آیا میدانستید؟خواص میوه ها و گیاهانسبک زندگیسلامتمد و خانه آرایینکات خانه آرایی

9 گیاه که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید

9 گیاه که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید. اسطوخودوس ، یاس ، رزماری ، گیاه مار ، گیاه عنکبوتی ، گاردنیا و انگلیسی پیچک چند گیاه در اتاق خواب هستند که به شما در خواب بهتر کمک می کند.

تحقیقات نشان می دهد که این گیاهان می توانند فشار خون و ضربان قلب شما را کاهش دهند و حواس شما را تسکین دهند ، شما را به سمت یک قطعه صلح آرام سوق دهند. در حالی که رزماری ، یاس و اسطوخودوس با کاهش استرس و افزایش خلق و خوی باعث خواب می شوند ، حتی در نوزادان ، گیاهان مار و عنکبوت هوا را تمیز می کنند.

9 گیاه اتاق خواب که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید

می دانید گیاهان داخل آپارتمان چقدر می توانند برای سلامتی شما مفید باشند. اما در حالی که گلدان های گیاهان بیشماری در اطراف خانه خود گذاشته اید ، ممکن است هنوز هم در فکر نگه داشتن چند گیاه در اتاق خواب خود باشید ، احتمالاً به این دلیل که نگران هستید که گیاهان اتاق خواب به دلیل انتشار دی اکسید کربن و جذب اکسیژن ، می توانند شب ها مضر باشند.

با این حال ، تحقیقات نشان می دهد که دی اکسید کربن که توسط گیاهان آزاد می شود ، بسیار کم است که برای انسان مضر باشد و اکسیژن جذب شده آنها بسیار ناچیز است.

بنابراین در اینجا 9 گیاه وجود دارد که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید.

1. اسطوخودوس

9 گیاه اتاق خواب که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید

فواید روغن اسطوخودوس در افزایش کیفیت خواب به طور گسترده اذعان شده است. طبق گزارش بنیاد ملی خواب ، اسطوخودوس با کاهش فشار خون و ضربان قلب به بدن شما کمک می کند تا آرامش یابد.

همچنین نشان داده شده است که آروماتراپی اسطوخودوس باعث کاهش سطح کورتیزول ، هورمون استرس در بدن ، کمک به آرامش و گردش خون بهتر می شود.

بوی اسطوخودوس می تواند حتی نوزادان بدخواب را بخوابد. و این یعنی رویاهای شیرین برای والدین جدید! همچنین می تواند اضطراب را کاهش داده و روحیه شما را بهبود بخشد.

نگه داشتن گیاه اسطوخودوس در اتاق خواب شما می تواند بسیاری از همین مزایایی را که روغن اسانس اسطوخودوس به شما می دهد ، داشته باشد.

این گیاه معطر با شکوفه های آبی زرق و برق دار خود ، بومی منطقه مدیترانه است ، قرن هاست که به عنوان یک کمک خواب استفاده می شود.

در زمان های قدیم ، افراد برای تشویق خواب آرامش بخش ، بالش ها را با گل و برگ های اسطوخودوس پر می کردند. رایحه متمایز گیاه اسطوخودوس در اتاق خواب شما می تواند باعث بهتر خوابیدن ، تقویت و افزایش خلق و خوی شود و اضطراب را کاهش دهد.

مراقبت از اسطوخودوس

 • در صورت امکان گیاه اسطوخودوس خود را در نزدیکی یک پنجره جنوب غربی نگه دارید.
 • گیاه را به آرامی آب کنید هر زمان که سطح بالای خاک گلدان خشک شود. مطمئن شوید که بیش از حد آب نکنید زیرا ریشه
 • های اسطوخودوس به دلیل آب زیاد مستعد پوسیدگی ریشه هستند.
 • برخی از انواع اسطوخودوس می توانند تا 3 فوت قد و عرض رشد کنند. بنابراین حتماً تنوع کمتری را برای استفاده داخلی انتخاب کنید.
موارد استفاده از آلوم معدنی
بخوانید

2. یاس

9 گیاه اتاق خواب که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید

گیاه گل یاس با داشتن رایحه ای دلپذیر و شیرین و گلهای زرق و برق دار ، زیبایی عالی برای هر اتاق خواب ایجاد می کنند. برای درک ارزش نگهداری از گیاه یاس در اتاق خواب ، کافی است یک عطر که از اسانس گل یاس تهیه می کنید ، بگیرید.

برای کمک به افسردگی ، استرس ، خستگی و اضطراب بسیار توصیه می شود. در واقع ، مطالعات نشان داده اند که استنشاق روغن گل یاس سیگنال ها را به سیستم لیمبیک منتقل می کند – منطقه ای از مغز که احساسات را تنظیم می کند و همچنین بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد.

متخصصان آروماتراپی همچنین روغن اساسی یاس را برای تنظیم فشار خون ، ضربان قلب و تنفس و بهبود سلامت سیستم ایمنی توصیه می کنند. مطالعات نشان داده است كه افرادي كه هنگام خواب استنشاق عطر گل ياسمن بودند ، خواب عميق تر ، حركت كمتر در طول شب و كل كيفيت بهتر خواب را تجربه كردند.

عطر و طعم معطر و خوشمزه که از گیاه گل یاس در اتاق خواب شما ساخته شده است ، بنابراین می تواند روحیه خود را بالا ببرد ، شما را آرام کند ، استرس را کاهش دهد ، آرام آرام خواب شما را آرام کند و به شما در بهتر خوابیدن کمک کند.

مراقبت از یاس

 • گیاه یاس در حالت ایده آل باید در اتاقی با دمای خنکتر ، در نزدیکی یک پنجره جنوبی روبرو نگهداری شود.
 • برای کمک به رشد آن ، به آن یک گیاه یا قارچ ساقه اختصاص دهید.
 • بیش از 3-4 ساعت از نور خورشید برای یاس خود اجازه ندهید.
 • در فصل بهار با کودهای گیاهی داخل بدن کود داده و خاک را مرطوب نگهدارید (غرق نشوید).
 • گیاه را در اوایل بهار برای کنترل اندازه هرس کنید.

3. رزماری

9 گیاه اتاق خواب که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید

رزماری که یک گیاه معمولی برای اهداف پخت و پز است ، همچنین می تواند به شما در خواب بهتر کمک کند. رزماری قرنهاست که در طب باستان تقویت کننده حافظه محسوب می شد. امروزه پزشکان برای تأمین سیستم عصبی و گردش خون ، بهبود غلظت و رفع استرس ، روغن ضروری گلاب را توصیه می کنند.

روغن ضروری رزماری همچنین به تنظیم روحیه شما کمک می کند و باعث افزایش احساس افزایش می شود .یک گیاه رزماری در اتاق خواب می تواند به بهبود کیفیت هوا و ترغیب بهتر خواب کمک کند. چه عاشق نیست!

مراقبت از رزماری

 • رزماری که اغلب در گلدان های با عیار کوچک فروخته می شود ، می تواند به عنوان یک گیاه سالانه در داخل خانه پرورش یابد.
 • می تواند حدود 3 فوت قد و پهن داشته باشد. برای اطمینان از اندازه ، حتماً هرس کنید.
 • در هنگام خشک شدن ، خاک را آب کنید و در اوایل بهار از کود آهسته استفاده کنید.
 • گیاهان رزماری روزانه حدود 6 ساعت از نور مستقیم خورشید احتیاج دارند.
کورنا ویروس و آنفولانزا: شباهت ها و تفاوت ها
بخوانید

4- گیاه مار (سنسوریا)

9 گیاه اتاق خواب که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید

اجازه ندهید که نام آن شما را بترساند. گیاهان مار در واقع یک افزودنی شگفت انگیز برای اتاق خواب شما هستند. این گیاه می تواند سموم مضر را از هوای تنفسی شما فیلتر کند ، دی اکسید کربن را از هوا خارج کرده و اکسیژن را در تمام طول شب آزاد کند و به شما در بهتر خوابیدن و از خواب بیدار شدن از احساس انرژی کمک می کند. گیاهان مار مخصوصاً برای کسانی که آلرژی دارند و مشکلات تنفسی مانند آسم دارند توصیه می شود.

تحقیقات نشان می دهد که این گیاهان در از بین بردن سموم مضر مانند بنزن و فرمالدئید از مناطق داخل ساختمان بسیار مؤثر هستند.

مراقبت از گیاهان مار(سنسوریا)

 • برنامه های مار نیازی به نور زیادی ندارند و گیاهانی با نگهداری کم هستند.
 • گاهی اوقات برای تمیز کردن آن گیاه را غبارآب کنید و هر چند وقت یکبار آب آن را آب کنید.
 • شما حتی نیازی به بارور کردن آن ندارید.

5- گیاه عنکبوت

9 گیاه اتاق خواب که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید

گیاهان عنکبوتی برای مصارف داخلی مفید هستند زیرا شناخته شده است که هوای تنفس شده را هنگام خارج از منزل ، تصفیه و سم زدایی می کند . این کار را با فیلتر کردن آلاینده های موجود در هوا انجام می دهد.

یک مطالعه ناسا نشان داد که دقیقاً مانند گیاهان مار ، گیاهان عنکبوتی می توانند 90٪ فرمالدئید شیمیایی بالقوه سرطان زا از هوا را از بین ببرند. این گیاه همچنین بو و دودهای ناخوشایند را جذب می کند و شناخته شده است که باعث خواب خوب می شود

مراقبت از گیاهان عنکبوتی

 • گیاهان عنکبوتی بسیار انعطاف پذیر و بسیار کم نگهداری هستند و فقط به آب های گاه به گاه نیاز دارند.
 • سعی کنید آنها را در نزدیکی یک پنجره در یک سبد حلق آویز آویزان کنید.
 • گیاه به سرعت رشد می کند و از سبد آن آبشارهای زیبایی به نظر می رسد.
 • فقط به مقدار متوسط ​​نور غیرمستقیم خورشید احتیاج دارد و با کمترین دقت رشد می کند.

6.  پیچک انگلیسی

9 گیاه اتاق خواب که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید

اگر به دنبال اضافه کردن فضای سبز به اتاق خواب خود هستید گزینه خوبی است. نه تنها زیبا هستند همچنین به تصفیه هوا در خانه شما کمک می کند.

مطالعه هوای پاک ناسا نشان داد که پیچک انگلیسی می تواند میزان اسپورهای قالب را در محیط خانه شما کاهش دهد . بنابراین نگه داشتن یک گیاه پیچک انگلیسی در اتاق خواب یا جاهای دیگر می تواند به افراد مبتلا به آلرژی کپک که علائم خفیف تا شدید را تجربه می کنند ، کمک کند.

به گفته این ، پیچک انگلیسی نیز یک گیاه سمی است و بنابراین مراقب باشید این گیاه را از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی که ممکن است به سمت برگ و انواع توت ها جذب شوند ، دور نگه دارید. شیره حاصل از گیاه همچنین در بعضی از افراد می تواند واکنش پوستی ایجاد کند.

ایده عکاسی با گل برای دختران
بخوانید

مراقبت از پیچک انگلیسی

 • گیاه پیچک انگلیسی خود را در محلی سایه دار نگه دارید که در آن نور غیرمستقیم می شود.
 • همچنین حتماً آن را از دریچه های AC و مناطق پیش نویس دور نگه دارید.
 • این گیاه به شدت رشد می کند. بنابراین مهم است که اندازه آن را با هرس کردن به طور منظم کنترل کنید.
 • گیاه را هنگامی که خاک برای لمس شدن احساس خشک کرد ، آب دهید.

7. آلوئه ورا

9 گیاه اتاق خواب که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید

آلوئه ورا به دلیل داشتن مزایای زیبایی که در آن بسیار مشهور است ، همچنین به شما کمک می کند خواب کمی از زیبایی داشته باشید. این ماده بنزن سمی و فرمالدئید را از هوا در اتاق شما پاک می کند و به شما در خواب خوب کمک می کند.

برای نگهداری از گیاه آلوئه در اتاق خود به دلیل دیگری نیاز دارید؟ همچنین می توان از آن برای بهبود بریدگی ها و کبودی های جزئی استفاده کرد. علاوه بر این ، اعتقاد بر این است که آب آلوئه ورا دارای خواصی است که می تواند با دیابت مبارزه کند.

مراقبت از آلوئه ورا

 • گیاهان آلوئه خود را در محیط خشک نگه دارید.
 • بهتر است آنها را در مخلوط خاک گلدان کاکتوس کاشت کنید.
 • سوراخ های زهکشی را به گلدان اضافه کنید ، زیرا گیاهان آلوئه نسبت به رطوبت بی تفاوت هستند.
 • از آنجا که به نور روشن نیاز دارند ، گیاهان را نزدیک یک پنجره قرار دهید.
 • گیاه را فقط هنگامی خشک کنید که خاک کاملاً خشک باشد.

8. Gardenia

9 گیاه اتاق خواب که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید

یکی از نفیس ترین گیاهان گلدار ، باغبان اغلب به عنوان یک درختچه زینتی مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعات نشان می دهد که کروسین ، ترکیب کاروتنوئید فعال گاردنیا ، می تواند کیفیت خواب را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که اثرات گاردنیا اثرات داروهای روانگردان قوی را تقلید می کند. این به معنای خواب بهتر و افزایش روحیه است.

مراقبت از Gardenia

 • گیاهان Gardenia عاشق نور خورشید هستند ، بنابراین آنها را در مقابل یک پنجره قرار دهید.
 • خاک را مرطوب نگه دارید اما خوب تخلیه شده است.
 • کود کافی برای تغذیه گیاهچه خود اضافه کنید.

9. والرین

9 گیاه اتاق خواب که به شما کمک می کنند هر شب بهتر بخوابید

گیاه گلدار گیاه چند ساله ، والرین دارای گلهای زیبا و معطر است. گفته می شود که گالن ، فیلسوف رومی ، والرین را به عنوان درمانی برای بی خوابی تجویز کرده است. در حال حاضر ، آن را به عنوان ماده اصلی در محصولاتی که دارای اثرات آرام بخش هستند استفاده می شود
یافته های اخیر در واقع نظریه گالن را نشان می دهد ، زیرا ثابت شده است که استنشاق رایحه والرین می تواند مدت زمان خواب با کیفیت را افزایش دهد.

مراقبت از والرین

 • گیاه را در کنار پنجره یا در یک اتاق روشن قرار دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که گیاه حداقل 6 ساعت از تابش مستقیم نور خورشید می گیرد.
 • هر 2 روز یکبار آب شیرین را آب کنید.

به INSTAGRAM ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا