دکوراسیونمد و خانه آرایینکات خانه آرایی

6 راه برای بهتر سازماندهی آشپزخانه

یاد بگیرید وسایلی را که روزانه استفاده می کنید از مواردی که فقط گاهی اوقات استفاده می کنید جدا کنید. این یک راه برای بهتر سازماندهی آشپزخانه شماست.

دموراسیون اشپزخانه

 

همچنین بخوانید: خانه آرایی

آشپزخانه یکی از اتاقهای خانه است که ما بیشتر از آن استفاده می کنیم. بنابراین ، این نیز اغلب یکی از بی نظم ترین سازمان هاست.

هنگام تهیه ظروف مختلف ، همیشه چیزهایی باقی مانده است که باید دور ریخته شوند ، و همچنین وسایل لازم برای شستشو وجود دارد. اگر آشپزخانه بی نظم است ، این مقاله برای شما مناسب است.

ما به شما 6 راه برای بهتر سازماندهی آشپزخانه خود نشان خواهیم داد.

بسیاری از مردم آرزو می کنند هر روز یک آشپزخانه کاملاً مرتب داشته باشند ، بدون هیچ گونه سازماندهی ای که ممکن است عملکرد آن را مختل کند.

با این حال ، بسیاری از مردم فکر می کنند که دستیابی به آن رویا کار زیادی می خواهد. از آنجایی که ما قبلاً آنقدر تعهدات روزانه داریم ، ما تمایل داریم که از ایده کار اضافی، عقب نشینی کنیم ، بنابراین اقدامات لازم را برای رسیدن به هدف خود انجام نمی دهیم.

در مقاله امروز ، ما راه هایی را برای بهتر سازماندهی آشپزخانه شما پیشنهاد خواهیم کرد.

آنها ساده و آسان هستند: اگر هر بار فقط یکی از راه ها را اضافه کنید ، متوجه خواهید شد که آشپزخانه شما در کمتر از یک هفته به طور اساسی تغییر می کند.

6 ترفند بهتر برای درست کردن آشپزخانه شما

1. اگر فایده ای ندارد ، خلاص شوید.

دموراسیون اشپزخانه

آیا تاکنون در مورد میزان فنجان ، ظروف ، ظروف و سایر وسایل آشپزخانه ای که ذخیره کرده اید فکر نکرده اید؟

وقت آن است که خداحافظی کنیم و شروع به استفاده بیشتر از فضای خود کنید.

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که برای خلاص شدن از شر مشکلات ایجاد کرده اید ، ما دو سؤال را برای شما ایجاد خواهیم کرد که باید در هنگام تصمیم گیری برای خلاص شدن از شر چیزی از خود بپرسید:

آخرین باری که از آن استفاده کردید کی بود؟
چه زمانی دوباره به آن احتیاج خواهم داشت و برای چه چیزی؟

2. از فضای عمودی استفاده کنید.

هم دیوارها و هم درهای داخلی درهای کمد می توانند موجب صرفه جویی در فضا شوند. می توانید قفسه ها یا تکیه گاه هایی را برای نگه داشتن اشیاء قرار دهید که هرگز به نظر نمی رسد جایی برای آن پیدا کنید.

یک مثال عالی می تواند درب گلدان ها و قابلمه ها باشد. آنها همچنین سازمان دهنده هایی را که مخصوص این کارها ساخته شده میباشند.

آنها همچنین سازمان دهنده ها را برای عناصر دیگر مانند ملاقه و ضرب و شتم به فروش می رسانند … تقریباً هر ظروف آشپزی می تواند به لطف این برگزارکنندگان جایگاه خاص خود را در آشپزخانه داشته باشد.

3. از گزینه های ذخیره سازی استفاده کنید.

اگر می خواهید یک آشپزخانه سازمان یافته ایجاد کنید ، از همان ابتدا باید فضای مورد نظر خود را به خاطر بسپارید.

برای کمک به این امر ، می توانید یکی از گزینه های ذخیره سازی زیر را انتخاب کنید:

  • باز: داشتن یک قطعه مبلمان یا قفسه های باز که می توانید ادویه و یا مواد دیگری را در آن قرار دهید بسیار رنگارنگ و کاربردی است ، مخصوصاً اگر کوزه های شیشه ای زیبایی برای کار با آنها دارید.
  • تاشو: فقط با باز کردن یک کشو و باز کردن سینی داخلی ، تمام مواد یا مواد لازم را می بینید ، و می توانید یکی از موارد مورد نیاز خود را انتخاب کنید. این قطعاً یک گزینه خارق العاده است.
  • قفسه های چرخان: این یک ایده عالی دیگر برای کمک به شما در بهتر سازماندهی آشپزخانه است. آنها در افزایش فضای فضایی که باید با آن کار کنید بسیار عالی هستند ، به خصوص اگر کمدهای کوچک داشته باشید.
  • چرخ دستی های متحرک: البته ، شما نمی توانید ظاهر جذاب و عملی بودن چرخ دستی های چند منظوره را نادیده بگیرید. آنها برای نگهداری وسایل و وسایل روزمره شما ایده آل هستند. سپس ، هنگامی که از آن استفاده نمی کنید ، می توانید مانند گوشه گوشه ، آن را در یک مکان جداگانه دور کنید.

4- از یک سازمان دهنده نقره استفاده کنید.

یک مورد که واقعاً می تواند یک آشپزخانه را از نگاه منظم نگاه داشته باشد ، باز کردن یک کشو و دیدن انواع وسایل نقره بی نظم است. برای حل این مشکل می توانید از یک سازنده ظروف نقره ای شیک استفاده کنید تا هر نوع قطعه فضای خاص خود را داشته باشد.

این جزئیات کوچک در ایجاد هماهنگی در آشپزخانه شما واقعاً کمک خواهد کرد.

5- لوازم کوچک را به خوبی سازماندهی کنید.

دموراسیون اشپزخانه

نحوه انتخاب ساماندهی وسایل کوچک خود بستگی به ترجیحات شخصی شما خواهد داشت.

به عنوان مثال ، دستگاه های قهوه نقره ای وجود دارند که به عنوان یک قطعه تزئینی عالی برای آشپزخانه شما دو برابر هستند. بنابراین ، دو کاربرد دارد و اگر یخچال و اجاق گاز نقره ای نیز داشته باشید ، حتی به نظر بهتر می رسد.

از طرف دیگر ، اگر از دستگاه قهوه شما به عنوان دکوراسیون استفاده نمی شود ، وقتی از آن استفاده نمی کنید ، باید آن را از چشم خود دور نگه دارید.

این بدان معنا نیست که باید آن را مجدداً درون جعبه آن قرار دهید یا آن را در جای دیگری در خانه ذخیره کنید. فقط مطمئن شوید که فضای خاص خود را در کمد دارد.

به این ترتیب ، همیشه می خواهید بدانید که کجاست که می خواهید از آن استفاده کنید ، اما فضای ضد ارزشمند شما را به دست نخواهد گرفت.

6. برای همه چیز از کشو استفاده کنید.

وقتی صحبت از آشپزخانه شما می شود ، هر چه گزینه های ذخیره بیشتری داشته باشید ، بهتر است. البته این بدان معنی است که برای ذخیره عناصر زیر ، از جمله موارد دیگر ، باید دارای کشو باشید:

  • ظروف سفالی
  • سبدهای زباله
  • ظروف
  • ادویه جات و گیاهان
  • ظروف کوچک

اگر برای همه این موارد کشو کافی ندارید ، باید از جعبه های بازیافت به عنوان ذخیره استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید برای این کار از جعبه های چوبی بازسازی شده و رنگ شده استفاده کنید.

گزینه دیگر ایجاد قفسه های خود است.

با این کار و همه پیشنهادات قبلی ما ، شما قادر خواهید بود ظرف چند روز آشپزخانه خود را بهتر سازماندهی کنید. به سرمایه گذاری بزرگی یا نوسازی های پیچیده احتیاج ندارد. فقط از خلاقیت خود استفاده کنید تا آشپزخانه شما به فضایی منظم و راحت تر تبدیل شود!

منبع: steptohealth

ایده عکاسی با گل برای دختران
بخوانید
مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا