آجیل و خشکبارخواص میوه ها و گیاهانسلامت

7 مزایای بهداشتی شگفت انگیز از کره بادام زمینی

7 مزایای بهداشتی شگفت انگیز از کره بادام زمینی. یک رژیم منظم با مقدار معتدل کره بادام زمینی می تواند با کاهش سطح کلسترول بد ،خون قلب شما را سالم نگه دارد.

همچنین می تواند فشار خون و سطح گلوکز سالم را حفظ کرده و به بدن در مبارزه با بیماری های مختلف کمک کند. کره بادام زمینی می تواند شما را به مدت طولانی از گرسنگی حفظ کند و به شما در حفظ وزن سالم کمک کند.

7 مزایای بهداشتی شگفت انگیز از کره بادام زمینی

همه ما قبول داریم که کره بادام زمینی خوشمزه است. اما قبل از اینکه در این مورد غرق شوید ، تردید می کنید زیرا کره بادام زمینی کالری است و می ترسید با تسلیم شدن به وسوسه وزن خود را افزایش دهید ، اینطور نیست؟

در حالی که درست است که کره بادام زمینی کالری دارد ، دلیل کافی برای عدم مصرف آن نیست زیرا  الف) همه به کالری نیاز دارند و ب) کره بادام زمینی ساده ترین و ارزانترین منبع انواع مواد غذایی است. بیایید از نزدیک فواید سلامتی کره بادام زمینی را بررسی کنیم.

1. در کل یک غذای کاربردی

آیا لازم است روز را با سالم ترین راه ممکن را شروع کنید؟ روز خود را با یک قاشق مرباخوری کره بادام زمینی پخش شده روی نان تست شروع کنید.

کره بادام زمینی یک ماده غذایی کاربردی محسوب می شود که به معنی داشتن بسیاری از مؤلفه های سلامتی است.بادام زمینی حاوی بسیاری از ترکیبات عملکردی مانند پروتئین ها ، الیاف ، پلی فنول ها ، آنتی اکسیدان ها ، ویتامین ها و مواد معدنی است.

افزودن آنها به غذاهای فرآوری شده منظم باعث می شود وعده های غذایی شما سالم شود.بادام زمینی منبع عالی ترکیباتی مانند رسوراترول ، اسیدهای فنولیک ، فلاونوئیدها و فیتواسترول هاست که مانع از جذب کلسترول از رژیم می شود.

همچنین منبع خوبی از ترکیبات فعال زیستی مانند Co-آنزیم Q10 و 20 اسید آمینه با بیشترین مقدار آرژینین ، یک اسید آمینه مورد استفاده برای بیوسنتز پروتئین ها با خاصیت پیشگیری از بیماری است.

همچنین مطالعات نشان داده اند که روش های پردازش مانند بو دادن و جوش بادام زمینی فقط غلظت این ترکیبات فعال زیستی را افزایش می دهد.

شنا در دوران بارداری: سکته های مغزی مختلف برای مادران
بخوانید

2. قلب سالم

بسیاری از مطالعات بارها این را اثبات کرده اند: بادام زمینی می تواند قلب شما را سالم نگه دارد. به طور گسترده ای به عنوان یک ماده غذایی قدرتمند شناخته می شود که می تواند با بسیاری از بیماری های قلبی عروقی مبارزه کند.

بسیاری از مطالعات بارها این را اثبات کرده اند: بادام زمینی می تواند قلب شما را سالم نگه دارد. به طور گسترده ای به عنوان یک ماده غذایی قدرتمند شناخته می شود که می تواند با بسیاری از بیماری های قلبی عروقی مقابله کند.

در یک مطالعه عمیق بر روی بیش از 6000 زن مبتلا به دیابت نوع 2 طی یک دوره 12 ساله ، مشخص شد که مصرف آجیل و کره بادام زمینی پنج یا بیشتر از روز در هفته خطر ابتلا به بیماری های قلبی یا سكته مغزی در خانمهایی كه در ابتدای مطالعه عاری از بیماری های قلبی بودند ، كاهش می یابد.

اما چه چیزی به این حبوبات خاصیت قلب سالم می بخشد؟ مطمئناً چربی های خوب موجود در آنها.

مطابق گفته شورای بادام زمینی آمریکا ، بادام زمینی حدود 50 درصد اسیدهای چرب اشباع نشده اشباع شده (MUFAs) دارد.33 درصد پارافرمالدهید (PFA) و 14 درصد اسیدهای چرب اشباع شده که ترکیبی مناسب از اسیدهای چرب است.دیگه چی؟

مقدار چربی ترانس موجود در کره بادام زمینی با 2 درصد تثبیت کننده بیش از 100 برابر کمتر از مقدار مورد نیاز برای رسیدن به برش 0 گرم چربی ترانس بر روی برچسب های مواد غذایی است.

محصولات بادام زمینی از جمله کره بادام زمینی از نظر رژیم های غذایی کم چربی برای سلامتی قلب بسیار مفید هستند ، به دلیل چربی بالای اشباع نشده موجود در آنها که می تواند کل کلسترول بدن را 11 درصد و کلسترول بد LDL را 14 درصد کاهش دهد.

3. منبع پروتئین سالم

در اینجا خبرهای خوبی برای گیاهخواران وجود دارد. بادام زمینی منبع سالم پروتئین است. کره بادام زمینی در طول جنگ جهانی دوم به منبع پروتئین بسیار مورد توجه تبدیل شد هنگامی که منابع گوشت پروتئین کمیاب بودند.

آیا آدامس از بوی بد دهان جلوگیری می کند؟
بخوانید

از آنجا که این گیاه منبع پروتئین است ، بادام زمینی بر خلاف پروتئین حیوانی از داشتن فیبر و بیو اکتیو بی نظیر بی نظیر است. اسیدهای آمینه موجود در آن ، به ویژه آرژینین ، با گسترش رگ های خونی می توانند فشار خون را کنترل کنند.پروتئین همانطور که می دانید یک ماده مغذی مغذی است و برای ساخت استخوان ها ، ماهیچه ها ، غضروف ، پوست و خون مورد نیاز است.

4- سوپر غذای دیابت

طبق گفته سازمان غذا و دارو ، بادام زمینی منبع خوبی از فیبر است. همچنین دارای کربوهیدرات است. کربوهیدراتهای حاوی فیبر یا نشاسته تأثیر کمتری در قند خون دارند.

این می تواند توضیح دهد که چرا بادام زمینی دارای شاخص گلیسمی پایین (GI) و بار گلیسمی پایین (GL) هستند که به ترتیب 14 و یک در یک مقیاس 100 نقطه ای هستند.

همچنین مطالعات نشان داده است که وقتی بادام زمینی یا کره بادام زمینی به یک وعده غذایی با فشار زیاد گلیسمی ، مانند شیرینی و یک دونات اضافه می شوند ، قند خون را ثابت نگه می دارند. از این رو جای تعجب ندارد که انجمن دیابت آمریکا بادام زمینی و سایر آجیل ها را به عنوان غذاهای فوق دیابت درج می کند.

5- انبار ویتامین های ضروری

بادام زمینی همچنین منبع خوبی از ویتامین های ضروری مانند ویتامین های گروه B و مواد معدنی است. از بین 13 عنصر مهم در تغذیه انسان ، چهار مورد از آنها به طور قابل توجهی در بادام زمینی و هفت مورد دیگر نیز در مقادیر قابل توجهی از نظر تغذیه ای وجود دارند.

ویتامین های موجود در بادام زمینی شامل نیاسین ، فولات ، اسید پانتوتنیک ، تیامین ، ریبوفلاوین ، کولین ، ویتامین B6 و E. وجود فولات در آن باعث شده است که این یک رژیم غذایی سالم برای مادران باردار و نوزادان باشد.این ویتامین ها به عملکرد سالم اندام های مختلف و همچنین در متابولیسم و ایمنی بدن کمک می کنند.

شکر قهوه ای بهتر است یا شکر سفید
بخوانید

6. سطح فشار خون را حفظ می کند

بادام زمینی به عنوان منبع خوبی از پتاسیم ، ماده معدنی است که کارهای زیادی را در بدن انجام می دهد. قابل توجه است که به حفظ فشار خون کمک می کند.در حالی که پتاسیم منابع زیادی دارد ، پتاسیمی که از بادام زمینی می گیرید خاص است زیرا در پروتئین و چربی های سالم و بسته فیبر موجود است. این به مدیریت فشار خون و جلوگیری از عوارض سلامتی مانند سکته مغزی کمک می کند.

محض احتیاط بگویم. اگر شکایتی در کلیه دارید ، ممکن است بخواهید مقدار مصرف بادام زمینی را در اختیار پزشک خود قرار دهید. بیماری های کلیوی می تواند منجر به تجمع پتاسیم در بدن شود که می تواند خطرناک باشد.

7. برای کاهش وزن

شاید نکته بسیار جالب در مورد بادام زمینی این باشد که با وجود تمام کالری هایی که در اختیار دارند ، یک رژیم غذایی غنی از بادام زمینی می تواند به شما در حفظ وزن کمک کند ، مقداری از دست بدهید. این چطور ممکن هست؟

تحقیقات نشان داده است که خوردن بادام زمینی و کره بادام زمینی باعث می شود تا مدت طولانی تری احساس آرامش کنید. همچنين اين امكان را دارد كه گرسنگي را نسبت به هر ماده غذايي ديگر مهار كند ، زيرا اين امر هورمون خاصي را تحريك مي كند كه به فرد كمك مي كند تا احساس سيري كند.

همچنین مطالعات مختلف نشان داده اند که ترکیب بادام زمینی در رژیم غذایی منجر به افزایش وزن نمی شود. برخی از مطالعات حتی نشان داده اند که بادام زمینی می تواند در واقع در کاهش وزن نقش داشته باشد. در غیر این صورت چگونه شاخص توده بدنی پایین تر را در بین افراد بادام زمینی توضیح می دهید؟

با وجود این همه فواید سلامتی و موارد دیگر ، آیا دلایل کافی برای دوست داشتن کره بادام زمینی بیشتر داریم؟ ما مطمئناً چنین فکر می کنیم.

به صفحه اینستگرام ما بپیوندید.

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا