای یک یا دو دقیقه در مایکروویو بگذارید. به محض اینکه دندانهای خود را درون آن فرو می ریزید ، آه! زبان شما از گرمای غیرمنتظره میسوزد.

یک زبان سوخته حادثه ای است که همه در سفره با آن آشنا هستیم. پیتزا های مایکروویو ، کیک ها و کوفته ها باعث سوختگی میشود زیرا دمای داخل یک غذای مایکروویو با درجه حرارت خارج از هوا تفاوت دارد.

در حقیقت ، یک طراح اهل انگلستان یک لیوان هوشمند که می تواند دمای محتوای موجود در آن را تشخیص دهد و نشان دهد چه موقع می توان آن را بدون سوزاندن زبان بنوشید ،طراجی کرده است.

11 عامل مؤثر برای داشتن بچه های دوقلو
بخوانید

هنگامی که زبان خود را می سوزانید ، می دانید حداقل 10 روز برای خوردن غذا لذت نمی برید. بسته به میزان خسارت ، زبان سوخته از چند روز تا دو هفته به جایی می رسد تا به حالت عادی برگردد. و اثربخشی راه حلها برای تسکین زبان سوخته به میزان خسارت بستگی دارد.

به عنوان مثال ، اگر قرار دادن یخ روی زبان سوخته ، ایده خوبی است ، اگر سوختگی منجر به بافت زبر شده ، سیاه شده شود ، یخ فقط موضوع را پیچیده تر می کند. آنچه شما در اینجا نیاز دارید مراقبت های پزشکی فوری است.

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی تسکین یک زبان سوخته آورده شده است.

1. تنفس از طریق دهان

زبان سوخته خود را بیرون بکشید و نفس بکشید. بگذارید هوای خنک کار خود را انجام دهد. با این کار تسکین فوری از زبان سوخته پیدا خواهید کرد.

2. مکعب یخ را مکیده یا دهان خود را با آب سرد یخ بشویید

برای خنک کردن گرما از سرما استفاده کنید. روی یک مکعب یخ را مکیده و یا برای آبکشی دهان با آب سرد بشویید. هنگام شستشو دهان ، به قسمت آسیب دیده توجه کنید. به مدت 30 ثانیه آبکشی کرده و آب را بیرون بریزید. آن را سه یا چهار بار در روز تکرار کنید.

زردچوبه برای درد: درد و ناراحتی را با ادویه طلایی از بین ببرید
بخوانید

3. محصولات لبنی را به زبان خود بمالید

اگر در یخچال، شیر تغلیظ شده یا ماست دارید ، مقداری از آن را روی زبان بمالید.

4- شکر یا عسل را به زبان خود بمالید

شکر درمانی مناسب برای سوختگی است. زبان خود را با یک لایه ضخیم قند بپوشانید که به بهبود سریعتر آن کمک می کند. همچنین می توانید مقداری عسل را روی زبان آغشته کرده و بگذارید مدتی بنشیند.

5- روغن ویتامین E بمالید

یک کپسول ویتامین E را باز کرده و محتوای آن را روی زبان خالی کنید. روغن ویتامین E در تسکین یک زبان سوخته به خوبی عمل می کند.

6. ژل آلوئه ورا را بمالید

ژل آلوئه ورا به خوبی کار می کند تا زبان سوزانده شده را اگر مستقیم بر روی زبان بمالید تسکین دهد. اگر وقت دارید ، می توانید ژل را در یک مکعب یخ منجمد کرده و روی مکعب مکید. نیازی به گفتن نیست ، ممکن است بهترین داروی مزه دهنده برای جراحات نباشد.

7. جویدن آدامس منتول

منتول توانایی فعال کردن گیرنده های حساس به سرما بر روی زبان را دارد. بنابراین جویدن آدامس منتول یا آب نبات منتول می تواند زبان سوخته شما را تسکین دهد.

8- از داروهای سردرد استفاده کنید

استفاده از هرگونه داروی سرماخوردگی یا شستشوی دهان با دهانشویه بیهوشی که بر روی پیشخوان موجود است ، یکی دیگر از راه حل های درمانی است. آنها زبان را بی حس می کنند تا زمانی که بهبود یابد.

اثرات جانبی نعناع و چه کسی نباید آن را مصرف کند؟
بخوانید

9- شربت سرفه یا قطره سرفه را امتحان کنید

قطره سرفه همراه با بنزوکائین ، منتول یا فنل می تواند به عنوان یک بی حس کننده موضعی عمل کرده و به تسکین درد کمک کند.

10. از مسکن ها استفاده کنید

اگر سوختگی جزئی نیست و درد شدید است ، ممکن است بخواهید برای تسکین برخی داروهای ضد درد موجود در پیشخوان را امتحان کنید. اگر سوختگی در جایی که حداقل برخی از بافت ها خراشیده شده اند بسیار بد است ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا