آیا میدانستید؟تربیت فرزندسلامتمادر و فرزند

آیا زنان باردار می توانندویروس کرونا را به نوزادان خود منتقل کنند؟

آیا زنان باردار می توانند کروناویروس را به نوزادان خود منتقل کنند؟معدود مطالعات علمی که تاکنون بر روی حاملگی و ویروس کرونا انجام شده است ، نشان نمی دهد که زنان باردار می توانند ویروس کرونا را به نوزادان خود منتقل کنند. ما آخرین تحقیق در این مقاله را برای شما خواهیم گفت.

آیا زنان باردار می توانند کروناویروس را به نوزادان خود منتقل کنند؟

بیماری همه گیر ویروس کرونا موارد خاصی را به همراه داشته است که نیاز به بررسی بیشتر دارد. سؤالی که در ابتدای شیوع این بیماری بوجود آمد این بود که آیا این حقیقت دارد که زنان باردار ویروس کرونا را به نوزادان خود منتقل می کنند.

تجربیات قبلی در زمینه بیماری های همه گیر از ابتدا به جامعه علمی هشدار می داد. بسیاری از بیماری های ویروسی که باعث بیماری تنفسی می شوند ، در زنان باردار و جنین آنها شیوع بالاتری دارند.

دو شیوع ویروس کرونا قبلی ، در سال های 2002-2003 و 2012-2013 ، باعث انتقال مادر از جنین نشده است ، اما در برخی از حاملگی عوارضی به وجود آمده است. در طی این اپیدمی ها ، زنان باردار آلوده ،بیشتر از سایر زنان باردار در معرض خطر سقط جنین بودند.

به طور مشابه ، هنگامی که همه گیر آنفلوانزا H1N1 در سال 2009 اتفاق افتاد ، زنان باردار یک گروه پرخطر بودند. اقدامات قرنطینه و اقدامات ویژه بلافاصله توصیه شد ، و پزشکان توصیه کردند که به جای زایمان طبیعی ، زایمان سزارین را انجام دهند.

17 مزیت سلامتی گردو با توجه به تحقیقات
بخوانید

براساس همه مواردی که تاکنون به آن اشاره کردیم ، مراکز مطالعات علمی چین بررسی کردند که آیا زنان باردار می توانند ویروس را به نوزادان خود منتقل کنند. اولین نتایج ، حتی اگر آنها از یک گروه هدف محدود استفاده می کردند ، نشان می دهد که هیچ انتقال عمودی وجود ندارد.

انتقال عمودی چیست؟

برای اینکه بدانیم آیا زنان باردار می توانند ویروس کرونا را به نوزادان خود منتقل کنند ، باید درک کنیم که چگونه یک مادر و نوزاد در دوران بارداری ارتباط برقرار می کنند. این ارتباط صمیمی است که از نظر تئوری می تواند ویروس را از بدن به بدن دیگر منتقل کند.

جنین از طریق بند ناف و جفت با مادر ارتباط برقرار می کند. این ارتباط مواد مغذی از خون مادر را به کودک در حال رشد منتقل می کند. مواد و باکتریها نیز از طریق آن گردش می کنند.

با این حال ، انتقال عمودی تنها راهی نیست که بتواند بیماری مادر و نوزاد رخ دهد. در هنگام زایمان طبیعی ، جنین هنگام تماس با غشاهای مخاطی دستگاه تولید مثل می تواند به عفونت مادر مبتلا شود. ما این را انتقال پری ناتال می دانیم.

سرانجام ، یک بار در خارج از بدن مادر ، شیر مادر مسیر انتقال دیگری است. با این حال ، این مورد برای همه باکتری ها یا ویروس ها صدق نمی کند. در موارد مسری ، پزشکان به مادر دستور می دهند که شیر ندهد و به جای آن از شیر خشک استفاده نکند.

10 کلید مهم برای یک خوب خواب
بخوانید

آیا زنان باردار می توانند کروناویروس را به نوزادان خود منتقل کنند؟

مطالعه اولیه برای یافتن اینکه آیا زنان باردار ویروس کرونا منتقل می کنند یا خیر

در ووهان ، شهری که همه گیر ویروس کرونا در آن آغاز شده است ، محققان اولین تحقیقات را انجام دادند. محققان زنان باردار را در بیمارستان اتحادیه آلوده به SARS-CoV-2 به همراه فرزندانشان آزمایش کردند.

اول از همه ، نوزادان این مادران هیچ علائمی از کروناویروس ندارند. هیچکدام از آنها تب نداشتند و همچنین سرفه نکردند. با این حال ، با پروتکل ، پزشکان نوزادان را از بدو تولد جدا کردند تا تکامل آنها را مشاهده کنند. آنها را برای ویروس کرونا آزمایش کردند ، که در 100٪ از نوزادان نتایج منفی داشتند.

یکی از نوزادان عارضه تنفسی داشت. برخی دیگر در طول بستری در بیمارستان به بیماری بثورات پوستی مبتلا شدند. با این حال ، به دلیل نتایج منفی برای عفونت کروناویروس ، محققان می گویند که ما نمی توانیم این علائم را با SARS-CoV-2 مرتبط کنیم. با این وجود ، ما هنوز به تحقیقات گسترده تری نیاز داریم تا این موضوع را تأیید کنیم یا آن را رد کنیم.

آیا زنان باردار می توانند کروناویروس را به نوزادان خود منتقل کنند؟

زنان باردار و اقدامات ضد عفونت عروق

اگرچه مطالعات نشان می دهد كه زنان باردار نمی توانند ویروس کرونا را به نوزادان خود منتقل كنند ، اما اقدامات پیشگیرانه برای آنها نیز اجتناب ناپذیر است. آنها باید درست مثل دیگران به قرنطینه و انزوا اجتماعی احترام بگذارند.

5 مزایای اثبات شده زردچوبه برای پوست شما
بخوانید

همچنین ، برخی از کشورها محدودیت هایی را برای آنها به دلیل اقدامات ایمنی افزایش داده اند که همیشه در موارد مربوط به بارداری انجام می شود. به آنها اجازه کار داده شد و از حضور در مکان های شلوغ ممنوع بود.

این مهم است که زنان باردار بتوانند به راحتی از راه دور با متخصص زنان تماس بگیرند. به این ترتیب ، آنها از مراجعه به مراکز درمانی که در آن می توانند آلوده نشوند جلوگیری می کنند.

اگرچه هیچ انتقال عمودی تأیید نشده ای وجود دارد ، یک زن باردار هنوز می تواند به شکل جدی ویروس کرونا را دریافت کند و این می تواند عوارضی در بارداری او ایجاد کند.

به همین دلیل ، پیشگیری در خانم های باردار از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، به ویژه اگر آنها سابقه پزشکی بیماری های تنفسی مانند آسم داشته باشند.

منبع: steptohealth

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا