آیا میدانستید؟تربیت فرزندسلامتمادر و فرزند

نوجوان گیاه خوار: یک روند رو به رشد

نوجوان گیاه خوار: یک روند رو به رشد

نوجوان گیاه خوار بودن سخت است. با این حال ، این نوع رژیم تا زمانی که به طور صحیح برنامه ریزی کنید می تواند مزایای جالبی را ارائه دهد.

A-woman-and-a-vegan-teenager.

جوان و جوان بودن جوانب مثبت دارد.

این بدان دلیل است که یک رژیم غذایی که صرفاً بر روی گیاهان بنا شده است می تواند سلامتی شما را بهبود بخشد و به حفظ وزن مطلوب شما کمک کند.

با این حال ، این رژیم پیامدهای خاصی دارد که هنوز بحث برانگیز است.

این امر به این دلیل است که اگر به طور صحیح برنامه ریزی نکنید ، می تواند به کسری از مواد مغذی خاص منجر شود.

بنابراین ، در مورد رفتن گیاهان چه چیزی را باید بدانید؟

منظور از گیاهخواری یا وگان بودن چیست؟

با توجه به تعداد زیادی مقاله در رسانه ها (به بسیاری از کنفرانس های حرفه ای در این زمینه اضافه شده است) ، به نظر می رسد که بیش از هر زمان دیگری گیاهخوارهای نوجوان وجود دارند. در عین حال ، علاوه بر اختلافات بین والدین و فرزندان ، پیرامون این رژیم نیز اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد.

R. González Leal ، عضو خدمات غدد درون ریز در بیمارستان Infantil Universitario Niño Jesús در مادرید ، تعریف اساسی از تفاوت های بین گیاهخواری و گیاهخواری ارائه می دهد:

دو نوع معمول رژیمهای غذایی گیاهی رژیمهای غذایی وگان هستند ، که در آن فرد هر چیزی را که از حیوان گرفته می شود نمی خورد و “رژیم های گیاهی” که گوشت آنها را حذف می کند اما هنوز تخم مرغ و لبنیات را شامل می شود.

A-vegan-set-up.-e1582300836206

پشت صحنه: چرا ترجیح رژیم های وگان وجود دارد؟

به طور کلی ، شایع ترین دلایل انتخاب رژیم غذایی گیاهی ، ملاحظات بهداشتی ، نگرانی از محیط زیست و عوامل مرتبط با رفاه حیوانات است.

همچنین ، برخی از گیاهخواران دلایل اقتصادی ، ملاحظات اخلاقی مربوط به گرسنگی جهان و اعتقادات مذهبی را دلایلی برای پیروی از الگوی غذایی وگان ذکر می کنند.

بسیاری از آنها در دوران کودکی اگر در خانواده های گیاهخواری بزرگ شوند این عادت رژیم را تجربه کرده اند.

نوجوان گیاهخوار: واقعیتی نگران کننده ، خطرناک و رو به رشد

A-person-eating-a-salad.

اتخاذ یک رژیم گیاهخواری می تواند منجر به کاهش مصرف برخی مواد مغذی شود. با این وجود ، با پیروی از یک رژیم غذایی برنامه ریزی شده گیاهی که شامل سبزیجات ، میوه ، غلات سبوس دار ، حبوبات ، آجیل و دانه ها می باشد ، می توانید از کمبودهای آن جلوگیری کنید تا تغذیه کافی دریافت کنید.

همچنین باید در نظر داشته باشید که وقتی صحبت از گیاهخواری است ، دو جمعیت بخصوص حساس هستند و در معرض خطر هستند.

          گروه اول کودکان و نوجوانان هستند که هنوز در حال توسعه هستند و به تمام مواد مغذی مورد نیاز آنها نیاز دارند.

این به ویژه شامل اسیدهای آمینه است.

          گروه دوم ماده ها هستند زیرا به آهن بیشتری احتیاج دارند.

این ماده معدنی البته در حبوبات و مواد غذایی گیاهی موجود است.

با این حال ، فراهمی زیستی قابل دسترس آن از گوشت کوچکتر است.

نکته: سبزیجات و حبوبات حاوی مقدار زیادی آهن هستند ، اما بدن انسان نمی تواند آن را به همان روش جذب آهن با منشاء حیوانات جذب کند

آیا نوجوان وگان بودن مزایای سلامتی دارد؟

در حالی که مزایای این الگوهای رژیم غذایی وجود دارد ، شما نباید از وجود برخی عناصر بحث برانگیز که می تواند برای سلامتی شما مضر باشد نادیده بگیرید.

در این راستا ، داده های اضافی در اینجا آمده است:

      با برنامه ریزی صحیح ، رژیم های غذایی گیاهی اغلب با فواید مختلف سلامتی همراه هستند.
      در حالی که پروتئین حیوانی حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری است ، پروتئین های گیاهی در بعضی از آنها کمبود (محدود کننده) هستند.

به عنوان مثال ، غلات دارای لیزین به عنوان اسید آمینه محدودکننده هستند ، در حالی که حبوبات حاوی محدود کننده متیونین و ترئونین هستند.
      مرحله نوجوانی شایعترین مرحله برای شروع اختلالات خوردن است.

نتیجه

كتابخانه ملي پزشكي آمريكا هنگامي كه از نظر رژيم غذايي وگان يا رژيم هاي گياهي بايد مورد توجه قرار گيرد ، مشخص است. شما باید:

 •      انواع مختلفی از غذاها ، از جمله سبزیجات ، میوه ، غلات ، آجیل ، دانه‌ها ، غلات کامل را میل کنید. اگر رژیم غذایی شما اجازه می دهد ، محصولات لبنی و تخم مرغ را اضافه کنید.
 •    برای به دست آوردن طیف گسترده ای از مواد مغذی ، از غذاهای غنی شده مانند غلات ، نان ، سویا و شیر بادام و آب میوه طبیعی استفاده کنید.
 • از غذاهایی که بیش از حد سرشار از چربی ، قند و سدیم هستند (نمک) پرهیز کنید.
 • حداقل یک منبع پروتئین را در تمام وعده های غذایی خود بگنجانید.
 •  اگر رژیم غذایی فاقد ویتامین ها و مواد معدنی خاصی است ، مکمل ها را مصرف کنید.
 • به خاطر داشته باشید که ویتامین B12 برای جلوگیری از کم خونی لازم است. تخم مرغ و لبنیات سرشار از B12 هستند ، به همین دلیل ممکن است گیاهخواران در تهیه مقدار کافی از آن مشکل داشته باشند.
 • یاد بگیرید که برچسب های تغذیه ای را در بسته های غذایی بخوانید ، زیرا آنها لیست مواد و محتوای مواد غذایی موجود در آن را نشان می دهند.
    
    در آخر ، با یک متخصص تغذیه کار کنید تا اطمینان حاصل کنید که هنگام اتخاذ یک رژیم غذایی محدود ، تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کنید.

منبع: steptohealth

اثرات منفی تنبیه بدنی کودکان
بخوانید
مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا