آیا میدانستید؟بارداریخواص میوه ها و گیاهانسلامتمادر و فرزند

چای برگ تمشک: بهترین چای برای خانم ها

چای برگ تمشک: بهترین چای برای خانم ها . تمشک ، متعلق به خانواده گل سرخ است و اغلب توسط گیاه شناسان به آن “گیاه زن” گفته می شود.

این گیاه شامل هشت گونه متفاوت است که برخی از آنها تمشک قرمز ، تمشک سیاه ، تمشک شراب ، تمشک آبی هستند.

هر برگ تمشک و میوه های سرشار از اسید سیتریک ، اسید مالیک ، تارتاریک اسید ، سیترات ، مالات و تارتار آهن ، پتاسیم ، کلسیم ، کلرید پتاسیم ، سولفات و فسفات ، پکتین ، عطر (آلکالوئیدی که بافت ها را تن می کند) ، ویتامین های A ، B ، C ، E و فروکتوز.

چای برگ تمشک: بهترین چای برای خانم ها

تمشک در همه مناطق معتدل دنیا رشد می کند و حاوی مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان پلی فنول مانند رنگدانه های آنتوسیانین است که گفته می شود در برابر التهاب ، درد ، سرطان ، بیماری های قلبی و عروقی ، دیابت ، آلرژی ، کاهش شناختی وابسته به سن و انحطاط بینایی محافظت می کند. .

چای برگ تمشک یکی از خوش طعم ترین مزه های چای های گیاهی است. طعم آن همانند چای سیاه است ، فقط حاوی کافئین نیست.

گفته می شود تمشک هنگام جستجوی انواع توت ها در کوه ایدا کشف شده است. آنها بومی آسیای صغیر و آمریکای شمالی هستند که نخستین سوابق واقعی اهلی شدن در اثر نوشته های پالادیوس ، یک کشاورز رومی وجود دارد.

در زمان قرون وسطا دارای کاربردهای زیادی بود ، از جمله آب میوه هایی که در نقاشی ها و دست نوشته های روشن استفاده می شدند.

گفته می شود پادشاه ادوارد اول (1272-1307) اولین کسی است که خواستار کشت گسترده تمشک ، محبوبیت آن به سرعت در سراسر اروپا گسترش یافت.

چای برگ تمشک به زنان ملل چروکی ، ایروکو و موهاوک در آمریکای شمالی داده شد و تأیید مجوز معتبر گیاهی انگلیس را بدست آورد.
تمشک حاوی مقادیر قابل توجهی فلاونوئیدها ، تانن ها و اسید الاژیک است.

مطالعات در مورد چای تمشک

1. ORAC  (ظرفیت جذب اکسیژن) بالا

یک مطالعه که نشان داد برگ تمشک از ارزش ORAC بالاتر (ظرفیت جذب اکسیژن) برخوردار است. این مطالعه با مقایسه میوه ها و برگهای ارقام مختلف توت فرنگی ، تمشک قرمز ، تمشک سیاه ، ظرفیت آنتی اکسیدانی آنها را مشاهده کرد.

نتایج نشان داد که در انواع توت تازه ، مقادیر ORAC از (16.0 2 1/352 میکرومول از TE / گرم ماده خشک) ، در حالی که در برگها ، مقادیر ORAC از 69.7-182.2 میکرومول از TE / g برگهای تازه (7/205 28 728.8 میکرومول) مقدار TE / g ماده خشک).

2. بارداری

یافته های یک مطالعه دیگر نشان می دهد که گیاه برگ تمشک را می توان در زنان در دوران بارداری مصرف کرد تا زایمان کوتاه شود و هیچ عوارض جانبی مشخصی برای خانمها یا نوزادان آنها نداشته باشد.

این یافته ها همچنین حاکی از آن است که مصرف محصولات برگ تمشک احتمال بروز حاملگی قبل و بعد را کاهش می دهد.

یک یافته غیرمنتظره در این مطالعه نشان داد که زنانی که برگ تمشک مصرف می کنند ، کمتر احتمال دارد پارگی مصنوعی از غشاهای خود دریافت کنند ، یا به سزارین ، فورسپس یا تولد خلاء نسبت به زنان گروه کنترل احتیاج دارند.

10 مزیت مهم سلامتی دانه ریحان (تخم شربتی)
بخوانید

یک مطالعه دوم نشان داد که برگ تمشک ، به صورت قرص مصرف می شود ، هیچ عارضه جانبی برای مادر یا نوزاد ایجاد نمی کند.اما برخلاف تصور رایج ، اولین مرحله زایمان را کوتاه نمی کند.

تنها یافته های کلینیکی قابل توجه این بوده است که باعث کوتاه شدن مرحله دوم زایمان (میانگین اختلاف = 9.59 دقیقه) و میزان پایین تر از زایمان های فورسپس بین گروه درمانی و گروه کنترل (3/19٪ در مقابل 30.4٪) بود.

در غیر این صورت ، بین مصرف قرص و پیامدهای تولد رابطه معنی داری مشاهده نشد.

3. فعالیت آرامش بخش

به گفته محققانی که در سال 2002 تحقیقاتی را در ژورنال “فارماکولوژی و داروسازی” منتشر کردند ، مردم قرن ها از چای برگ تمشک برای درمان زخم ها ، اسهال و درد کولیک استفاده کرده اند.

محققان برای آزمایش اعتبار این روشهای درمانی مردمی ، فعالیت آرامش بخش برگ تمشک خشک تهیه شده با انواع حلال ها را مشاهده کردند.

آنها دریافتند که حداقل دو مؤلفه عصاره برگ تمشک فعالیت آرامش بخش در یک شرایط آزمایشگاهی دستگاه گوارش را نشان می دهد ، بنابراین ممکن است برای برخی از این بیماری ها مفید باشد.

چای تمشک را چطور تهیه کنیم؟

بسیاری از چای های گیاهی شامل تمشک برای تثبیت سایر ترکیبات هستند. برای حداکثر قدرت ، می توانید برگ های تمشک وحشی یا کنده ای را در بهار یا اواسط تابستان برداشت کنید.

آنها را به صورت تازه چیده شده استفاده کنید ، اما آنها را برای نگه داشتن دور از نور خشک کنید.

چای تمشک به وفور در پتاسیم (441 ppm) ، کلسیم (121 ppm) و منیزیم (93 ppm) وجود دارد ، همچنین سرشار از کلیه مواد معدنی ردیابی مهم مانند منگنز (ppm .52) ، روی (35 ppm) ، آهن ( 0.04 ppm) و کروم (0.02 ppm).

~ درست کردن چای

 • قوری خود را با آب داغ بشویید ،
 • 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب جوش را بیش از 1 یا 2 قاشق غذاخوری (3-5 گرم) برگ خشک شده بریزید.
 • قوری را ببندید و بگذارید 10 دقیقه بماند ،تا مزه شیرین بدهد.
 • چای برگ تمشک بسیار گرم یا سرد است. اگر قصد دارید آن را یک شبه نگه دارید بهتر است در یخچال نگهداری شود. شما می توانید در دوران بارداری ، حداکثر 2 تا 3 فنجان روزانه بنوشید.

مزایای چای تمشک

1. بارداری و تولد کودک

نوشیدن چای تمشک در طول دوران بارداری باعث تقویت بافتها می شود و به انقباضات و بررسی خونریزی در هنگام زایمان کمک می کند.

یک نوشیدنی کاملاً بی خطر (برخلاف چای سیاه یا قهوه که حاوی کافئین است) چای تمشک نیز شیر را غنی می کند و به جلوگیری از سقط جنین کمک می کند.

~ اقدامات احتیاطی / چه کسی نباید مصرف کند

 • شما به دلایل پزشکی قرار است سزارین برنامه ریزی کنید.
 • قبلاً سزارین داشتید.
 • قبلاً زایمان زودرس داشته اید.
 • شما در نیمه دوم بارداری خونریزی واژن دارید.
 • سابقه خانوادگی یا شخصی از سرطان پستان یا تخمدان ، آندومتریوز یا فیبروم را در اختیار داشته باشید.
 • در انتظار یک کودک هستید.
 • هرگونه عوارض یا مشکلات سلامتی در بارداری خود از جمله فشار خون بالا دارید.
 • انتظار دوقلوها را دارند.
10 فواید سلامتی تمبر هندی (Tamarind)
بخوانید

2. مزایای پرستاری

 • گزارش شده است که “شیر غنی را بخورید” ، به احتمال زیاد به دلیل محتوای معدنی آن.
 • کمک می کند تا هورمون های پس از زایمان را به تعادل برساند تا از تغییر شدید هورمون ها جلوگیری کند و باعث شود
 • بسیاری از خانم ها افسردگی پس از زایمان را تجربه کنند.
 • پس از تولد نوزاد ، شیر مادر را افزایش می دهد.

3. تقویت رحمی

تمشک قرمز هزاران سال توسط بومیان آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد ، تمشک قرمز به عنوان یک تونیک رحم برای تقویت رحم در دوران بارداری و تقویت انقباضات مفید است.

چای باعث انقباض نمی شود ، فقط به تمرکز آنها کمک می کند و باعث می شود آنها موثرتر شوند.

4- خواص ضد التهابی

تمشک قرمز به دلیل وجود آنتوسیانین ها ، ماده شیمیایی که رنگ قرمز آنها را به شما می دهد ، به کاهش التهاب و تسکین درد همراه با نقرس ، آرتروز و سایر شرایط التهابی مفصل کمک می کند.

نوشیدن چای ساخته شده از تمشک یا برگ تمشک قرمز روزانه سه بار ممکن است در میزان داروهای ضد التهابی مورد نیاز برای کاهش درد در این شرایط تفاوت ایجاد کند.

5- سرطان خون

در صورت ابتلا به لوسوره (ترشحات مخاطی دستگاه تناسلی) ، برگ توت تمشک با بجوش آوردن 1 قاشق غذاخوری برگ در یک گلدان آب به مدت 10 دقیقه ساخته می شود ، پوشانده شده ، سرد می شود ، صاف می شود و در دمای اتاق استفاده می شود.

6. قاعدگی / یائسگی

 • چای تمشک می تواند به قاعدگی دردناک و جریان خون کمک کند.
 • کمک به سم زدایی از هورمون های اضافی است که در موارد تغییر هورمونی مانند یائسگی یا نیمه دوم چرخه قاعدگی بسیار مفید است (دو هفته قبل از شروع دوره شما ، یعنی زمانی که بیشتر زنان دچار PMS هستند).
 • از برگ تمشک به عنوان چای های گیاهی تازه یا خشک برای تنظیم چرخه قاعدگی و کاهش جریان شدید قاعدگی استفاده می شود.
 • در زمان یائسگی ، کلیه ها به تدریج متوقف می شوند که تخمدان ها از بین می روند. بسیاری از علائم یائسگی ناشی از تخلیه کلیه است. گیاهی که برای کمک به شما مناسب است برگ تمشک است.

7. مزایا برای مردان

 • از نظر گیاهی ، این یک “تونیک باروری” برای مردان است.
 • توانایی آن برای سم زدایی هورمونهای اضافی برای آقایان نیز مفید است زیرا بطور روزانه با استروژن های مصنوعی از گوشت و شیر تجاری ، پلاستیک ، مواد افزودنی غذایی و دودهای شیمیایی بمباران می شوند. این استروژن های اضافی ، همراه با استرس بیش از حد حل نشده در طول زندگی ، مقصر اصلی پدیده موسوم به “andropause” یا یائسگی مردان هستند که با افت شدید سطح تستوسترون مشخص می شود.
 • در بحران اواسط زندگی با آدرنال های خسته توصیه می شود که چای را نیز بنوشید.
6 داروی خانگی برای از بین بردن سنگ لوزه
بخوانید

8- باروری و افسردگی

چای تمشک قرمز با شبدر قرمز (یک یا چند فنجان روزانه به مدت چند ماه) باعث افزایش باروری در آقایان و خانم ها می شود ، از افسردگی و فشار خون بعد از زایمان جلوگیری می کند و باعث افزایش تولید شیر مادر می شود.

9. مزایای قلب و گردش خون

به گزارش شبکه بهداشت و درمان ، براساس ویتامین C و اسید گالیک و همچنین سایر گیاهان دارویی ، اثرات تمشک و چای تمشک قرمز برای محافظت از قلب و سیستم های گردش خون و کاهش سرعت پیشرفت بیماری های وابسته به سن نشان داده شده است. .

10- خاصیت آنتی اکسیدانی

خواص آنتی اکسیدانی موجود در تمشک قرمز به محافظت از غشاهای سلولی در برابر آسیب هاکمک می کند. اسید الاگیک تنها آنتی اکسیدان موجود در تمشک نیست.

این میوه های ریز همچنین حاوی کوئرسیتین و آنتروسیانین ها هستند که به توانایی آنها در محافظت از باکتری ها و قارچ ها در سیستم کمک می کند و به کاهش شیوع عفونت های مخمر واژینال و بیماری روده تحریک پذیر کمک می کند.

نوشیدن چای تمشک قرمز در تسکین و پاکسازی مخاط از بافت های بدن ، شرایط آب مروارید و سموم بدن مفید است.

11. بهداشت دهان و دندان

 • چای تمشک را می توان به عنوان غرغره ، دهانشویه استفاده کرد.
 • چای همچنین می تواند برای درمان لثه خونریزی استفاده شود.
 • شنا با تنتور یا تزریق برگ تمشک برای لثه ها بسیار عالی است و می تواند به کاهش علائم لثه یا بیماری لثه و سایر التهاب های دهان کمک کند.

12. فواید پوستی

موادهای موجود در برگ تمشک به آن خاصیت می بخشند و باعث می شود که از نظر داخلی و خارجی آرامش بخش باشد.
یک چای برگ تمشک یا رنگ تمشک باعث آفتاب سوختگی ، اگزما و بثورات می شود که در خارج استفاده می شود.

نتیجه

چای تمشک نمی تواند نوعی میوه جادویی یا چای باشد. با این حال ، برگ تمشک می توانند علاوه بر رژیم غذایی مناسب و گیاهی مناسب از گیاهان ، نوشیدنی خوبی داشته باشند.

دوزهای ایمن برای کودکان زیر 6 سال و برای مبتلایان به بیماری کبد یا کلیه تعیین نشده است و از این رو برای آنها توصیه نمی شود.

نکته دیگری که باید بخاطر بسپارید این است که یک لیبل چای تمشک که دارای مواد طبیعی است به این معنی نیست که طعم تمشک از تمشک به دست می آید.

مطابق گزارش “مجله بین المللی سم شناسی” در سال 2007 كه برای ده ها سال برای طعم دادن به مواد غذایی استفاده می شود. معمولاً به بستنی وانیلی و محصولات دارای طعم تمشک مانند چای تمشک اضافه می شود.

منبع: curejoy

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا