آیا میدانستید؟ادویه جاتخواص میوه ها و گیاهانسلامت

زردچوبه برای درد: درد و ناراحتی را با ادویه طلایی از بین ببرید

زردچوبه برای درد: درد و ناراحتی را با ادویه طلایی از بین ببرید. زردچوبه می تواند به تسکین درد همراه با آرتروز ، آرتریت روماتوئید ، نقرس ، درد عضلات ، درد بعد از عمل و فیبرومیالژیا کمک کند.

تصور می شود که یک ترکیب فعال زیستی به نام کورکومین موجود در زردچوبه است. شما می توانید چای زردچوبه ، شیر یا عصاره های آن را تهیه کرده و از یک قرص زردچوبه برای کاهش درد استفاده کنید.

زردچوبه برای درد: درد و ناراحتی را با ادویه طلایی از بین ببرید

همه ما از هر لحاظ و تغییراتی با درد گرفتار شده ایم – خواه این به دلیل یک روال تمرین یا یک آسیب جدی باشد.در حالی که بسیاری از ما فقط با درد زودگذر یا جزئی مواجه شده ایم ، شرایطی مانند آرتروز ، فیبرومیالژیا یا آسیب عصبی می تواند منجر به درد مزمن شود.

در صورت عدم درمان ، درد به معنای واقعی کلمه می تواند زندگی شما را به سر ببرد ، شما را از خواب و توانایی کار یا لذت بردن از زندگی روزمره را از بین ببرد.

اگر این به نظر آشنا به نظر برسد ، ممکن است یک مسکن ضد درد درست روی قفسه آشپزخانه شما باشد. زردچوبه ، ادویه زرد رنگی است که رنگ درخشان خود را به رنگ های مختلف می بخشد .

زردچوبه در طب سنتی به دلیل خواص مفید بسیاری که دارد ، ارزش دارد. و این ادویه ممکن است در مدیریت درد به شما کمک کند.

با تأثیر واسطه گری و پیام آور درد کار می کند

اثر ضد درد زردچوبه عمدتاً به یک ترکیب مفید که به نام کورکومین معروف است نسبت داده می شود. تصور می شود که کورکومین باعث تسکین درد توسط:

  • مهار تولید پروستاگلاندین (E2) ، که یک واسطه چربی است و در درد التهابی نقش دارد. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) همچنین با کاهش تولید پروستوئیدها ، بیشتر پروستاگلاندین (E2) کار می کنند.
  • تخلیه یک انتقال دهنده عصبی موسوم به ماده P ، که پیام های درد را از فیبرهای عصبی حسی به مغز شما منتقل می کند.

مقابله با درد ناشی از انواع مختلف

خواص ضد درد زردچوبه به انواع مختلفی گسترش می یابد. مطالعات نشان داده است که زردچوبه بعنوان مسکن ضد درد عمل می کند:

4 ویژگی ریشه زردچوبه که می تواند به سلامتی شما کمک کند
بخوانید

آرتروز

استئوآرتریت شرایطی است که بافت کشویی که انتهای استخوانهای شما را می پوشاند شکسته می شود و در نتیجه تورم ، درد و مشکلات حرکتی در مفاصل شما ایجاد می شود.

این بیماری شایعترین نوع آرتروز و مهمترین علت درد مفاصل است.عصاره زردچوبه به همان اندازه ایبوپروفن NSAID معمول در مقابله با درد ، سفتی و عملکرد مؤثر است.

علاوه بر این ، در این مطالعه ، افرادی که عصاره زردچوبه مصرف کرده اند ، بروز کمتری از ناراحتی یا درد شکم را به عنوان یک عارضه جانبی گزارش کرده اند.

روماتیسم مفصلی

یک بیماری خود ایمنی و التهابی ، آرتریت روماتوئید نوع دیگری از آرتروز است که می تواند منجر به درد ، سفتی ، از بین رفتن عملکرد و تورم در مفاصل شود.

در اینجا خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی کورکومین نیز وجود دارد.یک مطالعه تأثیر کورکومین را با داروی دیکلوفناک سدیم در درمان مبتلایان به این بیماری مقایسه کرد.

جالب اینجاست که مشخص شد افرادی که کورکومین مصرف کرده اند ، نه تنها در مورد درد و تورم مفاصل بلکه در نمرات فعالیت بیماری ، بهتر از این تفاوت داشتند.

نقرس

با تشکر مجدد کورکومین ، زردچوبه همچنین می تواند در تسکین درد همراه با نقرس ، نوعی آرتریت که در اثر مفاصل تورم دردناک به دلیل تشکیل کریستال ها در اطراف یا در مفاصل شما وجود دارد ، کمک کند.

درد بعد از عمل

زردچوبه همچنین توانایی مقابله با درد و خستگی بعد از عمل را دارد. در یک مطالعه ، به افرادی که تحت عمل کوله سیستکتومی لاپاروسکوپی قرار گرفتند ، کورکومین در کنار درمان معمول برای کنترل درد داده شد.

در طی یک هفته ، این گروه نمرات قابل توجهی پایین تر از نظر درد و همچنین خستگی گزارش کردند. مصرف داروهای آنها برای درد نیز به طور معنی داری کمتر از گروه کنترل بود.

درد عضلانی به دلیل ورزش

همه ما آن را تجربه کرده ایم – سفتی و درد که بعد از اینکه به ورزش بپردازیم که به آن عادت نداریم ، عجله می شود. اگر در حال تمرین روزمره هستید یا سطح آن را بالا می برید ، کورکومین می تواند یک متحد قدرتمند باشد.

5 بیماری و مشکلات سلامتی ناشی از کمبود ویتامین A
بخوانید

یک مطالعه نشان داد که مصرف یک مکمل روزانه کورکومین قبل و در طول یک دوره ورزشی می تواند مفید باشد. کسانی که این رژیم را دنبال کردند ، درد ، آسیب عضلانی و التهاب کمتری را تجربه کردند.

فیبرومیالژیا

فیبرومیالژیا یک بیماری مزمن است که در آن شما احساس خستگی و همچنین درد در تمام بدن را تجربه می کنید.

در حالی که دلایل دقیق ناشناخته است ، با بی نظمی در برخی از مواد شیمیایی مغز و اختلال عملکرد سیستم عصبی مرکزی مرتبط است ، مانع از پردازش پیام های درد می شود.

تحقیقات نشان داده است که مصرف مکمل کورکومین می تواند باعث بهبود درد در مبتلایان به این بیماری در طی 24 تا 48 ساعت شود.

ممکن است بهتر از برخی داروهای ضد درد – با عوارض جانبی کمتری – کار کند

همانطور که قبلاً مشاهده کردیم ، عصاره زردچوبه به همان اندازه ایبوپروفن در تسکین درد به دلیل استئوآرتریت مؤثر است در حالی که برای کسانی که آرتریت روماتوئید دارند بهتر از سدیم دیکلوفناک است. هر دو ایبوپروفن و دیکلوفناک سدیم داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) هستند.

NSAID ها معمولاً برای مدیریت درد استفاده می شود و بسیاری از افراد برای مقابله با درد مزمن ، مرتباً آنها را برای دوره های طولانی مصرف می کنند. با این حال ، این داروها با عوارض جانبی همراه هستند ، از جمله:

  • خطر بالاتر برای مشکلات قلبی ، سکته قلبی و سکته مغزی
  • خونریزی در دستگاه گوارش ، زخم معده و معده ناراحت کننده است
  • آسیب کلیه

مطالعات نشان می دهد که عصاره های زردچوبه ممکن است این گزینه را برای داشتن مسکن کمتری داشته و دارای عوارض جانبی کمتر و کمتری باشند ، به خصوص اگر شما نیاز به استفاده از مسکن ها برای مدت طولانی داشته باشید.

می توان آنرا بخورید یا موضعی استفاده کرد

اکنون که دیدیم چگونه زردچوبه می تواند به شما در کنترل درد کمک کند ، بیایید نگاهی به راه هایی برای استفاده مناسب از ادویه بیندازیم.

  • به طور معمول ، می توان روزانه 1.5-3 گرم پودر زردچوبه ، که به 2 یا 3 دوز تقسیم می شود ، برای مقابله با درد و التهاب از درون گرفت. می توانید با جوشاندن پودر زردچوبه در شیر ، یک فنجان شیر زردچوبه تهیه کنید.همچنین می توانید یک چای زردچوبه تهیه کنید که توسط بخار پودر زردچوبه یا ریشه خرد شده در آب داغ تهیه می شود.
  • یک خوراکی از زردچوبه نیز می تواند در خارج برای درمان اسپری و مفاصل درد استفاده شود.
  • در حالی که داشتن ریشه یا پودر زردچوبه ارگانیک ترین و طبیعی ترین روش استفاده از ادویه است ، مکمل های زردچوبه یا کورکومین نیز موجود هستند. مکمل های حاوی 400-600 میلی گرم کورکومین معمولاً روزانه سه بار در مطالعات برای مقابله با درد مصرف می شود.اما ، بهتر است قبل از مصرف دوزهای درمانی عصاره ، با یک پزشک متخصص جایگزین مشورت کنید. مقدار مصرف براساس شرایط و شدت آن بستگی خواهد داشت.از آنجا که جذب بدن از کورکومین طبیعی برای بدن دشوار است ، برخی از مکمل ها همچنین ممکن است حاوی ترکیبی باشند به نام پیپرین (که از فلفل حاصل می شود) برای کمک به بدن شما در استفاده از کورکومین باشند.یا ممکن است از آنها برای تقویت فراهمی زیستی از فرم فیتوزومی کورکومینوئیدها استفاده کند.اما نکته اصلی این است که شما باید قبل از مصرف مکمل های کورکومین ، با پزشک خود صحبت کنید ، به خصوص اگر هر داروی دیگری را استفاده میکنید.
10 مزیت استفاده از روغن زردچوبه
بخوانید

در حالی که زردچوبه به طور گسترده به عنوان ادویه مورد استفاده قرار می گیرد و به طور کلی در دوزهای رژیمی از آن استفاده میشود ، ممکن است برای افرادی که سنگ کیسه صفرا دارند یا شرایطی که عبور صفرا وجود دارد توصیه نمی شود.

مصرف مقادیر زیاد نیز ممکن است در دوران بارداری توصیه نشود زیرا ممکن است منجر به انقباضات رحمی شود.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا