آیا میدانستید؟خواص میوه ها و گیاهاندانه هاسلامت

5 مرحله آسان برای رشد و برداشت خیار در خانه

5 مرحله آسان برای رشد و برداشت خیار در خانه . رشد سبزیجات در منزل گزینه مقرون به صرفه و بی خطرتر در مقایسه با انواع خیار ها در فروشگاها است.

خیار یکی از آن دسته سبزیجات است که می توانید در بالکن یا باغچه خود پرورش دهید . به عنوان یک سبزی تابستانی ، به نور خورشید زیادی احتیاج دارد. به محض یافتن یک نقطه آفتابی خوب ، حدود 60 روز به مراقبت مناسب احتیاج دارید و خیارهای شما آماده برداشت خواهند بود.

5 مرحله آسان برای رشد و برداشت خیار در خانه

اگر دوست دارید بانکهای اکسیژن خود را در آپارتمان یا ویلا خود داشته باشید ، یک باغ سبزیجات درست کنید.داشتن باغ سبزیجات شخصی شما نه تنها می تواند قدردانی تازهای از مادر طبیعت داشته باشد بلکه همچنین کنترل بیشتری بر آنچه می خورید به شما می دهد.

سبزیجات موجود در فروشگاه ها معمولاً دارای کود و سموم دفع آفات هستند که در طولانی مدت می تواند برای سلامتی شما مضر باشد.یک باغ سبزیجات نه تنها یک تصمیم مقرون به صرفه بلکه یک سرمایه گذاری است که می تواند در درازمدت برای شما و خانواده تان سالم باشد.

بسیاری از گیاهان ، سبزیجات دارای برگ و سبزیجات مانند خیار ، گوجه فرنگی ، سیب زمینی و فلفل برای کشت در خانه بسیار مناسب هستند.

10 تمرین برای کمک به فرزندتان بیاموزد که راه برود
بخوانید

در اینجا چگونه می توانید خیار سبز و آبدار را در خانه پرورش دهید.

1. نقطه مناسبی را انتخاب کنید

5 مرحله آسان برای رشد و برداشت خیار در خانه

خیار عاشق خورشید است. توصیه می شود بذرها را در ماه های تابستان بکارید. نقطه ای پیدا کنید که روزانه حداقل 6 تا 8 ساعت از نور خورشید به دست می آورد. اگر از یک ظرف استفاده می کنید ، برای هر گلدان پهن و با قطر 18 تا 24 اینچ استفاده کنید.

گلدان های بزرگتر برای رشد شاداب خیار مناسب هستند زیرا تمایل زیادی به گسترش زیادی دارند.

2. خاک را آماده کنید

5 مرحله آسان برای رشد و برداشت خیار در خانه

خاک مورد استفاده باید مخصوص میوه های سبزیجات باشد. خاک باغ دارای علفهای هرز ناخواسته و باکتریهایی است که می توانند مانع رشد خیار شما شوند.حتما کودهای ارگانیک را در خاک مورد استفاده خود مخلوط کنید.

این کار اطمینان حاصل می کند که گیاه شما ترکیبی متعادل از مواد معدنی مانند نیتروژن ، پتاسیم و فسفر را به دست می آورد.

3. بذرها را به درستی بکارید

5 مرحله آسان برای رشد و برداشت خیار در خانه

حالا که ظرف و خاک آماده است ، بذرها را با عمق یک اینچ در خاک بذرید.

هر دانه را باید در حدود 6 اینچ از یکدیگر قرار دهید تا فضای کافی برای ریشه ها فراهم شود. دانه ها را با خاک بپوشانید و آنها را به اندازه کافی آب کنید تا مرطوب شود.

5 مزایای اثبات شده زردچوبه برای پوست شما
بخوانید

4. آب و گیاهان را حفظ کنید

5 مرحله آسان برای رشد و برداشت خیار در خانه

اگر محصول خوبی می خواهید از آب دادن گیاهان خیار خود غافل نشوید. همچنین توصیه می شود هر 10 روز یکبار کودهای لازم را به خاک اضافه کنید.با رشد گیاهان ، می توانید میهمانان ناخوانده مانند سوسک خیار ، کپک و میل باکتریایی که به آنها حمله می کنند را مشاهده کنید.این آفات را می توان با استفاده از جوش شیرین یا اسپری روغن نییم تحت کنترل آورد.

نور زیاد خورشید می تواند از تشکیل کپک جلوگیری کند. به منظور جلوگیری از گسترش ، برگها یا گلهای تحت تأثیر پژمردگی را هرس کنید. در مورد سوسکها ، صبحهای زود آنها را از گیاهان جدا کنید.

5. برداشت و ذخیره خیار

5 مرحله آسان برای رشد و برداشت خیار در خانه

یک فصل طولانی به طول 50 تا 70 روز برای گیاه خیار شما نیاز دارد تا برای برداشت آماده باشد. چیدن میوه ها در زمان مناسب ، از داشتن عملکرد واضح و خوشمزه اطمینان حاصل می کند. بهتر است برداشت حدود 10 روز پس از شکوفا شدن گل ها باشد.

اگر خیارها شروع به زرد شدن کنند ، این بدان معنی است که آنها از قسمت اصلی خود عبور کرده و به احتمال زیاد طعم تلخی دارند.همیشه آنها را در بالای ساقه برش دهید تا شکل گیری جوانه جدید رشد را ترویج کند. آنها را بعد از چیدن بیش از 3 روز در کیسه های شل و سوراخ دار ذخیره کنید.

زنجبیل برای سلامت دهان و دندان
بخوانید

سبزیجات خانگی بسیار مطمئن تر و ارزان تر از انواع فروشگاه های مواد غذایی هستند. ادامه دهید و سعی کنید این سبزیجات تازه تابستانی را در فضای زندگی خود پرورش دهید.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا