آیا میدانستید؟سلامتنکته های زیبایی

هشت نکته برای جلوگیری از لکه های آفتاب

هشت نکته برای جلوگیری از لکه های آفتاب . ظاهر لکه های خورشید خطری برای سلامتی ندارد. با این حال ، بسیاری از مردم آن را ناخوشایند می دانند و ترجیح می دهند از آنها اجتناب کنند. بهترین نکات را در اینجا کشف کنید!

هشت نکته برای جلوگیری از لکه های آفتاب

برای جلوگیری از لکه های آفتاب ، مهم است که برخی از نکات اصلی مراقبت را در برنامه روزمره خود قرار دهید. اگرچه لکه های آفتاب بی ضرر هستند و هیچ خطری برای سلامتی ندارند ، اما اکثر مردم ترجیح می دهند از لکه های خورشید جلوگیری کنند زیرا آنها را ناخوشایند می دانند.

برای به حداقل رساندن ظاهر آنها ، می توانید از محصولاتی استفاده کنید که به کاهش تأثیر اشعه ماوراء بنفش روی پوست کمک می کند.

با این وجود ، از بین بردن آنها با روشهای ساده برای محافظت از مناطق در معرض پوست ضروری است.

در این مقاله ، هشت توصیه را با شما به اشتراک می گذاریم.

لکه های خورشیدی چیست؟

لکه های خورشید همچنین به عنوان لکه های کبدی شناخته می شوند ، گرچه هیچ ارتباطی با کبد ندارند. آنها لکه های قهوه ای مسطح هستند که معمولاً در مناطقی از پوست که دائما در معرض آفتاب هستند ، ایجاد می شوند.

تابش اشعه ماوراء بنفش باعث می شود ملانوسیت ها چند برابر شوند و منجر به این وضعیت شود.

اگرچه اندازه و شکل آنها متفاوت است ، اما تمایل دارند در مناطقی مانند صورت ، گردن ، شانه ها و قسمت پشت دست ظاهر شوند.

آنها کاملاً بی ضرر هستند و نیازی به درمان خاص ندارند ، حتی اگر ممکن است سرطانی به نظر برسند. بنابراین ، نیاز به جلوگیری و به حداقل رساندن آنها فقط به دلایل زیبایی شناختی است.

هشت نکته برای جلوگیری از لکه های آفتاب

با توجه به اینکه خورشید چه تاثیری بر پوست ما می گذارد ، تعداد زیادی از درمان ها و محصولات آرایشی وجود دارد تا از به وجود امدن ناشی از اشعه ماوراء بنفش به حداقل برسد. با این حال ، اگر هدف شما پرهیز از لکه های خورشید است ، باید استراتژی های دیگری را پیاده کنید.

خطرات زایمان واژینال بعد از سزارین
بخوانید

1. ضد آفتاب بزنید

هشت نکته برای جلوگیری از لکه های آفتاب

شما باید از ضد آفتاب استفاده کنید تا از بروز لکه های آفتاب جلوگیری کنید.

شما فقط نباید آن را در طول تابستان استفاده کنید ، زیرا پوست شما حتی ممکن است در روزهای ابری از اثرات منفی اشعه خورشید رنج ببرد.

اگر می خواهید از لکه های پوستی اجتناب کرده و خطر ملانوما را کاهش دهید ، ضد آفتاب SPF 50 یا بالاتر استفاده کنید. اگر روز آفتابی است ، هر دو ساعت یکبار دیگر آن را مجدداً استفاده کنید.

2. در بعضی از زمانها از خورشید خودداری کنید

آفتاب زدن برای چند دقیقه می تواند سالم باشد ، زیرا به بدن شما در سنتز ویتامین D کمک می کند. با این وجود بهتر است در گرم ترین ساعات روز (از 10 صبح تا 3 بعد از ظهر) از انجام این کار خودداری کنید زیرا پرتوهای خورشید واقعاً شدید هستندمخصوصا بعد از ظهرها.

اگر نمی توانید در این ساعت ها از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید ، باید از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید و لباس محافظی داشته باشید که محافظ بازوها و پاها باشد. به همین ترتیب ، سعی کنید فعالیتهای خارج از خانه را در مواقع دیگر برنامه ریزی کنید.

3. برای جلوگیری از لکه های آفتاب از یک کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید

علاوه بر استفاده از لباس های محافظ ، ایده آل است که از لوازم جانبی مانند کلاه و عینک آفتابی نیز استفاده کنید. اینها اجازه نمی دهند اشعه ماوراء بنفش مستقیماً روی سر شما تأثیر بگذارد ، بنابراین به کاهش خطر لکه های خورشید در صورت شما کمک می کند.

در حقیقت ، عینک آفتابی با پوشش UV ضروری است ، زیرا باعث محافظت چشم در برابر اشعه و پیری زودرس پوست لطیف در اطراف چشم شما می شود.

چرا خیساندن بادام در آب بهتر از خوردن آنها خام است
بخوانید

حتماً آنها را در یک مکان قابل اعتماد خریداری کنید ، زیرا همه عینک آفتابی با این روکش نیست.

4- از استفاده از محصولات معطر برای جلوگیری از لکه های آفتاب خودداری کنید

هشت نکته برای جلوگیری از لکه های آفتاب

مراقب محصولات آرایشی و داروهایی باشید که می توانند واکنش حساسیت به نور ایجاد کنند.

برای جلوگیری از لکه های آفتاب ، باید استفاده از محصولات معطر خودداری کنید. لوسیون ها و عطرها دارای مؤلفه هایی هستند که اگر آنها را قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب قرار دهید ، می تواند به بروز لکه های آفتاب منجر شود.

این به دلیل واکنش نوری ، که باعث افزایش ملانین و رنگدانه بیش از حد می شود. بنابراین ، اگر قرار است در معرض آفتاب قرار بگیرید ، از استفاده از کالاهایی با این خصوصیات خودداری کنید. در عوض ، از ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید.

5- برای جلوگیری از لکه های آفتاب از آرایش با ضد آفتاب داخلی استفاده کنید

نیاز به محافظت از پوست در برابر خورشید بسیاری از شرکت ها را مجبور به تولید محصولاتی با کرم ضد آفتاب داخلی کرده است. به همین دلیل بسیاری از لوازم آرایشی و آرایشی با کرم ضد آفتاب داخلی در بازار موجود است. در حقیقت ، انواع مختلف ضد آفتاب رنگی مختلف وجود دارد.

این یک روند تبدیل شده است ، زیرا رنگدانه های رنگی دارد که پوست را یکنواخت تر جلوه می دهد و همزمان از آن در برابر آفتاب محافظت می کند. اگر می خواهید از لکه های آفتاب جلوگیری کنید ، سعی کنید این محصولات را امتحان کنید.

6. برای جلوگیری از لکه های خورشید میزان مصرف ویتامین C را افزایش دهید

برای جلوگیری از لکه های آفتاب ، نمی توانید از تغذیه غافل شوید. تغذیه مناسب در سلامت پوست نیز منعکس می شود.

در این مورد خاص ، ما توصیه می کنیم ویتامین C مصرف کنید ، زیرا به عنوان یک آنتی اکسیدان برای محافظت از پوست شما در معرض تابش مداوم آفتاب عمل می کند.

آیا آهسته دویدن در دوران بارداری خطرناک است؟
بخوانید

در حقیقت ، غذاهایی مانند مرکبات و انواع توت ها به بدن شما کمک می کنند تا کلاژن را تولید کرده و سلول ها را احیا کند. می توانید آنها را به تنهایی یا در سالاد ، اسموتی و آب میوه مصرف کنید.

7. از ماسک های آبرسان استفاده کنید

هشت نکته برای جلوگیری از لکه های آفتاب

ماسک ها به ترمیم رطوبت پوست و همچنین آنتی اکسیدان هایی که از لکه های آفتاب جلوگیری می کنند کمک می کنند.

لازم نیست منتظر باشید تا لکه های آفتاب برای رشد پیدا کنید تا از مزایای ماسک های آبرسان بهره مند شوید. اگر می خواهید از این نواقص خودداری کنید ، این ماسک ها را هفته ای یک یا دو بار اعمال کنید.

اگرچه می توانید انواع مختلفی از ماسک های آبرسان را در بازار پیدا کنید ، اما می توانید موارد طبیعی آن را نیز امتحان کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید ماسک آبرسان خود را با ترکیباتی مانند آوکادو رسیده ، عسل و روغن نارگیل درست کنید.

ماسک را روی قسمت هایی که در معرض آفتاب قرار دارند ، به مدت 20 دقیقه روی آن بگذارید و سپس بشویید.

8- برای جلوگیری از لکه های آفتاب ، آب بیشتری بنوشید

به تنهایی ، آب نمی تواند کار زیادی برای جلوگیری از لکه های آفتاب انجام دهد. با این وجود ، شامل قرار دادن در برنامه روزمره می تواند به سلامت پوست شما کمک کند.

نوشیدن دو لیتر (حدود 8 لیوان) آب در روز باعث بازسازی سلول می شود و خطر خشکی ، لکه ها و پیری زودرس را کاهش می دهد.

نتیجه

برای جلوگیری از لکه های خورشید می توانید عادات ساده ای اتخاذ کنید. مهمترین چیز این است که سازگار باشد ، زیرا تابش خورشید در طول سال بر روی پوست تأثیر می گذارد.

منبع: steptohealth

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا