تربیت فرزندسلامتمادر و فرزند

7 نکته برای تبدیل شدن به یک مادر فوق العاده

مادر فوق العاده” بیش از مادر است که می تواند تمام مسئولیت های خانوادگی و شغلی را متعادل کند. او همچنین یک مادر آگاه است که می داند که تفویض برخی از وظایف برای همه چیز مفید است.

mother &chideren

آیا یک مادر فوق العاده ممکن است؟

وقتی با خواسته هایی که این تعداد زن در شغل و زندگی خود دارند ، قطعاً می تواند سخت باشد. و برای بسیاری ، دستیابی به آن می تواند یک چالش واقعی باشد.
مادر بودن فوق العاده به معنای مراقبت از همه چیز نیست.

مرتب نگه داشتن خانه ، مراقبت از کودکان و پرورش فرزندان ، کار کردن در شغل ، داشتن شریک زندگی و هنوز هم یافتن وقت برای احساس زیبایی و سلامتی ….

با این حال ، این هنوز هدف بسیاری از زنان است.

آیا ممکن است این باشد که از خودمان انتظار زیادی داشته باشیم؟

نکاتی برای داشتن یک مادر فوق العاده

اصلی ترین نکته برای داشتن یک مادر فوق العاده ، پرهیز از کمبود بیش از حد خود است ، زیرا به سادگی وجود ندارد.

1. عشق و بخشش کنید

mother &chideren

عشقی که به خانواده خود دارید اساسی است. از این گذشته ، کودکان همیشه می خواهند از پدر و مادر خود “من شما را دوست دارم” بشنوند. شما هرگز نمی توانید آن را زیاد بگویید. با این حال ، شما همچنین باید آن را اثبات کنید.

چطور؟
برای بازی کردن با آنها ، تحصیل در کنار هم و به عنوان یک خانواده وقت بگذارید. با محدودیت هایی که برای رشد سالم دارند لازم است محکم باشید و ارتباط روان و به موقع موردنیاز خود را به آنها بدهید.
بخشش نیز باید در پویایی خانواده باشد. بارها اشتباهاتی صورت می گیرد. با این حال ، درخواست بخشش و بخشش برای رشد به عنوان انسان ، بخشی از مادر بودن آگاه است.

رابطه جنسی در دوران بارداری: آیا برای مادر و نوزاد بی خطر است؟
بخوانید

time

 

2. آنچه مهم است را در اولویت قرار دهید

دستور کار خود را ساماندهی کرده و در ابتدا مهمترین کارها را شرکت کرده و اولویت بندی کنید. اگر مجبورید یک کار را تمام کنید و می دانید چه زمانی باید فرزندان خود را به مدرسه برسانید ، وقت خود را برای کارآمد بودن و انجام مسئولیتهای کاری خود بگیرید.

منابع فن آوری وجود دارد که می تواند به شما در سازماندهی تعهدات خود به عنوان یک زن کمک کند. ساده ترین موارد را در اولویت قرار دهید و به یاد داشته باشید که چه چیزی نباید فراموش شود.

شما می توانید با انجام معاملات الکترونیکی ، مراجعه به بانک را ذخیره کنید و می توانید ایمیل خود را ساماندهی کنید تا در وهله اول بتوانید در مهمترین موارد شرکت کنید.

mother &chideren

 

3. سازماندهی کارهای خانگی

وظایف خانگی باید مسئولیت مشترک همه اعضای خانواده باشد. اگر وظایف را به همه اعضا واگذار کنید ، در کنار هم می توانند فضای پاک و دلنشین مورد نیاز خود را در خانه کسب کنند.
هرکدام می توانند با توجه به سن ، قدرت و توانایی های خود وظایف خود را انجام دهند. بین همه ، می توانید تقویم کارهای داخلی را ترتیب دهید. وسواس نظم و پاکیزگی سالم نیست و بی نظمی و کثیفی نیست. با این حال ، مراقب باشید که یک مادر باشید که از مکانیسم پشتیبانی می کند. پدر هم کارهای خانه را انجام دهید.

mother &chideren

4. وقت خود را به اشتراک بگذارید

به غیر از کارها ، باید زمانی را برای گذراندن کنار خانواده به عنوان یک خانواده اختصاص دهیم. حداقل یک وعده غذایی روز باید با هم انجام شود و تلویزیون و تلفن های همراه خاموش باشند. وعده های غذایی خانوادگی باعث تقویت سلامت جسمی و عاطفی کودکان و نوجوانان می شود.

اثرات منفی تنبیه بدنی کودکان
بخوانید

برای هر کودک ، برای شریک زندگی خود و البته برای خودتان زمان بگذارید.

به یاد داشته باشید: می توانید برای فردا کاری را که امروز نکردید پس انداز کنید ، اما به تعویق انداختن آن به معنای فراموش کردن آن نیست.

 

5- بخندید و گریه کنید

در زندگی خانوادگی احساسات خوب و نه چندان خوبی وجود دارد. یک مادر فوق العاده از شرکت خانوادگی لذت می برد و شادی کردن در کنار هم بودن را به اشتراک می گذارد. بعد از یک روز دشوار کار ، لبخند بزنید. به اشتراک گذاشتن احساسات ، احساس آنها و رفتار مناسب بخشی از یادگیری است که یک مادر فوق العاده به فرزندان خود می دهد. کودکان بیشتر از اینکه درباره آن نظریه پردازی کنند ، هر روز آن را در مثالی که مادر می دهد ، می بینند.

mother

 

6. پدر را بشناس

یک مادر فوق العاده ، مردی را که به فرزندان خود حیات داده است ، می شناسد و می شناسد.

با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید ، خواه کار خانه باشد یا فرزندپروری.
امروزه ، ما به اشتباه یک شخصیت مادر را ایجاد کرده ایم که می تواند همه کارها را انجام دهد ، و این باعث شده است که توانایی پذیرش عشق و پشتیبانی مردی که زندگی با او مشترک است ، را قطع کند.
اگر زوج از هم جدا شوند ، این بدان معنا نیست که فرزندان باید از پدر جدا شوند. حتی در مواردی که پدر غایب است و مسئولیت های خود را انجام نمی دهد ، یک مادر فوق العاده از الهام بخش از نفرت یا نفرت در فرزندان خودداری می کند. مشکلات روابط بین زن و شوهر نباید به روابط با فرزندانشان آسیب برساند.

آیا ویتامین C می تواند به پیشگیری از سرطان روده بزرگ کمک کند؟
بخوانید

mother &chideren

 

7. مواظب خود باشید
شما باید از فرزندان خود مراقبت کنید ، بلکه از خودتان نیز مراقبت کنید.
برای اینکه یک مادر فوق العاده باشید و مطابق با خواستهای فرزندان در حال رشد باشید ، باید از نظر جسمی ، روحی و عاطفی متناسب باشید. یک رژیم غذایی خوب و ورزش ضروری است.
همچنین اگر می خواهید فرزندانتان از سنین کودکی سالم بخورند و ورزش کنند ، بهترین روش برای انجام آن با مثال شماست.

اگر احساس مسئولیت بیش از حد از مسئولیتهای خانوادگی خود دارید یا نمی دانید که چگونه می توانید با هر یک از شرایط دشوار ناشی از آن روبرو شوید ، در جستجوی کمک حرفه ای دریغ نکنید.

و تعادل ذهنی و عاطفی شما نیز به رفاه فرزندان شما بستگی دارد.

تأمل نهایی برای همه مادران فوق العاده

مادر بودن فوق العاده به معنای “قدرتمند بودن” نیست. بخش اساسی یک مادر بودن آگاهانه این است که بپذیرید و تشخیص دهید که شما به کمک و کمک نیاز دارید. این تشخیص است که وقت آن است که نمایندگی کنید. این پذیرش و شناخت نشانگر قدرت واقعی شما برای پرورش فرزندان است.

این امر به ویژه برای مادرانی که مجبورند فرزندان خود را به تنهایی پرورش دهند بسیار مهم است. به یاد داشته باشید: همیشه یک کمک کننده ، مادربزرگ ، یک برادر یا خواهر وجود دارد که می تواند پشتیبانی مورد نیاز شما را به شما ارائه دهد.

فرزندان شما برای رشد به مراقبت و راهنمایی شما نیاز دارند. یک مادر فوق العاده عاشق ، پشتیبانی ، تشویق ، درک می کند و به موقع به فرزندانش اجازه می دهد تا سرنوشت خود را به دست بگیرند و طبق تصمیمات خود زندگی کنند.

منبع:steptohealth
ترجمه تخصصی تیم سایت مگ پارسی

مطلب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا