بارداریسلامتمادر و فرزند

آیا آهسته دویدن در دوران بارداری خطرناک است؟

آیا آهسته دویدن در دوران بارداری خطرناک است؟ مادران باردار ، که قبل از بارداری به طور منظم آهسته می دویدند ، می توانند تا زمانی که راحت هستند ، این کار را ادامه دهند. انجام این کار می تواند به شما کمک کند تا وزن کمتری داشته باشید ، بچه هایی با وزن سالم داشته باشید و زایمان کوتاه تری را تجربه کنید. همچنین می تواند به شما کمک کند تا سریعتر ، پس از زایمان به شکل خود درآیید.

آیا آهسته دویدن در دوران بارداری خطرناک است؟

به محض اینکه متوجه شدید باردار هستید ، ممکن است این سوال را داشته باشید که کدام فعالیت ها برای شما و کودک شما بی خطر است.

یکی از رایج ترین نگرانی ها مربوط به ورزش است. بسیاری از مادران باردار تعجب می کنند که آیا ورزش در دوران بارداری برای آنها ایمن است یا خیر و آیا این کار به هیچ وجه به کودک آسیب می رساند. به خصوص دوندگان ممکن است نگران باشند اگر ادامه این اشکال ورزشی حتی در دوران بارداری ایمن باشد ، زیرا این فعالیت ها کم تأثیر نیستند.

بنابراین بیایید درباره نقش ورزش در بارداری بیشتر بدانیم و بررسی کنیم که آیا شما برای دویدن آهسته برای شما ایمن نیست.

سطح متوسط ورزش در دوران بارداری بی خطر است

به طور کلی ، سطح متوسط ورزش و فعالیت در دوران بارداری بی خطر است – و توصیه می شود. در حقیقت ، طبق انجمن بارداری آمریکا ، ورزش هایی که باعث آمادگی جسمانی و سلامتی کلی می شوند می توانند به کاهش برخی از ناراحتی های رایج مرتبط با بارداری کمک کنند و همچنین بدن شما را برای زایمان و زایمان آماده کنند.

اگر قبل از بارداری مرتباً تمرین می کردید ، احتمالاً OB / GYN به شما توصیه می کند که در دوران بارداری نیز فعال بمانید – به شرطی که شرایط سلامتی محدود کننده فعالیت یا ورزش نباشد.

هر روز حدود 30 دقیقه فعالیت می تواند داشته باشد

 • کمردرد ، تورم ، یبوست را کاهش دهید
 • سطح انرژی و هوشیاری را افزایش دهید
 • خلق و خو ، بهزیستی روانشناختی ، استقامت ، حالت ، تن عضله و گردش خون را بهبود ببخشید
 • شما را قادر به خواب بهتر می کند

تناسب اندام قبلی ، ایمنی آهسته دویدن در دوران بارداری را تعیین می کند

7 اثر جدی سیگار کشیدن در دوران بارداری
بخوانید

اگر قبل از بارداری آهسته می دوید

آهسته دویدن معمولاً برخلاف پیاده روی که کم ضربه در نظر گرفته می شود ، فعالیتی با تأثیر متوسط تلقی می شود. به همین دلیل ، بسیاری از مادران باردار از ترس ناراحتی ، درد زانو یا صدمه زدن به کودک از انجام دویدن آهسته دریغ می کنند. با این حال ، پزشکان به طور گسترده بر این عقیده اند که اگر قبل از بارداری به طور منظم می دوید هستید ، ادامه این کار در دوران بارداری امری خوب است.

 • آهسته دویدن در دوران بارداری به کنترل بهتر وزن کمک می کند و باعث می شود شما یک کودک لاغرتر داشته باشید و زایمان کوتاه تری را تجربه کنید.
 • ورزش و تحرک همچنان می تواند باعث بالا رفتن روحیه در دوران بارداری و پس از زایمان شود.
 • بعد از زایمان ، ورزش هایی مانند پیاده روی سریع یا آهسته دویدن (همراه با یک رژیم غذایی مغذی) می تواند به کاهش وزن آن پوندهای بارداری به روش سالم کمک کند.شز

اگر قبل از بارداری آهسته نمی دوید

اگر قبل از بارداری کم و زیاد ورزش نکردید ، پیاده روی به جای دویدن ممکن است شرط بهتر و مطمئن تری برای شما باشد زیرا بدن شما برای تأثیر دویدن نرم نشده است. شروع یک ورزش با تأثیر متوسط مانند آهسته دویدن یا ورزش بیش از حد وقتی بدن به آن عادت ندارد ، می تواند احساس استرس ، خستگی و حتی آسیب دیدگی ایجاد کند.

چگونه در حین بارداری آهسته برویم

 • مرحله 1: کاملاً واضح از OB / GYN خود اطمینان حاصل کنید تا مطمئن شوید که دویدن آهسته برای شما ایمن نیست.
 • مرحله 2: لباس راحت و سوتین ورزشی فوق العاده حمایت کنید.
 • مرحله 3: یک جفت کفش ورزشی انتخاب کنید که مخصوص دویدن و آهسته دویدن طراحی شده باشد. از ویژگی های مورد نیاز می توان به زیره لاستیکی با کشش عالی ، پشتیبانی سبک ، قفل شدن خوب و بالشتک اضافی اشاره کرد.
 • مرحله 4: اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع آهسته دویدن خود را 5-10 دقیقه گرم کرده و کشش دهید. سپس هدف قرار دادن حدود 30 دقیقه آهسته دویدن است – با این فرض که قبل از بارداری مرتباً میدویدید. اگر این بدان معنی است که مسیر معمول خود را کوتاه می کنید یا مسیر ساده تری را انتخاب می کنید ، خوب است.به خاطر داشته باشید که در دوران بارداری مفاصل شما شل می شوند و وزن شما بیش از حد معمول است ، بنابراین یک برنامه آهسته دویدن شدید همیشه توصیه می شود. با پیشرفت بارداری ، بدن خود را گوش دهید و فقط تا زمانی که احساس راحتی می کنید ، آهسته دویدن کنید ، حتی اگر فقط 10-15 دقیقه طول بکشد.
 • مرحله 5: توزیع وزن بدن شما در دوران بارداری تغییر می کند ، بنابراین حفظ وضعیت خوب بدن هنگام آهسته دویدن حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. این به این معنی است که پشت و شانه های خود را آرام نگه دارید ، دستان خود را از آرنج خم کنید و مشت های خود را گره نکنید.
 • مرحله ششم: تمرکز بر تنفس برای استفاده از مزایای کامل دویدن بسیار مهم است. از طریق دهان و از عمق دیافراگم نفس بکشید تا استقامت شما افزایش یافته و هسته شما تقویت شود.
 • مرحله 7: به طور مناسب خنک شوید. اگر کل زمان آهسته شما در حدود 30 دقیقه است ، اطمینان حاصل کنید که در 5 دقیقه آخر خنک شوید. سرعت خود را کم کنید تا سریع راه بروید و به تدریج سرعت خود را حتی بیشتر کاهش دهید ، تا اینکه در آخرین لحظه یا در خانه به خانه بروید. این امر باعث می شود ضربان قلب شما به تدریج کند شده و عضلات شما را بهتر تنظیم کرده و در نتیجه درد را به حداقل برساند.
راهنمای بارداری در هشت هفته
بخوانید

روال آهسته دویدن خود را با هر سه ماهه اصلاح کنید

آهسته دویدن در طول بارداری بی خطر است و بله ، حتی در سه ماهه سوم بارداری برای بارداری طبیعی. فقط به یاد داشته باشید که بدن شما به طور مداوم در حال تغییر است بنابراین شما باید به آن گوش دهید و هر بار آهسته دویدن خود را دقیق کنید.

 • سه ماهه اول: ممکن است بدن شما از نظر ظاهری تغییر زیادی نکند ، اما با کودک سرنشین سازگار است. یک آهسته دویدن در فضای باز باید کمی هوای تازه به شما بدهد و تهوع و خستگی صبحگاهی را کاهش دهد. سعی کنید در حالی که کمترین خستگی را دارید آهسته دوید و یادتان باشد که هیدراته باشید. نزدیک خانه بمانید – اکنون ادرار بیشتر می کنید و ممکن است نیاز به استراحت در حمام داشته باشید.
 • سه ماهه دوم: با رشد دست انداز کودک ، مرکز ثقل شما تغییر می کند. برای جلوگیری از زمین خوردن روی سطوح صاف آهسته دوید و مراقب باشید.
 • سه ماهه سوم: ممکن است اکنون راحت تر خسته شوید. تمرکز باید روی یک روال سبک و کوتاه باشد. لحظه ای که احساس ناراحتی می کنید را متوقف کنید.

آهسته دویدن در حالی که باردار هستید:

آیا نوشیدن چای سیاه در دوران بارداری بی خطر است؟
بخوانید

انجام دادن:

 • درست با لباس راحت لباس بپوشید و کفش مناسب بپوشید.
 • قبل ، در حین و بعد از دویدن خود مقدار زیادی آب بنوشید.
 • نفس عمیق بکشید.
 • تلفن همراه خود را به همراه داشته باشید و همیشه به کسی اطلاع دهید که قصد بیرون رفتن برای آهسته دویدن را دارید.

انجام ندهید:

 • بیش از اندازه انجامش ندهید. در حین آهسته دویدن بدون اینکه صدایی از نفس افتاده داشته باشید ، باید فقط آنقدر خود را تحمل کنید که بتوانید مکالمه کنید.
 • با معده خالی آهسته دویدن را انجام دهید زیرا باعث افت سطح قند می شود. 15-30 دقیقه قبل از دویدن ، یک میان وعده سبک بخورید یا بنوشید.
 • بیش از حد گرم یا کم آب شوید.
 • در صورت احساس حالت تهوع ، گیجی ، نفس افتادن یا گرفتگی یا لکه بینی / خونریزی واژن ، آهسته دویدن را ادامه دهید.
 • در دمای شدید یا اگر هوا بارانی ، یخی یا برفی است آهسته دوید. کار ایمن را انجام دهید و به جای آن تردمیل را بزنید.

آهسته دویدن یک روش عالی برای ایجاد استقامت ، سالم ماندن و بهبود روحیه و رفاه کلی شماست. علاوه بر این ، 30 دقیقه آهسته دویدن روزانه در دوران بارداری راهی عالی برای گرفتن وقت تنها و پیوند با کودک متولد نشده شماست. در این مرحله خاص از زندگی خود تأمل کنید ، قبل از اینکه به خانه بروید ، برای زندگی با کودک خود آماده شوید و افکار خود را جمع کنید!

به صفحه آپارات ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا