ادویه جاتخواص میوه ها و گیاهانسلامت

5 مزایای اثبات شده زردچوبه و فلفل سیاه با هم

5 مزایای اثبات شده زردچوبه و فلفل سیاه با هم. زردچوبه ضد عفونی کننده ، ضد التهابی ، ضد قارچ و ضد باکتری است اما دسترسی زیاد به فرآورده های ضد انعطاف پذیر کورکومین موجود در آن باعث می شود که یک عنصر ضعیف باشد.

با این حال ، همراه با فلفل سیاه که مجموعه ای از مزایای خود را ارائه می دهد ، زردچوبه کار جادویی می تواند بکند. در کنار هم ، ترکیبات فلفل و زردچوبه باعث تسکین درد ، سرکوب التهاب ، کمک به کاهش وزن و جلوگیری از سرطان می شود.

5 مزایای اثبات شده زردچوبه و فلفل سیاه با هم

زردچوبه و فلفل اجزای جادویی هستند

زردچوبه ، که به طور گسترده در غذاهای آسیایی مورد استفاده قرار می گیرد ، به دلیل فواید سلامتی آن شناخته شده است. کورکومین ، ترکیبی است که رنگی شبیه پرتقال و زرد رنگ را به زردچوبه منتقل می کند ، که می تواند بیشترین اعتبار را برای این امر داشته باشد.

این ماده دارای اثرات آنتی اکسیدانی ، ضد التهابی ، ضد عفونی کننده ، ضد قارچ و ضد باکتریایی است.

اما اگر این ویژگی را نتوانیم از بدن ما به خوبی استفاده کنیم ، از این ویژگیها برای ما فایده ای ندارد. متأسفانه ، این موارد در مورد زردچوبه نیز وجود دارد. کورکومین فراهمی زیستی ضعیفی دارد. چرا؟

زیرا به سرعت در دیواره های کبد و روده متابولیزه می شود و تنها بخش کمی از آن وارد جریان خون می شود. اینجاست که فلفل سیاه وارد آن می شود.

فلفل سیاه ، مجموعه ای از مزایای سلامتی زیادی دارد. اینها شامل تقویت هضم ، تنظیم سیگنالهای عصبی ، مبارزه با سرطان ، تقویت متابولیسم و کنترل چاقی است.

مطالعات همچنین حاکی از آن است که فلفل سیاه همانند زردچوبه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی ، ضد التهابی و ضد میکروبی است. پیپرین مهمترین ماده فعال زیستی موجود در فلفل سیاه و سفید است و همین چیزی است که آن را به یک ادویه فوق العاده سالم تبدیل می کند.

چرا نوشیدن آب زیاد در دوران بارداری جای نگرانی نیست
بخوانید

فلفل سیاه به بدن ما اجازه می دهد از زردچوبه استفاده کند

تأثیر فلفل بر فراهمی زیستی قابل استفاده از کورکومین زردچوبه در موش صحرایی و داوطلبان سالم انسان بررسی شد.

این مطالعه نتیجه گرفت که پیپرین باعث افزایش غلظت سرم ، میزان جذب و فراهمی زیستی قابل توجهی از کورکومین در موش و موش می شود. و بهترین قسمت اینکه هیچ عارضه جانبی در مصرف زردچوبه با فلفل سیاه مشاهده نشده است.

ادویه های طعم دهنده معمولاً به خوبی متعادل می شوند

نسبت موثر زردچوبه و فلفل سیاه چیست؟ در یک مطالعه ، در انسان پس از دوز 2 گرم کورکومین با تنها 20 میلی گرم پیپرین تولید 2000 درصدی حیرت انگیز در فراهمی زیستی مشاهده شد.

با این حال ، به گفته کارشناسان ، هنگامی که انواع ادویه جات مورد نیاز ما به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم مبتنی بر گیاه مصرف می شود ، ممکن است مقادیر زیادی مورد استفاده در مطالعات آزمایشگاهی مورد نیاز نباشد.

چنین رژیم هایی با تهیه روزانه هزاران ماده شیمیایی فیتوشیمیایی در جلوگیری از فواید سلامتی زردچوبه و فلفل سیاه کاملاً مؤثر هستند که از بسیاری از بیماری ها مانند سرطان جلوگیری می کنند.

ترکیباتی را با سایر ترکیبات طبیعی کشف کنید

ترکیب فلفل سیاه و زردچوبه اغلب با ترکیبات دیگر مخلوط می شود ، گاهی اوقات برای اینکه آن را خوش طعم تر و برای اثربخشی بیشتر جلوه دهد.

زردچوبه و فلفل سیاه اغلب با روغن زیتون ، روغن نارگیل ، عسل و زنجبیل ترکیب می شوند. همچنین می توانید چای فلفل و زردچوبه را مصرف کنید یا خلاقیت داشته باشید و به روش خود استفاده کنید.

مزایای سلامتی ترکیب فلفل زردچوبه و سیاه

فلفل زردچوبه و فلفل سیاه را به وعده های غذایی معمولی خود اضافه کنید تا از مزایای زیر استفاده کنید:

6 دلیل زردچوبه برای کاهش وزن
بخوانید

1. درد را تسکین می دهد

به دلیل خاصیت ضد التهابی ، زردچوبه مدتهاست که در آسیا برای بهبودی بدن ، مقابله با عفونت ها و تسکین درد مورد استفاده قرار می گیرد.

فلفل سیاه را به مخلوط اضافه کنید و برای تسکین دردهای خود از آن استفاده می کنید. پیپرین موجود در فلفل سیاه گیرنده های سلولی (TRPV1) را فعال می کند که یک واکنش ضد درد در بدن ایجاد می کند. این امر موجب تسکین قابل توجهی می شود حتی درد ناشی از اعصاب ، که به طور کلی مزمن و غیرقابل درمان است.

2. مقابله با چاقی

فلفل سیاه و زردچوبه می تواند متحد جدید کاهش وزن شما باشد. بسیاری از علاقه مندان به تناسب اندام صبح ها برای خلاص شدن از چربی اضافی و فعال کردن متابولیسم ، با ترکیبی از زردچوبه با فلفل سیاه و زنجبیل در آب گرم از آن استفاده میکنند. اگر به نظر نمی رسد بیش از حد اشتها آور باشد ، آب لیمو را به آن اضافه کنید.

طبق یک مطالعه ، کورکومین به طور مستقیم با سلولهای چربی ، سلولهای لوزالمعده ، سلولهای کبدی ، سلولهای سیستم ایمنی بدن به نام ماکروفاژها و سلولهای عضلانی در تعامل است.

از مقاومت به انسولین ، هایپرگلیسمی ، التهاب ، هایپرلیپیدمی و سایر علائم مرتبط با چاقی مراقبت می کند.فلفل سیاه و زنجبیل نیز اثرات مشابهی در برابر چاقی و مقاومت به انسولین نشان می دهند. از آنجا که زردچوبه برای اثربخشی به فلفل سیاه احتیاج دارد ، این دو با هم ترکیب قدرتمندی برای مبارزه با چربی تشکیل می دهند.

نکته: برای بهترین نتیجه ، سعی کنید از زردچوبه تازه (که بسیار شبیه به زنجبیل است) برای رسیدن به کاهش وزن خود استفاده کنید.

زردچوبه برای درد: درد و ناراحتی را با ادویه طلایی از بین ببرید
بخوانید

3. به مدیریت دیابت کمک می کند

دیابت می تواند باعث بروز مشکلات بهداشتی دیگری شود. آسیب عروق خونی یکی از این فرآورده های جانبی متداول دیابت است.

محققان دریافته اند که ترکیبات کورکومین و پیپرین موجود در زردچوبه و فلفل سیاه به کاهش استرس اکسیداتیو که باعث شروع آسیب رگ های خونی می شود کمک می کند.

بنابراین بروید و زردچوبه را با فلفل سیاه میل کنید تا عوارض دیابتی در آن خسته نشود.

4- مبارزه با التهاب

اگرچه مطالعات زیادی در این زمینه وجود ندارد ، زردچوبه و فلفل سیاه قرن ها در طب سنتی به عنوان درمانی برای اختلالات التهابی مانند آرتریت مورد استفاده قرار گرفته است.

هر دو این مواد خاصیت ضد التهابی دارند.براساس این کاربرد سنتی ، مکمل های با ریشه زردچوبه و عصاره زردچوبه نیز در غرب برای درمان و پیشگیری از آرتریت مورد استفاده قرار می گیرد.

مطالعات نشان می دهد که زردچوبه در مقایسه با درمان آن ممکن است در جلوگیری از آرتریت قدرت بیشتری داشته باشد.

پیپرین موجود در فلفل سیاه باعث کاهش التهاب و درد ناشی از آن می شود.

5- از بروز سرطان جلوگیری می کند

فلفل و زردچوبه نیز باعث جادوی خود می شود تا از سرطان جلوگیری کنند. فلفل سیاه اجازه می دهد زردچوبه کار خود را با تمام توان انجام دهد. کورکومین موجود در زردچوبه به از بین بردن سلولهای سرطانی کمک می کند.

مطالعات انسانی که اثرات ضد سرطانی زردچوبه را نشان می دهد ، امیدوار کننده است ، به خصوص در سلول های لوسمی ، سلولهای سرطانی معده و روده بزرگ و سلولهای سرطانی پستان.

مطالعات همچنین نشان می دهد که شیوع سرطان در کشور های آسیایی مخصوصا هند نسبت به کشورهای غربی ، کمتر است.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا