آجیل و خشکباربارداریخواص میوه ها و گیاهانسلامتمادر و فرزند

5 فایده بهداشتی بادام در دوران بارداری

5 فایده بهداشتی بادام در دوران بارداری. بادام منبع غنی از اسید فولیک است ، که به مغز و رشد عصبی جنین کمک می کند و ویتامین E که کودک را از خطر آسم در آینده محافظت می کند.

آنها منبع سالم چربی در رژیم غذایی ، کربوهیدرات هستند و به دلیل ضعف بالای بارداری به از بین بردن وزن بارداری کمک می کنند. شیر بادام و کره بادام به همان اندازه مفید هستند.

5 فایده بهداشتی بادام در دوران بارداری

بادام در حال حاضر از وضعیت فوق العاده غذایی در بسیاری از کشورها و فرهنگ ها برخوردار است. چرا که نه؟

این یک آجیل سالم است و یک گزینه میان وعده عالی را ایجاد می کند.بادام با پروتئین ، فیبر ، آهن ، روی ، ویتامین های A ، B6 و E ، کلسیم ، منگنز ، منیزیم ، مس ، اسیدفولیک و ریبوفلاوین پر شده است. این یک غذای بسیار مغذی برای رفع نیازهای غذایی بیشتر یک زن در دوران بارداری است.

گرچه داستانهایی در مورد مصرف آجیل در دوران بارداری منجر به حساسیت به آجیل در نوزاد متولد نشده باشد، ممکن است مانع تلاش شما در مورد غذای فوق العاده در دوران بارداری شود ، اما این یک مضراب است زیرا هیچ داده علمی برای پشتیبانی از این امر وجود ندارد.

تئوریهای زیادی درمورد چه و چه نخوردن در دوران بارداری وجود دارد. تنها دلیلی که باید از بادام در دوران بارداری اجتناب کنید این است که اگر به آنها حساسیت دارید.

سپس برخی از نظریه ها در مورد اینکه آیا آنها را در طی این نه ماه به صورت خام یا خیس خورده مصرف خواهیم کرد.بنابراین اگر از شما سؤال کرده است که آیا می توانید بادام در دوران بارداری بخورید یا اینکه بادام برای خانم های باردار خوب است ، می خواهید شک و تردیدهایتان را پاک کنید.

فواید بادام در دوران بارداری

1. منبع خوب فولیک اسید

بادام یا بادام خیس یکی از بهترین منابع طبیعی اسید فولیک است. بنابراین زنان باردار می توانند روی آنها برای رشد مناسب جنین حساب کنند. این به مغز و سیستم عصبی نوزاد متولد نشده کمک زیادی خواهد کرد.

10 غذای غنی از اسید فولیک که قبل و در دوران بارداری می خورید
بخوانید

همچنین برای جلوگیری از نقص لوله عصبی که ممکن است منجر به مشکلات فیزیولوژیکی غیرقابل تحمل در کودک شود ، شما همچنین قبل و در دوران بارداری به اسید فولیک کافی احتیاج دارید.

اینها شامل تشکیل نادرست ستون فقرات ، مرده زایی یا فلج اندام تحتانی است. بنابراین اگر باردار هستید یا قصد تصور دارید ، داشتن بادام یا مکمل های اسید فولیک برنامه خوبی است. زنان باردار به طور معمول روزانه به حدود 400 میکروگرم اسید فولیک نیاز دارند.

2. پاسخ متابولیک را افزایش می دهد

وقتی نوبت به بارداری های پرخطر می رسد ، مانند خانم های چاق یا دیابتی ، شما نمی خواهید به هیچ وجه شانس خود را انتخاب کنید. تحقیقات نشان داده است که نوزادان در چنین زنانی در آینده بیشتر در معرض خطر چاقی و اختلالات متابولیکی قرار دارند.

این جایی است که بادام وارد آن می شوند آنها منبع سالم چربی و کربوهیدرات غذایی هستند. آنها استرس اکسیداتیو ، التهاب و قند خون را کاهش می دهند.

3. از اضافه وزن در دوران بارداری جلوگیری می کند

یکی از بزرگترین چالش هایی که بارداری به سمت شما می اندازد ، افزایش وزن است. در صورت شروع اضافه وزن یا چاقی ، مدیریت آن به طور فزاینده دشوار می شود.

علاوه بر این ، بادام در مقیاس سیری زیاد است و شما را برای طولانی تر کامل نگه می دارد.براساس مطالعه ای که بر روی 20 زن چاق با حاملگی پرخطر انجام شد ، مشاهده شد که خوردن 2 عیار (56 گرم) بادام با کاهش هورمون گرسنگی گرلین و افزایش هورمون لپتین کاهش دهنده اشتها باعث افزایش سیری می شود.

این مطالعه نتیجه گرفت که بادام ممکن است در بهبود سیری و کاهش اشتها نقش نداشته باشد بلکه باعث افزایش وزن سالم مادر در دوران بارداری می شود.

7 اثر جانبی شیر بادام و چه کسانی نباید آن را بخورند
بخوانید

4- آهن را به کودک خود تحویل دهید

بادام سرشار از آهن است و 1 اونس (28 گرم) 6 درصد از نیاز روزانه شما را برآورده می کند. یکی از فواید بسیار زیاد بادام در دوران بارداری این است که می توانید در این مرحله از زندگی خود نیازهای بالای آهن را برآورده کنید.

از آنجا که نیاز آهن به ویژه پس از سه ماهه اول بیشتر است ، بنابراین بهتر است ذخایر خود را آماده کنید. مقادیر قابل جذب حتی از یک رژیم غذایی مطلوب در دوران بارداری ، کمتر از آهن مورد نیاز شما در مراحل بعدی بارداری است. یک زن برای تأمین نیازهای کودک باید در فروشگاه های آهن حداقل 300 میلی گرم وارد بارداری نشود.

5- فرزندتان را از آلرژی های آینده محافظت می کند

یک باور رایج دیگر این است که مصرف آجیل درختی مانند بادام در دوران بارداری منجر به ایجاد بیماری آلرژیک و آسم در کودکان می شود.

طبق یک مطالعه ، با این حال ، دریافت آجیل برای مادر در دوران بارداری به طور معکوس با آسم در نوزادان در 18 ماهگی همراه بود.دریافت بیشتر آجیل درخت به طور معکوس با تشخیص آسم مرتبط با دارو در کودکان ارتباط دارد.این مطالعه نتیجه گرفت که مصرف بادام زمینی و آجیل درختی مانند بادام در دوران بارداری حتی ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلرژیک در کودکان را کاهش دهد. بنابراین خوردن آجیل مثل بادام و مانند آن در دوران بارداری کاملاً بی خطر است.

بادام همچنین مقدار زیادی ویتامین E دارد که همچنین کودکان را از ابتلا به آسم در هنگام مصرف مادر در دوران بارداری محافظت می کند.

مطالعه ای بر روی 1861 کودک متولد شده در زنان استخدام شده در بارداری انجام شد.کودکان در 5 سالگی مورد معاینه قرار گرفتند و مشخص شد که مصرف کم مادر از ویتامین E و روی (همچنین در بادام وجود دارد) با تفاوت در خطر ابتلا به خس خس در کودکان و آسم همراه است.

10 نکته مفید بارداری برای زایمان طبیعی
بخوانید

در مورد شیر بادام و کره بادام چی؟

شیر بادام اکنون همه استفاده میکنند و یک جایگزین عالی (مانند شیر سویا) برای کسانی که تحمل لاکتوز ندارند. با مخلوط بادام از قبل خیس شده در آب به مدت یک یا دو روز تهیه می شود.

شیر بادام یک مایع غلیظ و خامه ای  سفید رنگ است.می توانید آن را در خانه درست کنید یا آن را در فروشگاه های مواد غذایی خریداری کنید.

سبک تر از شیر معمولی گاو است و دارای طعمی کمی خامه ای و مغز است ، که با غلات بسیار خوش طعم می شود.اگرچه در مقایسه با شیر گاوی از نظر کلسیم و پروتئین کم است ، ممکن است اگر شما عدم تحمل لاکتوز باشید یا در دوران بارداری بی اعتنایی به شیر یا بوی آن ایجاد کرده باشید.

کره بادام ، با کره معمولی و سایر کره های آجیل مانند کره بادام زمینی مقایسه می شود ، حاوی فیبر آن است. کره بادام چیزی نیست جز بادام که با سرعت زیاد مخلوط می شود تا ضخیم و یکدست شود.در حالی که کره لبنیات چربی خالص است ، کره بادام در پروتئین ، چربی ، کربوهیدرات و فیبر بسته بندی می شود.

همچنین نسبت به سایر کره ها مانند دانه آفتابگردان یا کره بادام زمینی دارای فیبر ، کلسیم و پتاسیم به طور قابل توجهی بیشتر است.همچنین دارای آهن ، منگنز و ویتامین E و چربی اشباع کمتر از کره بادام زمینی است. کره بادام به لطف مشخصات مغذی آن بسیار مناسب برای مادران منتظر است.

بادام و مشتقات مختلف آن در دوران بارداری بسیار عالی هستند نه فقط برای مادران در انتظار بلکه نوزادان متولد نشده آنها. پس به خوبی این آجیل سالم برای یک کودک سالم و خود شما استفاده کنید. و حتما با پزشک خود مشورت کنید.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا