آیا میدانستید؟خواص میوه ها و گیاهانسلامت

9 گیاهی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند

9 گیاهی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند. گیاه آلوئه ورا و گیاه مار اکسیژن زیادی در شب آزاد می کنند. آنها همچنین گیاه بسیار سختی هستند و نیازی به آب زیاد ندارند. برگهای ریحان رایحه ای را منتشر می کند که می تواند اعصاب شما را تسکین داده و اضطراب را کاهش دهد.

همچنین گیاه آکا در جذب انواع گازهای مضر و رطوبت هوا به ویژه کارایی دارد. از آنجا که آنها بومی جنگل های متراکم گرمسیری نیستند ، از نظر مناطقی که نور خورشید کمتری دارند نیز مناسب هستند.

9 گیاهانی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند

مانند هر موجود زنده ، گیاهان از طریق تنفس ، استنشاق اکسیژن و بازدم دی اکسید کربن زنده می مانند. در طول روز ، انتشار دی اکسید کربن توسط گیاه به دلیل فتوسنتز تقریباً وجود ندارد.

اما در شب ، گیاهان برای انجام فتوسنتز فاقد نور خورشید هستند و در عوض ، تولید دی اکسید کربن آنها تقویت می شود. در حالی که مقدار دی اکسید کربن ساطع شده توسط گیاهان دقیقاً خواب شما را خفه نمی کند ، مقدار زیادی اکسیژن می تواند اثر آرام بخش داشته باشد و اضطراب و بی خوابی را کاهش می دهد.

با فرض اینکه شما بتوانید از گیاهان مراقبت کنید ، گیاهان زیر حتی در شب اکسیژن زیادی منتشر می کنند و به شما در داشتن خواب بهتر کمک می کند.

1. آلوئه ورا

9 گیاهانی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند

پاسخ طبیعت تقریباً به همه مشکلات پوستی و سلامتی هست. آلوئه ورا ، سرپرست پادشاهی گیاهان ، اکسیژن زیادی نیز در شب آزاد می کند. یک مزیت عمده ، آلوئه ورا نیز یک گیاه بسیار سخت است و نیازی به آب دادن در اکثر اوقات نیست. خیلی آسان نیز تولید مثل می کند ، بنابراین می توانید به راحتی بکارید و تمام خانه خود را با گلدان های آلوئه ریخته و از این گیاه بیشترین بهره را ببرید.

غذاهایی که باید قبل از ورزش بخورید
بخوانید

2. گیاه مار

9 گیاهانی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند

فکر کنید اسم شوم است؟ نام مستعار آن “زبان مادر” هست. با این حال ، مطمئناً یکی از این گیاه را در اطراف خانه خود می خواهید. این گیاه به طور مرتب به عنوان یکی از بهترین تصفیه کننده هوا که می توانید در خانه خود داشته باشید و مانند آلوئه ورا ، گیاه مار نیز بسیار بادوام است و برای رشد نیازی به توجه مداوم شما نیست.

3. درخت Neem

9 گیاهانی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند

تقریباً مترادف با خلوص است ، مزایای neem مدتهاست که در شبه قاره هند ثبت شده است. Neem فقط هوا را تصفیه نمی کند ، بلکه به عنوان یک از بین برنده سموم طبیعی عمل می کند ، و مانعی بین شما و پشه های مزاحم ایجاد می کند.

در واقع ، neem فراتر از کشتن آفات پیش می رود ، آنها را گرسنه می کند و مانع از تخم گذاری تخم ها می شود. پرورش آن در محیط داخلی نیاز به صبر و حوصله و مراقبت زیادی دارد ، باید نور خورشید در اتاق زیاد باشد و از مرغوب ترین خاک استفاده شود.

4. ریحان مقدس / طوسی

9 گیاهانی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند

در حالی که مصرف برگ گیاه tulsi فواید خاص خود را دارد ، داشتن گیاه در نزدیکی شما به همان اندازه مفید است. برگهای Tulsi رایحه ای بسیار خاص دارند که می تواند اعصاب شما را تسکین داده و اضطراب را کاهش دهد. وقتی نوبت به استراحت کردن بعد از یک روز خسته کننده در محل کار رسیده است میتوانید از آن استفاده کنید.

3 اثر جانبی خوردن بیش از حد بادام زمینی
بخوانید

5- ارکیده

9 گیاهانی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند

در حالی که یک دسته از ارکیده ها می توانند حتی یک سلول زندان را زیبا کنند ، اما نگه داشتن ارکیده ها صرفاً زیبایی شناسی فواید بیشتری دارد.

در حالی که آنها اکسیژن زیادی در شب می دهند ، که باعث می شود آنها برای نگهداری در اتاق خواب ایده آل باشند ، بلکه زایلن (آلاینده ای که در رنگ یافت می شود) را از محیط بیرون می کشد و خانه شما را از همیشه احساس بهتری می کند.

ارکیده ها از احتیاج به مراقبت دارند و در حقیقت ، سر و صدا کردن بیش از حد بر روی آنها می تواند آنها را بکشد. فقط مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی از نور خورشید برخوردار هستند و بگذارید بقیه را انجام دهند!

6. نارنجی Gerbera

9 گیاهانی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند

با نگه داشتن این گلهای نارنجی روشن در اتاق خود ، کمی آفتاب به زندگی خود وارد کنید. در حالی که آنها همزمان هوا را تصفیه و عطر خوشی دارند ، Gerberas همچنین دارای مزایای سلامتی از درمان سرماخوردگی تا پیشگیری از سرطان برخوردار است. هنگام کاشت گیاه زراعی ، مراقب باشید ، زیرا این گیاهان برای رشد دشوار هستند.

7. درخت Peepal

9 گیاهانی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند

اسطوره های اطراف درخت پیپال ادعا می کنند که روح مردگان در میان برگ های آن زندگی می کند و پس از خواندن فواید آن ، شما هم می خواهید از آن استفاده کنید. جدا از اینکه منبع قدرتمند اکسیژن است ، از برگهای درخت نیز برای مدیریت دیابت ، جلوگیری از یبوست و درمان آسم استفاده می شود. شاید به همین دلیل بودا تصمیم به مدیتیشن در زیر درخت پیپل گرفت.

9 مزایای سلامتی زنجبیل: چرا باید هر روز آن را مصرف کنید
بخوانید

8. کاکتوس کریسمس

9 گیاهانی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند

درخت های کریسمس را فراموش کنید ، کاکتوس کریسمس همان چیزی است که شما در طول فصل جشن نیاز دارید. ممکن است فقط در ماه دسامبر شکوفا شود ، اما برگهای شیرین آن و فواید سلامتی شما را در طول سال شاد می کند. کاکتوس در طول شب اکسیژن ساطع می کند و به شما در خوابیدن کمک می کند. همچنین در اتاق های تاریک شکوفا می شود و آن را به اتاق خواب کامل تبدیل می کند.

9. نخل آرکا

9 گیاهانی که حتی در طول شب اکسیژن می دهند

شاید فقط آن را به عنوان یک گیاه مورد علاقه جهانی برای اتاق های انتظار دندانپزشکان در همه جا بدانید ، اما کف درخت آکا همچنین بهترین گیاهانی است که می توانید در داخل خانه داشته باشید. این گیاهان به ویژه در جذب انواع گازهای مضر و مرطوب نگه داشتن هوا بسیار کارآمد هستند. از آنجا که آنها بومی جنگل های متراکم گرمسیری نیستند ، از نظر مناطقی که نور خورشید کمتری دارند نیز مناسب هستند.

به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا