دکوراسیونمد و خانه آرایینکات خانه آرایی

7 اشتباه در طراحی اتاق کوچک

شگفت آور است که چگونه برخی از جزئیات کوچک می توانند عملکرد یک اتاق کل را تغییر دهند. ما برای به حداکثر رساندن فضای خود نکاتی را برای شما بیان خواهیم کرد.

دکوراسیون اتاق کوچک

 

همچنین بخوانید: ۶ نکته سریع برای تزئینات داخلی

هیچ کس نگفت که اتاقهای کوچک چیزی برای ارائه ندارند. فقط برای جلوگیری از برخی اشتباهات مهم در طراحی اتاق های کوچک فقط به شما کمک می کند تا از پتانسیل های آنها استفاده کنید.

ما امروز برخی از آنها را برای شما شرح خواهیم داد تا بدانید که در مورد دکوراسیون اتاق کوچک ، در آینده چه کاری انجام ندهید.

اتاق های کوچک ، به خصوص اتاق های خواب کوچک ، فضاهای صمیمی هستند که بندرت توسط افرادی که صاحب خانه نیستند مورد استفاده قرار می گیرد.

با این حال ، ممکن است این یک فضای بسیار شخصی باشد ، بنابراین ارزشمند است که چگونه به بهترین وجه تزئین و راحتی آن را بررسی کنید.

اگر یک اتاق بسیار کوچک دارید ، ممکن است بخواهید ظاهر را بهبود بخشید. با این حال ، بسیاری از اشتباهات خاص در فرایند.

آیا می خواهید بدانید رایج ترین آنها چیست؟

امروز ، ما به شما خواهیم گفت.

 

همچنین بخوانید: ایده هایی برای یک خانه دنج و راحت

اشتباهات معمول طراحی اتاق کوچک برای جلوگیری از

اگر یک اتاق در حال حاضر بسیار کوچک است ، آخرین کاری که باید انجام دهید این است که در برنامه ریزی طراحی فضای خود مقدار غیرضروری فضای لازم را بدست آورید. پیشنهادات زیر را در مورد آنچه باید انجام دهیم و از جلوگیری از موارد زیر استفاده کنید ، بخاطر داشته باشید:

6 نکته سریع برای تزئینات داخلی
بخوانید

1-عدم استفاده از قفسه بندی

اتاق های کوچک فضای کف بسیار کمی دارند ، بنابراین باید به جای آن از دیوارها استفاده کنید.

قفسه بندی داخلی و سازمان دهندگان می توانند یک راه حل عالی برای شما باشند تا بتوانید کتاب ها ، تزئینات و هر چیز دیگری را که نمی توانید مکان مناسبی برای آن پیدا کنید.

گزینه خوب دیگر یک اتاق زیر شیروانی است. در اینجا می توانید جعبه های کفش و لباس هایی را که دیگر از آن استفاده نمی کنید و یا به آن احتیاج دارید ، در اتاق ذخیره کنید.

دکوراسیون اتاق کوچک

2-پرش از آینه ها

آینه ها مزیت منعکس کننده نور را دارند. آنها می توانند فضای اتاق را حداقل به صورت بصری گسترش دهند. از انتخاب آینه ایستاده بزرگ یا قرار دادن چندین مورد در فضای خود نترسید.

واقعاً کمک می کند

3-گزینه های مبلمان ضعیف

این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که افراد در طراحی اتاق های کوچک مرتکب می شوند. متأسفانه ، این همچنین می تواند چالش برانگیزترین مشکلات برای حل باشد زیرا به ویژگی های فضا و نیازها و ترجیحات کسانی که در خانه زندگی می کنند بستگی دارد.

اولین کار باید این باشد که مبلمان هایی را که بیشتر استفاده خواهید کرد انتخاب کنید و از شر چیزی که کسب نخواهید کرد خلاص شوید.

چهار کلید برای دکوراسیون کامل دریایی
بخوانید

همچنین هر نوع تزئینی را که فکر می کنید غیر ضروری است از بین ببرید. اگر بتوانید مبلمان سفارشی سفارش دهید ، قطعاً این کار بسیار ساده تر خواهد بود.

یک قانون کلی این است که مبلمان خود را به گونه ای قرار دهید که اجازه دهد حرکت در داخل فضا جریان یابد. از قرار دادن اشیاء خاص در مرکز اتاق نترسید: آنها می توانند به شکسته شدن فضاهای کوچکتر در داخل اتاق کمک کنند.

 

4-مسدود کردن نور طبیعی

اگر اتاق کمتری باشد ، اتاق کوچک حتی کوچکتر به نظر می رسد. اطمینان حاصل کنید که می توانید در این مناطق مقداری از نور خورشید دریافت کنید.

از پرده های سنگین و پرده استفاده نکنید – از سبک های سبک تر یا پارچه های ظریف یا طرح های مینیمالیستی مانند نوع رومی خودداری کنید.

5-ترس از رنگ

برخی فکر می کنند که رنگهای روشن در اتاقهای کوچک به خوبی ترکیب نمی شوند.

در واقع ، اما برعکس است.

برای برجسته کردن جو و جلب توجه بیشتر می توانید از ترکیبی از رنگهای روشن استفاده کنید که ظاهر بهتری خواهد داشت. کارشناسان طراحی پیشنهاد می کنند حداکثر سه رنگ استفاده کنید ، ترجیحاً با همان لحن.

6-فرشهای بسیار کوچک

این ایده دیگری است که ممکن است ضد شهود به نظر برسد ، اما قرار دادن یک فرش بزرگ در مرکز اتاق می تواند یک انتخاب عالی باشد. حتی اگر یک میز قهوه یا یک مبل زیبا در بالا قرار دهید حتی بهتر است.

9 گیاه که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید
بخوانید

به نظر می رسد برای یک فضای کوچک خیلی زیاد است؟

احتمالاً اینگونه نیست!

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد در طراحی اتاق های کوچک مرتکب می شوند ، ندانستن عناصر مناسب برای فضای داخلی چیست.

فرش بزرگتر با قطعات مبلمان مناسب می تواند توجه شما را به قسمت خاصی از اتاق جلب کند. این امر باعث می شود ادراک از فضای کوچک دور شود و عناصر بزرگتر به شما کمک می کنند واحدهای کوچکتر را در خود اتاق تعریف کنید.

دکوراسیون اتاق کوچک

7-قرار دادن یک تختخواب در جای اشتباه

اگر یک اتاق خواب کوچک برای تزئین دارید ، به یاد داشته باشید که عملکرد اصلی آن برای استراحت است. از این رو ویژگی اصلی باید تختخواب باشد و اولین کاری که باید انجام دهید شناسایی بهترین مکان برای آن است.

هر آنچه را که می توانید در نظر بگیرید ارزیابی کنید: روشنایی ، تهویه ، دما ، فرش و قرار دادن میز کنار تخت. همه اینها مهم است. طبق گفته های فنگ شویی ، تختخواب را باید در مقابل درب با یک صندوق پهن قرار دهید ، و بدون پنجره در پشت آن قرار دهید.

اشتباهات در طراحی اتاق کوچک می تواند برای فضای شما بسیار مضر باشد. از قرار گرفتن در تله هایی که در اینجا شرح داده ایم ، خودداری کنید و مکانی صمیمی تر ، استراحت پذیر و دلپذیر را برای خانواده خود ایجاد کنید.

همچنین بخوانید: نحوه مبلمان اتاق کودک شما

 

منبع: steptohealth

 

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا