بارداریسلامتمادر و فرزند

طب آیورودا می تواند به حمایت از نیازهای مادر جدید کمک کند

طب آیورودا می تواند به حمایت از نیازهای مادر جدید کمک کند . مادر بعد از زایمان احساس خستگی ، کمبود انرژی می کند.

طب آیورودا یک علم باستانی و کهن است که در هند است، اگر چه در کشورهای دیگر نیز در قالب طب جایگزین استفاده می‌شود. در آیورودا از گیاهان طبی، ماساژ و یوگا برای درمان بیماران استفاده می‌شود.

آیورودا 6 هفته استراحت پس از تولد کودک را توصیه می کند. ناراحتی طولانی مدت ، افسردگی و عدم بهبودی می تواند باعث خستگی ، استرس ، بواسیر ، تحریک پذیری ، افسردگی و مشکلات گوارشی شود که بعداً منجر به مشکلات مزمن سلامتی می شود.

وعده های غذایی سالم و تازه پخته شده ، محیطی تمیز و مثبت ، یک ماساژ خوب روغن گرم و بستن شکم برای ترمیم اندام و ماهیچه ها می تواند به مادر جدیدی کمک کند.

طب آیورودا می تواند به حمایت از نیازهای مادر جدید کمک کند

مادر یک فرزند تازه متولد شده

خسته و بی خوابی ، انتقال به مادری می تواند چالش برانگیز ، جسمی و روحی باشد. طبق این طب ، انتخاب های انجام شده در 42 روز اول پس از زایمان نقش مهمی در سلامت و توانایی زن در مادر دارند.

مادران از تصاویر هالیوود پیروی می کنند و احساس می کنند که علامت موفقیت است که هر چه سریعتر به “زندگی عادی” برگردند ، که آنها را غمگین ، افسرده میگذارند.

بدن از استراحت بسیار مورد نیاز محروم می شود و از اهمیت بازیابی قدرت پس از گذشت نه ماه از تغییرات قابل توجه ، غفلت می شود. این یک غلتک هیجانی غیر قابل توضیح است.

آیورودا 6 هفته استراحت پس از تحویل توصیه می کند

اقامت عادی بیمارستان بین 24 تا 48 ساعت است. آیورودا تأکید می کند که به مدت 6 هفته به طور کامل استراحت کند ، زیرا 6 هفته طول می کشد تا بافت ها از بدو تولد کودک بهبود یابد. مادر در حالی که کودک کوچک را تغذیه می کند ، از احساسات متضاد سیراب می شود ، خود را از استراحت محروم می کند و از نظر جسمی و عاطفی به حمایت شدید نیاز دارد.

در طول دوره پس از زایمان مراقبت و پشتیبانی اضافی ارائه دهید

در هند و برخی دیگر از کشورها ، مانند چین ، کلمبیا ، و غیره ، برخی از دستورالعملهای اساسی برای مراقبت و کمک به مادر در دوره پس از زایمان از نظر شرعی دنبال می شوند.

مادران احساس خستگی ، ضعف و خستگی می کنند. به ویژه روبرو شدن با تبدیل شدن به مادری با تمام مسئولیت و نشاط ، و نیاز به مراقبت و پشتیبانی از طرف همه افراد .

اگر این نیازهای اساسی مادر مورد غفلت واقع شود ، طولانی شدن ناراحتی ، افسردگی و عدم بهبودی می تواند خستگی ، استرس ، بواسیر ، تحریک پذیری ، افسردگی و مشکلات گوارشی را بروز دهد که بعداً منجر به مشکلات مزمن سلامتی می شود.

6 مزایای سلامتی آب شاه بلوط
بخوانید

نیاز به احیای دستگاه هضم ضعیف است

پس از زایمان ، هضم غذای زن ضعیف می شود و نیاز به جوان سازی و تغذیه مجدد دارد. مادری که به تازگی زایمان کرده است ، دچار اختلالاتی مانند اضطراب ، ناامنی ، خشکی ، یبوست ، گاز ، سوء هاضمه و کمبود خواب می شود. با وجود یک کودک کوچک برای تغذیه در هر ساعت ، دریافت همه مواد مورد نیاز تقریباً غیرممکن است.

نکاتی درباره آیورودا برای مراقبت از یک مادر جدید و نوزاد

محیط تمیز

اهمیت زیادی در تمیز نگه داشتن اتاق و کاملاً مهم است. به مادران توصیه می شود از حواس خود سوء استفاده نکنند ، زیرا تمام قسمت های بدن ما ضعیف است.

یک ماساژ روزانه با روغن گرم و استراحت بعد از آن ، باعث می شود که مادر تازه احساس آرامش و راحتی داشته باشد.

غذای تازه و رژیم غذایی

تهیه مواد غذایی یک عنصر اساسی در مراقبت از مادر و نوزاد است. پخت و پز غذای تازه دو بار در روز بسیار مهم است و خوردن غذاهایی که تازه تهیه می شود بسیار توصیه می شود. وعده های غذایی تازه دارای نیروی زندگی بیشتری هستند .

آنها بیشترین تغذیه ، زندگی و پشتیبانی از هضم را دارند که برای بهبودی سریع و برای یک کودک شاد و خوش استراحت تغذیه کافی دارند.

یک مادر پس از گذشت نه ماه پس از زایمان ، در هیچ شرایطی برای تهیه غذای خود نمیتواند آشپزی کند ، بنابراین یک کمک کوچک از افراد اطراف در دراز میتواند کمک میکند.

غذای آیورودیس برای مراقبت از زایمان:

این طب پیشنهاد می کند که یک رژیم آرامش بخش داشته باشید. برنج ، سوپ سبزیجات گرم ، سیر ، شیر با غلظت زیاد.

سبزیجات تولید کننده می توانند در کودک گاز ایجاد کرده. در صورت غفلت یا جلوگیری از رژیم ، می توانید باعث عدم تعادل در مادر و در نتیجه افزایش وزن و عدم تعادل منجر به آرتریت و سایر بیماری ها شود.

نیازهای بعد از زایمان با هنگام زایمان متفاوت است. استراحت کلید بهبودی کامل است. چند روز حمایت از تمام اطرافیان نمی تواند قدرت و سرزندگی طبیعی را برای یک مادر خوشبخت برگرداند.

این طب نشان می دهد که ارتباط بین یک مادر و نوزاد قوی است. بنابراین آنچه مادر به عنوان غذا مصرف می کند ، بر خلق و خوی کودک تأثیر می گذارد.

وضعیت عاطفی و روحی مادر نیز در کودک مشاهده می شود. غذاهای زیادی وجود دارند که هضم ، ترمیم و شیردهی مادر را پشتیبانی می کنند.

ایده ژست اسپرت (سری پنجم)
بخوانید

غذاهای Satvik:

از مواد غذایی مانند شیر ، عسل ، یام ، برنج باسماتی می توان برای افزودن کیفیت مادورا استفاده کرد. از سبزیجاتی مانند چغندر ، هویج ، لوبیا سبز ، سبزیجات بهتر و گازی مانند سیب زمینی ، گل کلم و بامیه استفاده می شود.

این غذاها برای جلوگیری از هرگونه ناراحتی برای مادران انتخاب می شوند. مواد غذایی مانند برگ شنبلیله ، دانه ها برای شیردهی در نظر گرفته می شوند.

خوردن سالاد می تواند باعث یبوست شود. فرض بر این است که سبزیجات باعث افزایش فیبر می شوند. اما همه اینها به دستگاه گوارش مرتبط است.

اهمیت آجیل:

آجیل را خیس و پودر کنید تا در شیر مخلوط شود و هر روز برای استحکام مادر مصرف می شود. میوه ها و آجیل خشک اگر در یک شب خیس شوند عالی هستند.

خیساندن آجیل ،مهارکننده های آنزیم موجود در آنها را آزاد می کند. بادام باید پوست آن را از بین ببرید زیرا مطابق با این طب بر روی کبد سخت است و در صورت پوست کندن و برشته شدن در فر تا زمانی که طلایی رنگ شود ، طعم آنها بهتر می شود.

پروتئین اضافه کنید:

از آنجا که لوبیا همچنین می تواند گازدار باشد ، می توان آب گوجه فرنگی جوشانده (عدس) را به پروتئین اضافه کرد.

پخته شدن بیشتر ماهی و مرغ بهترین است. از معرفی غذاهای جدید و متنوع اجتناب می شود.

بعد از 21-48 روز می توان از سبزیجات جدید و رژیم غذایی معمولی استفاده کرد. این همچنین به کودک کمک می کند تا در دستگاه گوارش سالم با سلیقه و کمک های مختلفی سازگار شود.

گیاهان و ادویه جات ترشی جات:

گیاهان و ادویه های خاصی وجود دارد که در این طب مورد استفاده قرار می گیرد که باعث افزایش شیردهی و کمک به هضم و خواب خوب می شود.

سیر یک دارو بزرگ عمده آشپزخانه پس از زایمان است اگر آن را به خوبی با روغن بپزید تا زمانی که قهوه ای شود( خام یا ملایم پخته نشود). این سیستم از دستگاه گوارش ، ایمنی و عصبی به ویژه هنگامی که مادر برای جلوگیری از هرگونه عفونت به سیستم ایمنی بدن نیاز دارد ، پشتیبانی می کند.

سایر ادویه های موجود در رژیم غذایی عبارتند از: زعفران ، رازیانه ، شوید ، ریحان ، موز و به طور عمده شنبلیله برای شیردهی. ادویه هایی که در رفع گاز کمک می کنند دارچین ، هل ، زیره سیاه ، زنجبیل ، سیر و رازیانه است. ریحان ، پونه کوهی ، آویشن ، مرزنجوش ، ترخون ، جوز هندی ، زردچوبه و گشنیز نیز مفید هستند.

سه درمان با زردچوبه برای سلامت پوست شما
بخوانید

ماساژ درمانی 

ماساژ روغن گرم ، نوعی ماساژ است که در مراقبت های این طب به طور خاص برای زنان پس از زایمان انجام می شود. این ماساژ پس از زایمان می تواند برای جلوگیری از عدم تعادل مادر بسیار مفید باشد.

دمای بدن را تنظیم و کنترل می کند و مادر بهبود می یابد. برای رهاسازی سموم و احیای بدن درد ، از دوش آب گرم استفاده کنید. عدم تعادل محو می شود و مادر برای تمام چالش هایی که زندگی به وجود می آورد از لحاظ ذهنی و جسمی آماده است.

مالیدن روغن شدید روی عضلات  درد بدن را تسکین می دهد. این به بازسازی بافت کمک می کند ، خونریزی سنگین را کنترل می کند و تمام زباله های ذخیره شده را از روی بافت ها منتقل می کند.

ماساژهای مکرر باعث ایجاد احساس عمیق تر بر روی حافظه سلولی می شوند که مادر را با احساس امنیت ، مراقبت و عشق ترک می کند. همچنین در پیشبرد خواب عمیق مسالمت آمیز و شیردهی سخاوتمندانه کمک می کند.

ماساژ نوزادان

کودک همچنین با روغن گیاهی گرم که در کودک آرام و استراحت و عاری از قولنج کمک می کند ماساژ می یابد. این ماساژ استرس را از بین میبرد و  باعث سازگاری با محیط جدید ، یک تجربه میشود.

یک ماساژ 15 دقیقه ای باعث ایجاد پیوند با والدین می شود و از علائم چربی و سرخوردگی در نوزادان جلوگیری می شود.

بستن شکم

بستن شکم یک روش سنتی این طب است که به بدن کمک می کند تا جای خالی را پر کند و اندام ها و ماهیچه ها را در مکان های مناسب خود بازگرداند. بعد از زایمان ، بستن شکم بلافاصله شکل شکم زن را بدون نگرانی از پوسته پوسته شدن و لکه دار شدن پوست ، برمی گرداند.

یک تکه پارچه بلند ، یک روسری بزرگ پنبه ای (باید راحت باشد) ، چند بار در اطراف شکم پیچیده شده و به صورت مفصل کشیده می شود ، اما نه خیلی محکم. همچنین بسته های شکمی ساخته شده از نظر تجاری نیز وجود دارد و بسیاری از خانمها ترجیح می دهند از اینها استفاده کنند.

با ترویج یک رویکرد متعادل برای مراقبت از زایمان ، از طریق تهیه مواد غذایی ، مشاوره تغذیه ای ، ماساژ و حمایت از خانواده ، این طب می تواند به تسهیل آگاهی و شروع سالم در زندگی کمک کند.

حتما با پزشک خود در مورد این موارد مشورت کنید.

منبع: curejoy

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا