آیا میدانستید؟خواص میوه ها و گیاهانسلامت

5 اثر جانبی Tulsi یا ریحان مقدس که باید بدانید

5 اثر جانبی Tulsi یا ریحان مقدس که باید بدانید. Tulsi یک گیاه با فواید بی شماری است. اما این عوارض جانبی نیز دارد. ممکن است باروری در زنان و مردان به طور موقت کاهش یابد و در دوران بارداری توصیه نمی شود.

همچنین ممکن است بر اثر رقیق شدن خون دارای خاصیت ضد دیابتی و در صورت جویدن به جای خوردن ، لکه هایی روی دندان شما بگذارد.

5 اثر جانبی Tulsi یا ریحان مقدس که باید بدانید

“اکسیر زندگی” ، “یوگا مایع” ، “طلای دار آیرودا” …. tulsi یا ریحان مقدس به لطف فواید سلامتی گسترده آن ، دارای برخی از مدارک معتبر است.

گیاه تنسی یا ریحان مقدس تقریباً در همه خانه ها فراگیر است ، که در بسیاری از فرهنگ هایی مانند هندی مورد احترام است و به طور کلی از مشخصات ایمنی خوبی برخوردار است.

اما به خاطر خوبی هایش ، ممکن است هنوز برای برخی از ما از مرز خارج شود. در اینجا برخی از عوارض جانبی یا پیامدهای سلامتی که باید از آنها آگاهی داشته باشید آورده شده است.

1- ممکن است باروری در مردان و زنان تأثیر بگذارد

دیده می شود که در هر دو جنس، ریحان تأثیر منفی دارد. اگرچه این در مطالعات انسانی هنوز ثابت نشده است و ممکن است در مقادیر بیشتری از رژیم غذایی مصرف شود ،اگر شما در حال برنامه ریزی برای بچه هستید ، احتیاط کنید.

چرا نباید سرکه را با سفید کننده مخلوط کنید؟
بخوانید

مطالعات مربوط به حیوانات نشان می دهد که ممکن است تعداد اسپرم و تحرک را کاهش دهند. همچنین مشخص شده است که وزن بدن مانند بیضه ، پروستات و غدد فوق کلیوی که در سلامت باروری مردان نقش دارند ، کاهش می یابد. همچنین گزارش هایی در مورد توانایی آن در ایجاد تغییراتی در اندام تولید مثل زنان مانند رحم و تخمدان گزارش شده است.

در حقیقت ، محققان حتی در حال مطالعه پتانسیل های آن به عنوان داروی ضد بارداری هستند . این اثرات ضد انعطاف پذیری ممکن است قابل برگشت باشد ، و ممکن است آسیب دائمی نداشته باشد – یک مطالعه حیوانات نشان داد که آنها یک ماه پس از متوقف شدن حیوانات آزمایشی از تغذیه بر روی ریحان ،آن ها به حالت قبلی برگشت داده شدند.

2. ممکن است در دوران بارداری ایمن نباشد

ترکیبی که در ریحان معروف به استراگول وجود دارد ممکن است باعث انقباضات رحمی شود. بنابراین ، بهتر است از این گیاه در دوران بارداری اجتناب شود

3. ممکن است در داروهای رقیق کردن خون اختلال ایجاد کند

ریحان بعنوان رقیق کننده خون عمل می کند اما به طور معمول این آسیب نمی بیند. اگر با این حال از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید ، می تواند اثرات آن را تقویت کرده و در لخته شدن خون مشکل ایجاد کند. اگر رقیق کننده خون هستید ، قبل از استفاده از tulsi با پزشک خود معاینه کنید.پ

6 مزایای سلامتی زعفران که از نظر علمی اثبات شده است
بخوانید

4- ممکن است بر اثر داروهای دیابتی بیفزاید

مطالعات مختلفی نشان داده اند كه ریحان می تواند قند خون را كاهش دهد. و اگر برای كنترل قند خون از دارو استفاده می كنید ، ممكن است این اثر را بهبود بخشد و حتی باعث شود سطح خیلی پایین نرود. در صورت استفاده از داروهای دیابت ، مجدداً با پزشک خود مشورت کنید.

5- ممکن است دندان های شما را لکه دار کند

به طور سنتی ، در بسیاری از جوامع آسیایی ، ریحان به جای جویدن ، بلعیده می شوند. آنها مقدس شمرده می شوند و به نظر می رسد جویدن آنها بی احترامی است. اما ممکن است یک دلیل علمی هم برای این وجود داشته باشد.

ریحان حاوی آهن هستند و بنابراین ممکن است هنگام جویدن دندان شما را لکه دار کنند .این ممکن است در سلامت دندان شما تأثیر نداشته باشد اما می تواند باعث تغییر رنگ شود. به جای جویدن آنها ، می توانید با مقداری آب آنها را خیس کنید.

به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا