آیا میدانستید؟سبک زندگیسلامت

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای. در هفته های اخیر استفاده از ماسک های پارچه ای به عنوان اقدامی برای تأخیر در گسترش ویروس کرونا توصیه شده است . با این حال ، بسیاری از افراد هنگام استفاده از آنها اشتباه می کنند. در این مقالهبه این اشتباهات میپردازیم!

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و سازمان بهداشت جهانی هشدار داده اند که برخی از افراد هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای مرتکب اشتباه می شوند. در حالی که به نظر می رسد این عناصر به کاهش سرعت انتشار COVID-19 کمک می کنند ، اما سو استفاده از آنها سودمندی آنها را کاهش می دهد.

در این روزهای به همه افراد توصیه شده است از این ماسک ها استفاده کنند ، مخصوصاً هنگام سفرهای ضروری به مکان های عمومی مانند فروشگاه های مواد غذایی یا داروخانه. اگرچه آنها به اندازه کافی برای جلوگیری از عفونت مثر نیستند ، اما کارشناسان معتقدند که در مواردی که فرد بدون علامت نمی داند ویروس دارد از جلوگیری از شیوع ویروس جلوگیری می کند.

با این حال ، سازمان هایی که در بالا ذکر کردیم به ما می گویند ضروری است که بدانیم چگونه از آنها به درستی استفاده کنیم. بیش از همه ، ما باید بدانیم که چگونه از اشتباهاتی که ممکن است اثربخشی آنها را کاهش دهد ، جلوگیری کنیم.

این اشتباهات چیست؟

به خواندن ادامه دهید تا بفهمید چه هستند و چگونه می توان از آنها جلوگیری کرد.

خطاهای هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای

ما می توانیم ماسک های پارچه ای ساخته شده با مواد مختلف مانند پارچه ضد مایع یا پنبه را پیدا کنیم. با این حال ، این مورد توصیه شده ترین است ، زیرا معمولاً برای پوست تهاجمی نیست و به خوبی به صورت ما می چسبد. در هر صورت ، صرف نظر از مواد ، مهمترین چیز این است که هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای مرتکب اشتباه نشوید.

12 ترفند برای از بین بردن آدامس از مو
بخوانید

1. با فرض اینکه برای همه مناسب باشد

یک تصور غلط رایج در مورد استفاده از ماسک های پارچه ای این است که بدون استثنا ، برای همه مناسب است. خوب ، در یکی از نشریات اخیر خود ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری هشدار داده است که مواردی وجود دارد که باید از استفاده از این ماسک ها خودداری کنیم. این شامل:

  • کودکان زیر دو سال ،
  • افرادی که مشکلات تنفسی دارند ،
  • بیمارانی که بیهوش هستند ،
  • افرادی که معلول هستند یا به هر دلیلی نمی توانند ماسک خود را بدون کمک بردارند.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای

در بعضی موارد ، مانند کودکان زیر دو سال و بیمارانی که مشکلات تنفسی دارند ، بهتر است از ماسک های پارچه ای خودداری کنید.

2. اعتقاد بر این که آنها از شما محافظت می کنند

اگرچه این شواهد غیرقطعی است و متخصصان هنوز در این مورد بحث می كنند ، اما آنها نشان می دهند كه پوشیدن ماسك پارچه ای می تواند به كاهش شیوع COVID-19 كمك كند. این امر به ویژه با توجه به اینکه افرادی وجود دارند که هیچ علائمی ندارند و به زندگی عادی خود ادامه می دهند ، بسیار صادق است.

علی رغم این ، CDC و سایر مقامات بهداشتی تأکید می کنند که استفاده از آنها برای جلوگیری از عفونت اقدامات ناکافی است. بعلاوه ، تصور اینکه آنها از همان محافظت ماسک جراحی یا ماسک تنفسی N95 ، که مخصوص پرسنل بهداشتی است ، درست نیست.

3. توقف شستن دست و کاهش فاصله اجتماعی

از آنجا که این ماسک ها برای جلوگیری از عفونت کافی نیستند ، ما همچنان باید اقدامات مانند شستن مداوم دست و فاصله اجتماعی را حفظ کنیم. اینکه تصور کنیم استفاده از این ماسک ها از ما محافظت می کند بدون اینکه لازم باشد اقدامات احتیاطی دیگری انجام دهیم این یک اشتباه است.

فواید سرکه سیب با عسل ، زنجبیل و زردچوبه
بخوانید

تمیز نگه داشتن دست ها هنوز هم یکی از اقدامات اصلی پیشگیرانه است. علاوه بر این ، هنگام گذراندن وقت در مکان هایی مانند سوپرمارکت ها ، داروخانه ها و وسایل حمل و نقل عمومی ، باید حداقل 2 متر (6 فوت) از افراد فاصله داشته باشید.

4. فقط دهان خود را بپوشانید

این بدون شک یکی از رایج ترین خطاها در هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای است. می بینیم که چگونه مردم ، شاید برای راحتی ، فقط دهان خود را می پوشانند و بینی خود را نشان می دهند. قرار نیست اینگونه کار کنند!

محافظت از راههای هوایی شما تا حد ممکن ضروری است. بنابراین ، ماسک های پارچه ای یا ماسک های پزشکی باید همیشه بینی و دهان را بپوشانند. به یاد داشته باشید که اینها مسیرهای اصلی انتقال COVID-19 هستند.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای

ماسک های پارچه ای و ماسک های پزشکی باید بینی و دهان را بپوشانند. ماسک های پارچه ای و پزشکی باید بینی و دهان را بپوشانند.

5. عدم شستن ماسک های پارچه ای پس از استفاده

اگرچه دور ریختن ماسک های پارچه ای ضروری نیست ، اما شستن آنها بعد از هر بار استفاده کاملاً ضروری است. حتی اگر آنها با چشم غیر مسلح تمیز به نظر برسند ، اشتباه است که چندین بار پشت سر هم از آنها استفاده کنید و آنها را بشویید.

شکر قهوه ای بهتر است یا شکر سفید
بخوانید

CDC اشاره می کند که کافی است آنها را با بقیه لباس های شستشو دهید تا دوباره برای استفاده آماده شوند. البته می توان آنها را با دست و آب و صابون نیز شست. بهترین چیز در مورد این ماسک ها این است که شستن آنها باعث نمی شود که شکل خود را از دست بدهند و مدت زیادی دوام می آورند.

6. عدم شستن دست ها قبل و بعد از استفاده از ماسک ها

همانطور که قبلاً گفتیم ، حفظ شستشوی مداوم دستها مهم است. با این حال ، ما می خواهیم اضافه کنیم بهداشت دست باید قبل و بعد از لمس ماسک شما تکرار شود. به یاد داشته باشید که این عنصر ، مانند دست ، از عوامل بیماری زا معاف نیست و بنابراین بهداشت ضروری است.

در صورت عدم استفاده ، باید ماسک ها را در یک کیسه تمیز ، ترجیحاً قابل بازپوشاندن ، نگهداری کنید. روش دیگر ، شما می توانید از یک ظرف ضد هوای تمیز استفاده کنید.

اشتباهات هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای: یادآوری های نهایی

اشتباه در هنگام استفاده از ماسک های پارچه ای ، اثر آنها را به عنوان اقدامی پیشگیرانه در برابر COVID-19 کاهش می دهد. بنابراین ، اگر این اشتباهات را انجام می دهید ، باید آنها را در اسرع وقت اصلاح کنید. علاوه بر این ، شما هرگز نباید از انجام عادت های پیشگیری ، مانند شستن دست ها به خوبی ، حفظ فاصله اجتماعی و احترام به حبس در خانه دست بکشید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویروس و چگونگی سالم ماندن در انتظار باشید!

به وب سایت رانا گراف حتما سر بزنید.

به صفحه آپارات , ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا