بارداریخواص میوه ها و گیاهانسلامتمادر و فرزند

6 مزیت چای برگ تمشک در دوران بارداری

6 مزیت چای برگ تمشک در دوران بارداری. دمنوش ارگانیک برگ تمشک قرمز یک داروی گیاهی است که اغلب در آخرین مراحل بارداری توسط ماماهای پرستار در ایالات متحده توصیه می شود.

مواد مغذی موجود در آن می تواند به بهبود تن عضله رحم کمک کرده و بدن شما را برای زایمان آماده کند و تولد کودک را آسان کند. همچنین ممکن است نیاز شما به مداخلات مانند زایمان با کمک خلا یا فورسپس و پارگی غشایی مصنوعی کاهش یابد. اما هنوز باید محتاط باشید و قبل از شروع استفاده از برگ چای تمشک با پزشک یا ماما مشورت کنید. 

6 مزیت چای برگ تمشک در دوران بارداری

چای های گیاهی توسط ماماها و درمانگران جایگزین برای کمک به زنان باردار در طول بارداری برای طولانی ترین زمان استفاده شده است. چای برگ تمشک قرمز علاوه بر تسکین حالت تهوع در اوایل بارداری ، یک نوع درمان طبیعی برای بسیاری از چالش های مرتبط با سه ماهه سوم بارداری و زایمان است. و دقیقاً به همین دلیل است که بسیار محبوب است. در حقیقت ، یک نظرسنجی نشان داد که از 52 درصد زنانی که از داروهای گیاهی استفاده می کنند ، 63 درصد چای برگ تمشک را امتحان کرده اند.

اما نوشیدن چای برگ تمشک در دوران بارداری چقدر ایمن است؟ و چه موقع زمان خوبی برای شروع نوشیدن آن است؟ در اینجا چند پاسخ آورده شده است.

خوب بودن چای برگ تمشک

قبل ازصحبت در مورد اینکه آیا شما واقعاً باید چای بنوشید ، یا نه ، در اینجا نگاهی به آنچه مورد علاقه بسیاری از زنان باردار و برخی از ماماها است ، می دهد. برگ های تمشک دارای ترکیبات مفیدی مانند آنتی اکسیدان های طبیعی ، از جمله اسید الاژیک ، فلاونوئیدها و تانن ها هستند. چای دم کرده از این برگها به طور بالقوه می تواند به شما کمک کند تا اثرات ضد التهابی ، ضد باکتری ، ادرار آور و شل کنندگی آن را بزنید.

فواید چای برگ تمشک در دوران بارداری

طبق انجمن بارداری آمریکا ، چای برگ تمشک یکی از “چای های بارداری” است که می تواند به شما از طریق روش های مختلف در حالی که شما یک کودک را در بدن دارید کمک کند.

این می تواند به شما امکان کاهش مواردی مانند زایمان طولانی مدت و زایمان زودرس را کاهش دهد و سایر مشکلات مربوط به بارداری مانند حالت تهوع را کاهش دهد. این حتی می تواند به تقویت عضلات رحم شما کمک کند ، بدن شما را برای سختی بارداری بهتر آماده می کند.

7 داروی طبیعی برای مبارزه با افسردگی در دوران بارداری
بخوانید

1. بدن خود را برای زایمان آماده کنید: عضلات رحم را تنظیم و آرام کنید

تحقیقات نشان داده است که برگ تمشک می تواند به شل شدن عضلات مختلف بدن از جمله دیواره های رحم کمک کند. این می تواند در زنان بارداری که در اواخر بارداری خود آن را مصرف می کنند ، به زایمان کمک کند.

همچنین اعتقاد بر این است که به شما کمک می کند تا عضلات لگن و همچنین عضلات رحم را برای سهولت در زایمان تقویت کنید. از قضا ، این ماده هم شل کننده عضله و هم محرک است ، خواصی که به مشکلات قاعدگی نیز کمک می کند.

2. کوتاه کردن زایمان و کاهش خطر بارداری قبل و بعد از حاملگی

یکی دیگر از مزایای احتمالی چای برگ تمشک ، توانایی آن در کمک به کوتاه شدن زایمان بدون تأثیر منفی بر شما یا کودک شماست. این حتی می تواند شانس شما را برای زایمان زودرس یا نوزادی که تأخیر داشته است کاهش دهد.

3- مداخلات هنگام زایمان را کاهش دهید

انجمن بارداری آمریکا می گوید چای برگ تمشک می تواند به کاهش نیاز به مداخلات در هنگام زایمان کمک کند. یک مطالعه بر روی 108 زن باردار نشان می دهد که کسانی که از محصولات برگ تمشک استفاده می کنند کمتر به پارگی غشای مصنوعی ، سزارین ، وکیوم یا زایمان با پنس احتیاج دارند.

4- هنگام شیردهی به تولید شیر کمک کنید

نمی دانید آیا بعد از بارداری باید چای برگ تمشک را ادامه دهید؟ در اینجا برخی از مواد غذایی برای فکر کردن است. گفته می شود که یک چای غنی از آهن ، برگ تمشک به افزایش تولید شیر در زنان پس از زایمان کمک می کند. دمنوش گیاهی که از برگ گیاه تمشک دم می شود می تواند به زنانی که در تحریک تولید شیر نیاز به کمک دارند کمک کند.

5. مواد مغذی را بنوشید

دلیل دیگر عشق ماماها به چای برگ تمشک قرمز ، غنی بودن از مواد مغذی است. طبق کالج مامایی سلطنتی در انگلستان ، برگها سرشار از ویتامین های A ، B ، C و E و همچنین آهن ، کلسیم ، منیزیم و منگنز هستند. منیزیم با کمک به ایجاد تن عضله رحم برای تقویت رحم عالی است.

فواید نور خورشید برای سلامتی چیست؟
بخوانید

6. سایر مزایای احتمالی

برخی مزایا نیز وجود دارد که نیاز به مطالعه بیشتر دارد. به شما توصیه می شود قبل از آزمایش چای برای این فواید احتمالی با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مشورت کنید.

حالت تهوع آسان: تهوع صبحگاهی می تواند یک مشکل بزرگ برای بسیاری از زنان باردار باشد. در میان داروهای گیاهی جایگزین دیگری که استفاده می شود ، علاوه بر بابونه ، زنجبیل و نعناع فلفلی ، چای برگ تمشک است.

خونریزی پس از زایمان را کاهش دهید: همچنین پیشنهاداتی وجود دارد که چای برگ تمشک می تواند به کاهش خونریزی پس از زایمان کمک کند ، اگرچه این موضوع به اندازه کافی ثابت نشده است.

ایمنی چای برگ تمشک در دوران بارداری

حال به این سوال که آیا چای صرف نظر از همه خوبی که دارد ، حتی برای باردار بودن برای شما بی خطر است؟ یک داروی گیاهی تمشک قرمز به طور کلی برای مصرف در دوران بارداری در حال حاضر ، به ویژه توسط ماماها و پزشکان درمان جایگزین ، بی خطر تلقی می شود.

با این حال ، در حالی که گزارشات گسترده ای در مورد فواید ، شواهد حکایتی و نتیجه گیری از مطالعات کوچک وجود دارد ، مطالعات بالینی بزرگتری برای تعیین مزایا و ایمنی چای برگ تمشک در دوران بارداری مورد نیاز است.

هنوز مطالعات آماری قابل توجهی در مورد استفاده از داروهای گیاهی مانند چای برگ تمشک در دوران بارداری انجام نشده است. به همین دلیل است که سازمان غذا و دارو به همه خانم های باردار توصیه می کند اگر تصمیم دارند چای های گیاهی مثل این یکی را امتحان کنند بسیار محتاط باشند.

حرف آخر؟ با پزشک خود مشورت کنید و مطمئن شوید نوشیدن چای تمشک در مورد خاص شما بی خطر است.

چه کسی باید از چای برگ تمشک اجتناب کند

مواردی وجود دارد که مصرف چای برگ تمشک صریحاً در مورد آن توصیه نمی شود. این موارد شامل موارد زیر است:

  • هنگامی که شما نیاز به انجام یک سزارین برنامه ریزی شده دارید
  • در صورت احتمال تولد بریچ
  • برای بارداری با چندقلو (دوقلو ، سه قلو و غیره)
  • برای خانم هایی که فشار خون بسیار بالایی دارند
  • هنگامی که رژیم ضد افسردگی مصرف می کنید
  • در مواقعی که نیاز به مصرف متفورمین نیز دارید
  • هنگامی که دارویی مانند آتروپین ، آمینوفیلین ، افدرین ، کدئین یا سودوافدرین مصرف می شود – چای می تواند جذب داروها را مختل کند
اهمیت ویتامین B در دوران بارداری
بخوانید

چگونه چای برگ تمشک بخوریم

اگر در دوران بارداری تصمیم دارید چای برگ تمشک بخورید ، در اینجا چند روش برای ایمن نگه داشتن آن تا حد ممکن آورده شده است.

  • اولین قدم ، البته ، گرفتن یک پیشگیری از پزشک است.
  • از چای برگ ارته برگ ارگانیک استفاده کنید تا مطمئن شوید فاقد سایر مواد شیمیایی است.

فقط از مارک های معروف تجاری استفاده کنید. تولیدکنندگان ناشناخته ممکن است مقادیر بیشتری از گیاهان را به میزان معمول در غذا یا نوشیدنی استفاده کنند. بنابراین ، اینها احتمالاً مشکلی ایجاد می کنند. همچنین خطر مخلوط شدن گیاهان سمی یا از بین بردن ناخالصی های چای وجود دارد.

چه موقع چای برگ تمشک بخورید

از آنجا که در مورد استفاده از برگ تمشک قرمز در طول بارداری اختلاف نظر وجود دارد ، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی معمولاً توصیه می کنند در طول سه ماهه اول از مصرف آن خودداری کنید ، فقط برای اینکه ایمن باشید. برای استفاده بیشتر از مزایای این چای گیاهی ، می توانید نوشیدن آن را در سه ماهه دوم یا حتی در سه ماهه سوم شروع کنید.

دم نوش چای برگ تمشک

معمولاً در هر وعده باید حدود 2 گرم یا یک قاشق چای خوری چای استفاده شود. کافی است حدود 240 میلی لیتر آب را بجوشانید و قبل از صاف کردن ، حدود پنج دقیقه چای گیاهی را در این آب دم کنید. اگر از برگ های تازه استفاده می کنید ، سه قاشق چای خوری برگ تمشک را به یک فنجان پر از آب جوش اضافه کنید. قبل از نوشیدن چای بگذارید حدود 15 دقیقه شیب دار شود.

به صفحه اینستاگرام و آپارت ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا