بارداریسلامتمادر و فرزند

اپیزوتومی چیست؟ حقایقی که باید بدانید

اپیزوتومی چیست؟ حقایقی که باید بدانید. همه مادران به اپیزوتومی نیاز ندارند ، یک برش جراحی که باعث باز شدن واژن می شود.

فقط در صورت بزرگ بودن کودک ، در وضعیت غیر طبیعی لازم است یا در آخرین لحظات زایمان مجبور به انجام می شود.

در حالی که بهبودی تا یک ماه ممکن است طول بکشد ، داشتن حمام های گرم تمیز نگه داشتن محل جراحی ، خشک بودن می تواند به اطمینان از اپیسیوتومی ایمنی بعد از مراقبت و بهبودی کمک کند.

اپیزوتومی چیست؟ حقایقی که باید بدانید

اگر مادر هستید ، ممکن است به اپیزوتومی نیاز داشته باشید. این یک برش جزئی است که باعث ترشح واژن برای زایمان طبیعی می شود.

اما اگر مطمئن نیستید که چیست می تواند ترسناک باشد! در اینجا نه مورد وجود دارد که هر مادر انتظار باید درباره اپیزوتومی از آن بداند.

1. اپیزوتومی یک روش معمول غیر معمول نیست

زمانی ، اپیزیوتومی بخشی معمول از زایمان بود. اما اکنون ، این روش برای همه توصیه نمی شود. پزشک تشخیص میدهد که باید این کار را کرد یا نه! همه اینها به بدن و کودک شما بستگی دارد.

2. فقط برخی موارد به یک مورد نیاز دارند

اگر کودک شما برای باز شدن واژن شما خیلی بزرگ است ، ممکن است از پارگی دردناک جلوگیری کند. همچنین ممکن است لازم باشد اگر پای کوچک فرزند شما در ابتدا ظاهر شود.

چگونه می توان بر کمبود ویتامین D غلبه کرد: یک برنامه 3 مرحله ای
بخوانید

این یک موقعیت غیر طبیعی است ، اما اپیزوتومی می تواند زایمان را آسانتر کند. روش همچنین به زایمان هایی که باید سریع اتفاق بیفتند یا به ابزار اضافی نیاز دارند کمک می کند.

3. دو نوع اپیزوتومی وجود دارد

برش متوسط ​ شایع ترین اپیزوتومی است. این یک برش مستقیم است که از مهبل (واژن) به مقعد می رود. این نیز ساده ترین برش است.

همچنین یک برش میان مداری وجود دارد که یک برش مورب است. احتمال پاره شدن کمتر در ناحیه مقعد ، اما ترمیم آن سخت تر است. ترمیم نیز ممکن است کمی دردناکتر باشد.

4- رویه دردناک نیست

به لطف بیهوشی ، شما درد را حس نخواهید کرد. ناحیه اطراف مهبل بی حس خواهد بود. پس از تولد ، برش ها با بخیه های حل کننده ترمیم می شوند.

اما احساس درد خفیف تا متوسط ​​هنگام بهبودی کاملاً طبیعی است. پزشک به شما اطلاع می دهد چگونه می توانید با خیال راحت درد را تسکین دهید.

5. درست قبل از زایمان انجام شد

قبل از تولد ، اپیزوتومی درست می شود. وقتی پزشک می بیند کودک در حال بیرون آمدن است ، برش انجام می شود. بعد از تحویل نوزاد و جفت ، دوخته خواهد شد.

انواع اپیزوتومی (برش جراحی در طی زایمان) و ترمیم
بخوانید

6. برخی از خطرات وجود دارد

مانند همه جراحی ها ، اپیزوتومی برخی از خطرات را نشان می دهد. برش ممکن است در حین زایمان بیشتر پاره شود و به مقعد برسد.

همچنین ممکن است در طی فرایند خون زیادی از دست بدهید یا بریدگی ممکن است آلوده شود. اما بسته به شرایط ، مزایای اپیزوتومی ممکن است از این خطرات بالاتر باشد

7. بازیابی یک ماه طول می کشد

بهبود اپیزوتومی تا یک ماه طول می کشد. و از آنجا که بخیه ها حل می شوند ، دیگر نیازی به بازگشت آنها ندارید. درعوض ، این کار را در این مدت آسان کنید.

استحمام در آب گرم ممکن است به شما احساس راحتی بیشتری دهد. اگر کودک شما سالم است ، می توانید در حین شیردهی از داروهای ضد درد پاراستامول و ایبوپروفن استفاده کنید. اگرچه از آسپیرین خودداری کنید.

8- جلوگیری از عفونت مهم است

مراقبت از برش درمانی بسیار مهم است. با این کار از بروز عفونت ها و حتی عوارض بیشتر جلوگیری می شود. بعد از هر سفر به حمام ، محل جراحی را تمیز کنید.

می توانید با شستن آن با آب گرم این کار را انجام دهید. و هنگامی که روده خود را خالی می کنید ، از جلو به عقب ، اطراف را پاک کنید.

14 مزایای استفاده از آلوئه ورا که باید بدانید
بخوانید

9. نیاز خود را به اپیزوتومی کاهش دهید

برای کاهش احتمال نیاز به اپیزوتومی ، قبل از زایمان روی قوی تر کردن بدن خود تمرکز کنید. تمرین های مختلفی می تواند کمک بزرگی باشد.

همچنین می توانید ناحیه زیر واژن خود را ماساژ دهید. برای بهترین نتیجه از روغن ماساژ مبتنی بر سبزیجات استفاده کنید و یوگا قبل از تولد را فراموش نکنید!

اگر به اپیزوتومی نیاز دارید ، وحشت نکنید. پزشک شما می تواند در انجام یک روش و زایمان موفق به شما کمک کند. اگر نگرانی دارید ، حتماً از دکتر سؤال کنید.

منبع: curejoy

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا