بارداریسلامتمادر و فرزند

تأثیر موسیقی بر روی جنین: آنچه والدین باید بدانند

تأثیر موسیقی بر روی جنین: آنچه والدین باید بدانند. جنین تا هفته 25 سیستم شنوایی را توسعه می دهد و در هفته 28 به موسیقی پاسخ می دهد. نوزادان می توانند موسیقی شنیده شده در رحم را به خاطر بسپارند ، و به نظر می رسد آنها مهارت های حرکتی و شناختی بهتری دارند ، پیشرفت سریع تر زبان ، طولانی تر شدن توجه ، خواب بهتر و موارد کمتر.

موسیقی را بخوانید یا با کودک متولد نشده خود آواز بخوانید ، اما با صدای بلند یا غیرمعمول یا نویز آزمایش نکنید. این می تواند بر سلامت کودک تأثیر بگذارد.

تأثیر موسیقی بر روی جنین: آنچه والدین باید بدانند

موسیقی به چیزهای زیادی اعتبار پیدا کرده است – از آرام کردن بزرگسالان با اضطراب و افسردگی گرفته تا کمک به نبوغ ریاضی در کودکان خردسال.

بنابراین ، اگر می خواهید با پخش موسیقی کلاسیک و یا خواندن برای کودک از طریق شکم مادر ، یک کودک باهوش تر داشته باشید ، شاید بخواهید بدانید که واقعاً چقدر اهمیت دارد.

آیا صدا و موسیقی روی جنین تأثیر می گذارد؟ کودک در رحم چگونه به آنها پاسخ می دهد؟ برخی مطالعات ادعا کرده اند که تأثیر موسیقی بر روی جنین شامل بهبود شناختی ، مهارت های حرکتی و فاصله توجه در نوزادان است و موسیقی پیش از تولد می تواند ابزاری برای یادگیری شنوایی باشد. این چقدر صحیح است؟ برای رسیدن به آنجا ، ابتدا ، ببینیم چه جنین در واقع می تواند صداها و موسیقی را بشنود.

بیشتر جنین در هفته 25 شنوایی ایجاد می کنند

کودک اشکال ساختاری گوش را نسبتاً زود به طور خاص ، در طی 20 هفته اول در رحم ایجاد می کند. رشد عصبی حرکات گوش و سیستم شنوایی بعد از این شروع می شود. به طور متوسط ​​، بیشتر جنین ها تا هفته 25 بارداری یک سیستم شنوایی عملکردی ایجاد می کنند.

تحقیقات حتی نشان می دهد که جنین ها می توانند در فرکانس های 500 هرتز در اوایل 23 هفته از بارداری پاسخ دهند. تا 27 هفته ، این محدوده تا فرکانس های زیر 500 هرتز گسترش می یابد. تا 31 هفته که کودک شروع به پاسخگویی به فرکانس های 1000 تا 3،000 هرتز نیز می کند. گفتار انسان به طور معمول در محدوده 1000 هرتز تا 5000 هرتز است ، هرچند که این موسیقی می تواند به سرعت بالاتر برود یا پایین برود.

ضربان قلب جنین با موسیقی تغییر می کند

برای آزمایش تأثیر موسیقی روی جنین ها ، یک مطالعه ،پاسخ های آنها را به یک قطعه موسیقی کلاسیک آزمایش کرد – یک پخش5 دقیقه ای از Brahms ‘Lullaby روی پیانو. محققان دریافتند که :

 • جنین در سن 28-32 هفته افزایش ضربان قلب را هنگام پخش موسیقی در دسی بل های بلندتر ، در طی 30 ثانیه از شروع موسیقی شروع کرد.
 • جنینهای بیش از 33 هفته با توجه به میزان پخش موسیقی در پنجره 5 دقیقه ای ، صرف نظر از سطح دسی بل ، افزایش تدریجی ضربان قلب را ثبت کردند.
 • جنین حتی در زمان موعد نیز تحت تأثیر سرعت آهنگ قرار گرفت و ضربان قلب با افزایش سرعت افزایش یافت.
 • برای همه جنین ها ، وقتی موسیقی در دسی بل های پایین تر پخش می شود ، ضربان قلب کاهش می یابد. محققان این موضوع را نشانه توجه جنین به محرک صوتی دانستند.
پنج مزایای روانشناختی شنا
بخوانید

با این کار می توان نتیجه گرفت که جنین قادر به تجربه موسیقی و صدا است. اما به یاد داشته باشید ، آنها آن را متفاوت از آنچه شما انجام می دهید به دلیل خفه شدن از مایعات آمنیوتیک می شنوند. صداهای دیگر بدن نیز در این امر تداخل دارند ، به این دلیل دیگر نویز محیط خارجی را ذکر نمی کنیم. اما موسیقی در کودک شما چه تاثیری دارد؟

جنین می توانند از طریق موسیقی بیاموزند

برای اینکه کودک شما در حین رحم یاد بگیرد ، موارد خاصی باید در جای خود قرار گیرند. برای ایجاد تغییر در صدا ، جنین باید :

 • یک سیستم شنوایی توسعه یافته: جنین باید دارای سیستم شنوایی توسعه یافته باشد و قادر به شنیدن آن باشد. ما از قبل می دانیم که کودک می تواند طیف وسیعی از صداها را طی 31 هفته بشنود.
 • کیفیت بالای صدا: صدایی که شما پخش می کنید باید در محیط آمنیوتیک نیز قابل تشخیص باشد زیرا مایعات آمنیوتیک می تواند صداها را خفه کند. همچنین ، برای نظارت بر واکنش به محرکهای رحمی (داخل رحم) ، موسیقی را در محدوده فرکانس پخش کنید که جنین در آن مرحله خاص از حاملگی می تواند تشخیص دهد.
 • توانایی ایجاد خاطرات: جنین باید قادر به ایجاد خاطرات باشد. اینجاست که چالش نهفته است. دشوار است بدانید که آیا جنین خاطرات ایجاد می کند و آنها را پس از به دنیا آمدن حفظ می کند. مطالعات مختلف سعی کرده اند دریابند که آیا جنین صداها و موسیقی را که در رحم شنیده اند به خاطر می آورند یا خیر.

نوزادان جدید می توانند موسیقی شنوایی را در رحم تشخیص دهند

یک مطالعه شامل پخش یک سریال صابون خاص با مادران در دوران بارداری بود. نوزادان 2 تا 4 روزه که هیچکدام از آنها پس از تولد در معرض لحن قرار نگرفتند ، با پخش ترانه ، همه هوشیارتر شدند. آنها در برابر کودکانی که مادران هنگام بارداری به آن موسیقی گوش نمی دادند مقایسه شدند.

محققان همچنین دریافتند که اگر حتی پس از تولد در معرض موسیقی نباشند ، نوزادان ملودی را فراموش می کنند. آنها همچنین نتیجه گرفتند که جنین ها در هفته های 30 تا 37 در رحم شروع به پاسخگویی و تشخیص صداهای آشنا می کنند.

یادگیری شنوایی جنین می تواند تا هفته 27 آغاز شود

یک مطالعه در سال 2013 با پخش آهنگ “ستاره کوچک کوچک چشمک زنانه” 5 بار در هفته برای مادران انتظار تأثیر “یادگیری شنوایی” را در مرحله جنین بررسی کرد.

نوزادان سپس در بدو تولد و سپس در 4 ماه مورد بررسی قرار گرفتند تا ببینند که چگونه آنها با تغییراتی مشابه به همان ملودی واکنش نشان دادند .

محققان نتیجه گرفتند که نوزادان در حالی که در رحم مادر بودند به ملودی هایی که شنیده بودند پاسخ دادند و یادگیری شنوایی جنین می تواند تا هفته بیست و هفتم بارداری به مرحله اجرا درآید.

تغذیه در دوران بارداری
بخوانید

نوزادان شروع به یادگیری زبان در رحم می کنند

نه تنها موسیقی بلکه زبانی که شما ترانه ای را با جنین می خوانید نیز می تواند مهم باشد. تعدادی تحقیقات جالب وجود دارد که نشان می دهد چگونه یادگیری زبان در رحم شروع می شود.

یک مطالعه در سال 2009 نشان داد که نوزادان در هنگام رحم ، نشانه های زبان و مقدمات را انتخاب می کنند. در این مطالعه ، بسیار جالب توجه است ، نوزادان فرانسوی با ملودی در حال افزایش گریه می کردند ، در حالی که نوزادان آلمانی با یک ملودی کم گریه می کردند ، تا حدودی شبیه به نحوه صحبت این دو زبان.

در یک مطالعه دیگر ، نوزادان سوئدی و آمریکایی (7 تا 75 ساعت سن) به صدای صدادار خاص در زبانهای بومی و غیربومی خود پاسخ متفاوت دادند.

یک مطالعه جدید اخیر ادعا می کند که جنین ها در 16 سالگی دهان خود را باز و بسته و زبان خود را در پاسخ به صدای بلند صدا منتقل کردند.

با این حال ، این اثر تنها زمانی مشاهده می شد که محرک های موسیقی از طریق واژن با یک وسیله مخصوص طراحی شده منتقل می شوند ، 10 مورد که فقط در یک آزمایشگاه امکان پذیر است. اما آنچه در اینجا باید توجه داشت این است كه محققان احساس می كنند این اقدامات اولیه جنین ها به سمت زبان است.

آموزش از طریق موسیقی پشتوانه فلسفه گاربانکارسکار

روشهای سنتی هند امکان قرنها یادگیری دوران بارداری را مطرح کرده است. مطابق این فلسفه ، کودک از زمانی که در رحم قرار دارد می تواند آموزش داده یا در معرض ارزشهای مثبت باشد. حتی تأییدها و موسیقی آرامش بخش از پیش ضبط شده ای وجود دارد که می توانید در حالی که هنوز در رحم است ، برای کودک خود پخش کنید. این روش حتی با نام “garbh sanskar” شناخته شده است ، زیرا این روش حتی برای اثربخشی آن در کمک به یک زن در بارداری سالم مورد آزمایش قرار گرفته است.

در یک مطالعه ، از مادران انتظار ، حتی قبل از 20 هفته نشانگر حاملگی ، خواسته شده بود که قبل از خواب به ضبط 50 دقیقه آهنگ ترکیبی از مناجات ، صداهای طبیعت و موسیقی ساز گوش دهند. محققان به این نتیجه رسیدند که گارسانسکار تأثیر مفیدی بر رفتار نوزاد دارد و می تواند بر رشد مغز تأثیر مثبت بگذارد.

موسیقی قبل از تولد می تواند تأثیر همه جانبه بر کودک داشته باشد

چندین مطالعه دیگر به تأثیر طولانی مدت موسیقی دوران بارداری بر روی نوزادان پرداخته اند. والدین ممکن است قلب را از موارد زیر بگیرند!

مطالعه ای از سال 1985 نشان داد نوزادانی که قبل از تولد در معرض موسیقی قرار گرفته اند ، مدت زمان توجه بیشتری دارند ، صداهای بزرگتر را تقلید می کنند ، و سعی می کردند زودتر از طریق صدا ارتباط برقرار کنند.

یک مطالعه در سال 1997 جنین ها را از بیست و هشتم بارداری تا پایان بارداری حدود 70 ساعت موسیقی کلاسیک روی ویولن قرار دادند. این نوزادان نسبت به افرادی که در معرض موسیقی قرار نگرفته اند ، فعالیت های حرکتی ناخوشایند و خوبی دارند ، رشد زبان ، مهارت های شناختی (برخی) و هماهنگی بدن.

چگونه می توان به سرعت نیکوتین را از بدن خارج کرد؟
بخوانید

مطالعه جدیدی که در سال 2012 انجام شد همچنین نشان داد که موسیقی از نظر هوشیاری نسبت به محرک های دیداری و شنوایی و دامنه رفتار آنها تأثیر مفیدی بر روی نوزادان دارد. آنچه این توانایی ها نشان می دهد عملکرد ذهنی بالاتری در نوزادان است.

اگر با نوزاد متولد شده خود لالایی می خوانید ، این خبر خوب است. این می تواند پیوند شما با کودک شما را افزایش دهد. یک مطالعه جدید اخیر نشان می دهد ، کودکانی که مادران آنها هنگام خواندن رحم به آنها آواز می خواند ، کمتر از نوزادانی که مادرشان اینطور نیست گریه کردند. در 2 ماه پس از تولد نوزادان نیز موارد قولنج کمتر داشتند. آنها همچنین شب ها بار کمتری از خواب بیدار شدند و مادران کمتر تحت استرس بودند.

در کل ، نوازندگی موسیقی به کودک کوچک شما در رحم می تواند در جهت درست گلی به آنها ببخشد.

پخش موسیقی برای یک جنین

حتما ممکن است فکر خوبی برای شروع سر کودک باشد ، با احتیاط عمل کنید. به این ترتیب شما ناخواسته از صدمه زدن به کودک خود جلوگیری می کنید. به دنبال موارد زیر باشید تا کودک (و خودتان) ایمن و خوشحال باشید:

 • از موسیقی لذت ببرید: از موسیقی لذت ببرید ، به خصوص اگر به شما کمک کند استرس داشته باشد. فقط انتظار نداشته باشید که برای کودک شما معجزه کند. اگر این امر شما را به یک فضای داخلی خوشبخت تبدیل کرده و شما را آرام می کند ، کار انجام شده را در نظر بگیرید. پس از همه ، آنچه برای شما خوب است برای کودک خوب است!
 • آزمایش نکنید: با انجام کاری که برخی محققان آن را “تحریک صوتی اغراق آمیز” می نامند ، سعی نکنید این مسئله را مجبور کنید. آزمایش با شدت های مختلف موسیقی و فرکانس های صوتی خارج از حالت عادی فقط برای جنین و شنیدن یا عکس العمل بودن جنین شما خیر است. این می تواند به شنوایی ، اختلال در پیشرفت ، و حتی تأثیر وضعیت رفتاری آنها آسیب برساند.
 • از سر و صدای زیاد خودداری کنید: در مورد قرار گرفتن در معرض میزان سر و صدای 80 دسی بل و بیش از آن برای یک تغییر 8 ساعته در محل کار ، یا از قرار گرفتن در معرض مادران از سر و صدای بلند به دلیل قرار گرفتن در خانه ، چندین گزارش از حاملگی کوتاه و زایمان زودرس گزارش شده است. قرار گرفتن در معرض سر و صدای زیاد باعث کاهش وزن هنگام تولد نوزادان می شود.
 • برای شیک پوشان قرار نگیرید: از وسایلی مانند دستبندهای مخصوص یا زنگ های زنجیر برای پوشیدن استفاده نکنید تا کودک شما بتواند شما را در رحم بشنود. بعید است که اینها بتوانند از آستانه های شنوایی در داخل رحم عبور کنند!

منبع: curejoy

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا