سلامتمادر و فرزند

یوگا در بارداری: چرا باید آن را امتحان کنید و چگونه شروع کنید

یوگا در بارداری: چرا باید آن را امتحان کنید و چگونه شروع کنید .یوگا برای مادران باردار فواید سلامتی کافی دارد تا بتواند آن را به عنوان یک کار روز مره امتحان کند.به درد ناحیه کمر ، درد سیاتیک ،تقویت عضلات شکم ، باز شدن باسن و تقویت عضلات کف لگن شما کمک کندتا به آارمش برسید.

یوگا در بارداری: چرا باید آن را امتحان کنید و چگونه شروع کنید

INSTAGRAM

تناسب اندام در دوران بارداری مهم است. این که آیا شما از سلامتی خوبی برخوردار هستید و یا در دوران بارداری سختی مقابله می کنید ، انجام یک ورزش کوچک می تواند به شما کمک کند.

در حالی که غالباً با ورزش شدید تری توصیه می شود ، ساختمان کششی و انعطاف پذیری که با یوگا به دست می آورید ، و همچنین تنفس مراقبتی متمرکز ، فقط می تواند چیزی باشد که پزشک دستور داده است!

بنابراین وقتی باردار هستید ، تمرینات یوگا چه فایده ای دارد؟ و بدن شما در حال حاضر به چه چیزهایی نیاز دارد؟

یوگا شما را متناسب نگه می دارد ، مسائل بهداشتی مرتبط با بارداری را کاهش می دهد و اضطراب را کاهش می دهد

یوگا در حقیقت هنگام صحبت از مشکلات خاص سلامتی و مسائل روانشناختی مرتبط با بارداری ، تمرینات معمول قبل از تولد را برطرف می کند.

این همچنین می تواند ناراحتی و دردهای ناشی از بارداری را کاهش دهد. این همچنین می تواند خطر زایمان زودرس ، عقب ماندگی رشد داخل رحمی و فشار خون ناشی از بارداری را کاهش دهد.

داشتن نوزاد در شکم می تواند باعث اضطراب و افسردگی شود. اگر از مدیریت شرایط جدید خود بیدار شده اید ، خبرهای خوبی در اینجا آمده است.

یوگا می تواند اضطراب و افسردگی را که زنان باردار تجربه می کنند به طور قابل توجهی کاهش دهد. فقط آن را به عنوان جایگزینی برای درمان افسردگی یا اختلال اضطراب ، که ممکن است به درمان یا دارو نیاز داشته باشد ، درمان نکنید.

در اینجا یک لیست آماده از نکات یوگا وجود دارد که اکثر خانمها هنگام بارداری می توانند به راحتی انجام دهند. در حالی که همه آنها باید برای انجام شما بی خطر باشند ، همیشه ایده خوبی است که ابتدا با پزشک یا مربی یوگا خود را مشورت کنید.

گربه / گاو برای تسکین ستون فقرات و کاهش درد در کمر می تواند

حرکت گربه-گاو در یوگا

INSTAGRAM

حرکت گربه – گاو دنباله ای از دو موضع جداگانه یوگا است: گربه( ماراریاسانا) و گاو ( بیتیلاسانا) . هنگام انجام کشش گاو ، حتماً استنشاق کنید و احساس می کنید شکم بزرگتر میشود. هنگام وارد شدن به حرکت گربه با قوس عقب ، قسمت شکم را بازدم و منقبض کنید.

تفاوت بین فلسفه های ارسطو و افلاطون
بخوانید

حرکت گربه – گاو یک پادزهر عالی برای درد کمر معمولی است که در دوران بارداری تجربه می شود. هر دو حالت اندامهای داخلی شکم و همچنین ستون فقرات را به آرامی ماساژ می دهند.

هنگام انجام این گونه ها ، می توانید ستون فقرات را کشیده و با اجازه دادن شکم ، تنش را تسکین دهید. بنابراین به حرکت کودک در موقعیت مناسب برای تولد کمک می کند. علاوه بر این ، در هنگام زایمان واقعی ، اگر شما دچار کمردرد شدید شدید ، این نکات می تواند کمک کند.

افزایش زاویه جانبی برای سیاتیک و کمردرد ایجاد می شود

utthita parsvakonasana

INSTAGRAM

اگر شغل شما بی تحرک باشد ، utthita parsvakonasana می تواند به ویژه در هنگام بارداری مفید باشد. به دلیل نحوه عمل این حرکت ، تمام قسمت بدن را درست از نوک انگشتان به سمت پای دراز کشیده می کنید.

این حرکت به باز شدن باسن شما کمک می کند. همچنین هرگونه یبوست را که تجربه کرده اید کاهش می دهد و باعث کاهش درد کمر می شود. اگر به اندازه کافی تاسف آور بوده اید که درد سیاتیک را می شناسید ، این یک حرکتی است که می تواند کمک کند. همچنین گزارش شده است که کندی ناشی از بارداری را کاهش می دهد.

مثلث برای آرامش و آسایش استرس و اضطراب در بارداری مطرح می شود

حرکت مثلث در یوگا

INSTAGRAM

utthita trikonasana یا یک مثلث ، یک حالت ایستاده کلاسیک است که می تواند به غیر از اینکه باعث کاهش اضطراب میشود به شما کمک کند تا تعادل داشته باشید.

مثلث از پاهایتان استفاده می کند ، باسن را انرژی می دهد ، شانه ها را باز می کند و همچنین طرف بدن را دراز می کند. اگر با اندازه جدید ، شل شدن مفاصل و سایر تغییرات بدنی کمی احساس خستگی زیاد دارید ، این واقعاً می تواند به شما در یافتن دوباره انرژی در پاهای خود کمک کند.

و همانطور که یک مطالعه نشان می دهد ، این تمرینات یوگا که شامل این حالت هستند ، استرس و کاهش اضطراب را با تکنیک های سنتی ریلکسیشن مانند آرامش پیشرونده عضلات (PMR) قابل مقایسه می کند.همچنین می تواند کمردرد ناخواسته ای را که در سه ماهه دوم بارداری شما شروع می شود ، کاهش دهد.

بارداری چگونه بر ضربان قلب شما تأثیر می گذارد؟
بخوانید

تعادل برای عضلات قوی شکم

dandayamna bharmanasana از قدرت اصلی برای حفظ تعادل و حفظ موقعیت استفاده می کند. شما اساساً ، با یک پا در پشت خود به موازات زمین دراز می کنید در حالی که بازوی دست دیگر به جلو کشیده می شود.

از آنجا که ماهیچه های شکمی خود را کار می کنید ، به آنها کمک می کنید تا زایمان خوبی داشته باشند. علاوه بر این ، اگر عضلات قدرتمندی دارید که خنجر نمی زند ، پس از تولد ، دوباره شکم قبل از تولد خود را بازیابی میکنید. اگر درد در رباط وجود دارد ، تعادل می تواند به آن کمک کند.

زاویه محدود برای باز کردن باسن و سهولت زایمان ایجاد می کند

حرکت baddha konasana یا زاویه بسته محدود، به باز شدن باسن کمک می کند. برای این حالت ، شما با کف پا که به هم فشار داده شده است روی زمین می نشینید و به طرفین زانو می زنید. کمر و بند شما باید بلند شود. به وضعیت خود توجه داشته باشید و نفس عمیق بکشید تا بهترین استفاده را داشته باشید.

حرکت baddha konasana اغلب به عنوان یک تمرین عملی در دوران بارداری به منظور سهولت زایمان پیشنهاد می شود ، زیرا به کشش عضلات ران شما کمک می کند ، باسن را باز می کند و عضلات شکمی را تحریک می کند. شما آرامش می یابید و به یک حالت عمیقاً استراحت می رسید. همچنین می تواند به روحیه شما کمک کند.

حرکت جسد در دو سه ماهه اول برای استراحت

جرکت جسد در یوگا

INSTAGRAM

حرکت جسد یا ساواسانا تا همین اواخر یکی از حرکت هایی بود که توسط یک زن باردار دوری می شد. دلیل این است که مدت طولانی شما را به پشت خود می کشد – موقعیتی برای کودک مناسب نیست زیرا می تواند روی رگ خونی مهمی که اکسیژن را به قلب شما می آورد فشار می آورد.

یک مطالعه درباره زنان باردار نشان داد که حرکت جسد مطرح شده ، به همراه 25 مورد دیگر ، توسط زنان تحمل خوبی داشت. آنها هیچ تغییری در ضربان قلب جنین ایجاد نکرده و یا باعث ایجاد تغییرات حاد فیزیولوژیکی مادرزادی نامطلوب شده اند.

Savasana یک ترمیم کننده است که به غیر از بدن بلکه برای ذهن نیز فوق العاده هست. این می تواند شما را در روحیه بهتری قرار دهد و واقعاً شما را آرام کند ، به شما آرامش عمیق می دهد که می تواند بسیار گریزان باشد. در حقیقت ، حتی برخی از پزشکان به عنوان بخشی از کارهای روزانه یوگا ،برای زنان باردار پیشنهاد می شوند.

چهار مزیت ماساژ قبل از تولد
بخوانید

حرکت الهه : برای تقویت لگن شما

اگر از Kegels و شگفتی هایی که آنها می توانند برای لگن شما کار کنند شنیده اید ، به حرکت الهه فکر کنید و از آن استفاده کنید. این قفل پر از انرژی است که در کف لگن شما انجام می شود ، این حرکت که در آن قسمت پایینی بدن در حالت ایستاده و چمباتمه ای قرار دارد و دارای بازوهایی است که به قد شانه بلند شده است.

utkata konasana می تواند به تقویت عضلات کف لگن کمک کند ، که به نوبه خود می تواند در کنار گذاشتن عوارض ناخوشایند بارداری مانند بی اختیاری ادرار یا مدفوع ناشی از فشار اضافه وزن که وزن کودک روی این عضلات وارد می کند ، کمک کند.

نکات ایمنی برای انجام یوگا در دوران بارداری

یوگا ممکن است یک انتخاب هوشمندانه برای شما باشد اما با خیال راحت و صحیح آن را تمرین کنید تا خود را بیش از حد سفت نکنید و خطر آسیب رساندن به کودک خود را ندارید.

  • همیشه پوزه های یوگا را از یک پزشک متخصص یاد بگیرید. یک راه آسان برای انجام این کار ثبت نام در کلاس یوگا بارداری است – حتی ممکن است شما دوستان جدیدی پیدا کنید!
  • به بدن خود گوش دهید. اگر یک نمایش یا کشش خاص خیلی چالش برانگیز است ، متوقف شوید. هر چیزی را که باعث ناراحتی شما می شود ، امتحان نکنید.
  • خود را تحت فشار قرار ندهید که بیشتر از آنکه راحت باشد ، حالت مثبت را به خود اختصاص دهد. شما نبایدهمه حرکت هارا امتحان کنید و کشش بیش از حد انجام دهید.در یوگا نباید صدمه ببیند.
  • از برخی از نکات یوگا باید پرهیز شود زیرا پزشکان هنوز در مورد اینکه آیا این حرکات ایده خوبی دارند یا خیر ، گفت: اینها شامل نكاتی است كه شما را برای پرش و جابجایی بسیار سریع ، پیچاندن یا فشرده كردن بدن خود (مانند قایق ) یا وارونه كردن خود (مانند شانه) قرار می دهد.

به INSTAGRAM ما بپیوندید.

منبع: curejoy

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا