آیا میدانستید؟خواص میوه ها و گیاهانسلامت

7 راه حل آسان و طبیعی برای از بین بردن خال در خانه

7 راه حل آسان و طبیعی برای از بین بردن خال در خانه . برای از بین بردن خال ، اسیدهای طبیعی مانند سرکه سیب (ACV) ، آب سیب ترش ، آب گریپ فروت و آب لیمو را امتحان کنید. اسیدهای سولفوریک سیر خرد شده نیز می تواند خال را از بین ببرد.

اگر فکر می کنید خال از کمبود پتاسیم است ، روزانه سرکه سیب (ACV) مصرف کنید. اما اگر خونریزی دارد ، آن را با خمیر دانه های زیره درمان کنید.

ید نرمترین گزینه برای حذف خال را ارائه می دهد. با این وجود ، همیشه آزمایش انجام دهید تا مطمئن شوید نسبت به یکی از این مواد حساس نیستید.

7 راه حل آسان و طبیعی برای از بین بردن خال در خانه

خال ها دوست دارند بدون هیچ گونه دعوتی ظاهر شوند. نادیده گرفتن اکثر آنها خطرناک و آسان نیست ، اما می توانند ناخوشایند باشند. همچنین وقتی در مکان های ناخواسته ظاهر می شوند ، کمکی نمی کند.

همیشه می توانید یک کرم بخرید ، اما این می تواند گران شود. به هر حال بسیاری از محصولات فروشگاهی مواد شیمیایی خشن (سخت) زیادی دارند. این هفت داروی خانگی را برای از بین بردن خال امتحان کنید.

7 داروی خانگی برای حذف خال

1. سرکه سیب

برخی خال ها به دلیل کمبود پتاسیم ایجاد می شوند. این بدان معنی است که سرکه سیب (ACV) ، منبع غنی پتاسیم ، ممکن است یک درمان طبیعی خوب برای خال باشد.

می توانید روزانه آن را با حل کردن یک قاشق غذاخوری در یک فنجان آب گرم بنوشید. اگر طعم خیلی قوی است ، عسل و لیمو را اضافه کنید. اما اگر می توانید آن را تحمل کنید ، فقط یک قاشق غذاخوری مصرف کنید.

گزینه دیگر اعمال مقدار کمی از سرکه سیب (ACV) درست بر روی خال است. با گذشت زمان ، اسیدهای مالیک و تارتاریک موجود در ACV به حل شدن خال کمک می کند.

هر دوی این تکنیک ها را می توان تا زمان محو شدن خال ادامه داد.

2. سیر

سیر برای انواع بیماری ها استفاده می شود ، و آن را به یک درمان خانگی ایده آل برای خال تبدیل می کند. این ماده قدرتمند دارای آب گوگردی است که توانایی از بین بردن خال ها را دارد.

برای استفاده ، میخک را به نصف خرد کنید و قسمت بریده شده را روی پوست خود قرار دهید. همچنین می توانید سیر خرد شده را به خال اضافه کنید. در صورت امکان آن را یک شبه یا 12 ساعت بگذارید. پنج روز یا تا زمانی که نتیجه را مشاهده کنید ، این کار را تکرار کنید.

3. آب میوه سیب ترش

آب سیب ترش یکی دیگر از درمان های خانگی قوی برای خال ها است. اسیدیته باعث رفع نازک شدن خال می شود و باعث می شود با گذشت زمان از بین برود. برای استفاده ، یک توپ پنبه را در آب سیب ترش خیس کنید و آن را روی خال قرار دهید. این کار را هر روز سه بار ، حداقل برای سه هفته انجام دهید.

4- آب گریپ فروت

گریپ فروت مانند سیبهای ترش خواص اسیدی قدرتمندی دارد که باعث می شود خال ها به سمت عقب رانده شوند. با یک گریپ فروت تازه شروع کنید و آن را آب کنید.

با استفاده از یک توپ پنبه ، مقداری روزانه سه بار روی خال را بگذارید. اگر پوست شما تحریک نشده باشد می توانید چهار تا پنج بار این کار را انجام دهید. بعد از یک ماه ، خال باید شروع به ناپدید شدن کند.

5- دانه ی زیره

اگر خال خونریزی دارید ، از دانه زیره برای از بین بردن خال در خانه استفاده کنید. با جلوگیری از ترمیم زخم ، خونریزی متوقف می شود. برای استفاده از آن ، دانه های زیره را درون یک خمیر خرد کرده و روی خال را بگذارید. آن را با باند چسب در جای خود نگه دارید. آن را یک شب بگذارید. این کار را سه هفته یا تا زمانی که خال انجام شود تکرار کنید.

6. آب لیمو

حذف خال در خانه بدون آب لیمو کامل نیست. به عنوان یک سفید کننده پوست طبیعی ، این ماده با گذشت زمان خال را سبک تر می کند. دارای قدرت اسیدی بسیار خوبی مانند سرکه سیب (ACV) ، آب سیب ترش و گریپ فروت است. می توانید آن را با یک تیکه پنبه بمالید.

اگر لیمو برای شما خیلی خشن است ، آن را با عسل مخلوط کنید تا جایگزین ملایم تری داشته باشید.

7. ید

برای یک گزینه ملایم از بین بردن خال ، از ید استفاده کنید. اگر پوست حساسی دارید که مستعد تحریک و قرمزی است ، این ایده آل است. برای استفاده از آن ، مقداری ید را روی یک تکه پنبه روی خال را آغشته کنید. روزانه سه بار تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را ببینید.

نکات ایمنی

اگر یک داروی خانگی قوی برای خال ها مانند سیر یا آب لیمو انتخاب می کنید ، چند ساعت از آفتاب خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید ممکن است باعث تحریک پوست و بدتر شدن اوضاع شود! درعوض ، شب قبل از زمان خواب از این روش های درمانی استفاده کنید.

همیشه یک تست پچ انجام دهید. ممکن است شما به یک ماده حساس باشید و حتی آن را نمی دانید. حداقل 10 دقیقه صبر کنید تا مطمئن شوید که پوست شما واکنشی بد نداشته است.

اگر یکی از این درمانها مؤثر نیست ، امید خود را از دست ندهید. یک روش خانگی دیگر برای از بین بردن خال را امتحان کنید. پوست هر کس – و خال – متفاوت است ، بنابراین صبور باشید.

و همیشه با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا